» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
6 / 589
»»

_0\WA6m7Uzc ::

... sorry, motnja, nisem mogel dokoncati.

Sem delal za nekaj forbes top 100 in za vsakega posameznega me je malo sram. Sicer pa inacis znanje z denarjem. Poznam nekaj hudo inteligentnih ljudi s cisto povprecnimi placami in dva zidarska "genija" z vec denarja, kot ga bo vecina od nas kadarkoli videla. In poznam ogromno "racunalnicarjev", ki zasluzijo bistveno vec, kot si zasluzijo.

Mato989 ::

_0\WA6m7Uzc je izjavil:

... sorry, motnja, nisem mogel dokoncati.

Sem delal za nekaj forbes top 100 in za vsakega posameznega me je malo sram. Sicer pa inacis znanje z denarjem. Poznam nekaj hudo inteligentnih ljudi s cisto povprecnimi placami in dva zidarska "genija" z vec denarja, kot ga bo vecina od nas kadarkoli videla. In poznam ogromno "racunalnicarjev", ki zasluzijo bistveno vec, kot si zasluzijo.


Dobijo točno toliko kot si zaslužijo, to je ponudba in povpraševanje enako pri zidarjih =) Saj vem, da to enim ni všeč ampak tako je.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Mato989 je izjavil:


Dobijo točno toliko kot si zaslužijo, to je ponudba in povpraševanje enako pri zidarjih =) Saj vem, da to enim ni všeč ampak tako je.

Pridobljen dohodek, ki je pridobljen na podlagi dejanj/lastnosti (nima veze ali so negativne ali pozitivne), ki niso dejansko povzročile tega dohodka(retorične spretnosti pri pogajanju za plačo, zavajanja, veze, sreča, laganje, ...) slovnično pravilno ne moremo reči da je zaslužen. Tak dohodek lahko naprimer rečemo nevtralno, da je bil pridobljen. Če pri pridobitvi prevladujejo negativne lastnosti/dejanja imamo tu tudi besedo "nagrabljen" in podobno. Pomembna distinkcija.

thramos ::

Za osamljene primere to velja, ne pa kar na splošno.

Na prostem trgu delovne sile kapitalističnega sistema so bolje plačana tista delovna mesta, ki zadovoljujejo izražene potrebe širokega spektra družbe. Izražene v smislu, za kaj je ta družba pripravljena nameniti svoja sredstva, in ne kaj za "vredno" smatrajo posamezniki.

Inteligenca ima tu le posredno vlogo.

In za računalništvo, tako splošno razširjeno, praktično neregulirano panogo, katere rezultate uživamo in plačujemo vsi, to še posebej velja.

gojira ::

Po mojem mnenju je pa naječji razlog za dvig cen predvsem finančna nepismenost slovencev, ki jo s pridom vsi finančno pismeni izkoriščajo. Dokler se ljudje z 2x1000eu/mesec kreditirajo mirne vesti v višini 200k+ (pa še pol familije zraven zakreditirajo) in kupujejo stanovanja po 3k/m2 in več, ter avte za 30k+ (seveda na leasing) in kar bo bo, nam ni pomoči. To kaj se je in pije, kako se skrbi za zdravnje, kakšna je kvaliteta življenja pa ni pomembno, ker tega sosed ne vidi...

S partnerico imava srečo, da imava dohodke krepko nad povprečjem pa si kljub temu ne upava iti v nakup. Pa imava privarčevanega (lastnih prihodkov, brez dedovanja, stara manj kot 30) za tretino solidnega 3 sobnega stanovanja na solidni lokaciji v LJ. Po mnjenju bližnjih sva pa itak čudna, ker imava za standard "preslab" avto, pa ne zidava hiše in tako dalje. No, te isti ljudje odplačujejo 30 letni kredit, za dopuste ni, celo življenjej je en sam jamr, ko je treba kak evro za otroke dat je cel halo itd, ker itak ni. Razumljivo, da ni financ, če gre vse za kredit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

WhiteAngel ::

gojira je izjavil:

Po mojem mnenju je pa naječji razlog za dvig cen predvsem finančna nepismenost slovencev, ki jo s pridom vsi finančno pismeni izkoriščajo. Dokler se ljudje z 2x1000eu/mesec kreditirajo mirne vesti v višini 200k+ (pa še pol familije zraven zakreditirajo) in kupujejo stanovanja po 3k/m2 in več, ter avte za 30k+ (seveda na leasing) in kar bo bo, nam ni pomoči. To kaj se je in pije, kako se skrbi za zdravnje, kakšna je kvaliteta življenja pa ni pomembno, ker tega sosed ne vidi...

S partnerico imava srečo, da imava dohodke krepko nad povprečjem pa si kljub temu ne upava iti v nakup. Pa imava privarčevanega (lastnih prihodkov, brez dedovanja, stara manj kot 30) za tretino solidnega 3 sobnega stanovanja na solidni lokaciji v LJ. Po mnjenju bližnjih sva pa itak čudna, ker imava za standard "preslab" avto, pa ne zidava hiše in tako dalje. No, te isti ljudje odplačujejo 30 letni kredit, za dopuste ni, celo življenjej je en sam jamr, ko je treba kak evro za otroke dat je cel halo itd, ker itak ni. Razumljivo, da ni financ, če gre vse za kredit.


Brez skrbi, tudi vidva bosta enkrat številke skupaj vrgla in se odločila za nakup 😊 Se pa zelo strinjam, da od avta za 30+k€ nimaš nič razen statusnega simbola. Se da mnogo bolje investirati denar.

WhiteAngel ::

Ko se vozim po Ljubljani, se mi zdi, da je še veliko starih bajt/lukenj, ki bi jih bilo treba uštimati, tako da še nekaj rezerve je. Ali res rabimo Fužine 3? Ko se bo zmanjšala gospodarska rast, bo vseeno padlo povpraševanje po nepremičninah.

gojira ::

WhiteAngel je izjavil:


Brez skrbi, tudi vidva bosta enkrat številke skupaj vrgla in se odločila za nakup 😊 Se pa zelo strinjam, da od avta za 30+k€ nimaš nič razen statusnega simbola. Se da mnogo bolje investirati denar.


Sva jih že, če bo šlo tako dalje kot gre sedaj, se bi lahko v nekaj letih znebila stanovanja. Haklc je tu, da bi rajši ves ta denar investirala kam drugam (izobraževanja, potovanja, zdravje, vlaganje za prihodnost otrok itd). Samo po isti strani so pa najemnine tudi visoke za znoret (trenutno stanovanje nama je premajhno) in se začneš vrteti v krogu :D

Ne vem no, relativno se mi zdijo cene na trenutne dohodke dosegljive, absolutno pa se mi zdijo absurdne in res mi ni bil cilj, da bova v višjim dohodki lahko kupila precenjene nepremičnine ampak sva imela druge cilje :D

Dvig cen v okolici Ljubljane so pa po mojem dvignili finančno pismeni ljudje, ki so zbežali iz te norije dokler je bilo še smiselno in se je dalo dobit za smiselno ceno stanovanje izven ljubljane. Smiselno v smislu, da opraviči oddaljenost od mesta v primeru da sta oba zaposlena v LJ in stroški dodatnega avta in časa še vedno opraviči nakup. Po tej prvi fazi, je šlo pa samo v zrak tudi v okolici.

V okolico, iz kjer prihajam, so se v času prvih dvigov cen očitno preselili Ljubljančni in si zgradili res super hiške, mini "vile" itd. Pred tem nas pa 20 let ni noben povohal :)

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:

Ko se vozim po Ljubljani, se mi zdi, da je še veliko starih bajt/lukenj, ki bi jih bilo treba uštimati, tako da še nekaj rezerve je. Ali res rabimo Fužine 3? Ko se bo zmanjšala gospodarska rast, bo vseeno padlo povpraševanje po nepremičninah.

Praznih stanovanj je po zadnjem štetju v Sloveniji cirka 70.000. To so uradne cifre, bile objavljene 2 leti nazaj.

Že bajt v Ljubljani je cel kup praznih, samo kaj ko so lastniki stare tetice, ki tega nočejo prodati ali pa jim to sploh ne pride na misel...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dobijo točno toliko kot si zaslužijo, to je ponudba in povpraševanje enako pri zidarjih =) Saj vem, da to enim ni všeč ampak tako je.

Pridobljen dohodek, ki je pridobljen na podlagi dejanj/lastnosti (nima veze ali so negativne ali pozitivne), ki niso dejansko povzročile tega dohodka(retorične spretnosti pri pogajanju za plačo, zavajanja, veze, sreča, laganje, ...) slovnično pravilno ne moremo reči da je zaslužen. Tak dohodek lahko naprimer rečemo nevtralno, da je bil pridobljen. Če pri pridobitvi prevladujejo negativne lastnosti/dejanja imamo tu tudi besedo "nagrabljen" in podobno. Pomembna distinkcija.


Kako ne... če bi delodajalec dobil nekoga ki bi delal za manj z enako kvaliteto misliš da ga ne bi vzel(izvzemši par političarskih zadev) v 99,9999% lahko rečemo da je plača zaslužena, ker plača je razmerje med ponudbo in povpraševanjem, ter odraz zamenljivosti...

Če sem jaz zadnji električar na voljo, nekdo pa rabi položeno elektriko nujno jutri in rečem ceno x4, je to zasluženo ali nagrabljeno? Za mene je zasluženo, ker noben ni prisiljen v to, vsak lahko reče NE in vzame drugega, če bo kdo naredil seveda... to je osnova
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gojira ::

Invictus je izjavil:

Praznih stanovanj je po zadnjem štetju v Sloveniji cirka 70.000. To so uradne cifre, bile objavljene 2 leti nazaj.

Že bajt v Ljubljani je cel kup praznih, samo kaj ko so lastniki stare tetice, ki tega nočejo prodati ali pa jim to sploh ne pride na misel...


Najbrž pa je konkretna št. bistveno večja. Kjer trenutno stanujem sta v našem štuku dve stanovanji prazni (od petih). Ampak lastnika jih nočeta ne oddajat ne prodat.

Invictus ::

V Ljubljani je lahko malo manjša, saj je dosti stanovanj oddano na črno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

gojira je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praznih stanovanj je po zadnjem štetju v Sloveniji cirka 70.000. To so uradne cifre, bile objavljene 2 leti nazaj.

Že bajt v Ljubljani je cel kup praznih, samo kaj ko so lastniki stare tetice, ki tega nočejo prodati ali pa jim to sploh ne pride na misel...


Najbrž pa je konkretna št. bistveno večja. Kjer trenutno stanujem sta v našem štuku dve stanovanji prazni (od petih). Ampak lastnika jih nočeta ne oddajat ne prodat.


Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?

gojira ::

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?


Za ta dva primera ti garantiram, da je polna rit vsega. "Poznamo" ozadnje obeh lastnikov in njim ni treba ne prodat ne oddat. Za enega celo vem, da sinu gradi / je zgradil na rudniku hišo in je tu živel, dokler ni bilo zgrajeno do te faze, da se je lahko deloma preselil tja.

Mato989 ::

Mene resnično zanima ZAKAJ bi morali oddajat in prodajat... Dejansko jaz vidim zadevo tako...

Primer:

2 sestri, obe dohtarci (recimo) plača 2,5k neto... 1 zapravlja vse živi v najemu, druga živi "židovsko" in kupi 2 fleta v svojem lajfu... podeduje otrok prve NIČ, podeduje otrok druge 2 fleta... Vi bi kaznovali varčevanje z davkom na nepremičnine in s tem nagradili poceni najemnino prvemu katerega družinsko drevo ni hotelo ali želelo šparat...

Zato sem proti obdavčevanjem takih zadev. Kot tudi proti davku na dediščino ki samo spodbuja nezadržno trošenje za neumnosti samo zato da ne pobere država
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gruntfürmich ::

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?

tu so tretji zadržki, ki jih ti ki si brez kapitala ne razumeš, ker bi šel z vilami in gorjačami na tiste ki 24/7 ne plemenitijo svojega denarja...

Mato989 je izjavil:

Mene resnično zanima ZAKAJ bi morali oddajat in prodajat... Dejansko jaz vidim zadevo tako...
ker so jih 'levaki' prepričali da je to edino kar šteje, v resnici pa bi radi da svoje premoženje zafučkajo ali izgubijo in s tem prispevali v 'blaginjo' države ter da bodo enaki kot ostali ...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Zato sem proti obdavčevanjem takih zadev. Kot tudi proti davku na dediščino ki samo spodbuja nezadržno trošenje za neumnosti samo zato da ne pobere država

jasna stvar. po eni strani spodbujajo neprestano trošenje v obliki davka na premoženje, dedovanje, obresti... da te ja vse mine in si misliš da te država spodbuja da vse takoj zapraviš za pijačo in kurbe, po drugi strani pa jokcajo kako smo preveč potrošniški in kako to obremenjuje mati zemljo in da se naj ravnamo nepotrošniško, trajnostno... pravo pravcato bebanje naroda!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zavajon ::

WhiteAngel je izjavil:

Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?

Pa saj ravno zaradi tega imajo v civiliziranih državah davek na nepremičnine. Niti tam se namreč ne zanašajo preveč na to, da folk ni tako nor, kaj šele v državah kot Slovenija ali Somalija ;)

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zato sem proti obdavčevanjem takih zadev. Kot tudi proti davku na dediščino ki samo spodbuja nezadržno trošenje za neumnosti samo zato da ne pobere država

jasna stvar. po eni strani spodbujajo neprestano trošenje v obliki davka na premoženje, dedovanje, obresti... da te ja vse mine in si misliš da te država spodbuja da vse takoj zapraviš za pijačo in kurbe, po drugi strani pa jokcajo kako smo preveč potrošniški in kako to obremenjuje mati zemljo in da se naj ravnamo nepotrošniško, trajnostno... pravo pravcato bebanje naroda!


Jap, točno to, in to imamo na skoraj vseh nivojih začensi z roparskim ZPIZom... tudi tam vplačuješ not, in če prej umreš ne dobi tvoj dedič čeprav je denar tvoj ampak dobijo drugi ki so si zaslužili manj, ne pa dedič ki je bil ob tvoj denar ki bi mu ga drugače namenil ko ga dobiš izplačanega... zato rabimo individualne račune ki se dedujejo za ZPIZ... 2. steber naj postane 1.!!!! 1. steber se pa naj ukine in izplača če si mlajši kot 40 let za starejše pa naj založi država!

WhiteAngel je izjavil:

gojira je izjavil:

Invictus je izjavil:

Praznih stanovanj je po zadnjem štetju v Sloveniji cirka 70.000. To so uradne cifre, bile objavljene 2 leti nazaj.

Že bajt v Ljubljani je cel kup praznih, samo kaj ko so lastniki stare tetice, ki tega nočejo prodati ali pa jim to sploh ne pride na misel...


Najbrž pa je konkretna št. bistveno večja. Kjer trenutno stanujem sta v našem štuku dve stanovanji prazni (od petih). Ampak lastnika jih nočeta ne oddajat ne prodat.


Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?


Ti jaz povem... noben ni NOR, ampak se jim ne da jajcat z neumno zakonodajo ki ščiti najemnike in ki zahteva tožbe da jih vržeš iz lastne nepremičnine itd... Če bi pogodba veljala za kaj bi ob poteku pogodbe lahko prišel not in zamenjal ključavnico in na stroške deložacije obesil varščino in ADIJO... ker to ni mogoče tudi moja teta raje drži prazen flet... kot pa igra loto z najemnikom... no bi dala v najem samo varščina je za njo 1 leto najemnin =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gojira ::

Mato989 je izjavil:

Mene resnično zanima ZAKAJ bi morali oddajat in prodajat... Dejansko jaz vidim zadevo tako...

Primer:

2 sestri, obe dohtarci (recimo) plača 2,5k neto... 1 zapravlja vse živi v najemu, druga živi "židovsko" in kupi 2 fleta v svojem lajfu... podeduje otrok prve NIČ, podeduje otrok druge 2 fleta... Vi bi kaznovali varčevanje z davkom na nepremičnine in s tem nagradili poceni najemnino prvemu katerega družinsko drevo ni hotelo ali želelo šparat...

Zato sem proti obdavčevanjem takih zadev. Kot tudi proti davku na dediščino ki samo spodbuja nezadržno trošenje za neumnosti samo zato da ne pobere država


Ni vse tako črno in belo. Nagrada za naju, da sva zadnja leta varčevala in živela bolj židovsko je to, da so zaradi že prej omenjenih razlogov zrasle cene v nebo, in jaz naj zdaj to sedaj še ekstra plačujem?Jaz imam bolj občutek, da smo čisto zares kaznovani tisti, ki smo v zadnjih 5-10letih konkretno varčevali za prihodnost (med to spada tudi nakup nepremičnine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

Mato989 ::

gojira je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Mene resnično zanima ZAKAJ bi morali oddajat in prodajat... Dejansko jaz vidim zadevo tako...

Primer:

2 sestri, obe dohtarci (recimo) plača 2,5k neto... 1 zapravlja vse živi v najemu, druga živi "židovsko" in kupi 2 fleta v svojem lajfu... podeduje otrok prve NIČ, podeduje otrok druge 2 fleta... Vi bi kaznovali varčevanje z davkom na nepremičnine in s tem nagradili poceni najemnino prvemu katerega družinsko drevo ni hotelo ali želelo šparat...

Zato sem proti obdavčevanjem takih zadev. Kot tudi proti davku na dediščino ki samo spodbuja nezadržno trošenje za neumnosti samo zato da ne pobere država


Ni vse tako črno in belo. Nagrada za naju, da sva zadnja leta varčevala in živela bolj židovsko je to, da so zaradi že prej omenjenih razlogov zrasle cene v nebo, in jaz naj zdaj to sedaj še ekstra plačujem?Jaz imam bolj občutek, da smo čisto zares kaznovani tisti, ki smo v zadnjih 5-10letih konkretno varčevali za prihodnost (med to spada tudi nakup nepremičnine).


Če država ne bi toliko jemala, bi že tvoji varčni predniki lahko privarčevali dovolj ali dosti več, za tebe, ampak je treba ogromno davkov plačat! Ti pa si naredil samo slabo poslovno odločitev, razen če si prišel na trg dela ob krizi ali malo prej kot jaz, potem pač nimaš sreče... ampak to je cikel, to bo zmeraj nekdo se znajde na začetku nekdo na koncu! To da bomo potunkali še druge ni rešitev ampak to bi zagovorniki obdavčevanja radi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

damirez je izjavil:

Jest pa nisem bogataš, komot z ženo kupiva 2 po 50m2 in vzamem puf na 30 let, bodisi kot investicijo, ali da jih dajem v najem airbnbin še s tem služim.
Sploh si ne upam prestavljati, kaj lahko naredi nekdo, ki dejansko ima denar in ne jaz klošar.


Če bo stanovanj dovolj bo imela država politiko neprofitnega oddajanja zainteresiranim, seveda ne bo motivacije kupovati stanovanj na ducate. Noben od boga dan zakon ni, da se nepremičnine dražijo. Če se bojo cenile ali dražile počasneje od drugih dobrin, pa seveda ne bodo zanimive za špekuliranje.

gojira ::

Mato989 je izjavil:

Če država ne bi toliko jemala, bi že tvoji varčni predniki lahko privarčevali dovolj ali dosti več, za tebe, ampak je treba ogromno davkov plačat! Ti pa si naredil samo slabo poslovno odločitev, razen če si prišel na trg dela ob krizi ali malo prej kot jaz, potem pač nimaš sreče... ampak to je cikel, to bo zmeraj nekdo se znajde na začetku nekdo na koncu! To da bomo potunkali še druge ni rešitev ampak to bi zagovorniki obdavčevanja radi!


Jop, na trg dela sem prišel cca 6,7 let nazaj :)

Glodko ::

Nisem pro na področju nepremičnin. Mislim pa, da imamo predvsem resen problem tu:

 Snip

Snip



Tole so podatki za Ljubljano. Mislim predvsem, da je razmerje med najemnino in povprečno plačo slabo, če ne zanič. Potem ko k najemu prišteješ še fiksne stroške je slika še manj optimistična.

Dejansko opcije, ki jih jaz vidim pri reševanju stanovanjskega problema:

- nakup stanovanja, kjer trenutno krepko preplačaš stanovanje in kredit
- plačevanje najema in stagnacija (ker zaradi previsokega najema ostaja malo denarja za obračanje)
- neka vmesna rešitev (živiš pri starših...) in varčevanje, kjer seveda ne veš ali dejansko kaj privarčuješ, ker če gredo cene za 15% gor v enem letu, ti pa prišparaš za 10% si dejansko se odrekoval za prazen nič

Sam sem se zaposlil 2013. Veliko znancev moje generacije ima enake probleme. Posledično se jih tudi manj odloča za otroke, kar bo na koncu predvsem ultimativni problem za državo in nas.

Mato989 ::

Glodko je izjavil:

Nisem pro na področju nepremičnin. Mislim pa, da imamo predvsem resen problem tu:

 Snip

Snip



Tole so podatki za Ljubljano. Mislim predvsem, da je razmerje med najemnino in povprečno plačo slabo, če ne zanič. Potem ko k najemu prišteješ še fiksne stroške je slika še manj optimistična.

Dejansko opcije, ki jih jaz vidim pri reševanju stanovanjskega problema:

- nakup stanovanja, kjer trenutno krepko preplačaš stanovanje in kredit
- plačevanje najema in stagnacija (ker zaradi previsokega najema ostaja malo denarja za obračanje)
- neka vmesna rešitev (živiš pri starših...) in varčevanje, kjer seveda ne veš ali dejansko kaj privarčuješ, ker če gredo cene za 15% gor v enem letu, ti pa prišparaš za 10% si dejansko se odrekoval za prazen nič

Sam sem se zaposlil 2013. Veliko znancev moje generacije ima enake probleme. Posledično se jih tudi manj odloča za otroke, kar bo na koncu predvsem ultimativni problem za državo in nas.


Ja, ampak rešitev enih tu je, dajmo obdavčit da škodimo drugim na račun prvih... to je napačno, potem ko drugi postanejo prvi jim pa obdavčitev enako ne bi pasala!

Vsak tak davek gre v smer vsi enaki V REVŠČINI!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

Če država ne bi toliko jemala, bi že tvoji varčni predniki lahko privarčevali dovolj ali dosti več, za tebe, ampak je treba ogromno davkov plačat!


Zaradi takšnega razmišljanja je nujno da sistem funkcionira po sistemu manjše inflacije. Ker ljudje imajo tendenco kopičenja denarja za prihodnost in ga ne plasirajo, zato morajo banke plasirati novega.

In naj te opozorim, da ti lahko našparaš ogromno, ampak ta solata od denarja pod določenimi pogoji postane povsem brez vrednosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Če država ne bi toliko jemala, bi že tvoji varčni predniki lahko privarčevali dovolj ali dosti več, za tebe, ampak je treba ogromno davkov plačat!


Zaradi takšnega razmišljanja je nujno da sistem funkcionira po sistemu manjše inflacije. Ker ljudje imajo tendenco kopičenja denarja za prihodnost in ga ne plasirajo, zato morajo banke plasirati novega.

In naj te opozorim, da ti lahko našparaš ogromno, ampak ta solata od denarja pod določenimi pogoji postane povsem brez vrednosti.

o+ nevone


Seveda, AMPAK ker ljudje potem plasirajo denar v nekaj oprijemljivega (nepremičnine) grejo cene gor kajne... in potem bi spet zbijali njihovo premoženje z dodatnimi DAVKI, ker inflacija kot texation without legislation pač ni dovolj...

Ni "vam" všeč da folk špara,ni vam všeč ko kupi nepremičnine zaradi inflacije itd... skratka nikoli vam ni všeč kar folk počne z denarjem razen če ga da VAM (državi) ona pa potem deli socialcem, to je edino ok kot kaže!

Po drugi strani bi pa radi reševalplanet z zmanjšanjem potrošnje in hkrati inflacijo... TROLOLOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

gojira ::

Glodko je izjavil:

- nakup stanovanja, kjer trenutno krepko preplačaš stanovanje in kredit
- plačevanje najema in stagnacija (ker zaradi previsokega najema ostaja malo denarja za obračanje)
- neka vmesna rešitev (živiš pri starših...) in varčevanje, kjer seveda ne veš ali dejansko kaj privarčuješ, ker če gredo cene za 15% gor v enem letu, ti pa prišparaš za 10% si dejansko se odrekoval za prazen nič

Sam sem se zaposlil 2013. Veliko znancev moje generacije ima enake probleme. Posledično se jih tudi manj odloča za otroke, kar bo na koncu predvsem ultimativni problem za državo in nas.


Midva sva se odločila pred 5 leti za tretjo opcijo samo da sva šla v res poceni najem in sva privarčevala cca 100k. Za primerjavo sva takrat na eni lokaciji gledala dvojčka (za foro) in je bil 175k. Za naju takrat nedosegljivo, ker sva bila brez prebite pare. Danes se na isti lokacij gradi ponovno dvojček katerega cena je 260k. Torej sva varčevala za prazen nič :D Ker nama danes še vedno fali enako kot takrat.

In ja, tudi v najini družbi je isti problem. Ali si gradijo doma prizidke, ali pa životarijo v mini stanovanjih, vsi brez otrok itd.

Mato989 ::

gojira je izjavil:

Glodko je izjavil:

- nakup stanovanja, kjer trenutno krepko preplačaš stanovanje in kredit
- plačevanje najema in stagnacija (ker zaradi previsokega najema ostaja malo denarja za obračanje)
- neka vmesna rešitev (živiš pri starših...) in varčevanje, kjer seveda ne veš ali dejansko kaj privarčuješ, ker če gredo cene za 15% gor v enem letu, ti pa prišparaš za 10% si dejansko se odrekoval za prazen nič

Sam sem se zaposlil 2013. Veliko znancev moje generacije ima enake probleme. Posledično se jih tudi manj odloča za otroke, kar bo na koncu predvsem ultimativni problem za državo in nas.


Midva sva se odločila pred 5 leti za tretjo opcijo samo da sva šla v res poceni najem in sva privarčevala cca 100k. Za primerjavo sva takrat na eni lokaciji gledala dvojčka (za foro) in je bil 175k. Za naju takrat nedosegljivo, ker sva bila brez prebite pare. Danes se na isti lokacij gradi ponovno dvojček katerega cena je 260k. Torej sva varčevala za prazen nič :D Ker nama danes še vedno fali enako kot takrat.

In ja, tudi v najini družbi je isti problem. Ali si gradijo doma prizidke, ali pa životarijo v mini stanovanjih, vsi brez otrok itd.


Ja samo danes dobiš brez problema kredit ker imaš 100k, takrat pa bi se ti smejali =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gojira ::

Mato989 je izjavil:

Ja samo danes dobiš brez problema kredit ker imaš 100k, takrat pa bi se ti smejali =)

To je res, ampak varčevala sva z razlogom da bo manj kredita (in ne, da bi si lahko več privoščila) in bo več za kvalitetno življenjenje ostalo pa za otroke, da jim bova nudila kar se da veliko. Ne pa zato, da bova dobila kredit bp. in bova na istem kot takrat :)

Glodko ::

Gojira to je ta problem, ki ga imava tudi midva z mojo. Dejansko je teh 100k "davek". Že takrat ko sta imela na računu 0, bi moral obstajati fleksibilen mehanizem, da v primeru zaposlitve prideš do nekega posojila. V tem primeru, bi danes imela večji del že odplačan, presežek pa bi vlagala v otroke in dobrine. Kar je za nas in državo win-win. Tako pa se teh 100k razlike kanalizira v žepe izbranih, otrokom se ogibaš v dobrine pa tudi ne vlagaš, ker (še vedno) varčuješ.

-valvoline- ::

https://www.cnet.com/videos/we-visited-...
Upanje se vedno ostaja da bo 3D print resil ljudstvo stanovanjskega suzenjstva. Cimprej.

Invictus ::

WhiteAngel je izjavil:


Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?

Tukaj je delni problem, da premoženje nič ne stane. Kar bi popravil nepremičninski davek, mogoče celo s kakim dodatkom na prazno nepremičnino.

Druga stvar pa je, da Slovenci sploh niso navajeni delati s premoženjem...

Glodko je izjavil:


Sam sem se zaposlil 2013. Veliko znancev moje generacije ima enake probleme. Posledično se jih tudi manj odloča za otroke, kar bo na koncu predvsem ultimativni problem za državo in nas.

To so problemi vsake generacije.

Samo novejše mislijo, da jim ob službi kar pripada lastno stanovanje, ki naj se ga plača iz lufta...

Sam sem prvo stanovanje kupil po 8 letih delovne dobe...

Samo mularija zdaj je bolj razvajena kot smo bili mi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

https://www.cnet.com/videos/we-visited-...
Upanje se vedno ostaja da bo 3D print resil ljudstvo stanovanjskega suzenjstva. Cimprej.


Ne bo, ker pol bodo pa šli priklopi gor x4 pa zemlja... pozabi
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

3p ::

Mato989 je izjavil:

Jap, točno to, in to imamo na skoraj vseh nivojih začensi z roparskim ZPIZom... tudi tam vplačuješ not, in če prej umreš ne dobi tvoj dedič čeprav je denar tvoj ampak dobijo drugi ki so si zaslužili manj, ne pa dedič ki je bil ob tvoj denar ki bi mu ga drugače namenil ko ga dobiš izplačanega...


Joj, ste eni trdi. ZPIZ je pač zavarovalnica. Z vplačevanjem pridobiš pravico do izplačila. Izplačevali ti bojo še, ko boš star 133 let (če boš). In v tvojo penzijo prispeva (oz. bo prispeval) tudi tisti, ki ga bo pri 50-tih povozil kamion.
A se pri avtomobilskem kasku tudi pizdiš, ker ti ga ne vrnejo, če nisi ruknil? :D

Mato989 ::

3p je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jap, točno to, in to imamo na skoraj vseh nivojih začensi z roparskim ZPIZom... tudi tam vplačuješ not, in če prej umreš ne dobi tvoj dedič čeprav je denar tvoj ampak dobijo drugi ki so si zaslužili manj, ne pa dedič ki je bil ob tvoj denar ki bi mu ga drugače namenil ko ga dobiš izplačanega...


Joj, ste eni trdi. ZPIZ je pač zavarovalnica. Z vplačevanjem pridobiš pravico do izplačila. Izplačevali ti bojo še, ko boš star 133 let (če boš). In v tvojo penzijo prispeva (oz. bo prispeval) tudi tisti, ki ga bo pri 50-tih povozil kamion.
A se pri avtomobilskem kasku tudi pizdiš, ker ti ga ne vrnejo, če nisi ruknil? :D


Ne ker kasko je prosotovoljen, lahko imam avto brez kaska, delat brez zpiza pa ne morem, saj samo to je problem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

-valvoline- ::

Mato989 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

https://www.cnet.com/videos/we-visited-...
Upanje se vedno ostaja da bo 3D print resil ljudstvo stanovanjskega suzenjstva. Cimprej.


Ne bo, ker pol bodo pa šli priklopi gor x4 pa zemlja... pozabi

Zakaj bi priklopi sli 4x gor?
V pripravi je 3D print revolucija. Ko bo tole zalaufalo na polno se bodo nepremicnine pocenile vsaj za 50%. 150-200m2 placa, 3d sprintana hiska 60-70m2 total cost 15-20k max kljuc na roko. Suburban life reloaded.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

-valvoline- je izjavil:

Mato989 je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

https://www.cnet.com/videos/we-visited-...
Upanje se vedno ostaja da bo 3D print resil ljudstvo stanovanjskega suzenjstva. Cimprej.


Ne bo, ker pol bodo pa šli priklopi gor x4 pa zemlja... pozabi

Zakaj bi priklopi sli 4x gor?
V pripravi je 3D print revolucija. Ko bo tole zalaufalo na polno se bodo nepremicnine pocenile vsaj za 50%. 150-200m2 placa, 3d sprintana hiska 60-70m2 total cost 15-20k max kljuc na roko. Suburban life reloaded.


KER LAHKO... ker bo več povpraševanja ker bodo vsi bajte hotli postavit... in bo dosti povpraševanja in bodo šle cene parcel x4 pa boš na istem...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gojira ::

Invictus je izjavil:

Samo novejše mislijo, da jim ob službi kar pripada lastno stanovanje, ki naj se ga plača iz lufta...

Sam sem prvo stanovanje kupil po 8 letih delovne dobe...

Samo mularija zdaj je bolj razvajena kot smo bili mi...


A to, da smo trdo varčevali, ker smo imeli to možnost je razvajenost? Nihče ne pričakuje, da bo padlo vse iz lufta, samo bodimo realni, stanje na trgu je absurdno.

Mato989 ::

gojira je izjavil:

Invictus je izjavil:

Samo novejše mislijo, da jim ob službi kar pripada lastno stanovanje, ki naj se ga plača iz lufta...

Sam sem prvo stanovanje kupil po 8 letih delovne dobe...

Samo mularija zdaj je bolj razvajena kot smo bili mi...


A to, da smo trdo varčevali, ker smo imeli to možnost je razvajenost? Nihče ne pričakuje, da bo padlo vse iz lufta, samo bodimo realni, stanje na trgu je absurdno.


Ni samo najdi zdaj način kam vložit 100k da boš premagal trg =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

gojira je izjavil:


A to, da smo trdo varčevali, ker smo imeli to možnost je razvajenost? Nihče ne pričakuje, da bo padlo vse iz lufta, samo bodimo realni, stanje na trgu je absurdno.

Veliko mladih pričakuje, da jim bo padlo vse iz zraka...

Ampak saj jih realnost hitro strezni ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Glodko je izjavil:


- nakup stanovanja, kjer trenutno krepko preplačaš stanovanje in kredit


Samo, da ne bo pomote: obrestne mere so res bile tudi pribižno pol odstotka nižje kot zdaj, in ja, v nekaterih državah so nižje, ampak še vedno so za naše razmere zgodovinsko nizke. In tak kredit lahko trenutno dobiš po fiksni obrestni meri (okoli 3%).

Preveri kako temo na tem portalu iz let pred krizo, recimo: stanovanjski kredit - kaj se izplača?.

Cena stanovanj je trenutno res precej napihnjena, ampak v najglobji krizi je bila v Lj malo pod dva jurja. Da bi šla globoko pod to bi morala priti še globja kriza ali pa Fužine II, III, IV in V. :)

Glodko ::

Cena stanovanj je trenutno res precej napihnjena, ampak v najglobji krizi je bila v Lj malo pod dva jurja.


Zadovoljen bi bil že z cca. 2.5k na m2. Trenutno je pač 3-3.5k na m2. Sicer je pod črto razlika 25-30k, ampak za povprečnega Janeza je ravno to razlika med znosnim in precej manj znosnim kreditom (seveda ob lastnem deležu 50-80k).

avani ::

Deloma je povezano s to temo: tazadnji freaconomics podcast govori o rent control, Ali bi lahko to rešilo problem najemnin (jih ne).

http://freakonomics.com

Še kar strinjam z ugotovitvami, da so visoke cene bolj kot ne supply problem (prazne nepremičnine, hoarding, pemalo gradnje.

gruntfürmich ::

avani je izjavil:

Še kar strinjam z ugotovitvami, da so visoke cene bolj kot ne supply problem (prazne nepremičnine, hoarding, pemalo gradnje.
ali pa so visoke cene problem samo v glavnih urbanih področjih. hoarding je značilen za banke in z državnim denarjem napajane inštitucije, neprodaja pri revnih fizičnih osebah pa je značilnost socialističnega sistema
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

WhiteAngel je izjavil:


Pa dobro, kdo je tu nor? Ali ima folk res polno rit vsega, da ima raje mrtev kapital, kot da bi ga plemenitil, ali so kakšni tretji zadržki?!?


Dokler bo vsaj 20% najemnikov takih, ko so ti v opisanem primeru, ni čudno, da nekateri NE želijo oddajati.
Mati Terezijanstvo lastnikov se končuje, če ne bo zakonodaja bistveno bolj stopila na prste najemnikom-uničevalcem...

Najdaljše "metanje podnajmniške družine ven iz stanovanja" je trajalo v Sloveniji 6(!) let.
Je še kaj za dodati?

https://www.24ur.com/novice/svet/podnaj...

Wrop ::

Glodko je izjavil:

Cena stanovanj je trenutno res precej napihnjena, ampak v najglobji krizi je bila v Lj malo pod dva jurja.


Zadovoljen bi bil že z cca. 2.5k na m2. Trenutno je pač 3-3.5k na m2. Sicer je pod črto razlika 25-30k, ampak za povprečnega Janeza je ravno to razlika med znosnim in precej manj znosnim kreditom (seveda ob lastnem deležu 50-80k).


Kaj si delal leta 2016? Takrat je še bil nekako ugoden nakup nepremičnine.

Mato989 ::

morate pa vedet da je po CELI Sloveniji m2 dooosti manj kot na parih elitnih lokacijah in LJ... pač se preselite ane =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

gojira ::

Mato989 je izjavil:

morate pa vedet da je po CELI Sloveniji m2 dooosti manj kot na parih elitnih lokacijah in LJ... pač se preselite ane =)


Ne toliko, da opraviči nakup dodatnega avta, časa porabljenega za v službo in nazaj ter dodatnih stroškov, ki jih to potegne zraven.

Mato989 ::

gojira je izjavil:

Mato989 je izjavil:

morate pa vedet da je po CELI Sloveniji m2 dooosti manj kot na parih elitnih lokacijah in LJ... pač se preselite ane =)


Ne toliko, da opraviči nakup dodatnega avta, časa porabljenega za v službo in nazaj ter dodatnih stroškov, ki jih to potegne zraven.


Torej le ni tako drago =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
6 / 589
»»