» »

Energetska izkaznica

Energetska izkaznica

Ashrack ::

Za potrebe najema stanovanja potrebujem energetsko izkaznico.

Kje se izplaca?
....

OracleDev ::

Mi se glede energetske izkaznice pogovarjamo z upravnikom. Bodo nardil energetsko izkaznico za cel blok ne za vsako stanovanje posebej. Predlagaj upravniku da to naredi.

SmotaniJanez ::

OracleDev je izjavil:

Mi se glede energetske izkaznice pogovarjamo z upravnikom. Bodo nardil energetsko izkaznico za cel blok ne za vsako stanovanje posebej. Predlagaj upravniku da to naredi.


Kok je men znano, lahko vsak stanovalec, lastnik stanovanja sproži izdelavo energ. izkaznice, ki jo potem plačajo VSI stanovalci bloka. Pred leti sem tako naredil jaz, brez soglasja predsednika bloka al kaj so že bli.

Sem šel k upravniku, in smo se zmenili. Bil pa sem lastnik enote seveda. Potem so me ostali stanovalci čudno gledali in plačali. Vsak svoj del.Energetska izkaznica se dela za celi blok.

V tistih časih so imeli izvajalci več ali manj vsi prbližn glih cene.

Zgodovina sprememb…

Ahim ::

SmotaniJanez je izjavil:

Sem šel k upravniku, in smo se zmenili. Bil pa sem lastnik enote seveda. Potem so me ostali stanovalci čudno gledali in plačali. Vsak svoj del.Energetska izkaznica se dela za celi blok.

Energetska iskaznica se lahko naredi tudi za posamezno enoto. Jaz sem jo narocil samo zase, izvajalec je pobral samo moje podatke (tloris, izolacija).

Zakaj so sosedi placevali za tvoje kaprice pa res ne razumem ... morda so tudi oni to potrebovali, morda so pa smo neumni. Kakorkoli ze, prav gotovo ne mores ti sam drugim etaznim lastnikom naprtiti nekih takih stroskov. Ce si anrocil storitev, je na tebi da jo placas (in tudi izvajalec ima podlago za izterjavo samo od tebe).

MIHAc27 ::

Če malo pogledaš najeme stanovanj, vsi oddajajo z pogodbo za 11 mesecev, ker do te dobe ne potrebuješ energetske izkaznice, če je pogodba za 1 leto pa ja. Po 11. mesecu samo spet podaljšajo za 11 mesecev.

SeMiNeSanja ::

Prvo preveri v zemljiški knjigi (spletni!), če ni že narejena energetska izkaznica za velotno zgradbo.

Za pisarno nas je hotel en od lastnikov vabiti, če bomo kaj prispevali za izdelavo, da se nas bo potem usmilil in nam dal kakšno kopijo energetske izkaznice....

No, pa se izkaže, da si lahko iz zemljiške preneseš kopijo - brezplačno.

kloko ::

Če smo natančni, ti podatki niso v zemljiški knjigi, ampak v podatkih geodetske uprave, da ne bo kdo iskal na napačnem mestu.

L.p., Kloko

SeMiNeSanja ::

kloko je izjavil:

Če smo natančni, ti podatki niso v zemljiški knjigi, ampak v podatkih geodetske uprave, da ne bo kdo iskal na napačnem mestu.

L.p., Kloko

Se oproščam, če sem pomešal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211318 (736) St235
»

Prevare DUTB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15734353 (19576) matijadmin
»

Optimalno ogrevanje stanovanja

Oddelek: Loža
244451 (3274) Gogyto
»

Izdelava energetske izkaznice v Ljubljani

Oddelek: Loža
142862 (2037) 2f4u
»

energijske izkaznice za stavbe?

Oddelek: Loža
61684 (1253) Maximus

Več podobnih tem