» »

Dialer

Dialer

MadMicka ::

Na Nokio 6, android 9, sem naložil Dialer. Tudi, če te kliče neznana številka oz. vtipkaš številko, ti poišče imetnika številke. Npr. vtipkam številko od trgovine Big Bang in mi izpiše Big Bang Spletni center. To je super. Ne razumem pa, od kje črpa bazo podatkov. Če mi npr. izpiše imetnika številke XY in jaz potem tega imetnika ali pa gsm številko vtipkam v Google.com, mi tega imetnika oz. številke ne najde. Od kje potem črpa ta program podatke?

Mavrik ::

Kdo pa je razvijalec tega? Kateri dialer?
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

MadMicka je izjavil:

Na Nokio 6, android 9, sem naložil Dialer. Tudi, če te kliče neznana številka oz. vtipkaš številko, ti poišče imetnika številke. Npr. vtipkam številko od trgovine Big Bang in mi izpiše Big Bang Spletni center. To je super. Ne razumem pa, od kje črpa bazo podatkov. Če mi npr. izpiše imetnika številke XY in jaz potem tega imetnika ali pa gsm številko vtipkam v Google.com, mi tega imetnika oz. številke ne najde. Od kje potem črpa ta program podatke?


Kolikor poznam zadevo ti programi črpajo podatke iz telefonskih imenikov ostalih uporabnikov ter javno dostopnih baz (telefonski imenik). Saj si opazil, ko si instaliral program, da je zahteval določene dostope? Recimo dostop do imenika?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MadMicka ::

Gre za Simpler Dialer. To že, da sem mu dovolil dostop do mojega imenika, ampak uporabnike in številke, ki mi jih kaže, kakor so zapisani, verjetno niso potegnjeni iz "zasebnih" imenikov, bi bila baza premajhna, recimo če bi gledali le tiste uporabnike, ki imajo ta dialer in so dovolili dostop do imenika.

St235 ::

V kombinaciji z javno dostopnimi imeniki in spam listami, zakaj pa ne?

nekaj na to temo:
https://www.makeuseof.com/tag/four-free...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

no comment ::

MadMicka je izjavil:

Gre za Simpler Dialer. To že, da sem mu dovolil dostop do mojega imenika, ampak uporabnike in številke, ki mi jih kaže, kakor so zapisani, verjetno niso potegnjeni iz "zasebnih" imenikov, bi bila baza premajhna, recimo če bi gledali le tiste uporabnike, ki imajo ta dialer in so dovolili dostop do imenika.

Kupijo podatke od Facebooka oz. od "facebookov"?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos imenika na drug telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
81465 (1133) MrStein
»

Android 10 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5416347 (11150) pirlo
»

WhatsApp bo delil uporabniške podatke s Facebookom in pripeljal oglaševalce

Oddelek: Novice / Zasebnost
2713649 (11033) slitkx
»

Virus preko sporočila?

Oddelek: Mobilne tehnologije
115743 (4095) konspirator
»

SMS spam +386 70 387 970

Oddelek: Loža
318436 (6957) gusto

Več podobnih tem