» »

Najugodnejša SIM kartica za GPS sledilec

Najugodnejša SIM kartica za GPS sledilec

c0dehunter ::

Pozdravljeni,

ima mogoče kdo kakšen predlog, katero SIM kartico uporabiti za GPS sledilec, da ne bo potrebno vsake tri mesece polniti računa oz. da ne bo potrebno plačevanje naročnine (ali pa ta max 5€/mesec)? Poraba na 1 leto je morda 5€, pa še to ker testiram, če vse deluje OK (znesek se zaračuna zaradi povratnega SMSa z podatki o trenutni lokaciji).

Hvala in LP!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

modelno1 ::

Bob 4 cente? Brez naročnine, plačuješ po porabi.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

pero50 ::

telekom. mislim da je 10€ kartica s 5€ dobroimetja. 3 mesece ja kartica aktivna, potem pa avtomatsko lahko vklopiš podaljševanje veljavnosti kartice. Stane te 2x sms + 1.52€ vsake 3 mesece. Torej na leto lahko prideš skozi s 6€.

starfotr ::

Ja, brez porabe.

Koliko podatkov/smsov gre na mesec?

Ganon ::

Za te naprave je idealen paket bob 4 cente. Če ne porabiš nič, ne plačaš nič, naprava pa je vedno dosegljiva, ne podaljšuješ ničesar.

c0dehunter ::

Sem preveril Bob 4 cente in bolje ne bi moglo iti. Ne vem, ali je to na novo, ali pa sem zgrešil, ker sem isto dilemo imel že nekaj mesecev nazaj. Hvala vsem!
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

hojnikb ::

https://hologram.io/devplan/

tole bo najcenej. 1MB/mesec mas free, nobenga podaljsevanja ali cesarkoli. To mislim da more bit dost za pozicioniranje
#brezpodpisa

starfotr ::

Če boš porabil, več, kot 125 M podatkov ali SMS sporočil (ne vem, na kaj dela tale tvoj divajs), potem poglej bob 5ka. Imaš 500 M/500 SMS/500 min za 5 eur.

Dobra stran boba je, da to spremembo enostavno in brezplačno lahko urediš preko portala moj bob,če bo potreba.

freezby ::

@c0dehunter
Mene pa zanima, kakšne GPS sledilce uporabljaš. Zlasti, če je kaj manjšega, me zanima, ker tudi sam potrebujem eno zanesljivejšo rešitev. Dva kitajca sta šla hitro k vragu, predelan telefon je suveren, a potrebujem manjši sledilec.

Ne gre za nobeno vohunjenje ali kaj podobnega, pač išče se čim manjša teža in velikost, vse za dodatno varovanje premoženja. Lahko tudi na DM, samo če je na ST kar nekaj tem, dajmo še tukaj poiskati kakšne uporabne GPS sledilce za varovanje koles, avtomobilov, živali vrednejših premičnine. Hvala

Kaboom ::

@freezby - kako uporabljaš telefon za tracking? Kakšno plačljivo aplikacijo ali kaj v smeri "find your phone" aplikacije? Pred kratkim sem iskal nekaj podobnega, za npr. avtoprikolico z možnostjo alarmnega SMS-a ob premiku...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

c0dehunter ::

Hologram sicer poznam, ga uporabljam za nekatere druge IOT projekte. Ne vem, kako da se nisem spomnil na to rešitev. Kolikor preverjam, je cena odhodnega SMSa 27 usd centov, dohodni pa so free. No, sedaj sem že naročil Bob, ki je vseeno dobra alternativa.

@freezby, uporabljam nekaj podobnega temu, vendar 10 000 mAH, tako da zdrži v pripravljenosti okoli 5 mesecev, nato pa ga napolnim preko USB. Fajn je, ker ima močen magnet in ga samo skriješ nekam, pa je to to. Dela pa že 2 leti BP.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Mare2 ::

c0dehunter je izjavil:



@freezby, uporabljam nekaj podobnega temu, vendar 10 000 mAH, tako da zdrži v pripravljenosti okoli 5 mesecev, nato pa ga napolnim preko USB. Fajn je, ker ima močen magnet in ga samo skriješ nekam, pa je to to. Dela pa že 2 leti BP.


Takole na prvi pogled izgleda kar dobra naprava. :)

jype ::

Za en projekt imamo vodafone, kjer je cena "se da vse zment, če je dost sim kartic". Koliko naprav pa imaš? Če eno, potem ceneje kot bob ali hologram najbrž ne bo šlo.

Mare2 ::

Za to napravo me zanima. Npr. ne veš kje si parkiral. Klikneš na aplikacijo na GSM, naprava vre SMS z lokacijo, klikneš na link in vidiš na zemljevidu, kje je avto?

Torej kako se z SMS sporazumeš?

Mare2 ::

EDIT: sem našel.

c0dehunter ::

Za čisto osnovno uporabo niti ne rabiš aplikacije; samo pošlješ SMS ali pokličeš na številko in dobiš povraten SMS z linkom do Google Maps pozicije (pa še trenutno hitrost v km/h). Tako da veš, če ti ga že kdo pelje kam :)

Sem pa razmišljal, koliko učinkovita je taka rešitev, ker kakšni napredni tatovi bodo verjetno znali imeti zraven sebe tudi motilce frekvenc. Čeprav proti takim pa ne vem če se sploh splača boriti.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mat xxl ::

Se vsekakor, greš korak dalje in imaš še zazanavanje Jamerjev, ko se pojavijo se avto izklopi .... , navadno gre Jamer potem z prišlekom, jasno je pa miljon custom opcij v povezavi z alarmi .......

Mare2 ::

c0dehunter je izjavil:

kakšni napredni tatovi bodo verjetno znali imeti zraven sebe tudi motilce frekvenc.

To sem pa tudi jaz že slišal. Torej motilec. Drugo pa je, da ima napravo za odkrivanje tega GPS sledilca.

Morda bi bila to le še ena igračka iz Kitajske...

LeQuack ::

A ne zaupate ženam/puncam? Dvomim da boste ta problem rešili z GPS sledilcem.
Quack !

jernejl ::

Morda kaj takega, če gre za majhno količino prenesenih podatkov:
https://1nce.com/
10€ za 500MB podatkov, velja pa 10 let.

scenic16 ::

Uporabljam:
https://play.google.com/store/apps/deta...

Tudi "ruzak" sem že "ščitil" s tem... :)

freezby ::

Hvala @c0dehunter vidim kar spodobne ocene. Bomo stestirali, za večje stvari bo.

@Kaboom
kot so rekli - za osnovno preverjanje z SMS in nazaj Google map koordinate.

Za rentana kolesa in skupine, ko se razpršijo pp svoje, prosim uporabnike, da naložijo family locator. (https://play.google.com/store/apps/deta...
Mal smešno, a se obnese. Dvakrat že rešile grdo situacijo.

Zdaj skušam najti nekaj stalnega za kolesa in slike (ločena posla). Problem je sam oddajnik. Za kolo sem tudi Sherlocka testiral, a za ta denar ni suveren.

hojnikb ::

jernejl je izjavil:

Morda kaj takega, če gre za majhno količino prenesenih podatkov:
https://1nce.com/
10€ za 500MB podatkov, velja pa 10 let.

Je kdo naroču tole zadevščino privat ? Piše sicer da rabiš firmo, da ti pošljejo...
#brezpodpisa

urosh ::

Pazite samo na eno stvar - to se je namrec zgodilo meni.
Imam tudi to GPS sledilno napravo, ki odgovarja na SMSe in/ali sporoca lokacijo preko neta. Ful je pa fino, ko ti provajder poslje SMS, da si presel drzavno mejo in pac tvoja naprava, ker tega ukaza ne pozna, odgovori centru, da ne ve kaj bi rad. Ker center tega SMSa ne razume, odgovori, da ne ve kaj bi naprava rada. In to potem gre tako 600x sem in tja. In ti lepo placas 600SMSov. Cesar ti provider seveda ne prizna in odracuna. In to se ti lahko zgodi za cisto vsak avtomatiziran SMS od ponudnika. Seveda ni mogoce izklopiti prejemanja SMSev iz drugis stevilk (kot npr svoje).
Aja, na sreco sem ravno dva dni pred tem preklopil na bob 4 cente (ker sem se vrnil z dopusta) iz nekega paketa. 46€ se placal...

Samo toliko malo za info in previdnost.
Lp

Mare2 ::

urosh je izjavil:

Pazite samo na eno stvar - to se je namrec zgodilo meni.

urosh, in kakšna je rešitev? :)

urosh ::

V tem primeru mogoce celo ostale - ko imas - ne vem - 5€ nalozeno - vec ti pac ne more skurit. Druge resitve jaz do sedaj se nisem nasel... Najboljsa bi bila, da da se omejiti na katere stevilke odgovarja z SMSi (tu das potem tistih nekaj stevilk noter), ostale bi pa pac ignoriral. Zal te naprave (imamo ravno tega tkstarja, ki je drugace res super) so toliko glupe, da tega ne zmorejo. Sem bil preprican, da ce dodam admin stevilko, da potem druge SMSe ignorira - vendar zal sem bil drugace poducen...

Ce bo pa imel kdo drug kako pametno resitev, pa kar na plano z njo.

Ce hoces spremljati v skoraj real-time (recimo 30 sec interval) preko aplikacije na tel ali spleta, lahko povem, da podatkov ne skuri skoraj nic. v 10 dneh enominutne osvezitve je skurilo 100mb.

Lp

mat xxl ::

So rešitve pametni GPS sledilci znajo prejet sms preposlati kamor želiš, običajno nadzorniku, to je recimo meni. Se pravi, jaz napolnem račun pride sms, gps to avtomatsko prepošlje meni in ne pošiljatelju.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

urosh ::

ok, resitev je sigurno drugi - bolj pameten - sledilec. KAr pa tudi pomeni kar nekaj vec € ze za samo napravo.
Najboljse bi bilo, da se da ali sami napravi dopovedati, na katere stevilke se naj odziva ali pri samem ponudniku recti na katere stevilke lahko kaj dela. To je nekoc bilo mozno preko PIN2 - da so se dodale stevilke, kamor so nas soferji lahko klicali, niso pa smeli klicat nobenih drugis stevilk. hmmm. Vidis, to bi se bilo za probat, ce to slucajno se funkcionira...

Dimnik ::

Točno to se je zgodilo dvakrat v enem mesecu meni z tem trackerjem. Sem pa takrat testiral hot kartico in sem imel vklopljen paket, tako da mi ni nabilo računa, ampak iz paketa. Prvič sem bil dobri dve uri v avstriji in je bilo malo manj kot 200 sms-ov, drugič se bil pozoren in spremljal porabo prek aplikacije hot, ko sem prestopil mejo, je začelo dobroimetje padat, paketa nisem imel vključenega, ampak hot start. Takrat sem simko vzel iz trackerja in vstavil spet ko sem prečkal mejo. Od takrat se nisem ubadal, kako rešit zadevo, za tujino

jero_no1 ::

hojnikb je izjavil:

https://hologram.io/devplan/

tole bo najcenej. 1MB/mesec mas free, nobenga podaljsevanja ali cesarkoli. To mislim da more bit dost za pozicioniranje


Se opravičujem, ker obujam staro temo - si pogledal kolk pride dostava za tole SIMko? 40 dolarjev :) s tem si pa že kar nekaj enot pokriješ z Bob-om...

Ima mogoče kdo izkušnje še s kakim drugim GPS sledilcem za vozila?

hojnikb ::

nekaj časa nazaj je blo zastonj vseskup, vsaj jaz sn jo tako dobil
#brezpodpisa

Dzhimen ::

Živjo.

Imam en podoben problem kot OP, s tem da SIM kartice ne potrebujem za GPS, ampak za pošiljanje podatkov preko 2G omrežja.
Recimo da potrebujem 8 takih SIM kartic, vsaka pa mesečno porabi max 500MB.

Predplačniška varijanta mislim da odpade, ker bob/hot 4 cente na MB pride 20€ na mesec za eno SIM kartico. Najboljša opcija ki sem jo jaz dobil je bob 5€ za 500MB. Ampak za 8 kartic pride to 40€.
Obstaja kakšna varianta da plačujem en paket z 4 GB podatkov in da vse SIM kartice to delijo med seboj? Ker recimo za 1 SIM kartico je pri bob-u 8€ za 5GB.

Predvidevam da kaka podjetja ki rabimo množično komunikacijo prek mobilnih omrežij imajo zmenjeno z operaterji za take stvari. Koliko moraš met SIM kartic da se lahko kaj takega "zdilaš"? 50? 100? 1000?

Če ve kdo kaj glede tega oziroma ima kako bolšo varijanto se toplo priporočam. :)

Hvala že vnaprej.

Vuli ::

dvomim. 40€ za 8 simkartic pa res neka huda svar.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

RockyS ::

Če so v bližini postavi hotspot in deli povezavo do naprav.

Dzhimen ::

Gre se za krmilnike z 2G modemom. Obvezno rabi vsak svojo SIM kartico, hotspot ne pride v poštev.


Vuli je izjavil:

dvomim. 40€ za 8 simkartic pa res neka huda svar.


Načeloma ni, ampak glede na to da je izredno majhna količina podatkov in še preko 2G, se mi vseeno zdi veliko.
Za kontrast: Na telefonu mam na Telekomu 70 al kolko že GB podatkov preko 4G omrežja za 10€. Za tale krmilnik bi pa dajal 5€ za 500MB preko 2G omrežja...

Ales ::

Dzhimen je izjavil:

... Najboljša opcija ki sem jo jaz dobil je bob 5€ za 500MB. Ampak za 8 kartic pride to 40€.
Obstaja kakšna varianta da plačujem en paket z 4 GB podatkov in da vse SIM kartice to delijo med seboj? Ker recimo za 1 SIM kartico je pri bob-u 8€ za 5GB.

Predvidevam da kaka podjetja ki rabimo množično komunikacijo prek mobilnih omrežij imajo zmenjeno z operaterji za take stvari. Koliko moraš met SIM kartic da se lahko kaj takega "zdilaš"? 50? 100? 1000? ...

Za začetek pošlji povpraševanje ponudnikom mobilne telefonije, pa boš hitro videl.

Dzhimen je izjavil:

... Na telefonu mam na Telekomu 70 al kolko že GB podatkov preko 4G omrežja za 10€. Za tale krmilnik bi pa dajal 5€ za 500MB preko 2G omrežja...

Primerjaš en 70GB jabuk z gajbico 500MB hrušk.

Te cene in količine so le stvar marketinga, nima jih kaj dosti smisla primerjati med sabo. Pač nastavijo neke pakete, da naberejo čim več sadjejedcev za čim več denarja, pri tem pa opazujejo predvsem povprečno porabo podatkov na celem omrežju.

Preračunaj si raje, koliko časa boš zagonil za še dodatno nižanje tega mesečnega stroška in koliko te ta čas stane...

demokedes ::

Pozdravljeni,
Po kar nekaj letih obujam tole temo. Nima smisla obujati teme, ker se je nekdo s podobnim vprašanjem ukvarjal kar nekaj let nazaj. Torej, namen imam kupiti nek GPS tracker....verjetno bom kar sam uporabil nekaj v smislu ESP32, oziroma platformo, kamor bom vključil kartico, potem pa si lokacijo naprave zapisoval v bazo na določeno frekvenco (v začetku enkrat na uro)+po po potrebi ad-hoc poizvedbe lokacije.
1. Kaj je najboljša opcija za prenos podatkov: Kolikor sem pregledovaval Hologram še vedno obstaja in je namenjen ravno takim scenarijem. Po drugi strani tudi Bob 6,6 centa še vedno obstaja. Hologram je nekoliko dražji cca 20%, kolikor sem računal, vendar ima verjetno to prednost, da je lažji/boljši management+ kolikor razumem ni omejen na SLovenijo. Se pravi, če gre avto naprimer v Srbijo, je to potem veliko boljše v primeru Holograma.
2. Ali ima kdo praktične izkušnje, koliko bi recimo bila okvirna poraba podatkov, če bi vsako uro poizvedoval GPS lokacijo, se pravi v grobem zgolj: timestamp, latitude in longitude. ALi se porabi tudi kaj podatkov za samo delovanje kartice (komunikacija z baznimi postajami, ipd)?
3. ALi ima kdo izkušnje s kakšno platformo ali že izdelanim izdelkom za GPS tracking.
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

jernejl ::

preveri še particle.io, oni se hvalijo s free planom:
"Free Plan
Sandbox environment with 100K Data Operations/month and support for up to 100 devices."
Če ni kje kakšen catch, lahko torej mesečno brezplačno pošlješ do 100.000 sporočil (dolžine do 622B, kar je za sporočanje lokacije več kot dovolj).
Za približno 200 USD imajo že narejen tracker, lahko pa za približno 80 USD kupiš samo njihov SIM modul in potem sam narediš tracker (dodaš GPS modul in spišeš program).

gorazdkop ::

@demokedes
Ne vem, zakaj boš uporabil, ampak mogoče v pomoč moja izkušnja. Imam že kar nekaj let v uporabi dve Teltonika gps napravi. Eno imam napajano preko OBD konektorja (podobno kot FMC001) in eno podobno kot FMC920, ki ima žice za priklop na napajanje. Tipa sem napisal na pamet, ker sem pozabil, kateri tip naprave dejansko imam. Naprava (tudi najbolj osnovna) ima en kup nastavitev za poročanje o lokaciji, ima vhode... In deluje brez problemov, od kar ju imam.
Za podatke uporabljam naročniški paket BOB 4 cente, za katerega ne plačujem naročnine ampak samo porabo. Pride me ranga 1,5€ mesečno za obe napravi.
Za pregled podatkov pa uporabljam zastonjsko rešitev na naslovu https://ruhavik.gps-trace.com/auth/login


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691283550 (4769) PINki
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327903 (1224) Peter40
»

M2M SIM kartica

Oddelek: Mobilne tehnologije
203792 (2121) bastadu
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640957 (24004) MrStein
»

Paket z največ SMS ???

Oddelek: Mobilne tehnologije
102387 (1796) jusv

Več podobnih tem