» »

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno

1
2
»

MrStein ::

Res zanimivo, da ni enega članka o tej zanimivi temi. ;-)

(resnega članka, s številkami)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aquafriend ::

Rešpetlin je izjavil:

Vazelin je izjavil:

korenje: iPhone nikoli ne odkleneš z neko cheap sliko ali da ženska odklene od moškega telefon:D

V družini imamo primer, kjer je otrok-hčerka v prvo odklenila iPhone X od očeta zahvaljujoč "napredni" FaceID tehnologiji. Okej, oče ima daljše lase, ampak to je tudi vse. Če ne bi videl, ne bi verjel.

Mogoče je to temp glitch ali zgolj lucky strike, ampak mene zadeva niti približno ne prepriča v smislu varnosti.

Hcerke so ponavad ocetom podobne tko da niti ni za zamerit ce namest oceta dobis njegovo klonirano razlicico. :P

Zgodovina sprememb…

Wisse ::

Med Samsungovo in Applovo rešitvijo ni primerjave, ker ima slednji namenski hardver za prepoznavanje obraza (IR kamero, IR lučko in IR projektor pik) ter je posledično veliko bolj robusten.
S10 uporablja izključno običajno kamero, kar obstaja že vrsto let in je prav toliko časa tudi zanič. Uporabiti je pač treba prstni odtis.

korenje3 ::

klinker je izjavil:

Osebno raje niti ne uporabljam teh zadev.
Korenje, enim je tudi Redmi za 100€ hitrejsi od Honorja in te enako gledajo kot ti ajfonovce ipd ;)


jaz govorim objektivno. to komu se kaj zdi ni relevantno.

Vazelin je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280EUR za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100EUR vrednega appla, me nič ne sekira.

Haha hitrejši ja.:D Nekateri res živite v rainbow landu


youtube: iphone x vs honor 10 side to side comparison

Ni nobena skrivnost.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

MrStein ::

korenje3 je izjavil:

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280€ za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100€ vrednega appla, me nič ne sekira.

"hitrejši"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrNighthawk ::

korenje3 je izjavil:



youtube: iphone x vs honor 10 side to side comparison

Ni nobena skrivnost.


MrStein je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280€ za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100€ vrednega appla, me nič ne sekira.

"hitrejši"


Če bo telefon za 300€ sekundo počasnejši od tistega, ki stane 1000€, se človek vpraša ali je tista ena sekunda (pri odpiranju Instagrama in Snapchata) vredna 700€.

MrStein ::

Moj jugo gre skozi mesto enako hitro, kot sosedov mercedes. Sosed je ovca!!111enaena

PS: Da ne omenjam strokovne metode "primerjava hitrosti zagona appov".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Moj jugo gre skozi mesto enako hitro, kot sosedov mercedes. Sosed je ovca!!111enaena

PS: Da ne omenjam strokovne metode "primerjava hitrosti zagona appov".

Nihče ni nikogar zmerjal z ovco.
Enačit, primerjavo vožnjo jugota in mercedesa skozi mesto, z dvema pametnima telefonoma je na meji idiotizma.
To je tako, kot če bi primerjal telegraf s pametnim telefonom.

Naveden je bil telefon za 300EUR kar je cca 3x vrednost iPhona X, ima pa enak procesor kot najvišji rang Huawei telefonov, se pravi so telefon "oklestili" kje drugje.

Benchmark testi pa tudi niso sinonim za dober in hiter UI.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

Ne vem no kaj se zdaj spet scena dela. Samsung te tudi sam opozori, ko hočeš nastavit na njihov FaceID, da ni varen in da priporočajo še dodatno zaščito.Seveda njihov FaceId ni varen, ker uporabljajo zgolj 2d sliko.
Boljši tukaj je seveda Apple, ki ima namenske senzorje za odklep.

Če hočete android telefon z tako stopnjo FaceID zaščite je od sedaj na voljo LG G8 Thinq, ki ima spredaj zraven kamere še time of flight senzor. Seveda se o njem ne govori, ker je LG. Znajo samo nabijat o grdem" notchu" in opevat Samsungovo luknjo sred ekrana.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Afo ::

thetech je izjavil:

Afo je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Vazelin, z jabolko pojdi smetit v temo o jabolkah....

Kdo je pa tebe za nekega policaja tu postavil? Sta se čisto lepo "užgala": popolnoma neumni argumenti, očitno tekmovanje kdo ma večjega, ampak sta si neumnosti pošteno razdelila 50:50.
Kaj se zdaj ti tu šopiriš nad Vazelinom. OČITNO te muči ogrizek. Pejt nad njim jokat v ločeno temo.


LOL... ali ne počneš isto? Haha kero teslo..

1. vse kar delam isto, je da se pizdim nad drugo osebo, vendar ne z istim razlogom - pojdi nazaj in še enkrat preberi. počasi. ker hitro branje ti ne gre
2. ponavljam: ne zagovarjam ogrizka, niti ga ne napadam. komentiram da naj ne napada nekoga da smeti komentarje o applu, medtem uporablja izraze "jabolko". v istem postu. in to sem izpostavil.
3. verjamem da teslo kot si, ni sposobno dojet subtilne razlike med klicanjem nekoga teslo in upravičeno klicati nekoga teslo. mogoče (če se boš močno potrudil) lahko naslednjič zadržiš tak primitiven nivo. že res da se tako pogovarjajo v vaši vaški gostilni, čeprav verjamem da so tudi lokalci bolje naučeni
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Stari maček ::

MrNighthawk je izjavil:

korenje3 je izjavil:



youtube: iphone x vs honor 10 side to side comparison

Ni nobena skrivnost.


MrStein je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Pri mojem honor 10 vsaj ne rabim gledat 1 minuto v telefon da se odklene. Pa to da sem dal 280€ za nov telefon, ki je hitrejši od najnovejšega 1100€ vrednega appla, me nič ne sekira.

"hitrejši"


Če bo telefon za 300€ sekundo počasnejši od tistega, ki stane 1000€, se človek vpraša ali je tista ena sekunda (pri odpiranju Instagrama in Snapchata) vredna 700€.

Imam Pocofone f1 in ti lahko zagotovim, da odklep z prepoznavanjem obraza traja max pol sekunde. Sem ga poskušal tudi manipulirati s posneto fotografijo in videom, pa ni nasedel. S prstnimi odtisi je pa dejansko trenuten.

louser ::

CoolBits je izjavil:

louser je izjavil:

[
Če Apple hkrati ne omogoča še gesla, se mi zdi to kar velika varnostna debilnost.

Seveda omogoča, ko telefon ponovno zaženeš moraš najprej vtipkat kodo šele po tem se omogoči faceID, enako je za prstni odtis.
Tudi če večkrat pritisneš nepoznan odtis ali narediš faceID na napačni faci, potrebuješ naslednič kodo za odklep.

Jaz želim FaceID za username in geslo za odklepanje aplikacij.

Me ne veseli, da Apple ni zmožen skapirati tega koncepta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: no comment ()

CoolBits ::

Nekatere aplikacije tudi to že imajo, ni pa na nivoju sistema.

louser ::

Zaklepanja aplikacij torej ni pri Applu na nivoju operacijskega sistema? :))

no comment ::

louser je izjavil:


Jaz želim FaceID za username in geslo za odklepanje aplikacij.

Me ne veseli, da Apple ni zmožen skapirati tega koncepta.

Ti moraš še skapirat, da je username samo eden. Torej tvoj scenarij Apple (in vsi drugi) podpira že od začetka.

CoolBits ::

louser je izjavil:

Zaklepanja aplikacij torej ni pri Applu na nivoju operacijskega sistema? :))

Je ampak se vsak razvijalec zase odloči ali bo to vključil v aplikacijo ali ne. Nimaš pa tega v sistemskih nastavitvah.

no comment ::

louser je izjavil:

Zaklepanja aplikacij torej ni pri Applu na nivoju operacijskega sistema? :))

Če aplikacija, ki bo delala z občutljivimi podatki, ne omogoča dodatnega varnostnega mehanizma... je NE UPORABLJAT!!!

louser ::

Ta aplikacija je v mojem primeru OS na ime Android. In to omogoča.
A Apple ne?

CoolBits ::

Kar ti ne pomaga, če ga lahko odkleneš z navadno sliko :))

no comment ::

louser je izjavil:

Ta aplikacija je v mojem primeru OS na ime Android. In to omogoča.
A Apple ne?

Seveda omogoča, od prve verzije Iphone OS/iOS naprej...

louser ::

CoolBits je izjavil:

Kar ti ne pomaga, če ga lahko odkleneš z navadno sliko :))

V mojem primeru lahko zgolj skrolaš po meniju, to pa je vse.
Applaši imate neki čuden koncept varnosti.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pixel 4 se odklene tudi pred spečim človekom

Oddelek: Novice / Android
297163 (5611) Gagarin
»

Prepoznavanje obraza na Galaxyju S10 za odklep ni varno (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7016550 (13596) louser
»

LG G8 vas prepozna po venah

Oddelek: Novice / Android
74298 (2261) MrStein
»

Galaxy S8 lahko odklenete tudi s fotografijo

Oddelek: Novice / Android
258936 (6522) microera

Več podobnih tem