» »

Stvari, ki se jih nikoli ne kupuje rabljene

Stvari, ki se jih nikoli ne kupuje rabljene

shadeX ::

Npr, pohištvo, spalnica itd, spada v to kategorijo? Ali se dejansko dobijo ljudje, ki plačajo za rabljeno posteljo, kavč itd?

Imam dost šare doma, gledam da bi dal na oglasnik (bi rad prihranil pot do smetišča), ampak tega je ogromno. Ob tem se mi poraja vprašanje, glede na to koliko ponudbe je, ali dejansko to sploh kdo vzame.

Na bolhi je celo kategorija "Spodnje perilo" ali pa Erotični pripomočki kot so vibratorji... mislm a to dejansko gre?

starfotr ::

Ti daj na bolho ali na podarim.si, pa se boš vsega znebil. Dopiši, da je lastnen prevoz in iznos iz objekta pogoj.

mlamat ::

Spodnje perilo kupujejo ravno zato ker je rabljeno.

jocoj ::

Vse kar sem dal na podarimo.si in tega je bilo ogromno, je šlo v nekaj urah.

zobnik ::

Se da dobit poceni novo...načeloma pa nobenih oblačil, obutve, posteljnina, pohištvo pogojno, če ni blaga poleg....avto pa itak ko ga kupim fejst s tekočim praškom zdrgnem, ko je zunaj vroče....pa orn spiham s veliki kompresorjem.

shadeX ::

jocoj je izjavil:

Vse kar sem dal na podarimo.si in tega je bilo ogromno, je šlo v nekaj urah.


:O

Pa tudi pridejo iskat? Namreč imam največ take robe, ki jo je sitno vlačit okol. Omare, kavči, jogiji itd. Preden jaz to spucam, bom ob cel teden.

Tnx za spletno stran, nisem vedel da obstaja.

jocoj ::

Jogije sem zabrisal na kosovca. Ni mi ravno, da bi tole naprej dajal. Če je primerno ohranjeno oziroma delujoče, pridejo vse iskat. Namreč veliko stvari ljudje podarjajo nedelujočih. Moraš napisat oseben prevzem - lasten prevoz. Seveda je odvisno tudi iz kje si. V Ljubljani gre vse. Saj vidiš že pri kosovcu, majstri dežurajo noč in dan in vse kar je uporabnega takoj izgine.:D

Ales ::

Eni živijo od tega, da pridejo tako robo iskat in jo potem preprodajo.

jocoj ::

Sicer ne vem iz kje si in kako imate tam urejeno, ampak v LJ in okolici si lahko enkrat na leto brezplačno naročiš odvoz kosovni odpadkov in ti pridejo šaro iskat na dom, če ne bo šlo s podarjanjem.

http://www.snaga.si/locevanje-odpadkov/...

gendale2018 ::

tipkovnica
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

zobnik ::

zakuriš ponoči oz. ko je megla, če živiš izven naselja

janezvalva ::

zares stare krame

BivšiUser2 ::

Mi smo take stvari dajali poleg smetnjakov, in je roba hitro šla, dokler se tam ni nekaj zapalilo. Sedaj imamo vsaj za perilo namenski smetnjak. Se pa spomnim, da so mimo prišli eni, ki so take stvari iskali. So počakali do zadnjega kosa.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Saul Goodman ::

zobnik je izjavil:

zakuriš ponoči oz. ko je megla, če živiš izven naselja


najdl smo ga, pobje. gremo po kole!

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

Npr, pohištvo, spalnica itd, spada v to kategorijo? Ali se dejansko dobijo ljudje, ki plačajo za rabljeno posteljo, kavč itd?

Imam dost šare doma, gledam da bi dal na oglasnik (bi rad prihranil pot do smetišča), ampak tega je ogromno. Ob tem se mi poraja vprašanje, glede na to koliko ponudbe je, ali dejansko to sploh kdo vzame.

Na bolhi je celo kategorija "Spodnje perilo" ali pa Erotični pripomočki kot so vibratorji... mislm a to dejansko gre?


Staro pohištvo gre za med, v resnici. Daš na letgo, pa gre takoj. Ponavadi kupi kdo, k opremlja kako garažo, da naredi kako kuhnjico za zimske obiske itd.

Phantomeye ::

Ne vem, kako je po drugih občinah, ampak pri nas lahko na zbirališče vsak mesec pripelješ do 3 kubične metre kosovnih odpadkov... in mi gre na živce, ker ti sikajo, če pripelješ več. Mislim, celo leto plačuješ storitev, koristiš jo pa enkrat v letu, pa ti glumijo, da je preveč. Če smo realni ponavadi gospodinjstvo toliko odpadkov v enem mesecu predela, le v primeru, da prenavlja hišo.

Če bi za hec vsi v občini vsak mesec vozili po 3 kubike, bi se jim pa sistem sesul.

borisk ::

Pri nas ni omejitve, imamo zbirne centre, včasih moraš imeti odrezek da pokažeš da si iz naše občine, drgač pa količina ni problem, edino podjetja ne smejo vozit odpadkov. aja pa za hrbtom ti stoji, ko sortiraš, je ene 15 različnih kontejnerjev, so res občutljivi, ampak v občini pa praktino ni divjih odlagališč. odprto pa imajo 2x na teden, sredo in soboto...

Netrunner ::

shadeX je izjavil:


Pa tudi pridejo iskat? Namreč imam največ take robe, ki jo je sitno vlačit okol. Omare, kavči, jogiji itd. Preden jaz to spucam, bom ob cel teden.

Tnx za spletno stran, nisem vedel da obstaja.


Ko sem prenavljal stanovanje je bilo en kup šare ki je bilo za moje pojme direkt za v smeti. Vse sem dal na podarim.si. Stanovanje je bilo v roku 1 tedna prazno. So prišli razstavili odnesli. Jaz nisem nič pomagal saj sem imel drugo delo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

digitalcek ::

shadeX je izjavil:

Npr, pohištvo, spalnica itd, spada v to kategorijo? Ali se dejansko dobijo ljudje, ki plačajo za rabljeno posteljo, kavč itd?

Imam dost šare doma, gledam da bi dal na oglasnik (bi rad prihranil pot do smetišča), ampak tega je ogromno. Ob tem se mi poraja vprašanje, glede na to koliko ponudbe je, ali dejansko to sploh kdo vzame.

Na bolhi je celo kategorija "Spodnje perilo" ali pa Erotični pripomočki kot so vibratorji... mislm a to dejansko gre?


Gre, gre, pa še kako gre,

So ljudje, ki ne morejo kupovati nove stvari (socialno šibki, brezposelni), smo pa tudi ljudje, ki nam pravijo minimalisti.
Taki smo mnenja, da je treba bundo, hlače, kamero, hladilnik, pralni stroj, omaro, stol "zgoniti" do konca, do dejanske smrti artikla...

Tudi zato, ker nam veliko pomeni, da manj onasnežujemo.

Morebitno pametovanje, da onasnežujemo že s tem, da smo na svetu, da hodimo naokrog oblečeni, da kaj pojemo in kaj pokakamo, si zadržite zase...

Jaz bi recimo takoj kupil posteljo - pograd, ter kakšen kos pohištva iz šešdestdesetih, sedemdesetih let... Nekaj namreč opremljam v "retro" stilu.

mihor ::

jocoj je izjavil:

Saj vidiš že pri kosovcu, majstri dežurajo noč in dan in vse kar je uporabnega takoj izgine.:D


Vsaj v Ljubljani imajo doušnika, ki sporoča cigo ekipam kdaj in kje so naročili kosovca. Sem 100%. Ker smo pred par leti naročili kosovca, ko je bila cesta zaprta, živa duša se takrat ni tam vozila naokoli. Na predvečer kosovca sem začel nosit robo pred bajto in lo and behold, ekipa cigotov je takoj uletela. Sem jih samo prosil, da naj ne razmečejo preveč, sicer pa naj si kar postrežejo.

Mislim, da je to simbioza, snaga sporoči cigo reciklatorjem, le-ti potem spucajo večino robe, tako da snaga potem samo še postrga ostanke. Imajo oboji profit od tega. :)

Phantomeye ::

digitalcek je izjavil:

shadeX je izjavil:

Npr, pohištvo, spalnica itd, spada v to kategorijo? Ali se dejansko dobijo ljudje, ki plačajo za rabljeno posteljo, kavč itd?

Imam dost šare doma, gledam da bi dal na oglasnik (bi rad prihranil pot do smetišča), ampak tega je ogromno. Ob tem se mi poraja vprašanje, glede na to koliko ponudbe je, ali dejansko to sploh kdo vzame.

Na bolhi je celo kategorija "Spodnje perilo" ali pa Erotični pripomočki kot so vibratorji... mislm a to dejansko gre?


Gre, gre, pa še kako gre,

So ljudje, ki ne morejo kupovati nove stvari (socialno šibki, brezposelni), smo pa tudi ljudje, ki nam pravijo minimalisti.
Taki smo mnenja, da je treba bundo, hlače, kamero, hladilnik, pralni stroj, omaro, stol "zgoniti" do konca, do dejanske smrti artikla...

Tudi zato, ker nam veliko pomeni, da manj onasnežujemo.

Morebitno pametovanje, da onasnežujemo že s tem, da smo na svetu, da hodimo naokrog oblečeni, da kaj pojemo in kaj pokakamo, si zadržite zase...

Jaz bi recimo takoj kupil posteljo - pograd, ter kakšen kos pohištva iz šešdestdesetih, sedemdesetih let... Nekaj namreč opremljam v "retro" stilu.


Da te nekaj naučim, vintage = staro, retro = imitacija starega.

digitalcek ::

mlamat je izjavil:

Spodnje perilo kupujejo ravno zato ker je rabljeno.


V promet gredo tudi sramne dlake, urin, nohti in še kaj. V Nemčiji recimo.
Eni imate fetiš na kopičenje denarja (pohlep), drugi pa pač na kaj drugega...

Phantomeye je izjavil:


Da te nekaj naučim, vintage = staro, retro = imitacija starega.


Se pardoniram... Površnost, slab spomin.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

V mestih je lažje, staro pohištvo samo daš popoldne zraven smetnjakov. Če je v redu, zvečer tega ni več.

Folk pobere vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

digitalcek ::

Invictus je izjavil:

V mestih je lažje, staro pohištvo samo daš popoldne zraven smetnjakov. Če je v redu, zvečer tega ni več.
Folk pobere vse...


Kar jasno kaže, da smo po štandardu ujeli, najbrž tudi prehiteli - Švico...

Enosobno stanovanje na Nazorjevi ulici, fotografirano danes dopoldne:


KAVINSKY ::

Moderator me je opozoril naj ne delam osebnih napadov, ampak...

... si kdaj bil v tujini? Kose pohištva dobiš isto pred hišami in blokih v Njemački. Drugo jutro greš mimo, so kupi pol manjši. Podobno so te "enosobna" stanovanja. Pri nas je tako slabo, da hodijo gor iz Romunije beračiti.

digitalcek ::

KAVINSKY je izjavil:

Moderator me je opozoril naj ne delam osebnih napadov, ampak...

... si kdaj bil v tujini? Kose pohištva dobiš isto pred hišami in blokih v Njemački. Drugo jutro greš mimo, so kupi pol manjši. Podobno so te "enosobna" stanovanja. Pri nas je tako slabo, da hodijo gor iz Romunije beračiti.


1. V Njemački so, si sam napisal, naslednji dan kupi pol manjši. Pri nas naslednji dan na ulici ni nič več...

2. Klošarje v Avstriji in Nemčiji, še posebej v centrih mest, policija ODSTRANJUJE.
Ker kazijo izgled centrov mest.
Ker take fotografije, objavljene na spletu, negativno vplivajo na image nekega mesta, na obisk.

V Celovcu, recimo, preverjeno, niti ne smeš ležati na klopci v parku. Pa naj si klošar, ali utrujen turist.

juroz ::

Postelja, čevlji ter tisto bolj intimno perilo to ne.

Ostalo pa če je dobro ohranjeno za pošteno ceno - zakaj pa ne.

energetik ::

Glede osnovnega vprašanja, nikoli ne kupujem rabljeno: obleka, jogiji, posteljnine, kavč, posoda, pribor itd.
Vse ostalo načeloma da. Sploh pri avtih se prihrani tako tisoče €.

shadeX ::

Hm očitno zadeva kar gre. So me klicali ljudje da jutri pripeljejo prikolico in bojo samo vozili proč.

Kdo bi si mislil :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ales ::

Praktično vsak razen tebe? :))

shadeX ::

Jah ne vem, v rabljenih jogijih, posteljah in omarah ne vidim nobene praktične vrednosti. Sam ne bi uporabljal nikoli takega pohištva.

Ampak očitno nekatere to sploh ne moti. Super, volk sit, koza cela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MihaK3 ::

shadeX je izjavil:

Npr, pohištvo, spalnica itd, spada v to kategorijo? Ali se dejansko dobijo ljudje, ki plačajo za rabljeno posteljo, kavč itd?

Imam dost šare doma, gledam da bi dal na oglasnik (bi rad prihranil pot do smetišča), ampak tega je ogromno. Ob tem se mi poraja vprašanje, glede na to koliko ponudbe je, ali dejansko to sploh kdo vzame.

Na bolhi je celo kategorija "Spodnje perilo" ali pa Erotični pripomočki kot so vibratorji... mislm a to dejansko gre?

Ma kupuje se vse, ni da ni, če ti in jaz nečesa ne bi (sam načeloma rabljeno iščem in kupujem le tehnično robo), še ne pomeni da drugi ne bodo. Seveda so določene stvari, pri katerih nikoli ne bi niti razmišljal, da bi jih dajal v oglase (spodnje gate in podobno, tudi če bi bile še nerabljene), ampak pri pohištvu sploh netapeciranem pa ni dileme - daš oglas in bo prej ali slej šlo (seveda za ustrezno nizko ceno).

The Player ::

Če daš dobro ceno (ali celo brezplačno), bo (skoraj) vse šlo.

Drugače pa ne veš dokler ne probaš ;)

Jaz sem se znebil že dosti stvari, ki jih sploh nisem pričakoval, da bodo šle.

gruntfürmich ::

shadeX je izjavil:

Jah ne vem, v rabljenih jogijih, posteljah in omarah ne vidim nobene praktične vrednosti. Sam ne bi uporabljal nikoli takega pohištva.

Ampak očitno nekatere to sploh ne moti. Super, volk sit, koza cela :)


najslabši primer reciklatorstva pohištva so razne gazde ki opremljajo luknje za svoje delavce iz juga. tam je vse dobro.
drug slab primer so slovenčki po večini vikendaši, ki so ves denar vrgli v stene, za notranjost pa jim zmanjka; to so takšni ki vedo da se vidi samo zunanjost vikenda, notranjost pa ne...
potem pa še ostanejo razni socialci in ostale (revne) manjšine; oboževalci vintiđa v sloveniji ne pridejo ravno na svoj račun...

s kupovanjem stare robe zame ni problemov (ko sem se vselil v prejšnje stanovanje sem uporabljal obstoječi jogi, v obstoječem stanovanju sem pa recimo takoj kupil novega); glavni problem je ker je v sloveniji stara roba v večini navadno kložje in ne kvaliteten star proizvod
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Miha 333 ::

Da vas razsvetlim. Staro pohištvo, ki ga ljudje podarjajo, marsikdo vzame kot zastonj kurjavo. Lepo doma razreže in ima namesto drvi. Da se ne boste preveč sekirali glede ohranjenosti ... in to je tudi razlog, da gre čisto vse.

ziga1990 ::

Jaz pa ne kupujem rabljenih računalnikov in računalniških komponent
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

starfotr ::

Pohištvo je za kurjavo mnogo slabše oziroma terja preveč dela in preveč rizika, da z motorko kaj zadaneš. Omare moraš razbiti, kar je spet preveč dela za premalo kurjave.

Jaz imam v firmi polno palet, večina takih, ki niso vračljive. Kdaj je problem se jih znebiti, ker imajo vsi polno kurjave. Potem pa stoji nekaj časa, nato pa se spet kdo najde, ki rabi in odpelje.

Hočem reči, da se dobi več lesa, v katerega je treba vložiti manj dela in lažje pelješ ter več lahko pelješ na enkrat. Tako, da pohištvo ni ravno ok za ta namen.

shadeX ::

The Player je izjavil:


Drugače pa ne veš dokler ne probaš ;)


Če imaš toliko časa kot jaz (nič), je težko že poslikat vso šaro, spisat opis in dat na net. Mogoče me edino let-go reši, kjer sam poslikam in objavim.

Kako pa na let-go gre taka roba?

MihaK3 ::

Ja pohištvo za kurjavo res ni to to - kot že rečeno preveč dela z razmontiranjem in razbijanjem, tveganje pri žaganju in pa iveral zapaca peč in smrdi (+ spušča strupene pline)

gruntfürmich ::

Miha 333 je izjavil:

Da vas razsvetlim. Staro pohištvo, ki ga ljudje podarjajo, marsikdo vzame kot zastonj kurjavo.

mislim da je takih izredna manjšina...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Niti ne...

Ko so po Ljubljani kosovni odvozi, lesene zadeve hitro zginejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Pa ne za kurjavo. Za uporabo/preprodajo pa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

postelja - Eko usnje ali blago?

Oddelek: Loža
171571 (1262) 2dark
»

Opremljanje garsonjere 28m2

Oddelek: Loža
71675 (1333) Kleemen
»

približno kolko €€ bi rabil za opremit 40m2 flat

Oddelek: Loža
346851 (5418) NikolormousB
»

Ureditev sobe

Oddelek: Loža
91220 (957) dzinks63
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818307 (16827) Pyr0Beast

Več podobnih tem