» »

Nakup novega Apple iPhone 6s leta 2019?

Nakup novega Apple iPhone 6s leta 2019?

GeForce__GTX ::

Da ali ne? Kako je z emulatorji za starejše konzole? Ali je Android boljši?

zee ::

Nov iPhone 6S je metanje denarja stran.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

GeForce__GTX ::

Zakaj? V testih ni slab. iPhone 7 in novejši so za mene predragi.

shadeX ::

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

z3ro ::

Novega ne, če že, potem rabljenega.

bambam20 ::

shadeX je izjavil:

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?


Realno je vreden 40-50EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

klinker ::

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?


Realno je vreden 40-50EUR.


Lol. Ni to Xiaomi :D

shadeX ::

Japajade. Sej to ni kitajc, narejen istega leta. Tale bo imel še 3-4 leta rednih posodobitev. Neke grozne razlike v sami hitrosti v primerjavi s 7 tudi ni.

Če ga kdo proda za 50€ , mu takoj odkupim 5 komadov.

Lol 6S plus, 128GB 800€. Kaj so kadili :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

hojnikb ::

yup, se 6ka dobiva updejte, pa je iz 2014 z 1GB rama.
Sem glih na svoji pred kratkim menju baterijo, bo se za en cas kamot.

6S ce ga dobis pocen (sub 100€) je kul deal za naslednjih par let. Po potrebi menjas baterijo (cca 15-20e original) in gasa.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bambam20 ::

klinker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?


Realno je vreden 40-50EUR.


Lol. Ni to Xiaomi :D


5 let star telefon z miniaturnim zaslončkom, povprečno kamero ne more bit vreden več kot 40€.

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

klinker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?


Realno je vreden 40-50EUR.


Lol. Ni to Xiaomi :D

Zato pa zgubi toliko na ceni.

masevc ::

zee je izjavil:

Nov iPhone 6S je metanje denarja stran.

Za 240 eur z garancijo?

shadeX ::

Kje ga dobis za 240€ novega?

masevc ::

shadeX je izjavil:

Kje ga dobis za 240€ novega?


Istyle

shadeX ::

hojnikb ::

bambam20 je izjavil:

klinker je izjavil:

bambam20 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Če že kupi, rabljenega. Ga dobiš že za 150EUR. Nov je koliko, 3x dražji?


Realno je vreden 40-50EUR.


Lol. Ni to Xiaomi :D


5 let star telefon z miniaturnim zaslončkom, povprečno kamero ne more bit vreden več kot 40€.

prosim najdi mi 5 let star daily usable androidnez z rednimi updejti. Pa za 40e
#brezpodpisa

shadeX ::

A ne vidis da tip trola in mece "kosti za glodat" xD

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

yup, se 6ka dobiva updejte, pa je iz 2014 z 1GB rama.

5S če že štejemo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

res je, 5S se tudi dobiva podporo...
#brezpodpisa

shadeX ::

Ja sam z letošnjim letom, se tudi ta počasi zaključuje. 5S, iOS 13 skoraj zagotovo ne bo srečal.

hojnikb ::

Verjetno bojo 1GB naprave cutoff za iOS 13
#brezpodpisa

masevc ::

shadeX je izjavil:

A ne vidis da tip trola in mece "kosti za glodat" xD


Saj ves kdo trola...Nauci se brati..
Polna cena, minus star telefon vsaj 25eur, minus 150 eur za placilo s kartico je koliko?

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

yup, se 6ka dobiva updejte, pa je iz 2014 z 1GB rama.
Sem glih na svoji pred kratkim menju baterijo, bo se za en cas kamot.

6S ce ga dobis pocen (sub 100€) je kul deal za naslednjih par let. Po potrebi menjas baterijo (cca 15-20e original) in gasa.


Si jo sam menjal, kje nabavil in kako zahteven se ti je zdel poseg?

korenje3 ::

med revno populacijo je iphone statusni simbol, ker je telefon tako precenjen, da si ljudje mislijo da ima ta oseba toliko denarja da lahko kupuje stvari, ki stanejo več kot so vredne.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

neo5468 ::

Iphone že več kot 5 let ni statusni simbol. Bil je niche, ko ga slovenski operaterji še niso prodajali, danes ga ima pa že vsak klošar. Aja, pa flagship samsungi so dražji kot ajfoni, tko da ja.

Saul Goodman ::

najboljši je slovencelj s samsungom in na široko odprto pipo proti googlu, ki mu odčitava tud usranost gat ,medtem, ko se on tolče po prsih, da so apple userji debili, vseen pa rajš ostane tih, ko ga nekdo vpraša, kolk je skeširal za svojega samsungčka.

pardon, če si android user, ki da kaj na zasebnost/varnost in si vsak dan na xda-dev, da najdeš nov "perfect rom". vsi ostali reveži pa ostanite na androidih in se obenem sprašujte, kako google ve, da je na obvoznci gužva. joke is on you, ovca. ti poleg telefona vsako leto šenkaš še 500$ v osebnih podatkih.

ampak važn, da maš tapravo, delavsko znamko. lol.

korenje3 ::

Google je aplikacija, ki ni potrebna za delovanje telefona.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Saul Goodman ::

korenje3 je izjavil:

Google je aplikacija, ki ni potrebna za delovanje telefona.


potem pa odstrani google play na tvojem stock androidu in poročaj o uspešnosti, ovca.

hojnikb ::

tikitoki je izjavil:

hojnikb je izjavil:

yup, se 6ka dobiva updejte, pa je iz 2014 z 1GB rama.
Sem glih na svoji pred kratkim menju baterijo, bo se za en cas kamot.

6S ce ga dobis pocen (sub 100EUR) je kul deal za naslednjih par let. Po potrebi menjas baterijo (cca 15-20e original) in gasa.


Si jo sam menjal, kje nabavil in kako zahteven se ti je zdel poseg?

yup, sam... Tle sn nabavo, tako na hitro se mi je zdela original. Zamenjava cca 15min, rabiš pa pentlobe šraufnciger (dobiš zram baterije).

Kr razlika, stara baterija je na testerju pokazala sam še ~1200mAh:O

Sodeč po iphonu je mela sicer še 90% kapacitete, ampak konstantno padanje iz 50->5% pač nebo šlo...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

The Wiber ::

Saul Goodman je izjavil:

najboljši je slovencelj s samsungom in na široko odprto pipo proti googlu, ki mu odčitava tud usranost gat ,medtem, ko se on tolče po prsih, da so apple userji debili, vseen pa rajš ostane tih, ko ga nekdo vpraša, kolk je skeširal za svojega samsungčka.

pardon, če si android user, ki da kaj na zasebnost/varnost in si vsak dan na xda-dev, da najdeš nov "perfect rom". vsi ostali reveži pa ostanite na androidih in se obenem sprašujte, kako google ve, da je na obvoznci gužva. joke is on you, ovca. ti poleg telefona vsako leto šenkaš še 500$ v osebnih podatkih.

ampak važn, da maš tapravo, delavsko znamko. lol.

Aha... Torej si ti eden izmed non-google fanatikov? Ne uporabljaš njihovega brskalnika, iskalnika, njihovih storitev na iPhonu, ne gledaš njihovega oglaševalnega engina na skoraj vsaki spletni strani, ki ima oglase, ... Kakor vem ima safari googlov iskalnik, mar ne?
Če pa tres spoštuješ svojo zasebnost, zakaj ne odjaviš interneta in se odrečeš moderni tehnologiji? Dandanes ti sledijo že na vsakem koraku...

Ahim ::

shadeX je izjavil:

Japajade. Sej to ni kitajc, narejen istega leta. Tale bo imel še 3-4 leta rednih posodobitev. Neke grozne razlike v sami hitrosti v primerjavi s 7 tudi ni.

Če ga kdo proda za 50€ , mu takoj odkupim 5 komadov.

Lol 6S plus, 128GB 800€. Kaj so kadili :D

Glede na to, da je zdaj ravno sredina cikla izdaje iOS, so vse trditve o (ne)podpori samo spekulacije. Med temi pa najdes oboje - od domneve, da bo iOS podpiral popolnoma isti nabor starih naprav kot iOS 12 (se pravi nazaj do 5S), do tega, da bo rez po 6S (torej da bo podpiral samo 7 in novejse).

Ce bi ze clovek to kupil, potem ne bi zaradi nadgradenj OS, ampak zaradi kaksnega drugega razloga (ker dobi neko funkcionalnost, kakrsne nove naprave za isto ceno ne omogocajo) ... ampak tukaj se mi zdi da OP sam ne ve kaj sploh hoce (poglej drugo temo, kjer sprasuje o Poco F1 ...), samo da je gor nalepka od jabolka, je pa tak revez, da si ne more privosciti niti en mesec - ali manj - studentskega dela, da bi imel za aktualen model.

Nakup nekih starih jajc za nevemkaksno navito ceno (povezava na mimovrste) je pa res strel v koleno :))

gjural ::

GeForce__GTX je izjavil:

Da ali ne? Kako je z emulatorji za starejše konzole? Ali je Android boljši?

odvisno od denarja kolko stane...

če je do 300 € ti priporočam.

definitino novega (že zaradi batarije) - ker predvidevam da ga boš imel 3 leta....

sam imam sedaj 3 leto iphone SE, in dela BP. je pa enako hardware kot je v 6s.
služben telefon imam samsung s7, kupljen približno enak čas, in lahko rečem da tudi deluje brez težav.
takrat je bil SE cenejši v primerjavi s samsungom. kamera je na samsungu boljša, uporabnost in lahkotnost uporabe pa na iphone.

GeForce__GTX ::

Ahim je izjavil:

ampak tukaj se mi zdi da OP sam ne ve kaj sploh hoce (poglej drugo temo, kjer sprasuje o Poco F1 ...)


Pocophone F1 bom kupil. Mislil sem imeti še sekundarni mobilnik. Kateri je najboljši od 250-300 EUR? Redmi Note 7?

BTW, nov iPhone 6s je v Big Bangu 360 EUR. V Kommdata je okoli 350 EUR. Rabljenega ne bi kupil zaradi baterije.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

baterijo menjaš in mirna bosna za naslednjih par let
#brezpodpisa

MrStein ::

Eni so zgleda razširili mit, da je menjava baterije nemogoča.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

zalomi se, če so baterije ali ohišja lepljena skupi, pol je pain. Pri vsaj starejših iphonih pa samo odstraniš 2 šraufa odspod, ekran dol in potegneš čigumi trakce od baterije, da pade ven.
#brezpodpisa

shadeX ::

Pri iPhonu 7 je pa že problem, ker izgubiš vodotesnost, če to delaš sam.

Matija82 ::

Koliko znaša neka ugodna cena za 16GB SE leta 2019? 100€?

MrStein ::

Za rabljenega mogoče, za novega dvomim.

Razen če misliš "a je 100 EUR ugodna cena za ta telefon?" potem je odgovor DA. (če ti ni problem stisniti podatke v 16 GB, sem na moje pogledal in imam porabljeno 27 GB, od tega 15 "bedarij", ki bi jih lahko komot izbrisal)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

z 16gb se da prezivet, ce stvari posyncas v cloud in nimas kaj dosti appov. na svoji 6ki imam tako in zanenkrat ni problem..
#brezpodpisa

Matija82 ::

MrStein je izjavil:

Za rabljenega mogoče, za novega dvomim.

Razen če misliš "a je 100 EUR ugodna cena za ta telefon?" potem je odgovor DA. (če ti ni problem stisniti podatke v 16 GB, sem na moje pogledal in imam porabljeno 27 GB, od tega 15 "bedarij", ki bi jih lahko komot izbrisal)


V bistvu ja, vprašanje je bilo "Ali se splača dat 100€ za rabljen iPhone SE 16GB v letu 2019?". Sama kapaciteta me ne moti, sem tu bolj minimalist.

zee ::

V bistvu ja, vprašanje je bilo "Ali se splača dat 100€ za rabljen iPhone SE 16GB v letu 2019?". Sama kapaciteta me ne moti, sem tu bolj minimalist.


Ne. Telefon je prevec zastarel, 16 GB je bistveno premalo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

Zastarel v kakem smislu? Dela čisto v redu.

Pri rabljenem je le vprašanje ohranjenosti, to je vedno loterija.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tikitoki ::

hojnikb je izjavil:

baterijo menjaš in mirna bosna za naslednjih par let

Menjava prilepljenih baterij je vedno riskantna. Sem ravno menjal eno, muka, ker nimas dostopa, lepilo pa dobro drzi. Ja, sem segrel zadevo. Seveda je mozno, sam je smiselno zgolj, cecena opravici.

hojnikb je izjavil:

zalomi se, če so baterije ali ohišja lepljena skupi, pol je pain. Pri vsaj starejših iphonih pa samo odstraniš 2 šraufa odspod, ekran dol in potegneš čigumi trakce od baterije, da pade ven.


Ni res, ker se cigumi trakci radi strgajo. Pol mas pa zurko spravt proc baterijo, brez poskod cesarkoli. Sem jih poslal v pm, k sem se s tem vceraj zezu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple znatno otežil menjavo baterij v iPhonu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12321837 (16371) bbf
»

Apple pripravlja vlagatelje na nižjo prodajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
9819892 (15435) AgiZ
»

Qualcomm dosegel prepoved prodaje iPhona 7 in 8 v Nemčiji

Oddelek: Novice / Tožbe
237260 (4247) shadeX
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419810 (13085) sift
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9037679 (32771) Furbo

Več podobnih tem