» »

baterije in polnjenje

baterije in polnjenje

Endorino ::

do sedaj sem na s7 edge uporabljo hiter polnilec...
sedaj imam drug telefon samsung J6
kateri ima priložen navaden polnilec. In polnjenje traja res dolgo. Zanima me če lahko brez problema uporabim polnilec od prejšnjega telefona? Ali bi s tem lahko kako uničeval baterijo v tem telefonu?

GrX ::

Če se ne motim J6 ne podpira fast charginga, torej ni rešitve, da bi telefon napolnil hitreje..

hojnikb ::

brick, ki si ga dobil zram ni polnilec, ampak samo napajalnik :)
As such, samo hitrost polnjenja omejuje elektronika znotraj telefona (no pa tudi napajalnik, ce ni zadost mocan).
#brezpodpisa

DeeCoy ::

Baterije ne boš nič bolj uničeval, polnil pa se tudi ne bo hitreje.

kosarkar ::

Probaj, mislim da nimaš kaj zgubit.

Endorino ::

ok hvala vam na razlagi. odločil sem se da bom ta J6 imel kot nadomestni telefon. bom nabavil neki konktretnega. ali počakam na one plus 7 al pa huawei p30 pro. tnx še 1x

Magic1 ::

Ti zunanji "polnilci" niso polnilci temveč so napajalni viri z nekim maksimalnim tokom in napetostjo. Polnilno vezje, ki določa s koakšno močjo se bo baterija polnila, je v telefonu. Iz tega sledi, da lahko kakršenkoli USB ti priklopiš na kakršenkoli telefon in telefon se bo filal glede na sposobnost notranjega polnilnega vezja (seveda v kolikor bo zunanji "polnilec" lahko toliko oddal). Ni bojazni, da se bi karkoli zgodilo, v kolikor vse dela.
Magic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Huawei P30 in hitro polnjenje

Oddelek: Mobilne tehnologije
81394 (668) kuvanasarma
»

Polnilec za telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
112364 (2118) bobicek
»

Kako vezju omejiti tok

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
324932 (4116) Golaz
»

Polnjenje 16850 battery packa

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
404382 (3616) jest10
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375455 (4712) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem