» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
113 / 133
»»

enemon ::

V Zgornjem Hotiču pri Litiji se je prodala hiša za 65k v enem dnevu, letnik okoli 1980, parcela 500 m2. Streha menjana 2005.

To pa je bila kar ugodna ponudba?

gansta ::

Ima kdo kaj info za koliko se sedaj v LJ dejansko proda (ne prodajna) rabljena "novejsa" 3-sobna, 4-sobna?

Dosan ::

Glede na natančnost tvojega vprašanja, nekje med 160,000€ in 600,000 €.

trancer01 ::

enemon je izjavil:

V Zgornjem Hotiču pri Litiji se je prodala hiša za 65k v enem dnevu, letnik okoli 1980, parcela 500 m2. Streha menjana 2005.

To pa je bila kar ugodna ponudba?


Je, vendar moraš vedeti, da bo Zgornji Hotič problematičen, kar se tiče prometa skozi kraj, dokler ne bo končno zgrajena obvoznica. Nekatere hiše tam stojijo dobesedno na cesti.

enemon ::

trancer01 je izjavil:

enemon je izjavil:

V Zgornjem Hotiču pri Litiji se je prodala hiša za 65k v enem dnevu, letnik okoli 1980, parcela 500 m2. Streha menjana 2005.

To pa je bila kar ugodna ponudba?


Je, vendar moraš vedeti, da bo Zgornji Hotič problematičen, kar se tiče prometa skozi kraj, dokler ne bo končno zgrajena obvoznica. Nekatere hiše tam stojijo dobesedno na cesti.


No ta hiša je že tako 50 metrov od glavne ceste, ko pa bo obvoznica, bo pa še dlje. Obvoznica pa itak mislim, da bo v kratkem?

mr_chai ::

Je poceni glede na trenutne razmere, ampak kdo si želi v Litiji in njeni okolici sploh živeti ? Tam imaš samo klanc na klanc, pa še povezava je obupna. Ceste pa ko v Vukovarju 1991.

Kaj se bo res zgradila kakšna AC, ki bo šla tam mimo ?

enemon ::

mr_chai je izjavil:

Je poceni glede na trenutne razmere, ampak kdo si želi v Litiji in njeni okolici sploh živeti ? Tam imaš samo klanc na klanc, pa še povezava je obupna. Ceste pa ko v Vukovarju 1991.

Kaj se bo res zgradila kakšna AC, ki bo šla tam mimo ?


To sem tudi jaz razmišljal. Da prideš v Ljubljano, je po mojem kar pustolovščina. Pa ne vem, nekaj me ne pritegnejo tisti konci...

trancer01 ::

Iz Zasavja si v Ljubljani najhitreje z vlakom. Sicer pa je Savska dolina res precej depresivna, posebej jeseni in pozimi, ko je pogosta megla in vlada pomanjkanje sonca. Če si že v Zasavju, je najbolje živeti v hribih. Drugače pa zasavska magistralka med Zgornjim Hotičem in Ljubljano ni tako katastrofalna, med Senožeti in Beričevim je tudi večinoma obnovljena in nasploh je ta cesta zdaj ena boljših v okolici Ljubljane. Avtoceste do Litije pa ne bo nikoli, morda bo kdaj štiripasovnica med Šentjakobom in Dolskim po vzoru obvoznice mimo IOC Trzin, a prav gotovo ne kmalu.

mr_chai je izjavil:

Je poceni glede na trenutne razmere, ampak kdo si želi v Litiji in njeni okolici sploh živeti ? Tam imaš samo klanc na klanc, pa še povezava je obupna. Ceste pa ko v Vukovarju 1991.

Kaj se bo res zgradila kakšna AC, ki bo šla tam mimo ?


Ti pa najbrž še nisi bil v vzhodni Slavoniji leta 1991, da kar tako na pamet primerjaš ceste tam z zasavsko magistralko.>:D Avtocesta je že zgrajena, celo dve sta, ena poteka severno od Savske doline, druga pa južno od Zasavskega hribovja.>:D Da bi vmes še eno zgradili, bi bilo metanje denarja skozi okno. Raje naj glavno železniško progo čez Zasavje posodobijo, tista namreč nima pametne alternative.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Ali mislite, da je možno, da bodo zdaj bogati Ukrajinci začeli kupovati stanovanja pri nas in še bolj podžigati cene s tem?

trancer01 ::

Ne verjamem.

enemon ::

trancer01 je izjavil:

Ne verjamem.


Zadnjič sem na tvojem koncu, v Vačah videl, da se prodaja sicer starejša, a ohranjena hiša za 35k. Sicer je že prodana, ampak cene so res dokaj zmerne.

hunter01 ::

Za tak denar in če ni hiša ravno 300m2 gre verjetno tudi za dobro idejo za vikend. Stanovanje v Lj, cez vikend nekje malo bolj odmaknjeno na hribcku :)

trancer01 ::

enemon je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Ne verjamem.


Zadnjič sem na tvojem koncu, v Vačah videl, da se prodaja sicer starejša, a ohranjena hiša za 35k. Sicer je že prodana, ampak cene so res dokaj zmerne.


Ne vem, katera naj bi to bila, a za ta denar dvomim, da je bila kaj dosti boljša od podrtije. Se pa najde kaj ugodnega, posebej, če poznaš prodajalca. Soseda sta lani kupila ca. 15 staro hišo dober kilometer ven iz vasi za 110 ali 120 čukov.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

gansta je izjavil:

Ima kdo kaj info za koliko se sedaj v LJ dejansko proda (ne prodajna) rabljena "novejsa" 3-sobna, 4-sobna?

Sam sem prodal za 263k. Trosobno stanovanje, 3 spalnice, potrebno obnove. Tam cirka 3500/m2...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LeQuack ::

Razlaga za visoke cene so bili bogati Rusi.
Quack !

Invictus ::

Rusi so krivi za vse, tudi ko bo sosed napumpal vašo ženo. Je bil Rus, oz. zdaj bo Ukrajinec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Po tvojih izkušnjah je kar Slovenec, ane?

stara mama ::

+ albanci!!!

BCSman ::

Neverjetno se mi zdi, koliko ljudi še vedno misli, da je živeti Ljubljani glavni cilj v življenju. Živeti v Ljubljani je smiselno max. do 35. leta, ko človek še potrebuje dogodivščine in dogajanje, potem pa ko končno spozna, da je podeželski mir z družino nepremagljiva dobrina, se mi samo še smeji, kako bedno življenje imajo tej malomeščani.

perci ::

A da bi pa pomislil, da imajo različni ljudje različne potrebe, želje in perspektivo o idealnem življenju, je pa izven tvojega dometa?

Invictus ::

Ja, neklateri imajo vohanje po podeželskem dreku za višek življenja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Amdforce ::

Ljubljana je zakon za vsakdanje življenje, za mir imas neko vikendico na samem in je to to. Da bom pa taxista igral za zeno in otroke mi je pa skoda casa. Seveda vsakemu svoje, ampak nam tako pase.
Plus racunaj da na stara leta ne bos mogel sam narediti vsega in bos moral plačevati, otroci bojo imeli svoje skrbi in obveznosti.

energetik ::

Spet posplošuješ na vse. V LJ sem živel 35 let od rojstva, pa sem samo srečen, da sem se spokal ven.
Kakšen taksist? Misliš da izven LJ ne obstaja LPP ali vlak in da sploh moramo hodit v LJ? Vse je tudi tukaj, vključno interesne dejavnosti za otroke, ni treba biti taksist.

Kaj imajo veze stara leta, LJ in plačevanje, česa?
vires in numeris

perci ::

Ta debata je čist deplasirana in kontaminirana s predsodki. Nekomu paše živet nad K4, nekomu drugemu pa v hribih. Res ne razumem te velike potrebe po pametovanju drugim, kako bi vsi morali ziveti in kako se jim smilijo pa take.

trancer01 ::

Točno tako. Ko sem bil mlajši, mi je bila Ljubljana zakon. Mestno življenje je imelo skoraj same prednosti. Zdaj, ko sem v srednjih letih, mi pa bolj ustreza življenje na podeželju.

Amdforce ::

Sej tako je najbolje, vsak po svoje. Kak bi pa izgledalo ce bi vsi hoteli živeti samo na vasi ali pa v mestu. Mi imamo obe možnosti in oboje smo preizkusili in se pac tako odločili. V mestu nebi ziveli edino ce bi imeli zoprne sosede, tako je pa super na srečo.

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

bambam20 ::

Amdforce je izjavil:

Ljubljana je zakon za vsakdanje življenje,


Kaj je tako fino v Ljubljani? Da skoz stojiš v kolonah, izgubljaš veliko časa?

OneYellow ::

V bistvu je odvisno kaj tvoje vsakdanje življenje predstavlja. Jaz bi se moral za praktično vsako stvar, ki jo rad počnem v življenju, peljat iz Ljubljane. :)

Jnou ::

bambam20 je izjavil:

Amdforce je izjavil:

Ljubljana je zakon za vsakdanje življenje,


Kaj je tako fino v Ljubljani? Da skoz stojiš v kolonah, izgubljaš veliko časa?


Megla, smog, slab zrak, hrup, sam beton, moraš biti skoraj milijonar da živiš v dostojni nepremičnini... Se strinjam in pravilno je, da ima vsak svoje želje ampak res ne vem kaj bi bilo boljše tam razen več izbire služb.

galu ::

BCSman je izjavil:

Živeti v Ljubljani je smiselno max. do 35. leta, ko človek še potrebuje dogodivščine in dogajanje...


To je spet relativno. Ljubljana je, v Evropskem (in svetovnem) merilu, precej umirjeno mesto. To sploh ni nepričakovano glede na velikost populacije.

V tem kontekstu je LJ čisto OK za poznejša, "umirjena" leta.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

energetik ::

Ja če živiš v samostojni bajti v Rožni ali Koleziji, se strinjam. :D
vires in numeris

sandmat ::

energetik je izjavil:

Ja če živiš v samostojni bajti v Rožni ali Koleziji, se strinjam. :D

ali pa če želiš v normalnem času prit do lekarne brez 30 minutnega roundtripa z vasi do prvega mesta. Ko si star, se s tega vidika splača ostat v mestu.

energetik ::

Jst mam lekarno 3min voznje stran v malem naselju 15km iz LJ. Drgač se da pa zdravila tudi naročit na dom, če slučajno nimaš potomcev, ki bi ti 1x na mesec pripeljali kaj.
vires in numeris

A110 ::

Na lokaciji stalnega bivališča v manjšem mestu imam vse osnovne potrebščine (vse večje trgovine s hrano, lekarna, ZD, OŠ, SŠ,... razen bolnice pa res ni) bližje peš kot v ljubljani kjer trenutno (oz zadnjih skoraj 10 let) prebivam.

aviator ::

Invictus je izjavil:

Ja, neklateri imajo vohanje po podeželskem dreku za višek življenja...


O jezus Invicuts. Starosta srednjih let, bil lahko bil kaj manj... hmm enodimenzionalen.

Mislim cel razviti svet sanjari o predmestju, seveda dovolj blizu prometnih zvez, le bogi Slovenckom je smisel zivljenja blok in komunalno drenjanje.

Res pa je... da enostavno ni smisla za urbanizem, bolj neka skrtarija kako revscino prodati kot Dvor, Kristal ipd.

Dragomer, Dragomelj, Domzale, Medvode, Trzin, Skofljica, Lavrica, kaj zaboga tu manjka.
Se ga naklofam ob nori uri, ce ne druzga gres na taxi za dokaj kulturen denar.

Kje v tujini bi se mogoce celo usedes na vlak ali podzemno.

Ravno zadnjic sem se peljal mimo velecenjenih Celovskih dvorov.

Ze po primitivcih, ki se zbirajo naokoli se vidi za kaksen tip klientele gre.

Penthouse z plasticnimi okni na vrhu geta? Menjam za podezelski drek kadarkoli.

Bogatija ceni zasebnost in opcije.
Bi ne rekel ko bi zivel v nekem Muenchnu, ampak tu v Sloveniji, govorit o nekih mescanih. Bog pomagej, sploh po primitivi eminentnih intelektualcev.

Ce so to une puncke iz NUK-a, ki jim je ati kupil enosoben flet, da bodo lahko studirale pravo 1 letnik 3 leta.

Da ne govorimo o Kamniku in Kranju, kjer v centru gnezdijo potomci Ilirov, visek mescanstva.

Kot da si 15 km iz LJ obsojen na parcelo, kjer je na eni strani kolovoz, iz 3 strani pa povsod gnojisce.

Ceprav, ce se spomnil je ravno en Ljubljancan tu kupil ali najverjetneje podedoval in z ultra moderno bajto pozidal eno tako parcelo.

Pa saj bi mu kdo kje najbrz pokazal kaj boljsega, ampak je izgleda zelel ultimate podelezlski experience, najverjetneje pa je nekaj podedoval, pa na koncu, ker jazbinskovega fleta po teti ni moral prodati za kaj vec, je bila tudi obstojeca parcela dobra.
Najbrz je potem prijateljem v LJ predstavil zadevo na tak nacin, da se zdaj bojijo na podezelje xd.
Cuj, ti oni Lojz, ku je po teti po verbal parcelo v vukojebini in stanovanje v Fuzinah, sedaj v batovih skornijih lazi po dreku. Ne bodi kot Lojz, zivi v Lipi v Siski, kot mescan! Ker ko gres v govno, gres do grla.

Gospoda ima vse. Mescanski flet blizu Centra, za pokavsat kako mlajso ljubico in trenzenje po sluzbeni zabavi v As-u, bajto nekje v Dragomerju, zimsko vikendico v Kranjski, pa se kk vikend na Hrvaskem.

Pa tezko povedo kje so najraje... Xd.
Mogoce zato ni davka na 2,3,4 nepremicnino xd.
Bi se revezi tezko odlocili.

Djole ::

Dragomer, Dragomelj, Domzale, Medvode, Trzin, Skofljica, Lavrica, kaj zaboga tu manjka...

Ne manjka cisto nic, niso pa tudi cene cisto nic drugacne kot v lj.

poweroff ::

Mimogrede, Janša je ukinil "free marketh" na področju goriv in bo zdaj država določala cene.

Jejhata, da se isto ne zgodi še na nepremičninskem trgu...
sudo poweroff

trancer01 ::

Lahko bi nastavil najvišjo ceno m2 recimo na 1500 EUR pa da vidimo, kaj se zgodi.>:D

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Mimogrede, Janša je ukinil "free marketh" na področju goriv in bo zdaj država določala cene.

Jejhata, da se isto ne zgodi še na nepremičninskem trgu...

Podražil je pa kurilno olje za 25%...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jernejl ::

Utk je izjavil:

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Kot sem vam napisal, cene stanovanjskega sklada so previsoke, poleg tega pa rabiš še keš za opremo. Nobene koristi od njih. Pa je to stanje v Ljubljani, v manjših krajih je samo še hujše, ker cene od stanovanjskega sklada v manjših krajih niso veliko nižje, tržne najemnine pa so nižje.


Nadaljevanje zgodbe:
Za 473 novih stanovanj (Novo Brdo) je bilo 1169 prijav. Pa toliko jokanja je bilo o tem, kako se za ta stanovanja ne bodo prijavili.

Lonsarg ::

Noben stanovanjski sklad ne bo sam po sebi resil problema. Problem bo resen le ko se zgradi 5k ekstra stanovanj na leto in to 10 let zapovrstjo.

jernejl ::

Približno toliko stanovanj lahko spravimo na trg do začetka letošnje pomladi, če danes sprejmemo ustrezno obdavčitev praznih nepremičnin.

Lonsarg ::

Da, to resi problem za kake dve leti, tak da vsekakor podpiram.

Ampak spet to je sam 20% resitve, graditi bo treba in to bloke, hise so zgolj nisni trg. Ljubljana in tudi ostala vecja mesta bi morale rezervirati parcele za nove bloke in lastnikom parcel zaracunavati kazen dokler ni zgrajeno.

kriptobog ::

jernejl je izjavil:

Približno toliko stanovanj lahko spravimo na trg do začetka letošnje pomladi, če danes sprejmemo ustrezno obdavčitev praznih nepremičnin.

PAc uradno ne bodo vec prazna. Bo vsak v familiji imel svoj naslov :))

Utk ::

jernejl je izjavil:

Utk je izjavil:

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...

Kot sem vam napisal, cene stanovanjskega sklada so previsoke, poleg tega pa rabiš še keš za opremo. Nobene koristi od njih. Pa je to stanje v Ljubljani, v manjših krajih je samo še hujše, ker cene od stanovanjskega sklada v manjših krajih niso veliko nižje, tržne najemnine pa so nižje.


Nadaljevanje zgodbe:
Za 473 novih stanovanj (Novo Brdo) je bilo 1169 prijav. Pa toliko jokanja je bilo o tem, kako se za ta stanovanja ne bodo prijavili.

Ker stanovanj ni, so se prijavili. Če bi bilo na voljo 1169 privat stanovanj, bi bilo prijav 0. Sklad pa zato ne bi nič spustil cene, ker njihova cena je že zdaj najnižja možna s katero pokrijejo stroške. Baje. Bojda. V glavnem, zarad sklada ne bo nižjih cen.

jernejl ::

kriptobog je izjavil:

jernejl je izjavil:

Približno toliko stanovanj lahko spravimo na trg do začetka letošnje pomladi, če danes sprejmemo ustrezno obdavčitev praznih nepremičnin.

PAc uradno ne bodo vec prazna. Bo vsak v familiji imel svoj naslov :))
Komot, samo ožjih družinskih članov hitro zmanjka, če ima nekdo več nepremičnin, za prijavljene strice in tete pa olajšava itak že danes ne velja.
Pa tudi kazni je smiselno bistveno dvigniti, če bo nekdo prijavljen tam, kjer ne živi.

Utk je izjavil:

Ker stanovanj ni, so se prijavili. Če bi bilo na voljo 1169 privat stanovanj, bi bilo prijav 0
Privat stanovanj (praznih) je za velikostni razred več, ampak niso na trgu. Očitno lastnikom ni v interesu oddajati tako poceni, kot to počne sklad, pa imajo raje prazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Malidelničar ::

V Pomurju se cene hiš v letu dni niso opazneje podražile:
https://nepremicnine.finance.si/8988568...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Utk ::

Privat stanovanj (praznih) je za velikostni razred več, ampak niso na trgu. Očitno lastnikom ni v interesu oddajati tako poceni, kot to počne sklad, pa imajo raje prazno.

Jaz pa pravim, da jih ni.

V-i-p ::

Soba, pardon, garsonjera za 81k evrov. https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
««
113 / 133
»»