» »

Cene stanovanj v LJ in drugod

Cene stanovanj v LJ in drugod

Temo vidijo: vsi
««
61 / 133
»»

Utk ::

Valvoline je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisem vedel, da jub dela magnete za znižanje porabe
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...

Ni to tisto kar sem jaz zasledil na fb, obstajajo nove tehnologije in premazi z termo ucinkom npr kot 2cm stiroporja.

Ni, ampak sistem je isti. Če boš dal link na fb, veš kaj bo...

Ales je izjavil:

Utk je izjavil:

Ales je izjavil:

Očitno zate je jedrska fizika, če klobasaš take neumnosti, kot v zgornjem postu.

Ti že veš. Jaz sem že skoraj doktoriral iz notranje izolacije, in ta stvar dela super, samo prav mora bit narejeno. Naredit moraš sam, ni pa niti to zmeraj pametno, jasno. Če je bajta že v osnovi slaba, je enaka škoda delat notranjo ali pa zunanjo..

Če bi ti samo bile še jasne osnove fizike oz. termodinamike...

Osnove je treba dobro razumet, da razumeš kaj pomenijo v praksi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Valvoline ::

Ales je izjavil:

Utk je izjavil:

Ales je izjavil:

Očitno zate je jedrska fizika, če klobasaš take neumnosti, kot v zgornjem postu.

Ti že veš. Jaz sem že skoraj doktoriral iz notranje izolacije, in ta stvar dela super, samo prav mora bit narejeno. Naredit moraš sam, ni pa niti to zmeraj pametno, jasno. Če je bajta že v osnovi slaba, je enaka škoda delat notranjo ali pa zunanjo..

Če bi ti samo bile še jasne osnove fizike oz. termodinamike...

V MB, center mesta je precej starejsih bajt k so pod spomeniskim varstvom pa se ne smejo prckat fasade, izolacijo majo narejen znotraj tako kot sem napisal in je to preverjen nacin toplotne izolacije, nic slabse kot termo fasada. Je pa res da znotraj zgubis dolocen del m2.

Okapi ::

Predvsem je neumno kar vsevprek posploševati. Investicija v izolacijo, ki se povrne v 20 letih, je recimo neumnost, če imaš priložnost denar vložiti v neko drugo investicijo, kjer se povrne v 15 letih. To je recimo klasičen izgovor tistih, ki pravijo, da je najem boljši od nakupa.

Poleg tega vse stare hiše niso enake. Razlike v materialih, iz katerih so zidovi, so ogromne.

Tudi nimajo vsi enakega ogrevanja. Če se ogrevaš zelo poceni, ali mogoče celo brezplačno (ker imaš morda na voljo lesne odpadke, ki jih je ceneje skuriti v lastni peči, kot odstraniti na kakšen drug način), je računica takoj čisto drugačna.

Računica je tudi povsem drugačna, če je hiša v Babnem polju ali v Izoli.

Če nimaš dovolj denarja za vse, so tudi prioritete lahko zelo drugačne. Če moraš izbirati med 12 jurji za izolacijo hiše, in 12 jurji za izobrazbo otrok - kaj boš izbral?

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Nisem vedel, da jub dela magnete za znižanje porabe
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...


Kje tukaj vidiš prihranke v višini 15-20% ogrevanja? O tem namreč sanja valvoline, ampak razumem če je pretežko sledit vsem neumnostim, ki so povedane v temi.

Valvoline ::

Tocno tako. Bajta je lahko stara 50 let pa je kot nova, lahko je 30 let pa je za podret. Termofasade so posledica desetletij podrazitvev energije, vcasih je kurilc biv prakticno zastojn, pravtako tudi strom. Pa se je podrazil strom termopeci sle na odpad, se je podrazil kurilc kotli na olje sli v pokoj, so se podrazili peleti kotli nabirajo prah kljub dragi investiciji, zdele vsi navalil na toplotne crpalke ju3 se bo strom podrazil za 2x 3x 4x poj pa vsi jokal itn....

energetik ::

Valvoline je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisem vedel, da jub dela magnete za znižanje porabe
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...

Ni to tisto kar sem jaz zasledil na fb, obstajajo nove tehnologije in premazi z termo ucinkom npr kot 2cm stiroporja.

Hahaha, drgač obstaja tudi zadeva, ki se ji reče tehnični list, imaš tam gor link. Notri piše prevodnost 0,15W/mK.
Če te barve spraviš na steno 2mm, dobiš plast s 75W/m2K
Izredna izolacija! :))

Za tiste, ki ste špricali fiziko v šoli, 1cm stiropora ima prevodnost 4W/m2K...

Kakšne nove tehnologije, imaš Puren z nekje 0,027W/mK, ki je praktično najboljša trdna izolacija na svetu. Malce boljši so samo še vakuumski paneli, ki pa so pregrešno dragi in čez leta izgubijo izolacijsko sposobnost. Stirodur pride do nekje 0,034W/mK
Razne NASA folije itd pa v gradbeništvu ne delujejo, namenjene so preprečevanju radiacijskim izgubam, kar pride v poštev v vesolju. Morda če je folija napeta tik pod predgreto strešno kritino. Če jo boš pa prilepil na steno, bo delovala natanko nič.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisem vedel, da jub dela magnete za znižanje porabe
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...


Kje tukaj vidiš prihranke v višini 15-20% ogrevanja? O tem namreč sanja valvoline, ampak razumem če je pretežko sledit vsem neumnostim, ki so povedane v temi.

Na netu so clanki o revolucionarnih premazih ki naj bi imel ucinkovitost kot 2cm stiroporja. Ce je to res, je to izjemen napredek.

UganiKdo ::

ja, na netu so tudi članki o magnetih, ki znižajo porabo goriva za 70%. Pa tudi o ugrabitvah s stani marsovcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Ales ::

Valvoline je izjavil:

V MB, center mesta je precej starejsih bajt k so pod spomeniskim varstvom pa se ne smejo prckat fasade,

Kaj takega zna bit problem, drži.

izolacijo majo narejen znotraj tako kot sem napisal in je to preverjen nacin toplotne izolacije, nic slabse kot termo fasada.

Ampak zaradi tega ni ta del izjave nič manjša neumnost. Je slabše.

Je pa res da znotraj zgubis dolocen del m2.

Še marsikaj drugega zgubiš.

Saj pravim, osnove fizike oz. termodinamike, pa bo šlo.

Utk ::

UganiKdo je izjavil:

Utk je izjavil:

Nisem vedel, da jub dela magnete za znižanje porabe
https://www.jub.si/notranje-barve-dekor...


Kje tukaj vidiš prihranke v višini 15-20% ogrevanja? O tem namreč sanja valvoline, ampak razumem če je pretežko sledit vsem neumnostim, ki so povedane v temi.

Obljublja prihranek 2 evra na m2 stene. Če imaš v štuku 200 m2 zunanjih sten, to je hiška velikosti 9x9 (x2,5 višine), je to 400 evrov. 400 evrov je 20 procentov od 2 jurja. Se ti zdi dva jurja preveč za ogrevat 9x9 hiško? Bi moral porabit 5-10 jurjev na leto?

Niti približno ne pravim, da to res tako deluje, samo pravim, da tudi Jub to "obljublja".

Saj pravim, osnove fizike oz. termodinamike, pa bo šlo.

Če poznaš teorijo, bi moral tudi vedet kdaj v praksi to zares deluje. Ker ne poznaš zares prvega, ne moreš niti drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Jub naklada, da se kar kadi.

UganiKdo ::

V bistvu obljubljajo DO 2 eur prihranka, pa še to ima * zraven. Saj imaš tehnični list pa bo hitro jasno kakšna je dejanska izolativnost tega premaza. O 15-20% prihrankih lahko samo sanjaš.

Utk ::

Zmeraj je DO, in zmeraj je * zraven.

energetik ::

Ja, pri takih čangšlang zadevah. Če pa znaš gradbeno fiziko, lahko to natančno izračunaš. Vsaj inženirsko natančno na +-10%.

Utk ::

energetik je izjavil:

Ja, pri takih čangšlang zadevah. Če pa znaš gradbeno fiziko, lahko to natančno izračunaš. Vsaj inženirsko natančno na +-10%.

Ne ne moreš. Bom razložil zakaj ne.
Ker ste vsi tako pametni, da ne veste niti česa ne veste, vam bom jaz povedal v čem je fora "do" in *. Prihranek 20% je v tem, da imaš lahko v hiši 3-4 stopinje nižjo temperaturo, ker ko prideš k steni, nimaš občutka mrazu. Ampak v bistvu je ista stvar vsake izolacije. V stari hiši, kjer res piha čez, so ljudje zakurili kamin, da je bilo not 29 stopinj, pa še kaj več. Če daš tam ne vem kakšno izolacijo in še zmeraj greješ na 29 stopinj, niti slučajano nisi prihranil 80 procentov energije. Si je pa prihranil kar nekaj, ker zdaj greješ na 24...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Stene v starih hišah so pa mrzle predvsem zato, ker se vsaj pol dneva ne kuri nič, ko se, se pa na polno. Če imaš (še zmeraj) drva in zalogovnik, ali pa TČ, pelete, karkoli avtomatskega, da imaš v radiatorjih stalno tistih cca 30 stopinj, je to čisto dovolj, ni treba imet 28 v prostoru in ne bojo niti stene mrzle.

Invictus ::

Mah te energetske rešitve so vedno v korist izvajalca.

Zamenjaš okna, dobro dihtajo, prepiha ni več. Ajde, nekaj izmenjave zraka je čez fasado. Potem se odločiš za izolacijo in popolnoma zapreš bajto. Pojavi se ti plesen. Kot rešitev ti ponudijo rekuperator, ki ti izmenjuje zrak... Spet keš...

Potem imaš noter cel kup naprav, ki jih je treba vzdrževati in stanejo... In potem jih ljudje, ki so tako ali tako fuknjeni na šparanje, ne vzdržujejo, sploh rekuperator in spet živijo v istem sranju, kot če tega ne bi imeli...

Never ending story...

Folk ima v bajti 23-24 stopinj? Kaj ste celo zimo v kratkih rokavih?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Utk ::

Potem se odločiš za izolacijo in popolnoma zapreš bajto. Pojavi se ti plesen.

A ni izolacija rešitev proti plesni?

Invictus ::

Ne vedno.

Načeloma točko rosenja premakne na zunanjo steno, ampak največkrat se plesen pojavi, ker se premalo kuri in v prostoru zrak neha krožit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Ja, treba je redno kurit in redno zračit.
Lahko imaš pa izolacijo na notranji strani, če tiste točke ne premakneš na notranjo stran stene, pa tudi če jo, še zmeraj ni nujno, da pride vlaga do tam. Oz. enostavno ne sme prit. Tudi tla, ali pa streha, so izolirana z notranje strani, pa se zato ne dela plesen po tleh. Če je prav narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

trancer01 ::

@Invictus: 23-24 °C v bajti je čisto OK temperatura, sploh pri meni, ko imam pozimi zelo suh zrak. Za naslednjo zimo si bom omislil vlažilec zraka, ker pretirano suh zrak daje občutek večjega hladu v prostoru, kot če je RV v optimalnem območju.

energetik ::

Invictus je izjavil:

Mah te energetske rešitve so vedno v korist izvajalca.

Zamenjaš okna, dobro dihtajo, prepiha ni več. Ajde, nekaj izmenjave zraka je čez fasado. Potem se odločiš za izolacijo in popolnoma zapreš bajto. Pojavi se ti plesen. Kot rešitev ti ponudijo rekuperator, ki ti izmenjuje zrak... Spet keš...

Potem imaš noter cel kup naprav, ki jih je treba vzdrževati in stanejo... In potem jih ljudje, ki so tako ali tako fuknjeni na šparanje, ne vzdržujejo, sploh rekuperator in spet živijo v istem sranju, kot če tega ne bi imeli...

Never ending story...

Folk ima v bajti 23-24 stopinj? Kaj ste celo zimo v kratkih rokavih?
Seveda je ending story. Ko imaš odlično izolacijo + okna + entalpijski rekuperator, je rešeno vse in ne rabiš nič več. Notri je želena temperatura in svež zrak 24/7. In ni več treba mignit s prstom za to.

Telbanc ::

profii je izjavil:

Telbanc je izjavil:

profii je izjavil:

Ko smo ravno pri izolaciji... Kako je pa z udobjem? A vam mrzel hodnik, veža, wc, ne odtehta tistih par jurjev investicije?


Investicija je kr neki. Nova izolacija na bajto pride okol 14.000 evrov. Glede na to, da mam jaz recimo stene iz cegla in "klasično" fasado skupaj debelo 36 cm, se to pač ne splača.


Koliko stopinj imaš v najbolj hladnem prostoru v hiši? (klet ne šteje)

Zakaj to sprašujem... pri znancu imajo neizolirano hišo, ker se "investicija ne splača" ampak na hodniku in wcju ni več kot 15°c (po občutku). Na wcju so sva opravila zelo neprijetna.


Mam izolirano klet 10 cm na preklop stiropor, podstreho 16 cm steklena volna vse pokrito z colaricami..., okna dokaj v redu, sončna lega, čez zimo sije sonce direkt v prostore. Sem dal tud temen pod, in pozna se tri stopinje če dam dol rolete. Kurim lah na olje, drva in palete, mam vse gorilce, je pa tud klima za gretje. Temperatura ne gre zjutraj, pozimi, ko je najbolj mrzlo pod 18,9 C v spalnici...ampak če nastaviš avtomatiko, ti pač dela skoz. Ko je blo -20 je delala centralna 24 ur na dan. 10 dni. Poraba je okoli 5 ton peletov na sezono. S tem da začnem na drva, oziroma odpadle lesa, ki se naberejo čez leto, kake palete...

Hiša je stara, iz cegla, stene zunanje so okoli 36 cm. Ker nisem želva, ne bom dočakal da se mi vložek povrne. V izolacijo. Če bi bil pa cegu 19 pol pa bi izoliral Potrebno je še računat, da potem v aprilu in maju če imaš izolacijo, ti hiše ne more sonce zagret.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

energetik ::

Telbanc je izjavil:


Hiša je stara, iz cegla, stene zunanje so okoli 36 cm. Ker nisem želva, ne bom dočakal da se mi vložek povrne. V izolacijo. Če bi bil pa cegu 19 pol pa bi izoliral Potrebno je še računat, da potem v aprilu in maju če imaš izolacijo, ti hiše ne more sonce zagret.

19 ali 36cm cegla, oboje ni nič izolativno.
V aprilu in maju v izolirani hiši ni treba nič "zagrevat", ker so stene itak na sobni temp. 24/7, če pa že, je dovolj sonce skozi okna. Pa zanemarjaš, da se ti v aprilskih hladnih nočeš stene tudi ohlajajo, tako kot se ti na soncu grejejo. Že v juniju pri prvih vročinskih valovih, ti pa narobe hodi, ko ti sonce "zagreva" neizolirano steno.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

energetik je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Hiša je stara, iz cegla, stene zunanje so okoli 36 cm. Ker nisem želva, ne bom dočakal da se mi vložek povrne. V izolacijo. Če bi bil pa cegu 19 pol pa bi izoliral Potrebno je še računat, da potem v aprilu in maju če imaš izolacijo, ti hiše ne more sonce zagret.

19 ali 36cm cegla, oboje ni nič izolativno.
V aprilu in maju v izolirani hiši ni treba nič "zagrevat", ker so stene itak na sobni temp. 24/7, če pa že, je dovolj sonce skozi okna. Že v juniju pri prvih vročinskih valovih, ti pa narobe hodi, ko ti sonce "zagreva" neizolirano steno.


Odvisno od lege. Sorodnik ma hišo v senci celo zimo , 10 cm kamene volne....pokurijo več kot mi. Tud na sočni legi eni jamrajo, da ni zadost toplo, kljub izolaciji, oziroma ravno zato. Jaz sem opisal svojo izkušnjo. Ker smo delali po etapah, se je lepo videlo, najbolj se je poznala izolacija podstrehe, ker prej centralna ni zmogla držat sobne temperature zgoraj, ko je bilo res mraz. Sam tle je izolacija res u nulo narejena, vse zunanje stene so znotraj izolirane, poleg tega tud dimniki in nosilcci tramov pol metra visoko, od zadnje plošče. Razmišljal sem sicer če priznam o notranji izolaciji severne stene. 5 cm unih "izolacijskih ceglov", če se mi bo zdelo u redu. Kar bi se opravilo okviru tekoče sanacije. To je pa zaenkrat vse. Izolativnost 19 cm cegla je 1/3 slabša kot 29 cm. Sonce se dvigne poleti in ne sveti več direktno v sobe.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Resno, tisti z rekuperacijami in vsem tem, kako to zgleda ko se oreng vserjete, ali kuhate zelje ali kaj podobnega...sej so ventilatorji, zracniki, nape, ampak...jaz odprem okno, tudi sred zime. Par minut nič ne pomeni za toploto, za zrak in vonj pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

trancer01 ::

Kaj pa ti narediš, ko je zunaj 35 stopinj in visoka vlaga? >:D

borut_p ::

Utk je izjavil:

Ja, treba je redno kurit in redno zračit.
Lahko imaš pa izolacijo na notranji strani, če tiste točke ne premakneš na notranjo stran stene, pa tudi če jo, še zmeraj ni nujno, da pride vlaga do tam. Oz. enostavno ne sme prit. Tudi tla, ali pa streha, so izolirana z notranje strani, pa se zato ne dela plesen po tleh. Če je prav narejeno.


Čak mal - tla imajo konstantno temp 15stopinj (v teoriji), točka rosišča je na 16 - torej tist 10cm eps v estrihu ne naredi težave. Na strop, če je pravilno izveden, je na notranji strani parna zapora. na fasadi pa tega ni - torej če izoliraš iz notranje strani, hitro premakneš točko rosišča med cegu in izolacijo - in si nakoplješ mnogokatero težavo

Utk je izjavil:

Resno, tisti z rekuperacijami in vsem tem, kako to zgleda ko se oreng vserjete, ali kuhate zelje ali kaj podobnega...sej so ventilatorji, zracniki, nape, ampak...jaz odprem okno, tudi sred zime. Par minut nič ne pomeni za toploto, za zrak in vonj pa.


in kaj ti pri rekuperaciji prepreči, da odpreš okno? ga imaš zakljenjenega? geberit ima okrog "vonjav" tudi rešitev, napo še vedno lahko pelješ na streho ali fasado

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Utk ::

Ja, parna zapora bit tudi po steni. Na topli strani, ne hladni. Ni razlike proti strehi. S tem da na streho dajajo tudi po 30 centi, po steni pa ne boš več kot 10.
Tla so pa razlicna. V kleti imaš lahko samo 5 ali 8 stopinj po zimi, ko je res mraz. Ko ni, pa tako ni problema.

Nihče ne brani odpret okna, razen pasivnih hiš kjer to naj ne bi delal. Nekje sem bral, da se izolacija oz rekuperacija napol povrne že s tem, ker lahko kupiš fiksna okna. Please.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

energetik ::

Tudi v pasivni ti nihče ne brani, da odpreš okno, če je potreba ali če hočeš. In kaj je narobe s fiksnimi okni, če jih daš na mesta, kjer jih ne rabiš?
Mi imamo v dnevni+jedilni+kuhinji (skupni prostor) 4 okna + 1 vrata na teraso. Komot bi imeli 3 okna fiksna, ker jih praktično nikoli ne odpiramo. In če jih bom nekoč menjal, bom ziher dal kakšnega fiksnega. Je pa res, da v nadstropju morajo biti za odpirat, saj jih drugače ne moreš čistiti...

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

https://gradbenistvo.finance.si/8962637...
Pa da vidimo kaj se bo dogajal z cenami.

poweroff ::

To je 30%? Neee, ne more biti res. To so same laži! :))
sudo poweroff

trancer01 ::

Kako pa bo drugače, ko pa je Airbnb tako rekoč crknil?

Valvoline ::

Za airbnbjevce, prihaja nov zakon o nepremicninah, del zakona je:

....Za opravljanje nekaterih dejavnosti v stanovanjih bo odslej potrebno soglasje lastnikov, za oddajanje stanovanja preko različnih aplikacij, denimo Airbnb, bo zaradi spremembe namembnosti celega stanovanja potrebno stoodstotno soglasje etažnih lastnikov....

Good luck.

perci ::

Valvoline je izjavil:

https://gradbenistvo.finance.si/8962637...
Pa da vidimo kaj se bo dogajal z cenami.

Hja, članek je zaklenjen, tako da...

Sicer pa v centru ljubljane za to ceno morda dobiš garsonjero.

Valvoline ::

perci je izjavil:

Valvoline je izjavil:

https://gradbenistvo.finance.si/8962637...
Pa da vidimo kaj se bo dogajal z cenami.

Hja, članek je zaklenjen, tako da...

Sicer pa v centru ljubljane za to ceno si dobil garsonjero.

Fixd.


- koronski utd se izteka
- balkanci se ze odpravljajo domov
- najemnine ze opazno padajo, tezave z placevanjem
- studentje so na suhem, ponudba dela preko st. servisa je v globokem upadu.
- airbnb profiterji fucked, z novo zakonodajo spredaj in zadaj.
- jeseni prihaja glavni val gospodarske krize, veliko moznosti da virus respawna.

Ce sestejes 1+1... vse je kristalno jasno.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Dej presel se v lj ali pa meni najdi spodobno stanovanje v centru po teh cenah, takoj vzamem.

Valvoline ::

perci je izjavil:

Dej presel se v lj ali pa meni najdi spodobno stanovanje v centru po teh cenah, takoj vzamem.

Cene v LJ me ne zanimajo, zgolj komentiram trenutno stanje na trgu. Ko se bo malo vec stanovan spraznilo, najemnine bodo se bolj upadle, bolje vrabec v roki kot golob na strehi. Prihaja cas dolgotrajne streznitv.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Valvoline je izjavil:

Za airbnbjevce, prihaja nov zakon o nepremicninah, del zakona je:

....Za opravljanje nekaterih dejavnosti v stanovanjih bo odslej potrebno soglasje lastnikov, za oddajanje stanovanja preko različnih aplikacij, denimo Airbnb, bo zaradi spremembe namembnosti celega stanovanja potrebno stoodstotno soglasje etažnih lastnikov....

Good luck.

To ni nič novega, kaj bluziš.

Je že kar nekaj časa tak člen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

perci ::

Ki ga nihce ne upošteva.

Invictus ::

Kot da ga bo zdaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Valvoline ::

Bomo verjetno dobil nepremicninski gestapo in frisno telefonsko st. za prijavljanje *anomalij*.
:D

2dark ::

Edino pravilno.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

njyngs ::

Ok Finance z vsakim člankom izgubljajo verodostojnost pri meni. Na fejsbuku spremljam 3 velike skupine za oddajo in prodajo nepremičnin (večinoma oddajo) in je povpraševanje noro kljub temu, da cene ostajajo enake. Večinoma ponudb je seveda za LJ, tu in tam se kaj pojavi izven.

2dark ::

Za hiše iz 60 in 70-ih ne vem. Za bloke pa vem, da so dobro grajeni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PrimoZ_ ::

njyngs je izjavil:

Ok Finance z vsakim člankom izgubljajo verodostojnost pri meni. Na fejsbuku spremljam 3 velike skupine za oddajo in prodajo nepremičnin (večinoma oddajo) in je povpraševanje noro kljub temu, da cene ostajajo enake. Večinoma ponudb je seveda za LJ, tu in tam se kaj pojavi izven.


Povpraševanje al firbcanje ?
Jaz firbcam za okolico Kranja in vem da se ene in iste hiše oglašujejo že pol leta in počasi po malem spuščajo cene. Pa čeprav je imel prodajalec že XY ogledov v prvihdneh in je izjemno "zanimanje"...

2dark ::

Spuščanje cene je utopija, ker povpraševanje presega ponudbo. Nepremičnina ni avto, da bi izgubljala na vrednosti.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

PrimoZ_ ::

2dark je izjavil:

Spuščanje cene je utopija, ker povpraševanje presega ponudbo. Nepremičnina ni avto, da bi izgubljala na vrednosti.


Povej tistim ki so prodajali v letih od 2011 do 2016.

njyngs ::

PrimoZ_ je izjavil:

njyngs je izjavil:

Ok Finance z vsakim člankom izgubljajo verodostojnost pri meni. Na fejsbuku spremljam 3 velike skupine za oddajo in prodajo nepremičnin (večinoma oddajo) in je povpraševanje noro kljub temu, da cene ostajajo enake. Večinoma ponudb je seveda za LJ, tu in tam se kaj pojavi izven.


Povpraševanje al firbcanje ?
Jaz firbcam za okolico Kranja in vem da se ene in iste hiše oglašujejo že pol leta in počasi po malem spuščajo cene. Pa čeprav je imel prodajalec že XY ogledov v prvihdneh in je izjemno "zanimanje"...

Res primerjaš povpraševanje po stanovanjih znotraj ringa z eno bajto xy km vstran od LJ?

2dark ::

PrimoZ_ je izjavil:

2dark je izjavil:

Spuščanje cene je utopija, ker povpraševanje presega ponudbo. Nepremičnina ni avto, da bi izgubljala na vrednosti.


Povej tistim ki so prodajali v letih od 2011 do 2016.



Ne bom govoril tistim, ki so se prekomerno zakreditirali. Neumnost nima meja.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )
««
61 / 133
»»