» »

izkušnje z WD RED diski?

izkušnje z WD RED diski?

Kibernetik ::

Zanima me, če ima kdo izkušnjo z WD RED serijo diskov. Nebi ga uporabil v NAS sistemu, ampak v klasičnem PCju v RAID1. Je pričakovati kakšne težave, glede na to da je disk namenjen NAS sistemom? Poleg dveh diskov v RAID1 bi imel še sistemski SSD. Uporabljam ploščo Asus Gryphon Z87.

mzakelj ::

Ne nobenih problemov. Samo poskrbi da bosta hlajena. Tako boš podaljšal življensko dobo.

Kibernetik ::

Glede na to, da mašina ni vklopljena 24/7, po moje ne bo problema z temperaturo. Diski RED serije so grajeni za neprestano delovanje. 4TB model WD40EFRX ima po specifikaciji območje delovanja med 0 in 60°C. Se pa strinjam; za daljše življenje je dobro hlajenje :-)

gendale2018 ::

mam jih ful vsi še vedno delajo, najstarejši ima že čez 23000 ur uporabe
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

misek ::

43.000 ur, 45.000 ur, 55.000 ur in 9.700 ur. Eden je pa po okoli 30.000 urah omagal.

Karen ::

Edino tega ne razumem, kaj se je v zadnjih 20. letih razvoja zgodilo da so "kao" začeli delati trde diske, ki "niso" narejeni za neprestano delovanje. Tole "primerno" za NAS, neprimerno za NAS ipd. je marketing bullshit.
Trdi diski so pač zadeva z vrtečimi se elementi, kar pomeni da bodo slej ko prej šli. Običajno držijo par let. Lahko imaš srečo pa bodo malo dlje, lahko pa pač malo manj. Torej ne obremenjuj se, pač kupi najugodnejše kar ima toliko rpm kot hočeš, toliko garancije kot hočeš in toliko kapacitete kot hočeš, kaj piše na nalepki diska je na koncu loterija.

misek ::

Karen je izjavil:

Običajno držijo par let.
Ne prodajaj bučk :)

Poldi112 ::

>Tole "primerno" za NAS, neprimerno za NAS ipd. je marketing bullshit.

Ni, razlika je če ne drugje vsaj v firmware-u. Pozabil sem že detajle, a pri NAS diskih nočeš, da ti predolgo skuša prebrati pokvarjen sektor, ker ga bo NAS zabrisal iz polja kot neodzivnega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Furam pa tudi sam 2x3TB Red. Začel z enim v kombinaciji z desktop verzijo Toshiba hdd-ja, ki pa je po kakšnem letu izdihnil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Dr_M ::

Kupil 2x 3TB, oba crknila v enem tednu po letu obcasne uporabe (okoli 800h), eden iz reklamacije crknil ze po slabih 200h. Ga niti nisem vec menjal, drugi delujoc je pa v zunanjem ohisju.
S tem, da je bila kista priklopljena na UPS.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Vsak disk je loterija, verjetnost, da imaš v 10 letih z njimi resne težave, pa precej majhna (še najbolj odvisna od napajalnika in napajanja).

Jaz imam 10 4TB WD RED diskov (WD40EFRX-68WT0N0), ki od novembra 2014 še niso imeli nobene težave, pa so ves čas online in nonstop ružijo.

gendale2018 ::

Karen je izjavil:

Edino tega ne razumem, kaj se je v zadnjih 20. letih razvoja zgodilo da so "kao" začeli delati trde diske, ki "niso" narejeni za neprestano delovanje. Tole "primerno" za NAS, neprimerno za NAS ipd. je marketing bullshit.
Trdi diski so pač zadeva z vrtečimi se elementi, kar pomeni da bodo slej ko prej šli. Običajno držijo par let. Lahko imaš srečo pa bodo malo dlje, lahko pa pač malo manj. Torej ne obremenjuj se, pač kupi najugodnejše kar ima toliko rpm kot hočeš, toliko garancije kot hočeš in toliko kapacitete kot hočeš, kaj piše na nalepki diska je na koncu loterija.

nas disk bo pokvarjen sektor probal prebrat/popravit parkrat, če ne rata pa bo napako javil naprej in naj se z njo ukvarja raid kontroler/file system/.....

normalen disk pa bo poskušal in poskušal

trdi diski večinoma odletijo bodisi kmalu po začetku uporabe, ali pa na konc življenske dobe tako da če novega ornk obremenjuješ kak teden imaš dobro verjetnost da bo zdržal nekje do izteka garancije (to so šli raziskovat razni cloud providerji in rezultati so bili taki), če imaš srečo ti bo crknil na koncu garancije, enakega ne bo več na voljo in boš dobil boljšega

misek je izjavil:

43.000 ur, 45.000 ur, 55.000 ur in 9.700 ur. Eden je pa po okoli 30.000 urah omagal.

en od mojih je enkrat fasal bad sector, ki ga je ujel smart in btrfs scrub ampak po par dneh poganjanja badblocks je zginil in sedaj dela brezhibno
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

gendale2018 ::

jype je izjavil:

Vsak disk je loterija, verjetnost, da imaš v 10 letih z njimi resne težave, pa precej majhna (še najbolj odvisna od napajalnika in napajanja).

Jaz imam 10 4TB WD RED diskov (WD40EFRX-68WT0N0), ki od novembra 2014 še niso imeli nobene težave, pa so ves čas online in nonstop ružijo.

raid ali vsak posamezno? kateri? kjer filesystem? dm crypt? kaj imaš gor kaki benchmark rezultat? pa kje si dobil matično s tolk sata porti, če imaš pa dodaten pcie sata kontroler bi te pa lepo prosil če mi pokažeš enega 4 portnega ki je pod 50 eur in ima opensource gonilnike v mainline kernelu in normalno spusti čez smart pa te fore

raida in/ali esata ne rabim

ker sem kupil ene tri pa noben ni delal čisto ok, čeprav je pisalo da podpira linux

pa zakaj ti ne morem poslati zsja?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Zgodovina sprememb…

jype ::

gendale2018 je izjavil:

raid ali vsak posamezno? kateri? kjer filesystem? dm crypt? kaj imaš gor kaki benchmark rezultat? pa kje si dobil matično s tolk sata porti, če imaš pa dodaten pcie sata kontroler bi te pa lepo prosil če mi pokažeš enega 4 portnega ki je pod 50 eur in ima opensource gonilnike v mainline kernelu in normalno spusti čez smart pa te fore
ZFS, standardna ZFS enkripcija, nimam benchmarkov, plata je Asus KGPE-D16, kontroler je asus PIKE board z LSI chipsetom, portov na plati je 14 (8 jih dela samo če maš ta board not), ta pike board je pod $30 na ebayu (https://www.ebay.com/itm/NEW-Asus-PIKE-... ), smartctl deluje normalno.

gendale2018 je izjavil:

pa zakaj ti ne morem poslati zsja?
You've been a very bad boy?

njyngs ::

5x 3TB WD red:
- 3x 2013 letnik
- 2x 2016 letnik

En iz leta 2013 je odpovedal v 1 tednu po nakupu in bil menjan takoj. Vsi ostali veselo šibajo 24/7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi diski 2019 - število plošč (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5810097 (5984) GR2
»

kje do čim cenejših wd red 6 ali več tb diskov

Oddelek: Kaj kupiti
213063 (2037) mojster_joni
»

Kateri 4TB trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
388252 (6054) kuglvinkl
»

3TB disk - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
254297 (3385) dr.Akula
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213097 (11591) SanAndreas

Več podobnih tem