» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
103 / 588
»»

Mato989 ::

Saj to sem jaz že davno napisal.

Dajte izplačajte nam BRUTO PLAČE pol pa gremo obdavčevat premoženje itd... pol je pa nepremičninski davek v vrednost 0,2% vrednosti nepremičnine popolnoma sprejemljiv pa tudi kaj drugega... ampak ne, vi bi ohranili trenutno PREOBDAVČENE PLAČE in dodali ŠE EN DODATNI DAVEK ali povišali obstoječe to pa ni sprejemljivo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Obdavčimo nepremičnine in znižamo davek na delo.

In da se ne pozabi.

PrimoZ_ je izjavil:

nekikr je pač sebična pizda, ki sedaj cvili, ker se boji da bi moral celo kaj narediti za svoj zaslužek.
Najlaže se je izgovarjati na državo, kako da ga omejuje pri gradnji. V resnici pa mu tako stanje ustreza, ker pač prikladen izgovor.


To velja, dokler bo pisal sledeče laži:
...da bi vsak FDV lenuh prišel do svojega. Zastojn.


S takimi stavki implicira, da se zavzemamo za zastonjsko talanje stanovanj.
In omenja enkrat FDV drugič JS, ker je pač prikladno udrihat po nekomu.

V resnici nihče ne navija, da bi se moralo kaj dajati zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Mato989 ::

S takimi stavki implicira, da se zavzemamo za zastonjsko talanje stanovanj.


Ne, zavzemate se za uničenje vrednosti preko vzvodov prisile, kar je podobno... če mi nehče danes ponudi flet za 2 jurija bom tudi rekel da je zastojn čeprav ni glih... enako želite vi, samo jaz sem pokazal na ekstremnem primeru...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

dronyx ::

Ko se enkrat večina nepremičnin kupi tako kot na Kitajskem kot investicijo, potem cena niti ni toliko pomembna. Pomembno je, da gredo nepremične vsako leto gor za vsaj 10%, še bolje za 20%. Ta shema deluje, dokler priteka vedno nov denar na trg. Glede na to, da je na bankah pri nas še 25 MRD in da obljubljajo še leta 0% obrestno mero lahko nepremičnine v naslednjih nekaj letih zrastejo še za 30% ali več. Ne verjamem pa, da je tako shemo možno vzdrževati v nedogled, razen če ne bomo imeli še leta zelo visoke inflacije. Ampak v tem primeru pa ne verjamem, da so sposobni inflacijo zadrževati leta na 10%, ker bo hitro 20%, potem 50% in navzgor.

V takih okoliščinah, ki so posledica ukrepov centralnih bank, bodo pa nastradali mladi, saj kreditno ne bodo sposobni, tako da bodo prisiljeni v drag najem, s povprečno plačo pa že brez stroškov najema težko privarčuješ na leto za en sam kvadratni meter stanovanja. Na drugi strani pa številni kupujejo drugo, tretjo ali četrto investicijsko nepremičnino. Enako kot na Kitajskem torej, ko ima statistično 90% prebivalcev v lasti nepremičnino, pri čemer jih imajo nekateri po pet, mnogo več kot 10% pa nič.

zavajon ::

luli je izjavil:

Jaz pa poznam enega, ki je hodil na FDV in honorarno delal za Sovo. Za vsakega je vedel, koga je volil, pa vohunil je za vsemi. Ker ni bil dovolj pameten, pa so mu potem našli službo financirano s proračuna, kjer bo dočakal penzion.

Pa ne katerokoli službo. Je dosmrtni predsednik stranke in trenutno celo predsednik vlade.

luli ::

zavajon je izjavil:

luli je izjavil:

Jaz pa poznam enega, ki je hodil na FDV in honorarno delal za Sovo. Za vsakega je vedel, koga je volil, pa vohunil je za vsemi. Ker ni bil dovolj pameten, pa so mu potem našli službo financirano s proračuna, kjer bo dočakal penzion.

Pa ne katerokoli službo. Je dosmrtni predsednik stranke in trenutno celo predsednik vlade.

Dosti je takih ja, vendar je na njihovo srečo še več takih, ki so jih pripravljeni financirati.

nekikr ::

dronyx je izjavil:

Ko se enkrat večina nepremičnin kupi tako kot na Kitajskem kot investicijo, potem cena niti ni toliko pomembna. Pomembno je, da gredo nepremične vsako leto gor za vsaj 10%, še bolje za 20%. Ta shema deluje, dokler priteka vedno nov denar na trg. Glede na to, da je na bankah pri nas še 25 MRD in da obljubljajo še leta 0% obrestno mero lahko nepremičnine v naslednjih nekaj letih zrastejo še za 30% ali več. Ne verjamem pa, da je tako shemo možno vzdrževati v nedogled, razen če ne bomo imeli še leta zelo visoke inflacije. Ampak v tem primeru pa ne verjamem, da so sposobni inflacijo zadrževati leta na 10%, ker bo hitro 20%, potem 50% in navzgor.

V takih okoliščinah, ki so posledica ukrepov centralnih bank, bodo pa nastradali mladi, saj kreditno ne bodo sposobni, tako da bodo prisiljeni v drag najem, s povprečno plačo pa že brez stroškov najema težko privarčuješ na leto za en sam kvadratni meter stanovanja. Na drugi strani pa številni kupujejo drugo, tretjo ali četrto investicijsko nepremičnino. Enako kot na Kitajskem torej, ko ima statistično 90% prebivalcev v lasti nepremičnino, pri čemer jih imajo nekateri po pet, mnogo več kot 10% pa nič.

Vse kar si napisal je res. Ampak mi nismo kitajska, tisto je drug svet. Tam zgradijo celo mesto polno stanovanj, v katerih potem ni nikogar. Pri nas se pa praktično stepemo za vsak kos zemlje, če je vsaj na pol soliden in ga prodamo že v fazi zasnove. In to končnim kupcem in ne neki hudi investicijski firmi, ki potem sedi na teh nepremičninah. Tisti, ki jih kupijo za investicijo, pa tudi v osnovi niso problematični. Brez takih namreč ni najemniškega trga.

Je pa res, da bo to neskončno tiskanje denarja povzročilo razpad srednjega sloja. Za reveže je vedno poskrbljeno, 1001 olajšava in zastonj stvar, res bogatim se dodatni davek ne pozna (niti ne igra vloge v proračunu), srednji razred, ki je vedno plačeval za vse, bo pa zradiran. Ampak kdo bo potem plačeval račune?

zavajon ::

nekikr je izjavil:

srednji razred, ki je vedno plačeval za vse

A lahko prosim to nekoliko argumentiraš?

PrimoZ_ ::

Potem pride revolucija.
Grad bo požgan, graščak pa brez glave.

Mato pa brez bajt :D

nekikr ::

zavajon je izjavil:

nekikr je izjavil:

srednji razred, ki je vedno plačeval za vse

A lahko prosim to nekoliko argumentiraš?

Prvi link z googla.
Ker pri nas ultra bogatih praktično ni oz. je njihov delež zanemarljiv (še ti imajo davčno rezidentstvo v drugih državah, smo jih uspešno pregnali, jeeeeej levaki), njihovo mesto zasedata srednji in zgornji srednji sloj. Kar je logično. Revež že tako zaradi progresivne obdavčitve ne plača praktično nič, še tisto kar plača je pa v absolutnem znesku za en burek brez jogurta. Dobi pa nazaj več kot je plačal drugih olajšav.

zavajon ::

Aha, bogati serjejo denar, zato lahko plačujejo vse davke, od katerih imajo korist revni.

nekikr ::

Tako nekako. Če si zaplankan slovenček, ki v delodajalcu vidi izkoriščevalskega prasca, potem je to vsekakor res.

dronyx ::

nekikr je izjavil:

Vse kar si napisal je res. Ampak mi nismo kitajska, tisto je drug svet. Tam zgradijo celo mesto polno stanovanj, v katerih potem ni nikogar.

Saj je menda tudi pri nas več kot 20.000 praznih stanovanj (neke številke so celo 150.000, samo to je bolj statistika, kamor štejejo vsako 200 let staro podrtijo, ki sploh ni primerna za bivanje). Ampak na Kitajskem tudi veliko gradijo novih, pri nas se pa večinoma samo obstoječim napihuje cena, novogradenj pa je malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Valvoline ::

nekikr je izjavil:

Tako nekako. Če si zaplankan slovenček, ki v delodajalcu vidi izkoriščevalskega prasca, potem je to vsekakor res.

Dokler se uvaza suznje, nonstop lobirajo za to, hodijo/organizirajo po propadlih exju vukojebinah zaposlitvene sejme, jokcajo 24/7 da ni delovne sile place se ne premaknejo nikamor, na 20km stran pa 3x vec, odgovor je jasen.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

nekikr je izjavil:

Vse kar si napisal je res. Ampak mi nismo kitajska, tisto je drug svet. Tam zgradijo celo mesto polno stanovanj, v katerih potem ni nikogar.

Saj je menda tudi pri nas več kot 20.000 praznih stanovanj. Ampak na Kitajskem tudi veliko gradijo novih, pri nas se pa večinoma samo obstoječim napihuje cena, novogradenj pa je malo.


In zakaj bi morali pri nas na veliko gradit? Vsako leto se rodi približno toliko ljudi kot umre... in glede na dejstvo da je 1,87mil ljudi v nepremičninah katerih lastnik ali solastnik so (ali pa je lastnik ožje sorodstvo) to pomeni da se populacija drastično ali opazno ne dviga, ni potrebe po letnem dodajanju 20k nnepremičnin, ampak je potrebno z KORENČKI (ne palico) prepričat trenutne lastnike da se jim bolj splača prodat kot držat)

Potrebno se je počasi zavedat, da rojevanje otrok v bedo ni smiselno, niti ni smiselno da kaznujemo ljudi katerih predniki so nekaj naredili in zapustili... in največji razlog da cene padejo je padec povpraševanja ki pa se začne z manj ljudmi... če nihče več ne bo kupoval (ker se ne bo rojevalo otrok) bodo cene padle...

Ampak prej je treba penzijo naredit individualno, ker zaradi ponzi sistema penzije rabimo več ljudi ki pa pol nimajo kje bivat in ne bodo imeli zaposlitve... Državni sistem pač skoz producira težave, rešiš težavo penzij imaš težavo kje bivajo ljudje, rešiš to, imaš težavo penzij ali omejenega prostora itd...

Skratka neverending story samo da je država navidezno pomembna in potrebna, da jo otročički ala primož in jernej kličejo na pomoč ker Nanny state je tu zato da nam diktira vse
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrimoZ_ ::

Ne smemo gradit, da ne bi slučajno šla vrednost moje dediščine dol...

ahahahaha, kera patetična jokica.

Prov cel vikend se bom smejal Matotovemu jokanju in neumnosti :))

P.S.

Da se ne pozabi.

Nekikr je patetična pizda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

poweroff ::

luli je izjavil:

Jaz pa poznam enega, ki je hodil na FDV in honorarno delal za Sovo. Za vsakega je vedel, koga je volil, pa vohunil je za vsemi. Ker ni bil dovolj pameten, pa so mu potem našli službo financirano s proračuna, kjer bo dočakal penzion.

Tega poznam tudi jaz. Si pa malo zamešal pojme. Ni bila FDV, pač pa FSPN, pa ni bila SOVA, pač pa SDV. Pameten res ni preveč, je pa zato maščevalen in prepirljiv - še posebej v tujini in do medijev. Službo, financirano s proračuna so mu našli že večkrat, vmes je šel sicer na krajši "dopust", ampak so ga potegnili ven, saj je vendar prvorazredni.

Poznam pa tudi enega, ki je mislil, da bo živel od proračunskega denarja, pa je po parih letih moral spokat. Od užaljenosti in jeze je svojo dušo zapisal "rumenemu" ter se preko privat firme ekspresno prisesal na javni denar. Občasno malo žali po forumih ter na debelo laže, sicer pa v življenju nima kaj dosti pametnega za pokazat. :))
sudo poweroff

matobeli ::

mat xxl je izjavil:

Država bi res, lahko bolj pomagala socialno ogroženim, vendar z kakimi poceni kontejnerskimi naselji, naselji počitniških starih prikolic.


Sam vsakmu "socialcu" naj da 100m2 parcele pa bo rešeno. Dovolj za 120m2 hišo z 40m2 vrta.
Aja ne, take hiše so pol vredne 200k+

Mato989 ::

PrimoZ_ je izjavil:

Ne smemo gradit, da ne bi slučajno šla vrednost moje dediščine dol...

ahahahaha, kera patetična jokica.

Prov cel vikend se bom smejal Matotovemu jokanju in neumnosti :))

P.S.

Da se ne pozabi.

Nekikr je patetična pizda.


Ne gradit ne smemo ker bo zemlja ki ni pozidana za vodo naše prihodnje največje bogastvo!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Sej bo voda na Halozah.

3p ::

profii je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Ker smo danes v boljšem sistemu :)


Ne, sam pač rečmo bobu bob. Ne pa, da se nekateri po prsih tepejo, kako so oni "prigarali" stanovanja, tamladi pa ležijo z vsemi 4imi v luft.


Spet znamo samo 1+1, 1+1+1 pa nam ne gre več?

Če je "starcem" podjetje dalo stanovanje, kdo pa misliš, da ga je dal podjetju? Ja, kar so naredili, so pač kot družba naredili skupaj, tako da glede tega imajo kar prav.

Zakaj danes podjetja mladim geekom ponujajo "brezplačno kavo in snacke" ter "sobo za relaksacijo s playstationom" namesto stanovanj, si lahko odgovorite sami. Namig: včasih so bili delojemalci povezani in so se za svoje pravice borili. Dobesedno. In so si marsikaj izborili. Mi danes pa smo se zadovoljili s 5*8 (+"volunterske" ure) delovnikom in službenim telefonom. Ob tem, da se je produktivnost od teh časov bitveno zvišala. Ampak ja. Danes imamo "delavce z glavo" (aka. opice s tipkovnicami), fizične brezveznike (aka opice z mišicami) in nedelavce v JS (aka opice, ki nič ne delajo in samo zajedajo). Tisti, ki poberejo večino presežka se pa smejijo, kako lepo jim je uspelo pokregati skupine, ki bi, če bi "stopile" skupaj lahko dosegle marsikaj.

Mimogrede: delavska stanovanja niso kak komunajzarski izum, ampak so jih pogruntali britanski in nemški industrialci (glej recimo zgodovino podjetja Krupp).
---
Kar pa se "stanovanjske varčevalne sheme" je šlo za namensko varčevanje. Mladim je, če se prav spomnim en obrok letno primeknila še država. Po določenem času varčevanja so varčevalci lahko pridobili ugoden kredit, kar je takrat pomenilo TOM (zdaj EURIBOR) + ~3%. Po spominu. Podrobnosti se najdejo recimo tule: http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/k...

profii ::

3p je izjavil:

profii je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Ker smo danes v boljšem sistemu :)


Ne, sam pač rečmo bobu bob. Ne pa, da se nekateri po prsih tepejo, kako so oni "prigarali" stanovanja, tamladi pa ležijo z vsemi 4imi v luft.


Spet znamo samo 1+1, 1+1+1 pa nam ne gre več?

Če je "starcem" podjetje dalo stanovanje, kdo pa misliš, da ga je dal podjetju? Ja, kar so naredili, so pač kot družba naredili skupaj, tako da glede tega imajo kar prav.

Zakaj danes podjetja mladim geekom ponujajo "brezplačno kavo in snacke" ter "sobo za relaksacijo s playstationom" namesto stanovanj, si lahko odgovorite sami. Namig: včasih so bili delojemalci povezani in so se za svoje pravice borili. Dobesedno. In so si marsikaj izborili. Mi danes pa smo se zadovoljili s 5*8 (+"volunterske" ure) delovnikom in službenim telefonom. Ob tem, da se je produktivnost od teh časov bitveno zvišala. Ampak ja. Danes imamo "delavce z glavo" (aka. opice s tipkovnicami), fizične brezveznike (aka opice z mišicami) in nedelavce v JS (aka opice, ki nič ne delajo in samo zajedajo). Tisti, ki poberejo večino presežka se pa smejijo, kako lepo jim je uspelo pokregati skupine, ki bi, če bi "stopile" skupaj lahko dosegle marsikaj.

Mimogrede: delavska stanovanja niso kak komunajzarski izum, ampak so jih pogruntali britanski in nemški industrialci (glej recimo zgodovino podjetja Krupp).
---
Kar pa se "stanovanjske varčevalne sheme" je šlo za namensko varčevanje. Mladim je, če se prav spomnim en obrok letno primeknila še država. Po določenem času varčevanja so varčevalci lahko pridobili ugoden kredit, kar je takrat pomenilo TOM (zdaj EURIBOR) + ~3%. Po spominu. Podrobnosti se najdejo recimo tule: http://www.cek.ef.uni-lj.si/u_diplome/k...


Ne, danes se da stanovanja priviligiranim, manjšinam, in volilcem.
Pimer: https://www.jssmol.si/objave-in-razpisi...

Tistim, ki delajo, se pa samo vzame vsaj 40% pri plači in da delomrznežem.

zavajon ::

Kako pa na tem seznamu vidiš, da gre za priviligirane in manjšine?

BCSman ::

S Slovenijo je itak konec, čez 15 let se jo bo enostavno preimenovalo v Balkanijo.

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

In zakaj bi morali pri nas na veliko gradit?

Ne morali. Ob takih cenah bi se moralo splačati graditi. Če se ne, bi se morali vprašati, kje je razlog. Če moraš s povprečno plačo celo delovno dobo varčevati za 50 m2 50 let starega stanovanja, je s sistemom po moje nekaj narobe. Ali ne?

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

In zakaj bi morali pri nas na veliko gradit?

Ne morali. Ob takih cenah bi se moralo splačati graditi. Če se ne, bi se morali vprašati, kje je razlog. Če moraš s povprečno plačo celo delovno dobo varčevati za 50 m2 50 let starega stanovanja, je s sistemom po moje nekaj narobe. Ali ne?


Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek... dejansko bi morali mi začet rupšit stare neuporabljene stvabe v mestih in jih nadomeščat z bloki ki so vsaj 4 nadstorpni... (da ne porušijo višinskega pogleda zgradb)

To da po vsej ravnici vse pozidamo KER reasons (splača se) je nesprejemljivo in neumno na dolgi rok.

Dejansko bi jaz na ravnem izven strnjenih MESTNIH OBČIN prepovedal vso zidavo... samo še na hribovjih itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek...

Po tej logiki bi bil tudi Dunaj danes bistveno manjši in tam, kjer so danes stanovanjska naselja, bi bile njive. Če želijo ljudje živeti v mestih in je tam večina služb, ne razumem, zakaj to načrtno preprečevati?

profii ::

zavajon je izjavil:

Kako pa na tem seznamu vidiš, da gre za priviligirane in manjšine?


Ime in priimek. Manjšine pa po izkušnjah. Zakaj so Strojani dobili stanovanje, jaz sem ga moral pa kupit? Zakaj Brajdiči ne rabijo gradbenega, ti pa?

l0g1t3ch ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek...

Po tej logiki bi bil tudi Dunaj danes bistveno manjši in tam, kjer so danes stanovanjska naselja, bi bile njive. Če želijo ljudje živeti v mestih in je tam večina služb, ne razumem, zakaj to načrtno preprečevati?


Moja stara mama ima slike iz Ljubljane. Pri stari cerkvi v Šiški je bilo le te konec, naprej pa same njive prot gorenjski :)

Sicer pa to glede omejitve pozidave se deloma celo strinjam z Matotom.
V večini mest imaš precej propadajočih zgradb, ki bi jih mirne duše lahko podrli in tam naredili kaj pametnega.

Sam se to ne naredi, ker lastnina je sveta, kar spet zagovarja Mato in kontradiktira samemu sebi.
Tle bi moral bik nek rok, koliko časa država/občina gleda tak propadajoč objekt in če se v 10ih letih dediči/solastniki ne uspejo zmenit al kaj narest iz tistega, se proda na javni dražbi in naj si razdelijo denar.

profii ::

l0g1t3ch, tu se strinjam z matotom. Ja, lastnina je sveta ampak podrtija sredi vasi/mesta je pa nedopustna. Pozove se lastnika za sanacijo, potem pa ta lahko le to uporablja, oddaja, ali pa proda. Ne pa, da je 15 dedičev, skreganih med sabo, nihče pa nima nič od tega. Določit zakonski rok za ureditev in sanirat ali pač prodat.

facepalm ::

l0g1t3ch je izjavil:

, naprej pa same njive prot gorenjski :)

Sicer pa to glede omejitve pozidave se deloma celo strinjam z Matotom.
V večini mest imaš precej propadajočih zgradb, ki bi jih mirne duše lahko podrli in tam naredili kaj pametnega.

Sam se to ne naredi, ker lastnina je sveta, kar spet zagovarja Mato in kontradiktira samemu sebi.
Tle bi moral bik nek rok, koliko časa država/občina gleda tak propadajoč objekt in če se v 10ih letih dediči/solastniki ne uspejo zmenit al kaj narest iz tistega, se proda na javni dražbi in naj si razdelijo denar.

Te hise so nesramno drage za obnovit dokler se stojijo oz dokler ne predstavljajo nevarnost za okolico. Zakaj? Spomenisko varstvo. Zrusit ne smes, pri obnovi pa boli glava in denarnica. Ce se pa hisa porusi sama vase, pa lahko "normalno" zgradis novo z veliko manj omejitvami kakor pri obnovi.

Ko gledam v kasnih hisah ljudje dejansko zivijo.. 200, 300 let stare hise. Navzven lepe (fasado subvencionira sklad), noter pa vse razpada. Posevni podi, nagnjene in polomljene stopnice, napeljave starejse od stanovalcev..

l0g1t3ch ::

Zagotovo je kaka tudi pod spomeniškim varstvom, ni pa kar večina.
Pri večini je zgolj to, da so dediči/soastniki skregani med sabo in nihče noče popustit. Ali pa lastnik nima ideje kaj s tistim, stane ga pa tud nič če stoji v prazno in propada. Po možnosti pa še živi nekje drugje da mu tistega ni treba gledat.

jernejl ::

nekikr je izjavil:

Če je prazno je potrebno zmanjšati davek na oddajanje in pohitriti postopek izselitve neplačnika, pa bo hitro na trgu. Vsak bi imel 1000€ dodatno na mesec
Ravno nasprotno. Vsak bi imel tudi 800€ dodatno na mesec... ampak očitno to ne drži, sicer praznih stanovanj praktično ne bi bilo. Ker imajo lastniki očitno več kot dovolj, da jim ni treba pobirati 800 na mesec, lahko pač plačajo toliko davka. Ali še več.

Sem in tja se pa komu res ne da ukvarjati s tem.
20% nepremičnin je praznih, torej tvoja trditev niti približno ne drži.
Četudi sem in tja kdo oddaja v najem na črno, torej ne plačuje davkov in ga lahko udarimo po žepu, ker ima "prazno".

Glede na deficit stanovanj davek na stanovanja ne bi rešil nič. Tistih nekaj bi šlo na trg
20% ni tistih nekaj.

NUSZ je relativno majhen, ker smo pri plačah in ostalih stvareh nadpovprečno obdavčeni.
Komot zmanjšamo obdavčitev plač in DDV, razliko pa poberemo od premoženja. Bi bili potem po obdavčitvi bolj podobni kapitalističnim državam.

Premoženje sploh ne bi smelo biti obdavčeno, ker je že bilo obdavčeno. Če plačaš od plače 50% prispevkov in dohodnine, potem pa kupiš neko stvar, zakaj bi potem to stvar še enkrat vsako leto obdavčili še s 5%?
Motiš se. Če si s kriptom neobdavčeno zaslužil za stanovanje (ali pa si premoženje prinesel iz tujine ali si ga kako drugače zaslužil), zakaj za to stvar ne bi plačeval davka?
In ne samo to, za nepremičnino v resnici plačuješ manj davka kot če bi s tem denarjem kupil praktično karkoli drugega, ker je skorajda vse, kar ni hrana, bolj obdavčeno.

Lastniki nič ne izkoriščajo. Če ustvarjajo tu, potem preko ostalih mehanizmov plačajo več kot preveč, tudi če nepremičnina stoji
Ravno nasprotno, lastniki delajo okoljsko škodo, v zameno za to pa državi nič ne vrnejo.

nekikr je izjavil:

Tisti, ki jih kupijo za investicijo, pa tudi v osnovi niso problematični. Brez takih namreč ni najemniškega trga.
Če imajo prazno, so problematični, ker na eni strani ne plačujejo davkov, na drugi strani delajo okoljsko škodo, na tretji strani pa ni nobene koristi, tudi ne najemniškega trga. Takih v tej državi ne rabimo, zato jih lahko spodimo ven, ali (kar je bolj kapitalistično) od njih terjamo plačilo visokih davkov, potem se lahko pa sami odločijo, kaj bodo storili.

dronyx je izjavil:

Saj je menda tudi pri nas več kot 20.000 praznih stanovanj (neke številke so celo 150.000, samo to je bolj statistika, kamor štejejo vsako 200 let staro podrtijo, ki sploh ni primerna za bivanje).
Neprimerna za bivanje je približno tretjina od 150.000. Pa še od teh bi se določen del zagotovo dalo (ekonomsko upravičeno) adaptirati tako, da bi postala primerna.

PrimoZ_ je izjavil:

V resnici nihče ne navija, da bi se moralo kaj dajati zastonj.
Tako je, v kapitalizmu navijamo za to, da bi lastniki morali prispevati svoj del za obstoj države, ki jim lastnino sploh omogoča. Ravno trenutna situacija je namreč taka, da se njim daje zastonj, zato pa iščejo razne butaste argumente, zakaj bi moralo še naprej ostati tako.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek...

Po tej logiki bi bil tudi Dunaj danes bistveno manjši in tam, kjer so danes stanovanjska naselja, bi bile njive. Če želijo ljudje živeti v mestih in je tam večina služb, ne razumem, zakaj to načrtno preprečevati?


Moja stara mama ima slike iz Ljubljane. Pri stari cerkvi v Šiški je bilo le te konec, naprej pa same njive prot gorenjski :)

Sicer pa to glede omejitve pozidave se deloma celo strinjam z Matotom.
V večini mest imaš precej propadajočih zgradb, ki bi jih mirne duše lahko podrli in tam naredili kaj pametnega.

Sam se to ne naredi, ker lastnina je sveta, kar spet zagovarja Mato in kontradiktira samemu sebi.
Tle bi moral bik nek rok, koliko časa država/občina gleda tak propadajoč objekt in če se v 10ih letih dediči/solastniki ne uspejo zmenit al kaj narest iz tistega, se proda na javni dražbi in naj si razdelijo denar.



Nikakor, lastnina je Sveta dokler je urejena! Če jo ZANEMARJAŠ torej pustiš da je zgradba propadajoča in grda glede na okolico pa menim da bi bilo primerno da se pozove lastnika in če ni odziva se zadevo da na licitacijo za 1€ z pogojem da kupeš pokaže da ima dovolj denarja da jo takoj po nakupu obnovi v NULO (ali podre in zgradi novo)

Sam bi tudi ostro uredil to da je sredi mesta podrtija itd... tu se naj pobira denar na zanemarjenih predelih to pa ja, ker kazi celotni izgled mesta če je streha nikakva, fasada odpada itd...

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek...

Po tej logiki bi bil tudi Dunaj danes bistveno manjši in tam, kjer so danes stanovanjska naselja, bi bile njive. Če želijo ljudje živeti v mestih in je tam večina služb, ne razumem, zakaj to načrtno preprečevati?


Zato ker do neke točke se je pač zidalo kot se je, zdaj pa tako Dunaj kot Ljubljana (oz tako Avstrija kot SLO) ne dopustita gradnje kr vsepovsod... in s tem ni nič narobe...

Na dolgi rok bo bolj pomembno to da imamo zemljo za obdelovat na ravnem kot pa da je vsepovsod kaka bajta...

In kaj bo, ko bomo hipotetično zagradili zadnji meter površine? Kdaj bi ti ustavil? A ko bo povpraševanje ok? In če bo se zmes priselilo 2 mil tujcev? Bi ti še kar naprej dovolil gradnjo vsepovsod kot leta 700 našega štetja?

Pač vprašam hipotetično, ker tu pol ni konca ko greš po tej poti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Mato989 ::

Ravno nasprotno. Vsak bi imel tudi 800€ dodatno na mesec... ampak očitno to ne drži, sicer praznih stanovanj praktično ne bi bilo. Ker imajo lastniki očitno več kot dovolj, da jim ni treba pobirati 800 na mesec, lahko pač plačajo toliko davka. Ali še več.


jernej garantiram ti da če država jamči za izselitev najemnika v 24urah po poteku najemne pogodbe in da potrdi da se izvršba na neplačane najemnine in stroške ko je bival (ter uničen inventar) izvzame iz Zakona o davčnem postopku (torej da je izvršba tudi na socialno itd...) da boš imel drug dan poplavo najemodajalcev ki bodo dali v najem...

Ampak vi tega nočete, vi nočete da bi bil red, da bi se držali najemniki pogodb, da bi pazili na tujo lastnino itd... Vi hočete poceni najem brez nekih posledic ali zelo omejene...

20% ni tistih nekaj.


20% je VELIKA MANJŠINA če smo že pri statistiki, 20% je tudi bližje 0% kot pa 50%... toliko o tem.

Motiš se. Če si s kriptom neobdavčeno zaslužil za stanovanje (ali pa si premoženje prinesel iz tujine ali si ga kako drugače zaslužil), zakaj za to stvar ne bi plačeval davka?
In ne samo to, za nepremičnino v resnici plačuješ manj davka kot če bi s tem denarjem kupil praktično karkoli drugega, ker je skorajda vse, kar ni hrana, bolj obdavčeno.


Zato ker nisi NEOBDAVČENO ZASLUŽIL, ker si načeloma za VLOŽEK v kripto že plačal davek in tudi to kar si dobil je nekdo drug na drugi strani TUDI ŽE PLAČAL DAVEK... torej če jaz plačam davek na plačo in prihranim in vložim v kripto 10k, in ti narediš enako in pol dobim jaz 20k, to pomeni da sem jaz dobil 20k tvojega OBDAVČENEGA DENARJA... torej ta denar je že preko davkov na plače plačal za uživanje posesti nepremičnine ki jo kupujem...

Samo ti tega nočeš videt...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Ampak če omejuješ gradnjo, hkrati pa ustvarjaš pogoje, da so nepremičnine varna in poceni hramba vrednosti, to poemni da gredo nepremičnine cenovno v nebo.

Zato, je nujen tudi davek na (predvsem prrazne ali navidezno prazne)stanovanjske nepremičnine.
Če notri živiš, si oproščen davka.
Če oddajaš v najem, plačaš davek od oddajanja, oprošen si pa davka na samo lastništvo

Ne premičnina mora služiti namenu.
Če samo stoji prazna, je to slabo gospodarjenje. Ubistvu slabo izkoriščaš omejeno dobrino, površino države, in je edino prav da te država zato po prstih.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


jernej garantiram ti da če država jamči za izselitev najemnika v 24urah po poteku najemne pogodbe in da potrdi da se izvršba na neplačane najemnine in stroške ko je bival (ter uničen inventar) izvzame iz Zakona o davčnem postopku (torej da je izvršba tudi na socialno itd...) da boš imel drug dan poplavo najemodajalcev ki bodo dali v najem...


Tebi pa takoj kable za elektriko cvikat, odmontirat električno omarco pa zalit z betonom.

Ker si pač 1 dan zamudil plačilo položnice.

Oddajaš prek agencije za fiksen znesek in si miren. Aja ne, keš je že fajn, sam rizik ni! V fletu pa oprema iz Dipota, pol pa bi po 5letih rad še kavcijo obdržal! :))

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ampak če omejuješ gradnjo, hkrati pa ustvarjaš pogoje, da so nepremičnine varna in poceni hramba vrednosti, to poemni da gredo nepremičnine cenovno v nebo.

Zato, je nujen tudi davek na (predvsem prrazne ali navidezno prazne)stanovanjske nepremičnine.
Če notri živiš, si oproščen davka.
Če oddajaš v najem, plačaš davek od oddajanja, oprošen si pa davka na samo lastništvo

Ne premičnina mora služiti namenu.
Če samo stoji prazna, je to slabo gospodarjenje. Ubistvu slabo izkoriščaš omejeno dobrino, površino države, in je edino prav da te država zato po prstih.


Se strinjam, AMPAK to da so nepremičnine poceni in varna hramba vrednosti je KRIVA DRŽAVA, samo tu se mi ne strinjamo, medtem ko jaz trdim da je država ECB in ostali KRIVI ker delajo druge naložbe preveč neprivlačne preko uničevanja vrednosti FIATa in INFLACIJE ste vi (določeni verjetno tudi ti kot kaže) na bregu da nočete da bi vlada izboljšala druge naložbe (davek na dobiček iz delnic, davek od najemnin, FIAT depoziti na 10% itd...) ampak hočete da bi zraven vseh ostalih ZANIČ IZBIR (za katere je kriva država neposredno in posredno) da bi POSLABŠALA še zadnjo dokaj varno naložbo za večino manj ukih ljudi (ki niso majstri za crypto itd...)


In ja, vsaka dobrina ki jo imaš v lasti je OMEJENA na tem Svetu, tudi komponente za PC, torej meniš da je prav da ker imajo zdaj težave z dobavo avtodelov da naredimo enako za Avte? Če avto ne naredi mesečno 15k ga dajmo obdavčit ker ga več kot očitno ne rabiš bo mel kdo drug več koristi če poceni kupi avto? Ker hej, komponente so omejene, enako za vsak PC ki leži v kotu in je NAŠA LAST... zakaj ga ne prodamo akli plačujemo kar davek na smetenje?

Vidiš kam pridemo? V eko fašizem po tej logiki iz nepremičnin


matobeli je izjavil:

Mato989 je izjavil:


jernej garantiram ti da če država jamči za izselitev najemnika v 24urah po poteku najemne pogodbe in da potrdi da se izvršba na neplačane najemnine in stroške ko je bival (ter uničen inventar) izvzame iz Zakona o davčnem postopku (torej da je izvršba tudi na socialno itd...) da boš imel drug dan poplavo najemodajalcev ki bodo dali v najem...


Tebi pa takoj kable za elektriko cvikat, odmontirat električno omarco pa zalit z betonom.

Ker si pač 1 dan zamudil plačilo položnice.

Oddajaš prek agencije za fiksen znesek in si miren. Aja ne, keš je že fajn, sam rizik ni! V fletu pa oprema iz Dipota, pol pa bi po 5letih rad še kavcijo obdržal! :))


Jaz mam položnice na trajniku in ne zamujam če pa bi pa prav da odklopijo... 24ur pa je... jebiga bi se folk že naučil, jaz se s predlogom strinjam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Saj se splača, ampak OPPN mora pazit da ne pozidujemo kar vse povprek... dejansko bi morali mi začet rupšit stare neuporabljene stvabe v mestih in jih nadomeščat z bloki ki so vsaj 4 nadstorpni... (da ne porušijo višinskega pogleda zgradb)

To da po vsej ravnici vse pozidamo KER reasons (splača se) je nesprejemljivo in neumno na dolgi rok.

Dejansko bi jaz na ravnem izven strnjenih MESTNIH OBČIN prepovedal vso zidavo... samo še na hribovjih itd...
Narobe. Ravno izjemna regulativa skrbi za navidezno pomanjkanje zemljišč in njihove visoke cene, zato bi to področje nujno morali bistveno sprostiti. Zemlje je več kot dovolj za vse prebivalce. Če bi vsako gospodinjstvo zazidalo 200m2 veliko bajto, bi bilo pozidane manj kot 1% površine Slovenije.
In če bi država vsakemu gospodinjstvu dala 500m2 veliko zemljišče za gradnjo stanovanja/hiše, bi to predstavljalo 2% celotne Slovenije.
V nobenem primeru ne moremo pričakovati, da bo "vse pozidano", razen če bodo bogataši postavljali vsak stotine hiš samo zase. Ampak za to pa bi imeli davek na prazne nepremičnine, da se taka nepotrebna gradnja ne bi dogajala.

Nikakor, lastnina je Sveta dokler je urejena! Če jo ZANEMARJAŠ torej pustiš da je zgradba propadajoča
Enako seveda velja za prazne nepremičnine. Vsaka nepremičnina sama zase s časom propada, in če ne služi ničemur, je to popolnoma nepotrebna okoljska škoda.

Mato989 ::

Narobe. Ravno izjemna regulativa skrbi za navidezno pomanjkanje zemljišč in njihove visoke cene, zato bi to področje nujno morali bistveno sprostiti. Zemlje je več kot dovolj za vse prebivalce. Če bi vsako gospodinjstvo zazidalo 200m2 veliko bajto, bi bilo pozidane manj kot 1% površine Slovenije.
In če bi država vsakemu gospodinjstvu dala 500m2 veliko zemljišče za gradnjo stanovanja/hiše, bi to predstavljalo 2% celotne Slovenije.
V nobenem primeru ne moremo pričakovati, da bo "vse pozidano", razen če bodo bogataši postavljali vsak stotine hiš samo zase. Ampak za to pa bi imeli davek na prazne nepremičnine, da se taka nepotrebna gradnja ne bi dogajala.


Ja saj imate prostor v PREKMURJU pa Halozah za pozidavo te 1% Slovenije, pa nočete... saj je videno... na Goričkem se prodajajo parcele, v Halozah tudi, pa nočete, vi hočete elitnih 5% Slovenije in vsi bi radi bili tam ampak to pač ne gre niti država ne sme dopustit, ker skrbi za skladno razvijajoče regije... če se ne boste preselili na Goričko, Prekmurje ipd... boste pač plačevali višje cene v LJ ipd...


Enako seveda velja za prazne nepremičnine. Vsaka nepremičnina sama zase s časom propada, in če ne služi ničemur, je to popolnoma nepotrebna okoljska škoda.


Nekaj je zanemarjena nepremičnina ki proada, drugo je pa čisto urejeno stanovanje ki je zaklenjeno in ne propada... ker lastnik zanj skrbi... ne govori neumnosti, moj foter ima v nulo urejeno stanovanje ki ga drži za brata... simpl, zakaj bi ga moral prodat, saj ga bo dobil brat čez par let pa je... ti si pa samo fauš mojemu bratu ker bo dobil 80m2 gratis in bi rad da moj foter to plačuje ta 3 leta ker ma rezervirano... če bi pa prodal za 10k tvojim zafuranim lenuhom bi blo pa SUPER!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

20% ni tistih nekaj.

20% je VELIKA MANJŠINA če smo že pri statistiki, 20% je tudi bližje 0% kot pa 50%... toliko o tem.
Zato pa jih lahko visoko obdavčimo in ne bo nobenega problema.

Zato ker nisi NEOBDAVČENO ZASLUŽIL, ker si načeloma za VLOŽEK v kripto že plačal davek in tudi to kar si dobil je nekdo drug na drugi strani TUDI ŽE PLAČAL DAVEK... torej če jaz plačam davek na plačo in prihranim in vložim v kripto 10k, in ti narediš enako in pol dobim jaz 20k, to pomeni da sem jaz dobil 20k tvojega OBDAVČENEGA DENARJA... torej ta denar je že preko davkov na plače plačal za uživanje posesti nepremičnine ki jo kupujem...
Kot običajno za tvoje pisarije tudi to ne drži. Če si dobil denar nekega američana, povprečnemu slovencu ne koristi popolnoma nič, koliko davka je on tam od tega plačal, če sploh kaj. Zato pa je pomembno, da se davek pobira od različnih osnov, nekaj od plače, nekaj od potrošnje, nekaj od premoženja, sicer bi velik del državljanov v državi bival brezplačno ali bi zanjo plačeval bistveno premalo. Če se ne plačuje davka od premoženja, je avtomatsko vse premoženje, ki je k nam prišlo iz tujine, pri nas bilo neobdavčeno.

matobeli ::

Mato989 je izjavil:


Jaz mam položnice na trajniku in ne zamujam če pa bi pa prav da odklopijo... 24ur pa je... jebiga bi se folk že naučil, jaz se s predlogom strinjam...


Men je bistveno boljši tisti predlog da krofe nataknemo na vile;)

Na srečo imamo zakonodajo in policijo da lahko preživijo tudi sociopatski matoti, politiki in sosedje. Bi blo pa fajn da se vseen zavedaš da si del družbe, tud če ti ni še nihče buče razbil.

Mato989 ::

Kot običajno za tvoje pisarije tudi to ne drži. Če si dobil denar nekega američana, povprečnemu slovencu ne koristi popolnoma nič, koliko davka je on tam od tega plačal, če sploh kaj. Zato pa je pomembno, da se davek pobira od različnih osnov, nekaj od plače, nekaj od potrošnje, nekaj od premoženja, sicer bi velik del državljanov v državi bival brezplačno ali bi zanjo plačeval bistveno premalo. Če se ne plačuje davka od premoženja, je avtomatsko vse premoženje, ki je k nam prišlo iz tujine, pri nas bilo neobdavčeno.


Saj če jaz dobim od Američana denar je to še bolje, ker sem torej v SLovenijo prinesel KEŠ in s tem kupil nepremičnino in plačal 2%... torej 2% je dosti več kot 0% ki bi jih porabil če ne bi imel nič... državi je v interesu da ljudje nosijo denar V DRŽAVO namesto iz nje...

Če pride 1 milijarder v Slovenijo in tu zapravi milijardo bo država dobila veliko davka na različne načine (2% od nakupa nepremičnin) 22% od dobrin, 9,5% od hrane itd itd itd... če bo si pa zaposlil še čistilko in butlerja pa še dohodnino

Torej kaj je bolje, da tak ne pride ali pride? Odgovor je enak temu ali je bolje da jaz dobim 10k ki jih zapravim v SLoveniji ali bolje da jih ne dobim... 2% > 0% če nič ne morem kupit.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

l0g1t3ch ::

Matota bi blo za poslat za 1 mesec v južno afriko. Prav hitro bi ratal levičar in socialist.

To da stalno cvikaš al je nekdo vdrl v gated community, a te bo mimoidoči s kolom po glavi al pa te bodo ustrelili na rdeči luči, ni prav zabavno.
Da ti tudi novo perspektivo kaj pomeni preveč razslojena družba.

In razne ideje z getoti in trailer parki, bi bila pravi inkubator za tovrstno nasilje. Ko ljudje nimajo več kaj izgubit, so hitro na nivoju živali.

Mato989 ::

l0g1t3ch je izjavil:

Matota bi blo za poslat za 1 mesec v južno afriko. Prav hitro bi ratal levičar in socialist.

To da stalno cvikaš al je nekdo vdrl v gated community, a te bo mimoidoči s kolom po glavi al pa te bodo ustrelili na rdeči luči, ni prav zabavno.
Da ti tudi novo perspektivo kaj pomeni preveč razslojena družba.

In razne ideje z getoti in trailer parki, bi bila pravi inkubator za tovrstno nasilje. Ko ljudje nimajo več kaj izgubit, so hitro na nivoju živali.


Zato pa mora Gates z cepivi čimprej sterilizirat Afriko če sem malo hudoben... razplod revežev je nekaj kar nočemo. v Sodobnih družbah pa omejitev razploda dokelr ne dokažeš da si dovolj premožen da za otroka skrbiš...

Malo za šalo malo za res.

Ampak to je off topic... v Sloveniji je ena najbolj egalitarnih družb NA SVETU, razumete vi to? Mi mamo 99% ljudi ki služijo med minimalcem in 3x minimalca... NETO od oka... naj se naučijo ravnat z denarjem... če jih 1,87 mil zmore posedovat nepremičnino oz 1,7mil potem naj še preostalih 300k nekaj naredi pri varčevanju in ivnestiranju.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Saj če jaz dobim od Američana denar je to še bolje, ker sem torej v SLovenijo prinesel KEŠ in s tem kupil nepremičnino in plačal 2%... torej 2% je dosti več kot 0% ki bi jih porabil če ne bi imel nič...

Ravno nasprotno, če si keš samo prinesel, nisi s tem naredil popolnoma nobene koristi, zato bi bilo treba tako pridobljeno premoženje obdavčiti.
Če z njim nekaj kupiš, si resda plačal davek. Ampak če bi kupil karkoli drugega, bi plačal bistveno več. Z nepremičnino, ki jo kupiš, pa uživaš velike benefite obstoja države in 2% je za nekaj velikostnih razredov premalo, da bi ti država za ta znesek omogočala neskončno dolgo uživanje teh benefitov. Zato je edino smiselno, da se za te benefite plačuje sproti, vsako leto.

Mato989 je izjavil:

Mi mamo 99% ljudi ki služijo med minimalcem in 3x minimalca... NETO od oka... naj se naučijo ravnat z denarjem...
Saj se učijo in sčasoma bo večina dovolj znala, da bo spoznala, da jih lastniki premoženja izkoriščajo ter da je treba temu narediti konec in jim zaračunati pošteno ceno v zameno za koristi, ki jih v tej državi uživajo.
Lahko se pa lastniki premoženja odpravijo na kak izlet v kako manj razvito državo, ki ne nudi tako kvalitetnih storitev, pa bodo videli, koliko tam lastništvo košta. Bolj kot si premožen, bolj si ogrožen in več moraš dati za varovanje, da to grožnjo kompenziraš. In varnostnikov, ki bodo tvojo bajto s kalašnikovko varovali 24/7, ne dobiš za par deset evrov na leto, kolikor pri nas stane NUSZ, tudi v afriki ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

l0g1t3ch ::

Mato989 je izjavil:



Ampak to je off topic... v Sloveniji je ena najbolj egalitarnih družb NA SVETU, razumete vi to? Mi mamo 99% ljudi ki služijo med minimalcem in 3x minimalca... NETO od oka... naj se naučijo ravnat z denarjem... če jih 1,87 mil zmore posedovat nepremičnino oz 1,7mil potem naj še preostalih 300k nekaj naredi pri varčevanju in ivnestiranju.


če jih 1,87 mil zmore posedovat nepremičnino oz 1,7mil


To so številke, koliko jih mogoče živi v stanovanjih, kjer je lastnik nekdo od družine. Niti približno da so sami lstniki
Taka številka je, ker so v jugi zidali velike hiše, da imaš danes spodaj starše, v nadstropju enega otroka in pod streho še drugega.
Po možnosti pa še stare starše v kleti ali kake druge podobne kombinacije.
Pa stanovanja, kjer je v eno sobo zaprt dedek/babica drugje pa živi eden od otrok z družino.

Tega je neskončno.
Tako, da kar nehaj opletat s tisto brezvezno številko.

Mato989 ::

Ravno nasprotno, če si keš samo prinesel, nisi s tem naredil popolnoma nobene koristi, zato bi bilo treba tako pridobljeno premoženje obdavčiti.
Če z njim nekaj kupiš, si resda plačal davek. Ampak če bi kupil karkoli drugega, bi plačal bistveno več. Z nepremičnino, ki jo kupiš, pa uživaš velike benefite obstoja države in 2% je za nekaj velikostnih razredov premalo, da bi ti država za ta znesek omogočala neskončno dolgo uživanje teh benefitov. Zato je edino smiselno, da se za te benefite plačuje sproti, vsako leto.


Ja in če sem jaz prinesel keš v državo kupil nepremičnino, in lastnik ki mi jo je prodal, je potem kupil in prenovil svoj dom je on plačal davek na vse kar je kupil pa še delavce plačeval in pol davki od plač itd... multiplikator je ogromen, daj se pozanimaj...... SUMA SUMARUM smo NETO za državo... definitivno bolje kot socialac...

To so številke, koliko jih mogoče živi v stanovanjih, kjer je lastnik nekdo od družine. Niti približno da so sami lstniki
Taka številka je, ker so v jugi zidali velike hiše, da imaš danes spodaj starše, v nadstropju enega otroka in pod streho še drugega.
Po možnosti pa še stare starše v kleti ali kake druge podobne kombinacije.
Pa stanovanja, kjer je v eno sobo zaprt dedek/babica drugje pa živi eden od otrok z družino.

Tega je neskončno.
Tako, da kar nehaj opletat s tisto brezvezno številko.


Torej bodo ti dedovali po očetu in mami in naprej uživali LAST nepremičnine... eni v zgornjem drugi v spodnjem štuku... kje je problem, lastnina ostane ne izgine ko umrejo starši se deduje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

l0g1t3ch ::

Jah če si socioat pol ni problema, ker itak ne smejo imeti otrok.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

Ravno nasprotno, če si keš samo prinesel, nisi s tem naredil popolnoma nobene koristi, zato bi bilo treba tako pridobljeno premoženje obdavčiti.
Če z njim nekaj kupiš, si resda plačal davek. Ampak če bi kupil karkoli drugega, bi plačal bistveno več. Z nepremičnino, ki jo kupiš, pa uživaš velike benefite obstoja države in 2% je za nekaj velikostnih razredov premalo, da bi ti država za ta znesek omogočala neskončno dolgo uživanje teh benefitov. Zato je edino smiselno, da se za te benefite plačuje sproti, vsako leto.


Ja in če sem jaz prinesel keš v državo kupil nepremičnino, in lastnik ki mi jo je prodal, je potem kupil in prenovil svoj dom je on plačal davek na vse kar je kupil pa še delavce plačeval in pol davki od plač itd... multiplikator je ogromen, daj se pozanimaj...... SUMA SUMARUM smo NETO za državo... definitivno bolje kot socialac...
Nimaš prav. Če bi kupil karkoli drugega, bi bil multiplikator vsaj za velikostni razred višji, zato je smiselno, da nakup nepremičnine (katere nujno ne rabiš za streho nad glavo) naredimo za velikostni razred manj zanimiv, recimo tako, da ga za velikostni razred bolj obdavčimo.
Suma sumarum ste taki za državo zguba. Resda v državi pustite nekaj drobiža preko davka, ampak država je mnogo dražja. Ta tvoj "suma sumarum neto" bi bil pozitiven, če bi bila država zastonj... pa ni. Če bi vsi plačevali tako malo kakor ti, bi država bila v globokem minusu, zato je 2% (za (več)sto let varovanja in drugih benefitov države) pač bistveno premalo... takih v državi ne rabimo in je v resnici bolje, če se odselijo v tujino, ker bo država na stroških privarčevala mnogo več, kot od njih dobi.
««
103 / 588
»»