» »

Prepis vozila brez prometne(izgubljena)

Prepis vozila brez prometne(izgubljena)

loveJDM ::

Prejsni lastnik nima prometne,ker je kao vozilo bilo odjavljeno in so mu prometno vzeli.

Ko sem jaz to naredil mi je prometna ostala.

Torej predpostavljam da jo je zgubil.

Lastnik je ze vec let(5),motorno kolo je v sistemu pisano nanj.

Sedaj bi pa morala naredit prepis in me zanima kako najhitreje to rešit.Vse skupaj se mi zdi malo noro,saj ženska na šalterju tako pri prepisu staro prometno vzame in izda novo.Podatke z stare prometne pa ima itak v PCju.Tako da v grobem je sploh rabil nebi,ampak pač tako enostavno pri nas sigurno ne more bit,zato me zanima kako najhitreje to speljat z osebnih izkušenj v zadnjih letih.

Hvala za vsak koristen odgovor

HighBane ::

Si vprašal "žensko na šalterju" vsaj po telefonu? da ne boš reskiral v živo.

loveJDM ::

Nisem še uspel,malo pozno smo se spomnili,jutri bom če bo vse po sreči

Furbo ::

Preden daš kak denar na mizo, naj bo zadeva že prepisana nate. Vem da so cele štale s papirji pri teh mopedih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

jaz sem nabavil rabljen avto kjer je lastnik zgubil prometno, gospa na šaltarju je vse uredila, lastnik je podpisal neko izjavo in je bilo rešeno.
itk se vidi na koga je pisano vozilo.

AndrejS ::

Jaz sem odjavil motorno kolo iz prometa - in prometna je ostala pri meni - seveda ustrezno označena - da je vozilo odjavljeno iz prometa !

fikus_ ::

Če je vozilo bilo enkrat registrirano imajo še vedno podatke v sistemu (Razen mogoče za dolgo nazaj ~ 25+ let) in ne bi smelo biti problema. Za avto npr. rabiš samo VIN št. in lastnika vozila, kateri je napisan v sistemu.

St235 ::

loveJDM je izjavil:

Prejsni lastnik nima prometne,ker je kao vozilo bilo odjavljeno in so mu prometno vzeli.

Ko sem jaz to naredil mi je prometna ostala.

Torej predpostavljam da jo je zgubil.

Lastnik je ze vec let(5),motorno kolo je v sistemu pisano nanj.

Sedaj bi pa morala naredit prepis in me zanima kako najhitreje to rešit.Vse skupaj se mi zdi malo noro,saj ženska na šalterju tako pri prepisu staro prometno vzame in izda novo.Podatke z stare prometne pa ima itak v PCju.Tako da v grobem je sploh rabil nebi,ampak pač tako enostavno pri nas sigurno ne more bit,zato me zanima kako najhitreje to speljat z osebnih izkušenj v zadnjih letih.

Hvala za vsak koristen odgovor


V primeru izgube prometnega dovoljenja, mora lastnik vozila zaprosit za izdajo duplikata. As simple as that. Če zadaj ni kakšne mučke, bo to dobil brez težav. Potem ni problema s prepisom.

loveJDM ::

Hvala majstri.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

loveJDM je izjavil:

Prejsni lastnik nima prometne,ker je kao vozilo bilo odjavljeno in so mu prometno vzeli.

Ko sem jaz to naredil mi je prometna ostala.

Torej predpostavljam da jo je zgubil.


V primeru izgube prometnega dovoljenja, mora lastnik vozila zaprosit za izdajo duplikata. As simple as that. Če zadaj ni kakšne mučke, bo to dobil brez težav. Potem ni problema s prepisom.

Tudi v primeru, da dokument ni več veljaven?

Če je bilo vozilo odjavljeno, potem prometno dovoljenje verjetno več ni veljaven dokument. Bo za takšen dokument tudi izdan duplikat?

Drugo vprašanje je seveda, če je vozilo res bilo odjavljeno, če je prometno res izgubil in kar je ostalih možnih mučk.

solatko ::

V vsakem primeru boš dobil prometno dovoljenje ob registraciji, lastništvo avta se da pa pogledat na UO, tudi brez prometnega dovoljenja, dovolj je številka šasije.
Delo krepa človeka

St235 ::

Tudi v primeru, da dokument ni več veljaven?
Če je bilo vozilo odjavljeno, potem prometno dovoljenje verjetno več ni veljaven dokument. Bo za takšen dokument tudi izdan duplikat?


ja, prometno dovoljenje ostane tudi po odjavi vozila in je "veljaven" dokument, ki sporoča točno to: da je vozilo ustrezno odjavljeno iz prometa.

solatko je izjavil:

V vsakem primeru boš dobil prometno dovoljenje ob registraciji, lastništvo avta se da pa pogledat na UO, tudi brez prometnega dovoljenja, dovolj je številka šasije.


UE ne bo izdala novega prometnega dovoljenja, dokler obstoječi lastnik ne uredi status starega prometnega dovoljenja. Mogoče v taki situaciji naredijo izjemo in ne izdajajo dopulikata starega dovoljenja (ker ne bi služilo ničemur) ampak zahtevali bodo vsaj izjavo lastnika o tem, da je dokument izgubljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

solatko ::

Lakotnik29 - Saj tako sem tudi mislil, pri prepisu ne bodo delali novega, če bo zraven lastnik vozila, ob registraciji pa ga tako naredijo. Samo narisal nisem.
Delo krepa človeka

St235 ::

Pomembno se mi zdi opozorit, ker ravno tukaj lahko pride do zapleta. Naredi se prepis, kjer se vse zmeni (pac manjsa upravna enota in se vsi poznajo), potem pa novopeceni lastnik cez 14 dni hoce naredit tehnicni in registracijo, pa ga na okoncku zavrnejo, da mora predlozit staro prometno.

Malo verjetno, ampak zakaj bi si grenili zivljenje bolj kot je treba.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Tudi v primeru, da dokument ni več veljaven?
Če je bilo vozilo odjavljeno, potem prometno dovoljenje verjetno več ni veljaven dokument. Bo za takšen dokument tudi izdan duplikat?


ja, prometno dovoljenje ostane tudi po odjavi vozila in je "veljaven" dokument, ki sporoča točno to: da je vozilo ustrezno odjavljeno iz prometa.

Ah, vidiš. Tega pa nisem vedel. Predvidevam, da se mora to prometno dovoljenje potem hraniti dokler ga ne nadomesti novo ali pa se avto odda v uničenje.

Če torej kupujem vozilo, ki ni registrirano, potem moram pri prevzemu vseh papirjev paziti, da dobim tudi zadnje prometno, če vozila ne bom na UE tudi sočasno registriral?

St235 ::

Če torej kupujem vozilo, ki ni registrirano, potem moram pri prevzemu vseh papirjev paziti, da dobim tudi zadnje prometno, če vozila ne bom na UE tudi sočasno registriral?


prihraniš si morebitne težave in nejasnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnični pregled odjavlenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
146271 (5946) koyotee
»

Tehnični pregled in veljavnost prometne

Oddelek: Na cesti
225955 (5453) AndrejO
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6823546 (22008) AndrejO
»

Fotokopija prometnega dovoljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5213486 (10016) St235
»

Prodaja avtomobila

Oddelek: Na cesti
116355 (5821) RT74639

Več podobnih tem