» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
298 / 584
»»

Mato989 ::

redtech je izjavil:

Mato989 potem polovica SLO ne bi preživela :)
Nisem imel v mislih samohranilca.
Ali se kvota za otroka prepolovi, če sta oba starša mislim, da ne? Kako pa na banki vedo, da si samohranilec?



Seveda se prepolovi ali pa jo vzame le 1 stars in je drugi bolj kreditno sposoben
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

redtech ::

Očitno se je dogajalo to:

Zgodba Slovenke: zatajila je otroka, da bi dobila kredit
31 May 2022 -- Če gre za dvostarševsko, kot v zgornjem primeru, pa 124,46 evra za prvega otroka (znesek se razdeli na oba starša), pišejo pri NLB.

Verjetno niso imeli nobene podlage za ugotavljanje stanja:

Od danes v veljavi nove omejitve kreditiranja prebivalstva
1 Jul 2022 -- Ob tem naj poudarimo, da se otroci, ki imajo dva starša, ne glede na to, ali živijo v eno- ali dvostarševski družini, razdelijo med oba ...

Naslednji primer bo potem, da je vdova... :)

Baja ::

@Mato, za kaj hudiča pa ti škrtariš? saj flet že maš.

Mato989 ::

Baja je izjavil:

@Mato, za kaj hudiča pa ti škrtariš? saj flet že maš.


Varčevanje za investicije delnice predčasno odplačilo kredita ipd... :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

redtech ::

Zakaj bi hotel predčasno poplačati kredit, jaz bi ga obdržal, ker naslednji bo dražji. Prosti cash pa porineš nekam :)

Mato989 ::

redtech je izjavil:

Zakaj bi hotel predčasno poplačati kredit, jaz bi ga obdržal, ker naslednji bo dražji. Prosti cash pa porineš nekam :)


nimam fiksne, če bi imel valda ne bi, tako pa je boljši občutek ko zmanjšujem... 1x sem že dal 3k zdaj pa konec leta ene 6-7k... naslednjega kredita upam da ne bo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

redtech je izjavil:

naslednjega kredita upam da ne bo =)


tepko, ravno pri kreditih se dela dnar

mr_chai ::

Alien123 je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Absurdno je, da si redno zaposlen delavec ne more privoščit lastnega stanovanja. Ko pa poslušamo, kako je kapitalizem fajn in da bo konkurenca na trgu zagotovila nižje cene za vse.

Ok, par skupaj mogoče nakprampa za eno malo hišo ali stanovanje. Kaj pa če se ločita? A to se več ne smeta?

Skrajni čas, da dobimo 1x zares levo vlado, ne pa bogataše (Golob, Jankovič, Musarjeva...) na oblast in da se začnejo gradit neprofitna stanovanja množično. Ko si oblast ne bo mogla privoščit nepremičnin za sebe in svoje se bo kaj spremenilo. Do takrat pa eliti stanje ustreza, saj imajo tudi svoje investicije v nepremičnine.


Lahko si, samo moraš zmanjšat želje, če nimaš cekinov. Vsi bi imeli luksuzna stanovanja z lastnim parkiriščem v središču ljubljane. Jok brate..
Par km ven iz ljubljane pa jim je že vse vukojebina. Kdo bi vas razumel


Mislim da smo že dooolgo časa čez točko, ko par km ven iz Lj niso bile več Ljubljanske cene :)

Tvoja opazka je veljala tam nekje 10 let nazaj. Danes taki jokajo, da si ne morejo privoščiti stanovanja v fucking Zagorju, kaj šele par km iz LJ ;) Poglej kam je vse šlo. Kakšna je inflacija. Časi so hudo unikatni, nikoli še ni bilo tak manjko nepremičnin z istočasno tako visoko inflacijo.

Pa naj se forumaši tipa Mato989 še tolk trkajo po prsih, kolk so oni dobr nardil, ker so kupili stanovanje pred leti. Ja res ste carji. Sam prosim ne pridigajte mladim, ki v teh časih vstopajo v trg delovne sile oz. mladim družinam pri 30+ ki si ne morejo privoščiti stanovanj.

Hangman ::

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?

matobeli ::

Počakal bo v najemu dokler ne deduje.

maticb492 ::

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?



No, če smo natančni, je vprašanje teme "Kaj je VZROK za tako rast..." ne pa "kako si naj povprečnež privošči nepremičnino v LJ, zato ker ima tam šiht", torej tisto vprašanje je dejansko že bilo večkrat povedano; da je skupek več faktorjev; poceni krediti, prostorska politika, vpliva COVIDa ...

In pa glede nato, da je Ljubljana manj kot 10% prebivalcev slovenije, takle Janez sigurno ni povprečne, še posebej če si do 34 leta ni našel stabilne večletne zveze (nakup v dvoje oz. vsaj deljenje stroškov najemnine).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?

Prvo kot prvo, naj gre ven iz Ljubljane. Ne par km, 100 km.

kriptobog ::

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?


Nima moznosti, dokler je samski in dokler je tako neumen, da zivi v LJ s placo 1300 neto. Ce najde partnerico s podobno placo, bosta sla ven iz LJ in bosta imela tudi za kaj vec kot garsjonero.

Mato989 ::

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?



Tak Janez lahko skoraj takoj pride do nepremičnine... samo ne pač v LJ se bo moral tja vozit na delo vsak dan 1-2h... vprašanje je samo če je želja po nepremičnini NAD željo po bližini službe... to pa mora odgovorit Janez sam...

Pri večini je problem 20% našparanih sredstev, šele drugotnega problema je višina kredita... če janez ima 40k keša na TRR lahko "jutri" kupi nepremičnino v SLO... samo pač ne v LJ in ne v radiju 40km zračne iz LJ...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hangman ::

maticb492 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?



No, če smo natančni, je vprašanje teme "Kaj je VZROK za tako rast..." ne pa "kako si naj povprečnež privošči nepremičnino v LJ, zato ker ima tam šiht", torej tisto vprašanje je dejansko že bilo večkrat povedano; da je skupek več faktorjev; poceni krediti, prostorska politika, vpliva COVIDa ...

In pa glede nato, da je Ljubljana manj kot 10% prebivalcev slovenije, takle Janez sigurno ni povprečne, še posebej če si do 34 leta ni našel stabilne večletne zveze (nakup v dvoje oz. vsaj deljenje stroškov najemnine).


Poznavanje vzroka za takšno rast cen nepremičnin, ne bo nobenemu koristilo.

Ne vem, kaj hočeš povedati s temi 10%, ampak... če ustaviš naključnega mladega (25-35 let, nima veze od kod prihaja) ti bo vsak drugi povedal, da ima delodajalca v Ljubljani. In ja, dejansko je delež samskih pri teh letih zelo velik, pa nima veze ali so pred tem imeli kakšno dolgoletno vezo ali ne. Imam tudi kolega, ki mu je na videz stabilna, dolgoletna veza padla v vodo ravno v času, ko sta gledala nepremičnine.

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?



Tak Janez lahko skoraj takoj pride do nepremičnine... samo ne pač v LJ se bo moral tja vozit na delo vsak dan 1-2h... vprašanje je samo če je želja po nepremičnini NAD željo po bližini službe... to pa mora odgovorit Janez sam...

Pri večini je problem 20% našparanih sredstev, šele drugotnega problema je višina kredita... če janez ima 40k keša na TRR lahko "jutri" kupi nepremičnino v SLO... samo pač ne v LJ in ne v radiju 40km zračne iz LJ...

Ni se mu treba vozit eno ur v Lj, tako plačo lahko dobi kjerkoli.

Hangman ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?



Tak Janez lahko skoraj takoj pride do nepremičnine... samo ne pač v LJ se bo moral tja vozit na delo vsak dan 1-2h... vprašanje je samo če je želja po nepremičnini NAD željo po bližini službe... to pa mora odgovorit Janez sam...

Pri večini je problem 20% našparanih sredstev, šele drugotnega problema je višina kredita... če janez ima 40k keša na TRR lahko "jutri" kupi nepremičnino v SLO... samo pač ne v LJ in ne v radiju 40km zračne iz LJ...

Ni se mu treba vozit eno ur v Lj, tako plačo lahko dobi kjerkoli.


Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.

Mato989 ::

Hangman je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Imamo po 298 straneh tipkanja že kakšen zaključek?

Če za primer vzamem Janeza, ki predstavlja slovensko povprečje: Janez je star 34 let, je diplomirani inženir s povprečnim mesečnim neto zaslužkom 1300 evrov. Ker ima službo v Ljubljani, stanuje v najemu in mesečno plačuje 400 evrov najemnine. Janezova starša imata končano samo osnovno šolo, delata v tovarni za minimalca, živita v bloku in mu težko pripomoreta k osamosvojitvi. Janez nima možnosti dedovanja ali nakupa nepremičnine v dvoje, ima pa privarčevanih 40k evrov. Kakšne možnosti ima Janez za nakup lastnega stanovanja (recimo garsonjere)? Kdaj bo lahko na svojem in koliko ga bo stalo?



Tak Janez lahko skoraj takoj pride do nepremičnine... samo ne pač v LJ se bo moral tja vozit na delo vsak dan 1-2h... vprašanje je samo če je želja po nepremičnini NAD željo po bližini službe... to pa mora odgovorit Janez sam...

Pri večini je problem 20% našparanih sredstev, šele drugotnega problema je višina kredita... če janez ima 40k keša na TRR lahko "jutri" kupi nepremičnino v SLO... samo pač ne v LJ in ne v radiju 40km zračne iz LJ...

Ni se mu treba vozit eno ur v Lj, tako plačo lahko dobi kjerkoli.


Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.


Hočejo bit tam ker plačujejo ceno za dogajanje izven šihta in za druženje in dogodke... LJ je pač edina lokacija v SLO kolikor toliko podobna (v dobrem in slabem) dogajanju po drugih metropolah... ostalo je pač "vas" glede dogajanja, night lifa ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Hangman je izjavil:

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.

Večina nas, ki smo se preselili v LJ, je šla po naslednjih korakih. Sem smo se začasno preselili v času študija oz. nekateri že v času SŠ. Tekom študija je večina delala, da si je omogočila boljše študentsko življenje. Nekateri so končali fax in se tukaj zaposlili, drugi pa so se zaposlili in niso končali faxa. Ko imaš enkrat stabilno službo, kjer nimaš večjih težav in plača ni najmanjša, potem se zlekneš v svojo cono udobja in malce poženeš korenine. Ker si že toliko časa tukaj, ti to postane okolje domače, prav tako pa imaš tukaj tudi kolege. In tako postaneš čisto taprav slovenec, ki jamraš in čakaš.

Boomerang ::

Ni vse tako rožnato kot si eni predstavljate. Ko sem se še ukvarjal s programiranjem, mi je bilo (s končanim faksom in prav toliko izkušnjami) ponujenih nekje 1800€ bruto. Če to preračunam v neto, pomeni, da sem dobil nekaj več kot 1200€ na račun. Po nekaj mesecih poskusnega dela sem šefu rekel, da hočem čez 1 leto imeti 2000 - pa ne bruto, ampak neto. Rekel mi je: Ko boš tako dober, da njega (vodilnega) ne bomo potrebovali, jih boš imel. Seveda sem se moral vprašati, ali lahko kot novinec konkuriram nekomu, ki je na stolčku že 15 let. Kar hočem reči: Visoko plačo ima lahko nekdo, ki je na vodilnem položaju in ima pod sabo 10 drugih. Ampak takšen je ponavadi samo eden, ne rabiš jih imeti 5. Takšno je bilo stanje v programerski firmi... ne predstavljam si, kako mora iti šele kje drugje.

In še eno moje opažanje: Pred leti mi je eden podjetnik razlagal (bolj jokal), kako mu kader iz Ljubljane uhaja na periferijo... Miha se bo vozil iz Celja, Jure iz Novega mesta, Francelj jo je pobrisal kar v Koper (imena so izmišljena). Njemu je dejansko bilo čudno, ker so se v relativno kratkem času skoraj vsi izselili iz Ljubljane. Vprašal sem ga samo: Kaj si pa ti pričakoval? Ima kateri od teh 4k plače, da si bo lahko v realnem času kupil nepremičnino po ljubljanskih cenah?

Utk ::

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.

Ja, jaz tudi ne razumem. Mi smo iz gimnazije šli praktično vsi v Lj na faks, ampak tam so ostali praktično samo "fdvjevci" in podobni. Nekateri smo se vrnili, nekateri so se preselili čisto drugam. Da bi kdo v Lj delal za 1500, pa naj bo tudi 2k, skoraj ne poznam primera. Razen prej omenjenih "fdvjevcev".

Nekateri so končali fax in se tukaj zaposlili, drugi pa so se zaposlili in niso končali faxa. Ko imaš enkrat stabilno službo, kjer nimaš večjih težav in plača ni najmanjša, potem se zlekneš v svojo cono udobja in malce poženeš korenine. Ker si že toliko časa tukaj, ti to postane okolje domače, prav tako pa imaš tukaj tudi kolege. In tako postaneš čisto taprav slovenec, ki jamraš in čakaš.

Najbrž je kaj takega.

Hočejo bit tam ker plačujejo ceno za dogajanje izven šihta in za druženje in dogodke... LJ je pač edina lokacija v SLO kolikor toliko podobna (v dobrem in slabem) dogajanju po drugih metropolah... ostalo je pač "vas" glede dogajanja, night lifa ipd...

Tega sem se naveličal še ko sem bil na faksu. Je pa res, da sem bil kakšno leto več kot kdo drug :)

In še eno moje opažanje: Pred leti mi je eden podjetnik razlagal (bolj jokal), kako mu kader iz Ljubljane uhaja na periferijo... Miha se bo vozil iz Celja, Jure iz Novega mesta, Francelj jo je pobrisal kar v Koper (imena so izmišljena). Njemu je dejansko bilo čudno, ker so se v relativno kratkem času skoraj vsi izselili iz Ljubljane. Vprašal sem ga samo: Kaj si pa ti pričakoval? Ima kateri od teh 4k plače, da si bo lahko v realnem času kupil nepremičnino po ljubljanskih cenah?

Haha, logično, prav mu je. Ne vem zakaj se nekateri radi mučijo. Kupit neko luknjo za 300k ali pa se tam vozit 1 uro, sej je oboje enako slabo in se treba temu izognit.

Mato989 ::

Tega sem se naveličal še ko sem bil na faksu. Je pa res, da sem bil kakšno leto več kot kdo drug :)


Ja, ti si se, ampak nekateri so pa "froci" in študenti do 35tega...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Meni je bila tudi LJ UAU pri 18., ampak potem pa vsak normalen človek gre v svet in ko prideš nazaj, je LJ taka mala zahojena vasica s cenami Monaka :).

maticb492 ::

Hangman je izjavil:

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.


Kakšna večina, ti se očitno pač družiš s takšnimi.. jaz sem faks končal v MB in tiste, kar poznam so redki šli v LJ. Vem za eno znanko, ki je šla v lj (Filo faks oz. jeziki), pa par sošolcev iz srednje šole je v LJ. Drugače so pa po vsepovsod, Maribor, Celje, nazaj doma (tisti, ki so bolj iz podeželja). Poznam več znancev, ki so šli oz. hodijo delat v Avstrijo, kot pa v LJ.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Meni je bila tudi LJ UAU pri 18., ampak potem pa vsak normalen človek gre v svet in ko prideš nazaj, je LJ taka mala zahojena vasica s cenami Monaka :).

Nisi še bil v Monaku...

Pa tudi drugje ne, da bi veel, da je Ljubljana še poceni...

Sam večina ljudi premalo zasluži..
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

Invictus je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Meni je bila tudi LJ UAU pri 18., ampak potem pa vsak normalen človek gre v svet in ko prideš nazaj, je LJ taka mala zahojena vasica s cenami Monaka :).

Nisi še bil v Monaku...

Pa tudi drugje ne, da bi veel, da je Ljubljana še poceni...

Sam večina ljudi premalo zasluži..


To je bila prisodoba. P/P je Ljubljana ena najslabših.

Drugače pa sem 6 mesecev živel v Monaku :).

Barcelona ima isti problem, slabe plače in visoke cene.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Pat_MaGroin je izjavil:


To je bila prisodoba. P/P je Ljubljana ena najslabših.

Vsa mesta v Nemčiji, isti problem. Zato se kljub mojih tarifam nisem selil v Nemčijo.

Na periferiji pa znaš dobiti precej poceni zadeve... Seveda ne ravno 10 km od teh mest, kjer se dela biznis...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

OneYellow ::

maticb492 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.


Kakšna večina, ti se očitno pač družiš s takšnimi.. jaz sem faks končal v MB in tiste, kar poznam so redki šli v LJ. Vem za eno znanko, ki je šla v lj (Filo faks oz. jeziki), pa par sošolcev iz srednje šole je v LJ. Drugače so pa po vsepovsod, Maribor, Celje, nazaj doma (tisti, ki so bolj iz podeželja). Poznam več znancev, ki so šli oz. hodijo delat v Avstrijo, kot pa v LJ.


Se pravi so Štajerci ostali na Štajerskem. Pri Ljubljančanih se vam zdi pa nezaslišano, da bi želel ostat nekje v bližini. :))

Čudno, jaz pa ne poznam nobenega Ljubljančana, da bi šel v Maribor na faks. Očitno se samo ti družiš s takimi ljudmi. Kot da bi skoraj ljudje poznali to, kar doživljajo v svoji okolici.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

OneYellow je izjavil:


Se pravi so Štajerci ostali na Štajerskem. Pri Ljubljančanih se vam zdi pa nezaslišano, da bi želel ostat nekje v bližini. :))

Čudno, jaz pa ne poznam nobenega Ljubljančana, da bi šel v Maribor na faks. Očitno se samo ti družiš s takimi ljudmi. Kot da bi skoraj ljudje poznali to, kar doživljajo v svoji okolici.


Sej to je point... :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

Hangman ::

maticb492 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.


Kakšna večina, ti se očitno pač družiš s takšnimi.. jaz sem faks končal v MB in tiste, kar poznam so redki šli v LJ. Vem za eno znanko, ki je šla v lj (Filo faks oz. jeziki), pa par sošolcev iz srednje šole je v LJ. Drugače so pa po vsepovsod, Maribor, Celje, nazaj doma (tisti, ki so bolj iz podeželja). Poznam več znancev, ki so šli oz. hodijo delat v Avstrijo, kot pa v LJ.


Vračanje domov načeloma velja na Štajerskem, Koroškem in Pomurju, ko imaš stran od LJ ogromno drugih večjih mest: CE, MB, MS, SG (zdaj odvisno kaj ti je blizu). Gorenjci imajo samo KR, Primorci samo KP/GO in Dolenjci samo NM... vse ostalo so manjša mesta in v takih težko kam prideš, ker 1) je manj povpraševanja in s tem omejena ponudba del ter 2) vse v manjših krajih med seboj poznajo - recimo kadrovnica že pozna nekoga, ki bi bil primeren za dotični stolček.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Hangman je izjavil:

Potem jaz ne vem, zakaj večina mladine stanuje v Ljubljani ali pa se tam vsakodnevno vozijo in poleg tega še jamrajo, da ne zaslužijo niti 1500 mesečno. Očitno mora biti nekaj posebnega v tej Ljubljani...

Pišem na podlagi odgovorov, ki jih dobivam na vprašanja:
1. Kje delaš? Ljubljana
2. Plača je dobra? 2 jurja je? Še lep čas ne bo 2 jurja.


Kakšna večina, ti se očitno pač družiš s takšnimi.. jaz sem faks končal v MB in tiste, kar poznam so redki šli v LJ. Vem za eno znanko, ki je šla v lj (Filo faks oz. jeziki), pa par sošolcev iz srednje šole je v LJ. Drugače so pa po vsepovsod, Maribor, Celje, nazaj doma (tisti, ki so bolj iz podeželja). Poznam več znancev, ki so šli oz. hodijo delat v Avstrijo, kot pa v LJ.


Se pravi so Štajerci ostali na Štajerskem. Pri Ljubljančanih se vam zdi pa nezaslišano, da bi želel ostat nekje v bližini. :))

Čudno, jaz pa ne poznam nobenega Ljubljančana, da bi šel v Maribor na faks. Očitno se samo ti družiš s takimi ljudmi. Kot da bi skoraj ljudje poznali to, kar doživljajo v svoji okolici.



Ne, nam se zdi neverjetno da Ljubljančani pričakujejo od države da jim bo uredila problem, ko pa je glavni problem da oni delajo za prenizko plačilo da bi si kupili v LJ nepremičnino...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

A zato morajo Štajerci hodit v Avstrijo? Vi imate samo srečo, da ste ob meji. Sicer bi ga pa enako najebali, samo se ne zavedate očitno.

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

A zato morajo Štajerci hodit v Avstrijo? Vi imate samo srečo, da ste ob meji. Sicer bi ga pa enako najebali, samo se ne zavedate očitno.


Ne Štajerci ŽELIJO hodit delat v Avstrijo, ker je bolje plačano in se jim splača... Če bi želeli bi lahko vsi delali v SLO glede na potrebo po kadru, samo negovalka moja kolegica raje gre 50km severno od Maribora in dobi 3k na račun namesto 1.100 v MBju v Domu Danice Vogrinec...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

OneYellow je izjavil:

A zato morajo Štajerci hodit v Avstrijo? Vi imate samo srečo, da ste ob meji. Sicer bi ga pa enako najebali, samo se ne zavedate očitno.

A zdaj imajo pa Štajerci srečo v nasprotju z Ljubljančani? A se lahko spustimo še nižje?
Ljubljana je oh in sploh, razvita, vsi drugi povsod drugje se z motikami borimo za repo in pretepamo pedre, zdaj, ko si naenkrat ne morejo Ljubljančani niti najmanjše luknje za živet več privoščit, moramo pa mi ostali zarukani revni kmetavzarji plačat 20,000 stanovanj preko davkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

OneYellow ::

Zame bi bila nesreča, da bi moral živet tam. :) Imajo pa srečo z vidika možnosti več zaslužit. Vrhničan se mora pelat 20km na šiht v LJ, Štajerc se pa 20km zapelje čez mejo. In potem soli pamet Vrhničanu, ker si ne more kupit bajte za drobiž. :)

Mato989 ::

OneYellow je izjavil:

Zame bi bila nesreča, da bi moral živet tam. :) Imajo pa srečo z vidika možnosti več zaslužit. Vrhničan se mora pelat 20km na šiht v LJ, Štajerc se pa 20km zapelje čez mejo. In potem soli pamet Vrhničanu, ker si ne more kupit bajte za drobiž. :)


Narobe, Vrhničan se je nesposoben izpogajat oz. dobit več kot Štajerc v Avstriji za enako delo... tu je problem Vrhničan in Ljubljanski delodajalec, ne pa Štajerc
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

OneYellow je izjavil:

Zame bi bila nesreča, da bi moral živet tam. :) Imajo pa srečo z vidika možnosti več zaslužit. Vrhničan se mora pelat 20km na šiht v LJ, Štajerc se pa 20km zapelje čez mejo. In potem soli pamet Vrhničanu, ker si ne more kupit bajte za drobiž. :)

Za prave domačine brez prednikov oz. čez generacije nesposobnih kupit kakšno nepremičnino to sicer sucks, ampak takih v resnici ni prav veliko.

Alien123 ::

Ljubljančani so dobili reality check. Zdaj pa jok in na drevo. Plače premale, stanovanja draga. Janša je vse kriv, ne delodajalci in oni sami :))

Zdaj pa smo mi štajerci na boljšem, ker imamo avstrijo blizu :))

Pat_MaGroin ::

Zato pa trdim, da je selitev v bližino avstrijske meje boljša poteza kot pa Vrhnika/Logatec/Domžale.

Ker Avstrija bo vedno meka za plače proti naši socialistični greznici :).

Zgodovina sprememb…

Jožko ::

Cene v Ljubljani bi mogoče celo padle,če bi kupci kupovali striktno stanovanja grajena po letniku 1975.
Tako pa jih nepremičninski agentje zaradi želje po proviziji in nevednosti ne opozorijo na protipotresno varnost.
Važna je samo barva sedežne,barva poceni vinila in outlet ploščic.
Tak potres kot je bil danes v Turčiji ne bi pri nas v LJ zdržalo dosti stavb in blokov grajenih pred zgornjo letnico.
Stara stanovanja bi morala bit res cenejša,tako pa je vse isto in še dražja bodo,ker jih pač ni zadosti inflacija pa tudi ne prizanaša.

Gregor P ::

To ne bi bilo slabo, če bi razdelali neke splošno kategorijo kakovosti stanovanj, objektov (lega, kakovost gradnje, infrastruktura itd); da je pač bolj transparentno, kaj kupuješ. Ceno bo seveda še vedno odločal trg.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Utk ::

Normalno. Že energijska nalepka stane par 100 evrov, dajmo še en eloborat o vsaki luknji naredit, ki bo stal vsaj jurja. Ker človek ne zna pogledat na piso kdaj je bilo kaj postavljeno, pogledat položnic za ogrevanje za nazaj itd.

Gregor P ::

Tega sem dejansko vajen iz (zahodne) tujine; je vse točno kategorizirano (do tega, ali je stanovanje na sočni, ali senčni strani, ali ima več zunanjih sten itd.) in meni je to bilo super, ker sem takoj vedel, koliko najemnine lahko pričakujem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Grizzly ::

Da se še sam malo razpišem. Primer za Dolenjsko:

Ogromno Dolenjcev (sem štejem tudi Posavje, Belo krajino in Kočevsko regijo) dela v LJ in sem migrirajo bodisi dnevno bodisi tedensko (magari na vsaka 2 tedna). Vlak za NM (ob petkih popoldan) je zadnje čase tako poln, da poka ne samo po šivih, ampak tudi tam, kjer ni šivov. Enako velja za obratno smer v nedeljo zvečer. Da ne omenjam, koliko je takih primerov, ko se dnevno/tedensko v LJ vozijo z avtom. Samo v moji ulici v LJ videvam 4 novomeške tablice. Večina IT mojstrov itak proba delo dobit v Krki, Revozu in morda še v kakšni manjši firmi, potem pa se začne iskanje dela v LJ. Cene nepremičnin v NM so pa samo malenkost nižje kot v LJ. Temu prištej še, da se moraš potem vsak dan voziti (najbrš ne boš kupil avto za 500€), da javnega prevoza v Sloveniji nimamo urejenega in da so cene avtomobilov v zadnjem času narastle. Če vse sešteješ, se morda bolj splača ostati v LJ. Popolnoma razumem.

Pa zgoraj napisanemu dodajmo še okoliščine: Recimo, da imaš službo, ki zahteva ogromno potovanj. Že če moraš potovati samo po Sloveniji, ti bivanje v LJ prihrani nekaj kilometrine in časa. Jaz recimo ogromno potujem tudi po Evropi - prejšnji mesec sem bil na Poljskem, konec tega meseca letim v Švico. V najslabšem primeru bi se (v primeru vožnje iz NM) moral v LJ pripeljati z lastnim avtom. In kje v LJ naj za teden ali dva parkiram avto??? Da bi pa menjal službo je pa nemogoče - pri nas imamo samo par takšnih firm, kjer bi lahko opravljal isto delo, najbližja je seveda v LJ. Če popolnoma zamenjam področje dela pa potrebujem uvajanje/mentorstvo in posledično s plačo padem dokaj nizko.

Samo za "ilustracijo", da boste razumeli, zakaj je LJ tako popularna.

Jožko ::

Utk je izjavil:

Normalno. Že energijska nalepka stane par 100 evrov, dajmo še en eloborat o vsaki luknji naredit, ki bo stal vsaj jurja. Ker človek ne zna pogledat na piso kdaj je bilo kaj postavljeno, pogledat položnic za ogrevanje za nazaj itd.


To imaš prav,ne rabimo elaboratov,vse se da pozanimati.Ljudje pa so žal leni in zaupajo agencijam,da bo vse ok.
Agentje po večini niso gradbeniki ampak zgolj prodajalci,odvisni od provizije.
Imam prijateljico agentko,ki je seveda naredila izpit za posrednika,kjer na hitro omenijo potres v Skopju l 1963
o sami gradnji,pravilniku o protipotresni gradnji in sami kvaliteti pa itak pojma nima.
Njej je važen samo sklenjen posel in koliko dobi %

Utk ::

Agenta ponavadi najame prodajalec in on ima drug interes kot kupec. Kot kupec si najdite agenta, ki to pozna, ga plačajte, in bo (morda) kaj našel.

Mato989 ::

Grizzly je izjavil:

Da se še sam malo razpišem. Primer za Dolenjsko:

Ogromno Dolenjcev (sem štejem tudi Posavje, Belo krajino in Kočevsko regijo) dela v LJ in sem migrirajo bodisi dnevno bodisi tedensko (magari na vsaka 2 tedna). Vlak za NM (ob petkih popoldan) je zadnje čase tako poln, da poka ne samo po šivih, ampak tudi tam, kjer ni šivov. Enako velja za obratno smer v nedeljo zvečer. Da ne omenjam, koliko je takih primerov, ko se dnevno/tedensko v LJ vozijo z avtom. Samo v moji ulici v LJ videvam 4 novomeške tablice. Večina IT mojstrov itak proba delo dobit v Krki, Revozu in morda še v kakšni manjši firmi, potem pa se začne iskanje dela v LJ. Cene nepremičnin v NM so pa samo malenkost nižje kot v LJ. Temu prištej še, da se moraš potem vsak dan voziti (najbrš ne boš kupil avto za 500€), da javnega prevoza v Sloveniji nimamo urejenega in da so cene avtomobilov v zadnjem času narastle. Če vse sešteješ, se morda bolj splača ostati v LJ. Popolnoma razumem.

Pa zgoraj napisanemu dodajmo še okoliščine: Recimo, da imaš službo, ki zahteva ogromno potovanj. Že če moraš potovati samo po Sloveniji, ti bivanje v LJ prihrani nekaj kilometrine in časa. Jaz recimo ogromno potujem tudi po Evropi - prejšnji mesec sem bil na Poljskem, konec tega meseca letim v Švico. V najslabšem primeru bi se (v primeru vožnje iz NM) moral v LJ pripeljati z lastnim avtom. In kje v LJ naj za teden ali dva parkiram avto??? Da bi pa menjal službo je pa nemogoče - pri nas imamo samo par takšnih firm, kjer bi lahko opravljal isto delo, najbližja je seveda v LJ. Če popolnoma zamenjam področje dela pa potrebujem uvajanje/mentorstvo in posledično s plačo padem dokaj nizko.

Samo za "ilustracijo", da boste razumeli, zakaj je LJ tako popularna.


Seveda, samo specifično recimo glede tvojega "problema" kje pustit avto 2 tedna... to naj pač plača delodajalec, to je slabo izpogajano :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

OneYellow ::

Grizzly je izjavil:

Da se še sam malo razpišem. Primer za Dolenjsko:

Ogromno Dolenjcev (sem štejem tudi Posavje, Belo krajino in Kočevsko regijo) dela v LJ in sem migrirajo bodisi dnevno bodisi tedensko (magari na vsaka 2 tedna). Vlak za NM (ob petkih popoldan) je zadnje čase tako poln, da poka ne samo po šivih, ampak tudi tam, kjer ni šivov. Enako velja za obratno smer v nedeljo zvečer. Da ne omenjam, koliko je takih primerov, ko se dnevno/tedensko v LJ vozijo z avtom. Samo v moji ulici v LJ videvam 4 novomeške tablice. Večina IT mojstrov itak proba delo dobit v Krki, Revozu in morda še v kakšni manjši firmi, potem pa se začne iskanje dela v LJ. Cene nepremičnin v NM so pa samo malenkost nižje kot v LJ. Temu prištej še, da se moraš potem vsak dan voziti (najbrš ne boš kupil avto za 500€), da javnega prevoza v Sloveniji nimamo urejenega in da so cene avtomobilov v zadnjem času narastle. Če vse sešteješ, se morda bolj splača ostati v LJ. Popolnoma razumem.

Pa zgoraj napisanemu dodajmo še okoliščine: Recimo, da imaš službo, ki zahteva ogromno potovanj. Že če moraš potovati samo po Sloveniji, ti bivanje v LJ prihrani nekaj kilometrine in časa. Jaz recimo ogromno potujem tudi po Evropi - prejšnji mesec sem bil na Poljskem, konec tega meseca letim v Švico. V najslabšem primeru bi se (v primeru vožnje iz NM) moral v LJ pripeljati z lastnim avtom. In kje v LJ naj za teden ali dva parkiram avto??? Da bi pa menjal službo je pa nemogoče - pri nas imamo samo par takšnih firm, kjer bi lahko opravljal isto delo, najbližja je seveda v LJ. Če popolnoma zamenjam področje dela pa potrebujem uvajanje/mentorstvo in posledično s plačo padem dokaj nizko.

Samo za "ilustracijo", da boste razumeli, zakaj je LJ tako popularna.


Zdaj ti bodo razložil, da si že v osnovi zgrešil s študijem za poklic, ki zahteva potovanja. Če ne veš se na tem forumu dela od doma v gatah za 10k. Preostalih 99% populacije pa itak ne obstaja. Če pa že, imajo pa itak službo v Idriji pred nosom kjer živijo in se ni treba nikamor peljat. Če verjameš.

Mato989 ::

Ne nič ni zgrešil, samo verjetno če se mora vozačkat po Evropi in potovat ima verjetno dobro plačo, kar pomeni da si lahko privošči avto storat nekje, če pa si ne more, pa mora nujno do šefa da pove da tega ne bo plačeval in drugače išče drugje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej ni nihče reku, da ne sme nekdo se preselit v Ljubljano. Naj se, če ima to smisel. Za vsako bedno službico pa pač nima smisla.
««
298 / 584
»»