» »

LG V50 ima dva zaslona

LG V50 ima dva zaslona

Slo-Tech - Medtem ko so letos aktualni telefoni z ekranom, ki se prepogne - na MWC 2019 jih je cel kup - je LG preizkusil, kako bi se obnesla dva zaslona. LG V50 ThinkQ nima prepogljivega zaslona, ima pa dva praktično identična zaslona, ki skupaj lahko delujeta podobno kot večji telefon na prepogib.

Na prvi pogled je LG V50 povsem običajen telefon. Ima 6,4-palčni zaslon z ločljivostjo 3120 x 1440, procesor Snapdragon 855, 6 GB pomnilnika in 128 GB prostora za shranjevanje podatkov. Zadaj ima tri kamere, spredaj dve, vse skupaj pa napaja baterija s kapaciteto 4000 mAh. Priključki so prav tako standardni - USB-C, za slušalke in seveda ležišče microSD.

Poleg zaslona telefon izstopa tudi zaradi modema Snapdragon X50, ki prinaša podporo 5G. Ta ni več najnovejši, saj je Snapdragon minuli teden pokazal Snapdragon X55, ki bolje podpira 5G, a s prvimi verzijami so običajno kakšne porodne težave.

Naslednja posebnost pa je LG DualScreen. Gre za ovitek, ki pa ima na notranji strani pravcati 6,2-palčni zaslon z ločljivostjo 2160 x 1080. Zaslona imamo lahko drugega ob drugem. Pomožni zaslon se napaja prek posebnega trikontaktnega priključka, komunicira pa prek posebnega Wi-Fija. Med zaslonoma je pregib, pa tudi nekaj roba, zato ju ne bomo mogli uporabljati kot en velik zaslon. Sta pa povsem spodobna za uporabo dveh aplikacij hkrati ali kaj podobnega. Ali pa na primer na enem zaslonu igramo igro, na drugem pa emuliramo krmilnik.

Telefon bo stal dobrih 1000 dolarjev (točnega podatka še ni) in bo na voljo pred poletjem, najprej v ZDA.

45 komentarjev

kixs ::

Brezveze... prepoceni...

WhiteAngel ::

Pa dobro, kdaj bomo zdaj koncno docakali fizicne tipkovnice nazaj. Za hitro tipkanje mailov in za terminal sta dva zaslona sicer dobrodosla, ampak se vedno pa to ni to.

forplan ::

To mi zgleda kot da niso znali uštimat prepogljivega zaslona, potem pa so morali nekaj ukrenit :)
da se strinjam

Stikalo ::

Ne vem kaj so znoreli s temi folding telefoni. Še vedno mora biti ob običajni uporabi biti res dober telefon. Dvomim, da se bo komerkoli dalo ves čas nekaj odpirati in zapirati... Te mehanske rešitve se slabo obnesejo pri vsakodnevni uporabi.

shadeX ::

To bo samo čas povedal ali to drži. Prodaja kot prvi indikator in uporaba take naprave na daljši rok. Nemogoče je komentirat uporabnost in delovanje preden zadevo sprobaš.

zmaugy ::

Sprobali pa bojo, ko bo poceni. Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.

Bizkit45 ::

zmaugy je izjavil:

Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.


razen vsi iphone userji?

filip007 ::

Zdaj bo še Nintendo DS, ostal brez profita.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

zmaugy ::

Bizkit45 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.


razen vsi iphone userji?


Ker...?

Key Quest ::

filip007 je izjavil:

Zdaj bo še Nintendo DS, ostal brez profita.


Ce nima fizicnih gumbov, ni ravno neka konkurenca. Sicer pa je DS serija vrjetno na koncu svoje zivljenske dobe, bomo kmalu videli ce bo Nintendo poenotil svoja dva sistema.

MrStein ::

Stikalo je izjavil:

Ne vem kaj so znoreli s temi folding telefoni. Še vedno mora biti ob običajni uporabi biti res dober telefon. Dvomim, da se bo komerkoli dalo ves čas nekaj odpirati in zapirati... Te mehanske rešitve se slabo obnesejo pri vsakodnevni uporabi.

Sem skoraj deset let uporabljal telefon tipa "odpri". Mehanika je čisto dobro držala.
Pa to sem ga odpiral vsakič, za razliko od teh, ki so uporabni tudi zaprti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Markoff ::

kixs je izjavil:

Brezveze... prepoceni...

Ja, to je za otroke nižjega razreda. Moji mulci s takimi, ki imajo tole revščino, ne bodo niti spregovorili...
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Netrunner ::

:) nevedo kaj bi se izmislili novega. Sem pričakoval, da bo nekdo naredil dual screen, vendar da bi bil eden klasičen drugi pa eink oz. kaj podobnega.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

WhiteAngel ::

zmaugy je izjavil:

Sprobali pa bojo, ko bo poceni. Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.


Teli telefoni bi lahko imeli niso v poslovnih uporabnikih, ki veliko berejo maile, kaksna poslovna porocila, cena jim pa ni ovira. V bistvu dost idealka za BlackBerry.

OK.d ::

Proizvajalcem zmanjkuje idej, pa kdo bo to sranje nabavil za 1000€+8-O
LPOK.d

zmaugy ::

WhiteAngel je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sprobali pa bojo, ko bo poceni. Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.


Teli telefoni bi lahko imeli niso v poslovnih uporabnikih, ki veliko berejo maile, kaksna poslovna porocila, cena jim pa ni ovira. V bistvu dost idealka za BlackBerry.


Ja, samo da BB nihče več ne jemlje resno. Morda takrat bi to šlo takrat, ko se še niso prodali raznim vladam in jim dali dostop do enkripcije. Po mojem prej Apple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Key Quest ::

WhiteAngel je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Sprobali pa bojo, ko bo poceni. Večina ne bo za hec kupila naprave za jurja in več, da bi videla, če jim ustreza.


Teli telefoni bi lahko imeli niso v poslovnih uporabnikih, ki veliko berejo maile, kaksna poslovna porocila, cena jim pa ni ovira. V bistvu dost idealka za BlackBerry.


Osebno sicer precej casa prezdim pred mail clienti, vendar tle je zal uporabna vrednost take naprave zelo majhna. Ce bi imel fizicno tipkovnico v stilu starejsih Nokij (E70 in E75 sem precej uporabljal, pol pa se E7 in N900, ki pa jih zal nisem imel), bi bil precej zagret za zadevo, tako da pa zal raje imam navaden monolitni telefon in posebej tablico z dodatno fizicno tipkovnico.

Vitamin-B ::

Telefon za katerega bi takoj dal 800 € bi bila solidna moderna izvedba androida z designom Nokie N97 (hw tipkovnica in mehanizem za odpiranje). Za vse ostalo do 300. Za foldable, ko jih dopilijo pa 500.

GupeM ::

Netrunner je izjavil:

:) nevedo kaj bi se izmislili novega. Sem pričakoval, da bo nekdo naredil dual screen, vendar da bi bil eden klasičen drugi pa eink oz. kaj podobnega.

https://www.gsmarena.com/yota_yotaphone...

          ::

OK.d je izjavil:

Proizvajalcem zmanjkuje idej, pa kdo bo to sranje nabavil za 1000€+8-O


Treba je iskati niše. Običajnih touch telefonov je nebroj in tam težko izstopaš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gusto ()

Key Quest ::

Predvsem pa postaja nemogoce konkurirat ultra budget kitajcem. Pocasi bodo ne-kitajskim znamkam ostal samo se vrh ponudbe, pa se to je vprasljivo koliko casa bo ste tako.

          ::

Odvisno katero ciljno skupino imaš v mislih. Od ljudi, ki jih sam srečujem na dnevni ravni (poklicno in zasebno), jih ima 90% ne-kitajsko znamko.

gusto ::

          je izjavil:

Treba je iskati niše. Običajnih touch telefonov je nebroj in tam težko izstopaš.


Ehh... po nesreči kliknil predlagaj izbris. Jaz povem tržno nišo, kompakten flagship, telefon s čimvečjim zaslonom, kolikor pač uspejo stlačit v 130mm višine in 65mm širine. Po forumih ljudje pisarijo, da želijo tak telefon, ne vem zakaj nihče ne posluša.

          ::

A ni to cca. toliko, kolikor imajo vsi sedanji telefoni?

Gajec ::

Poleg selfijev (kdor jih pač tako rad dela), kaj je dodana vrednost dveh enkranov?

Netrunner ::

Gajec je izjavil:

Poleg selfijev (kdor jih pač tako rad dela), kaj je dodana vrednost dveh enkranov?


Bolj komot surfanje na kavču :)

Nevem na kaj ciljajo, saj zaslon bo še vedno premajhen za kakšno komot delo in če ne bodo dali konkretne baterije bodo treba imet powerbank vedno pri sebi.

Meh... samo smejim se temu "napredku". bomo videli kaj bo prinesla prihodnost.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

          ::

Netrunner je izjavil:

Meh... samo smejim se temu "napredku". bomo videli kaj bo prinesla prihodnost.


Kaj misliš da bo prinesla?

Gajec ::

Netrunner je izjavil:

Gajec je izjavil:

Poleg selfijev (kdor jih pač tako rad dela), kaj je dodana vrednost dveh enkranov?


Bolj komot surfanje na kavču :)

Nevem na kaj ciljajo, saj zaslon bo še vedno premajhen za kakšno komot delo in če ne bodo dali konkretne baterije bodo treba imet powerbank vedno pri sebi.

Meh... samo smejim se temu "napredku". bomo videli kaj bo prinesla prihodnost.


Nene, ne sprašujem za te prepogibljive, za te razumem, da ti dajo "komfort" z večjim zaslonom.
Za tega v novici sprašujem. Iz vsake strani en ekran. Čemu?

Matev ::

to je imela kyocera že pred leti
a je dual zaslon bil takrat sprejet kot en velik fail

Dr_M ::

Kolikor imam izkusnje z LG telefonu, bo tole odlicen HW in odlicen SW, ne vidim pa neke uporabnosti dveh zaslonov v pokoncnem nacinu, kvecjemu motece bo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Prospekt ::

5G is the new 3D TV. :D

mailer ::

nevedo kaj bi se izmislili novega. Sem pričakoval, da bo nekdo naredil dual screen, vendar da bi bil eden klasičen drugi pa eink oz. kaj podobnega.
Yotaphone je to že imel, dejansko barvni zaslon uporabljaš le pri multimediji.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Gagatronix ::

Dati 1000 eur za telefon se mi zdi absurd, ampak to je moje osebno mnenje, ker jaz telefon uporabljam samo za klice in sporocila in sem popolnoma zadovoljen s feature phone-om za 80 eur v prosti prodaji (8110 4G).

MrStein ::

Woot? Nokia za 15 EUR in basta.
Mislim kaki zapravljvec...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

slo81 ::

Markoff :: danes, 07:59:28
Kaj se ti in tvoji froci imate za nadpovprečne?
Boljše bi bilo če se nebi oglasil,kajrti mi navadni ljudje se počutimo zelo majni naspram tebe in tvojih frocov,b....o!

Gagatronix ::

MrStein je izjavil:

Woot? Nokia za 15 EUR in basta.
Mislim kaki zapravljvec...


V zivljenju nisem imel telefona drazjega od 100 eur. Zato sem si ta znesek postavil za mejo.

freesty ::

Mislim, da bi bilo boljse, ce bi naredili foldable telefon, ki bi imel zadaj fizicno tipkovnico namesto ekrana. In ko bi raztegnil bi ti sel telefon v landscape mode.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Gagatronix ::

HTC did that. Sem si lastil dolgo casa TyTN II.

Half-Saint ::

freesty je izjavil:

Mislim, da bi bilo boljse, ce bi naredili foldable telefon, ki bi imel zadaj fizicno tipkovnico namesto ekrana. In ko bi raztegnil bi ti sel telefon v landscape mode.


Cajt, da nardijo HTC Touch Pro 3 z Androidom :-)
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Matev ::

Mislim, da bi bilo boljse, ce bi naredili foldable telefon, ki bi imel zadaj fizicno tipkovnico


back to 90s

kdo danes sploh še potrebuje fizične tipkovnice na mobitelih?

Key Quest ::

Vsak ki hoce kaj napisat.

Gagatronix ::

Matev je izjavil:

Mislim, da bi bilo boljse, ce bi naredili foldable telefon, ki bi imel zadaj fizicno tipkovnico


back to 90s

kdo danes sploh še potrebuje fizične tipkovnice na mobitelih?


Jaz. Na 5110 in 3210 sem lahko slepo natipkal prakticno vsak SMS. Ce bi hotel to na touchscreenu ... tough tits. Ne moze, bre.

Matev ::

Jaz. Na 5110 in 3210 sem lahko slepo natipkal prakticno vsak SMS. Ce bi hotel to na touchscreenu ... tough tits. Ne moze, bre.


ja tipkovnica je zakon

žalostno je da je nihče ne uporablja več

ane?

spegli ::

Hmal bo telefon dražji ko avto :)

lucca brassi ::

Najdu na YT kako se mojemu telefonu zamenja baterijo , ....to bom naredu !
moments before detonation


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motorola predstavila Droid Turbo 2 z nezlomljivim zaslonom in manjšega brata Droid Ma

Oddelek: Novice / Android
3413491 (10866) MrStein
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841302 (32550) boolsheat
»

Nokia je predstavila nove Lumie

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3912016 (6424) nejcek74
»

Xperia Z1S - zmogljiv telefon v žepu prijazni obliki? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5032155 (28810) floyd1

Več podobnih tem