» »

Poškodbe od kamenčkov

Poškodbe od kamenčkov

Domobrancek ::

Lep pozdrav.

Na avtu imam veliko luknjic od kamenčkov. Nekatere so tudi ze malo zarjavele. Zanima me kako bi to najlazje porihtal.

Bral sem že, da se lahko na uradnem servisu dobi barva v enakem odtenku in se potem pikice samo popika s čopičem. Zanima me kaj lahko naredim s poskodbami, ki so ze zarjavele. Se dobi kakšen sprej za to?

tony1 ::

Najbolša maža za rjo je Wurthov rust converter. S korekturnim čopičem nato barvaš direktno nanjo.

Stari maček ::

Korekturo v priročni embalaži s čopičem ti zameša vsaka poštena mešalnica. Rabijo le oznako laka.

Gr8t ::

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.

Groot ::

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.


Kaj pa sprednja maska in havba?

bastadu ::

Groot je izjavil:

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.


Kaj pa sprednja maska in havba?

Ja, Gr8t se očitno vozi samo po dvorišču ...

Groot ::

bastadu je izjavil:

Groot je izjavil:

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.


Kaj pa sprednja maska in havba?

Ja, Gr8t se očitno vozi samo po dvorišču ...


Glede na njegove nore "prigode" najbrž bolj z volanom po računalniški igrici

IL_DIAVOLO ::

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.


Mogoce pa ima kolesa prevec ven in mu mece pesek od gum po plehu.

louser ::

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.

V dveh mesecih dva krat napokalo steklo od kamenčkov. Avtocesta in regionalka.
Jebatga, avto mi pač ne stoji na dvorišču.

Machete ::

Gr8t je izjavil:

Luknjice od kamenčkov na plehu? Kako ti to rata? Ker ponavadi so na sprednjem odbijaču, ki je plastičen. Na AC mogoče da kašen prileti v A stebriček, vem, ker sem enkrat kupil avto vožen striktno po AC.


?
Jaz imam ponavadi celo havbo popikano. 2x mi je meteoritski kamenček tudi počil šipo. Odbijač še najmanj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Gr8t ::

V šipo sem tudi jaz hitro dobil, ampak havba je pa precej položna, zato sem rekel, da je spredaj kritičen v glavnem samo odbijač, na havbi nikoli nisem imel kaj več kot kakšno luknjico ali dve.

matobeli ::

Na servisih se dobi korekturni komplet, barva+lak z čopički zraven je tudi mini žična krtačka s katero spraskaš rjo, pobarvaš z barvo, potem pa še z lakom.

Od blizu ne zgleda ravno 100% profi, tolk da tine zgnije havba pa je.

Machete ::

Meni ne rjavi. Nimam Tesle.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

matobeli ::

A maš opel zafiro?

Domobrancek ::

matobeli je izjavil:

Na servisih se dobi korekturni komplet, barva+lak z čopički zraven je tudi mini žična krtačka s katero spraskaš rjo, pobarvaš z barvo, potem pa še z lakom.

Od blizu ne zgleda ravno 100% profi, tolk da tine zgnije havba pa je.


Verjetno misliš tole: https://shop.porscheinterauto.net/produ...

Tole bom verjetno naročil, ker je tudi cena dovolj ugodna. Zdej me zanima samo še kaj narediti s tistimi pikicami, ki so že malo rjave. Se to lahko pač pobrusi z brusnim papirjem pa potem premaže čez? Ali bi bilo bolše tisto od Wurtha najprej premazat pa potem barvo čez..?

matobeli ::

Ja to ja, v kompletu je (vsaj za mojo znamko ne bil) majhen žični "čopič", pomoje je v enem zamašku skrit, z njim točkovno rjo zbrusiš do kovine pa je rešeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet en nategun al kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920466 (17392) Heavy
»

Poskodovan lak na avtu

Oddelek: Na cesti
133934 (3524) harmony
»

Najugodnejši avto kredit

Oddelek: Na cesti
4611968 (10384) fosil
»

Na parkirišču ti "sosednji" avto zbije avto z odprianjem vrat-kaj narediti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12631841 (27698) iso2000
»

Ležeč kamen na cestišču razbil steklo avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6712919 (11299) MIHAc27

Več podobnih tem