» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
297 / 587
»»

ginekk ::

Utk je izjavil:

Zanimivo mi je blo kje so te nasrali. In so te res.
Ja, 3 jurje je res dobra 2 jurja. Odlična 2 jurja, ne samo dobra.


Evo kolk je to, 2300 brez parkinga, 2500 s parkingom. A je to tri jurje?
https://www.novogradnje.si/oglas/prodaj...

Drugi primer, 2400 s parkingom
https://www.novogradnje.si/oglas/prodaj...

A moram res namesto tebe gledat, ker ne verjameš da niso po tri jurje.

Utk ::

Aha, si dal raje take, kjer ne piše kaj vse je v kvadraturi. Pametno. Za vukojebine sicer to niso ravno nizke cene.

Old Spice ::

Žal je še vedno veliko folka, ki stanovanja kupuje s prihranki, tako da tile dvigi OM nanje nimajo vpliva. Dobre ponudbe praviloma tako pokupijo slednji, ostali pa dobijo prst v r. Slednje se še vedno prodajajo kot vroče žemljice. Praviloma še isti dan. Folk ma še vedno EUREUREUR za odvoz.


Kaj je bilo gonilo rasti cen v zadnjih letih? Ali je bila ponudba par let nazaj večja ali manjša?

Ko smo bili v rangu OM med 3-4% je BS poročala o razpolovljenem zanimanju za kredite. Se pravi ko bomo med 4-5% se bo zanimanje povečalo ali še bolj zmanjšalo?

In ne bo dolgo, ko bodo tudi ti s kešom ugotovili, da jim ni več potrebno zarinit prvo cifro, ki jo želi prodajalec, ker je praktično polovici (če ne več) konkurence pošla sapa. Seveda pa bodo vedno nakupi na keš na atraktivnih lokacijah. Temu se pač ne gre izognit. Ampak taka stanovanja za povprečnega državljana niti niso predmet debate.

Utk ::

Tisti s kešom bojo predvsem ugotovili, da se ne splača zdaj gradit stanovanj, če jim bo ves zaslužek pobrala banka.

Sej to je namen višjih OM, da se vse skupaj zabremza, ne pa da cene padejo in dela več za isti denar, da bo folk lažje kupil. Ker ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Old Spice je izjavil:

Žal je še vedno veliko folka, ki stanovanja kupuje s prihranki, tako da tile dvigi OM nanje nimajo vpliva. Dobre ponudbe praviloma tako pokupijo slednji, ostali pa dobijo prst v r. Slednje se še vedno prodajajo kot vroče žemljice. Praviloma še isti dan. Folk ma še vedno EUREUREUR za odvoz.


Kaj je bilo gonilo rasti cen v zadnjih letih? Ali je bila ponudba par let nazaj večja ali manjša?

Ko smo bili v rangu OM med 3-4% je BS poročala o razpolovljenem zanimanju za kredite. Se pravi ko bomo med 4-5% se bo zanimanje povečalo ali še bolj zmanjšalo?

In ne bo dolgo, ko bodo tudi ti s kešom ugotovili, da jim ni več potrebno zarinit prvo cifro, ki jo želi prodajalec, ker je praktično polovici (če ne več) konkurence pošla sapa. Seveda pa bodo vedno nakupi na keš na atraktivnih lokacijah. Temu se pač ne gre izognit. Ampak taka stanovanja za povprečnega državljana niti niso predmet debate.



Fora je v tem, da ti to nič ne pomaga če lastnikom ni sile prodat danes ali čez 5 let...

Na koncu bo oseba samo starejša 5 let in zgubila s tem lajf stanovanje bo pa še zmeraj rtabila... tega se eni ne zavedate... da nakup stanovanja mora oz večinoma motivira osamosvajanje in da je ČAS bistven faktor...

kaj tebi pomaga če si danes 33 in bi rad kupil "jutri" flet... pa moraš čakat 10 let da bo kaj na voljo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Old Spice ::

Takih je relativno malo. Moji starši so svoje prvo stanovanje kupili pri 40ih. Igraš pač s kartami, ki jih imaš. Lastništvo marsikaj olajša, ni pa predpogoj.

In kaj se bo zgodilo, ko bodo bogati prenehali graditi? Pri nas se kar precej ljudi napaja neposredno ali posredno iz potreb nepremičninske trga. Če bo manjša potreba po delavcih, se bo povečala ponudba. Vsaj po Matotovi hipotezi.

Utk ::

Gradilo se bo še zmeraj, samo ne toliko nova stanovanja.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Šefi danes plačujejo bistveno bolje kot nekoč, tudi produktivnost je seveda bistveno višja. Jasno tudi je, da danes nepremičnine niso nič bolj dostopne. Zakaj? Ker lastniki pač navijejo cene za toliko, kolikor ljudje več zaslužijo. In ker država tistim, ki želijo priti do nepremičnine, pod noge meče zmeraj večja polena.


Torej je rešitve manj povpraševanja ergo manj otrok in uvoza ljudi... in nepremičnine se bodo pcoenile fix


Resitv je, da se ljudem vcepi v glavo, da z minimalcem pac ne mores kupiti nepremicnine.

Malidelničar ::

Malce off-topic: Za starejše člane foruma Slo-Tech. Kdaj se je po vašem občutku tudi na tem forumu sploh začelo bolj govoriti o problematiki nepremičnin, da so le-te nedostopne? Ker verjetno se vsa leta niste toliko brigali o tem (mogoče bolj na temo kakšnih popravil v stanovanju itd.)?

V Slo-Tech-ov iskalnik sem vpisal 'stanovanja' in 'nepremičnine'in tam do 2015-2017 je bilo kar zatišje po prvem boomu Slo-Tech-ovskih debat 2008.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

thramos ::

Ko so dejansko postale nedostopne - par let nazaj.

Kako pa je bilo v letih do 2008 pa ne vem, takrat sem imel druge skrbi. Verjetno podobno kot je danes.

kriptobog ::

Ne razumem kako nedostopne? Bolj kot ste vpili, da so nedostopne, bolj je folk gradil in kupoval. :))

A. Smith ::

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da ti to nič ne pomaga če lastnikom ni sile prodat danes ali čez 5 let...

Nekaj je takih, ja. Dosti se jih pa na kredit gradi in tam že švicajo kri. Čez nekaj mesecev bodo banke to zasegale in potem dajale na trg. A ste že popolnoma pozabili, kako je bilo 2008-2012?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

DeeJay ::

Malidelničar je izjavil:

Malce off-topic: Za starejše člane foruma Slo-Tech. Kdaj se je po vašem občutku tudi na tem forumu sploh začelo bolj govoriti o problematiki nepremičnin, da so le-te nedostopne? Ker verjetno se vsa leta niste toliko brigali o tem (mogoče bolj na temo kakšnih popravil v stanovanju itd.)?

V Slo-Tech-ov iskalnik sem vpisal 'stanovanja' in 'nepremičnine'in tam do 2015-2017 je bilo kar zatišje po prvem boomu Slo-Tech-ovskih debat 2008.


pomojem večina, ko je začela razmišlat it na svoje... prej s(m)o bli pa še mladi in prisesani na starše, pa o tem sploh nis(m)o razmišlal.
Don't f with me.

redtech ::

@A. Smith
Če me spomin ne vara so takrat banke držale Celovške dvore, da niso preveč poplavili trga?
Cene se ne smejo preveč spustiti, ker ima potem banka problem.
In banko se rešuje najprej :)

mr_chai ::

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.

urli ::

A. Smith je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da ti to nič ne pomaga če lastnikom ni sile prodat danes ali čez 5 let...

Nekaj je takih, ja. Dosti se jih pa na kredit gradi in tam že švicajo kri. Čez nekaj mesecev bodo banke to zasegale in potem dajale na trg. A ste že popolnoma pozabili, kako je bilo 2008-2012?


Iz tvojih ust v božja ušesa.

kriptobog ::

mr_chai je izjavil:

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.


Od kje ti sploh ideja, da bi s tako placo kupoval nepremicnino? To se nov avto tezko kupis, oz. kupis se lahko kaj, za vzdrzevanje ti pa ze zmanjka. Kje je sele stanovanje

RockyS ::

A. Smith je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da ti to nič ne pomaga če lastnikom ni sile prodat danes ali čez 5 let...

Nekaj je takih, ja. Dosti se jih pa na kredit gradi in tam že švicajo kri. Čez nekaj mesecev bodo banke to zasegale in potem dajale na trg. A ste že popolnoma pozabili, kako je bilo 2008-2012?


In koliko poceni nepremičnin so banke potem prodale? Govorim o stanovanjskih nepremičninah. Zelo malo ali blizu nič. Bankam ni v interesu imeti nepremičnin v svojih portfelijih.

Invictus ::

A. Smith je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Fora je v tem, da ti to nič ne pomaga če lastnikom ni sile prodat danes ali čez 5 let...

Nekaj je takih, ja. Dosti se jih pa na kredit gradi in tam že švicajo kri. Čez nekaj mesecev bodo banke to zasegale in potem dajale na trg. A ste že popolnoma pozabili, kako je bilo 2008-2012?

Takih je malo...

Zaplemb s srani banke je malo, ker bankam to ni v interesu. Povzroča preveč stroškov, pa še ni lepo za public image. Banke hočejo denar in imajo cel kup mehanizmov, da se skupaj s stranko temu izognejo. Sam folk tišči glavo v pesek, in noče reševati problema ko nastopi.

AtaŠtumf je izjavil:


Izračunaj si sam 100.000.000 / 5.000 = 20.000 eur na stanovanje.

Za tak denar še nadstreška danes ne dobiš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Malidelničar ::

Koliko je resnice v tisti vsesplošno sprejeti 'javni tajni', da naj bi 2008-2012 banke zasežene nepremičnine držale na lagerju, da niso šle na trg, ki bi ob poplavi cenejših stanovanj prej in še bolj upadel? Je kdo takrat spremljal zadeve ob propadih gradbincev, so se stanovanja res "šparala" za boljše čase in niso prišla na trg?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Invictus ::

Seveda so se. Zaplenjena stanovanja so inventar banke in lahko počne s tem kar hoče...

Pa tega spert nio toliko, da bi spadle cene.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Jožko ::

Trenutno ni več raznih SCT,Vegradov itd.Banke so se marsikaj naučile v tistih letih 2008-2012.Nepremičnine bodo šle kot zmeraj samo gor.
Posebej v prestolnici bodo stamovanja žal že v kratkem samo dražja,ker jih praktično ni dovolj.

c00L3r ::

Absurdno je, da si redno zaposlen delavec ne more privoščit lastnega stanovanja. Ko pa poslušamo, kako je kapitalizem fajn in da bo konkurenca na trgu zagotovila nižje cene za vse.

Ok, par skupaj mogoče nakprampa za eno malo hišo ali stanovanje. Kaj pa če se ločita? A to se več ne smeta?

Skrajni čas, da dobimo 1x zares levo vlado, ne pa bogataše (Golob, Jankovič, Musarjeva...) na oblast in da se začnejo gradit neprofitna stanovanja množično. Ko si oblast ne bo mogla privoščit nepremičnin za sebe in svoje se bo kaj spremenilo. Do takrat pa eliti stanje ustreza, saj imajo tudi svoje investicije v nepremičnine.

Alien123 ::

c00L3r je izjavil:

Absurdno je, da si redno zaposlen delavec ne more privoščit lastnega stanovanja. Ko pa poslušamo, kako je kapitalizem fajn in da bo konkurenca na trgu zagotovila nižje cene za vse.

Ok, par skupaj mogoče nakprampa za eno malo hišo ali stanovanje. Kaj pa če se ločita? A to se več ne smeta?

Skrajni čas, da dobimo 1x zares levo vlado, ne pa bogataše (Golob, Jankovič, Musarjeva...) na oblast in da se začnejo gradit neprofitna stanovanja množično. Ko si oblast ne bo mogla privoščit nepremičnin za sebe in svoje se bo kaj spremenilo. Do takrat pa eliti stanje ustreza, saj imajo tudi svoje investicije v nepremičnine.


Lahko si, samo moraš zmanjšat želje, če nimaš cekinov. Vsi bi imeli luksuzna stanovanja z lastnim parkiriščem v središču ljubljane. Jok brate..
Par km ven iz ljubljane pa jim je že vse vukojebina. Kdo bi vas razumel

Mato989 ::

c00L3r je izjavil:

Absurdno je, da si redno zaposlen delavec ne more privoščit lastnega stanovanja. Ko pa poslušamo, kako je kapitalizem fajn in da bo konkurenca na trgu zagotovila nižje cene za vse.

Ok, par skupaj mogoče nakprampa za eno malo hišo ali stanovanje. Kaj pa če se ločita? A to se več ne smeta?

Skrajni čas, da dobimo 1x zares levo vlado, ne pa bogataše (Golob, Jankovič, Musarjeva...) na oblast in da se začnejo gradit neprofitna stanovanja množično. Ko si oblast ne bo mogla privoščit nepremičnin za sebe in svoje se bo kaj spremenilo. Do takrat pa eliti stanje ustreza, saj imajo tudi svoje investicije v nepremičnine.



Vsak si lahko privošči stanovaje, samo vprašanje kdaj, glede na plačo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

matobeli ::

Alien123 je izjavil:

Vsi bi imeli luksuzna stanovanja z lastnim parkiriščem v središču ljubljane. Jok brate..
Par km ven iz ljubljane pa jim je že vse vukojebina. Kdo bi vas razumel


Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Malidelničar ::

Jožko je izjavil:

Trenutno ni več raznih SCT,Vegradov itd.Banke so se marsikaj naučile v tistih letih 2008-2012.Nepremičnine bodo šle kot zmeraj samo gor.
Posebej v prestolnici bodo stamovanja žal že v kratkem samo dražja,ker jih praktično ni dovolj.

To pomeni, da bo do neke mere novi stavbeni fond, ki bo prišel na trg, količinsko omejen. Verjetno bo res edino kar bo, gradil Stanovanjski sklad.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

inzenir1337 ::

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

Malidelničar ::

inzenir1337 je izjavil:

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

A pošeraš še z nami, da vidimo?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

black ice ::

Malidelničar je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

A pošeraš še z nami, da vidimo?

:))

inzenir1337 ::

Malidelničar je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

A pošeraš še z nami, da vidimo?

Ja seveda, da mi odneseš pred nosom. Ti si mali delničar, predvidevam da si si zdaj izplačal precej milijonov po tem norem januarju na borzah in boš v kratkem vnovčeval dobiček.

Malidelničar ::

inzenir1337 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

A pošeraš še z nami, da vidimo?

Ja seveda, da mi odneseš pred nosom. Ti si mali delničar, predvidevam da si si zdaj izplačal precej milijonov po tem norem januarju na borzah in boš v kratkem vnovčeval dobiček.

:) ne skrbi nimam nobenih planov na nepremičninskem trgu :) nepremičninsko vprašanje imam rešeno, investiral pa v nepremičnine ne bom :)
Lahko pa daš kakšno zanimivo nepremičnino gor, za katero veš, da se ne boš odločil. Da dobimo mogoče občutek recimo kje v katerih delih trga so trenutno kakšne opcije.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

ginekk ::

mr_chai je izjavil:

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.


Poanta je bilo nakladanje, da je gradbena cena 1500-2000 EUR/m2 in da gradbinci še s tem ne pridejo več skozi.
Če prodajajo za 10% več novogradnje z vključenim DDV - dasiravno v Zagorju - in to še zadeve, ki jih po možnosti niso začeli gradit, potem gradbena cena sigurno ne more bit 2000eur/m2.

Isto sranje je korelacija vrednosti 50 let starega stanovanja z rastočimi gradbenimi cenami.

Precej je FOMOja v zadnjih 3 letih, balonček ni zaradi inflacije, kar je jasno po številkah.

urli ::

inzenir1337 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

inzenir1337 je izjavil:

Upam da ne bo preveč šlo gor v naslednjih mesecih. Sem videl nekaj lepih nepremičnin za ugodno ceno.

A pošeraš še z nami, da vidimo?

Ja seveda, da mi odneseš pred nosom. Ti si mali delničar, predvidevam da si si zdaj izplačal precej milijonov po tem norem januarju na borzah in boš v kratkem vnovčeval dobiček.


Ti kar objavi. Zares zanimive nepremičnine gredo praviloma še isti dan. Če si jih že nekaj časa ogleduješ, že niso tako zanimive in ne skrbi, da te bo kdo prehitel z nakupom.

inzenir1337 ::

Dolgoročne kredite ne dobi več čisto vsak kot je to bilo pred kakim letom, ko so naprimer poštarji s 1200€ neto dobivali skoraj brezobrestne kredite za 30 let. Politika kreditov se je zaostrila ker kot pravi Banka Slovenije je tveganje za dajanje kreditov na najvišji možni stopnji. Strah pred ohlajanjem gospodartva in vsesplošna draginja sta samo dva pomembna faktorja.

Malidelničar ::

inzenir1337: to drži in po tej logiki, če imaš prav, bi to moral biti faktor, ki bi začel ohlajati trg.
Po drugi strani tu na forumu številni trdijo, da so se pri nas številna stanovanja kupovala s kešem in da naj spreminjanje OM ter kreditnih pogojev sploh ne bi bilo faktor.
Je pa res, da naj bi po predvidevanjih spet drugih, tistih ki so s kešem kupili zdaj že zmanjkalo, tako da bo vseeno prišlo do padca povpraševanja.
Hja kaj pa vem, katera razlaga je pravilna ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

mr_chai ::

kriptobog je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.


Od kje ti sploh ideja, da bi s tako placo kupoval nepremicnino? To se nov avto tezko kupis, oz. kupis se lahko kaj, za vzdrzevanje ti pa ze zmanjka. Kje je sele stanovanje


To sem malo karikirak Matovo idejo. Ne delam dejansko v Hoferju ;)

ginekk je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.


Poanta je bilo nakladanje, da je gradbena cena 1500-2000 EUR/m2 in da gradbinci še s tem ne pridejo več skozi.
Če prodajajo za 10% več novogradnje z vključenim DDV - dasiravno v Zagorju - in to še zadeve, ki jih po možnosti niso začeli gradit, potem gradbena cena sigurno ne more bit 2000eur/m2.

Isto sranje je korelacija vrednosti 50 let starega stanovanja z rastočimi gradbenimi cenami.

Precej je FOMOja v zadnjih 3 letih, balonček ni zaradi inflacije, kar je jasno po številkah.


Seveda da ni balonček zaradi inflacije. Saj so bile cene navite še predno se je konkretno pojavila opazna inflacija. No saj je bila že prej inflacija, sicer malo prikrita, ampak to je tema za drugič...

Balonček je ustvaril manjko. Manjko pa je zaradi zakonodaje in gradbenih lobijev. Gradbenim baronom ustreza tak status. Da se gradi malo in to čim dražje proda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

urli ::

Ravnokar bilo na Kodi, da so vrednosti nepremičnin močno precenjene - trditev kao strokovnjakinje. Ne vem, no, če so res, če folk še vedno kupuje kot nor - vsaj tisto, kar je približno ok. Sranje od nepremičnin pa je tako od vedno (dolgo) ostajalo neprodano (pol/kevdri, višja nadstropja blokov brez dvigal, starudinje, stanovanja v bajtah ipd.).

Utk ::

ginekk je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Wow, super luksuzna stanovanja v Zagorju.

Takoj dam odpoved v Ljubljanskem Hoferju, kjer me plačujejo 1100 eur in grem raje sem v Zagorje, kjer me bodo plačali 900 eur.

Ampak to stanovanje v Zagorju si še vedno ne morem privočiti, si ga pa zato malo manj ne morem privoščiti, kot stanovanje v Ljubljani.

Zato bom šel kar tja v Zagorje, po manjšo plačo in v najem, da bom lahko občudoval ta stanovanja.


Poanta je bilo nakladanje, da je gradbena cena 1500-2000 EUR/m2 in da gradbinci še s tem ne pridejo več skozi.
Če prodajajo za 10% več novogradnje z vključenim DDV - dasiravno v Zagorju - in to še zadeve, ki jih po možnosti niso začeli gradit, potem gradbena cena sigurno ne more bit 2000eur/m2.

Isto sranje je korelacija vrednosti 50 let starega stanovanja z rastočimi gradbenimi cenami.

Precej je FOMOja v zadnjih 3 letih, balonček ni zaradi inflacije, kar je jasno po številkah.

Dej ti najprej link, kjer je bolj natančno definirana kvadratura, potem pa govori kaj je nakladanje in kaj ne. Zaenkrat po tvojih linkih nakladaš predvsem ti. Kjer se ti je 107 m2 veliko stanovanje za 150 jurjev izkazalo za v resnici 41 m2 veliko. Tisto 110 je pa v resnici morda 80, kako naj vemo. In smo spet na 3 jurje za meter. V vukojebini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gansta ::

urli je izjavil:

Ravnokar bilo na Kodi, da so vrednosti nepremičnin močno precenjene - trditev kao strokovnjakinje. Ne vem, no, če so res, če folk še vedno kupuje kot nor - vsaj tisto, kar je približno ok. Sranje od nepremičnin pa je tako od vedno (dolgo) ostajalo neprodano (pol/kevdri, višja nadstropja blokov brez dvigal, starudinje, stanovanja v bajtah ipd.).


Pa od kje ti to, da se prodaja?? Število transakcij je močno v upadu.

urli ::

gansta je izjavil:

urli je izjavil:

Ravnokar bilo na Kodi, da so vrednosti nepremičnin močno precenjene - trditev kao strokovnjakinje. Ne vem, no, če so res, če folk še vedno kupuje kot nor - vsaj tisto, kar je približno ok. Sranje od nepremičnin pa je tako od vedno (dolgo) ostajalo neprodano (pol/kevdri, višja nadstropja blokov brez dvigal, starudinje, stanovanja v bajtah ipd.).


Pa od kje ti to, da se prodaja?? Število transakcij je močno v upadu.


Kupujem stanovanje. V našem koncu ni ponudbe in ko se kaj primernega pojavi, je vsaj 20+ kandidatov. Nazadnje je bilo tako cca. 2 tedna nazaj. Flat šel v 1 dnevu, prodajalec je imel toliko klicev, da sem ga komaj priklical. Mi je sam rekel, da jih ima noro veliko in da se kar ne umiri, pa da ima že takoj 3 ponudbe za nakup. Toliko o tem, kakšna huda kriza je. Enostavno ni ponudbe primernih stanovanj. In jaz vse bolj dvomim, da bo prišlo do kakšnega resnega padca cen nepremičnin. Bolj stagnacija potem pa navzgor. ŽAL!

Aja, pa občasno vržem uč tudi na Maribor. Nedolgo nazaj - mogoče 3-4 tedne? Tisti, ki spremljate ta konec, ste ta flat verjetno tako opazili. Center, mislim, da 60m2? parkirc za rampo, letnih 1980? Mislim, da je bila cena cca. 105.000€? 1 dan ni bil oglas gor in ga je prodajalec že odstranil. Jaka kriza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

mr_chai ::

če bi kdo rad kupil novogradnjo v Logatcu z najbolj debilnimi tlorisi, naj si pogleda projekt grajski park v Logatcu

https://www.ljubljananepremicnine.si/no...

enosobna stanovanja z 41m2 bruto bivalne površine in z 45m2 atrijem..

dvosobno stanovanje z 193m2 :)) Ugante kolk balkona dobite ;(( hint: za koncerte na prostem bo dovolj


Naj vas ne zavedejo te nizke cene. Na vsako stanovanje pride še parking in shramba, ki ju je potrebno še doplačati od 20k naprej, odvisno od kvadrature. Aja, pa še v pogodbi je klavzula, da lahko investitor za x procentov dvigne ceno med samo gradnjo.

OneYellow ::

Lol pri 192m2 "dvosobnem" flatu dobiš samo eno spalnico, ki ima 16m2 in npr. 2 garderobi v skupni izmeri, ki je večja od spalnice. Saj razumem, da lahko verjetno eno garderobo spremeniš v sobo/spalnico, ampak prodaja izpade pa smešno. Morajo neki močnega kadit. :))

mr_chai ::

OneYellow je izjavil:

Lol pri 192m2 "dvosobnem" flatu dobiš samo eno spalnico, ki ima 16m2 in npr. 2 garderobi v skupni izmeri, ki je večja od spalnice. Saj razumem, da lahko verjetno eno garderobo spremeniš v sobo/spalnico, ampak prodaja izpade pa smešno. Morajo neki močnega kadit. :))


Ej, garderobe so zdaj in. Kam pa misliš, da bom pospravil kolekcijo 60 lakastih čevljev in 45 fedor ?

Kebo ::

Okej une dve stanovanji v mansardi sta res glupi sploh za 280k ampak ostal del bloka zgleda pa ok.

redtech ::

Komentar na RTV za nasmejat:
Krede mi dajo 100k na 30 let. Guspa, sam mal.... Js rabm 400k, tok je flet.....

V pripravi rahljanje kreditne zakonodaje
Dvig minimalne plače poslabša kreditno sposobnost podpovprečno plačanih

Kot so na seji komisije pred kratkim opozorili v Združenju bank Slovenije, mora posamezniku po plačilu vseh obrokov iz kreditnih pogodb vsak mesec zdaj ostati najmanj 914,55 evra, za vsakega otroka pa mora biti ta znesek višji za 248,92 evra.

Primer z enim otrokom ti mora ostat 1160 EUR, pri 1150 neto plači si kreditno sposoben najmanj za 1/12 regresa + malico, priceless :)

Mato989 ::

Saj tako je prav... če dobiš 1.150 NETO in imaš froca, torej da si samohranilec, ne razumem kako sploh preživiš... jaz dobim še 250 NETO več pa nimam froca pa kredita samo slabih 200EUR in komaj prihranim 500EUR/mesec če škrtarim pri vsem, ostali ko ne škrtarijo so komaj na pozitivni nuli.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

redtech ::

Mato989 potem polovica SLO ne bi preživela :)
Nisem imel v mislih samohranilca.
Ali se kvota za otroka prepolovi, če sta oba starša mislim, da ne? Kako pa na banki vedo, da si samohranilec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

spegli ::

V Trstu so stanovanja pol cenej haha

redtech ::

Za Italjana je Trst, kot Vinica za Slovenca :)
««
297 / 587
»»