» »

Samsung pokazal nove Galaxyje 10

1
2
3 4

WhiteAngel ::

Tale Samsung Fold je kul. Končno nekaj uporabnega za terminal ala Nokia N900.

Markoff ::

Žaba ni hotela dlančnikov in tablic, zato so jo raje bolj počasi kuhali, tako da bodo megatelefoni naslednja velika stvar.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

vostok_1 ::

Kdaj pa dobimo alternativo androidu?


Silly me. Nikoli. Ker danes ne moreš več dat produkta na trg, če ni spyware vgrajen. Ostane samo open source.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Machete ::

Sklopiš mobile data in wifi pa je a ni tako? Artyom style. :]
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

PARTyZAN ::

Če ni open source v resnici ne veš, če je produkt spyware ali ne.

barakus ::

scipascapa je izjavil:

Erm, hvala bogu, da imamo Xiaomi za 150-300€ rang, ki mu NE MANJKA NIČ.


Zaenkrat jim manjka kombinacija stock android + NFC.

vostok_1 ::

PARTyZAN je izjavil:

Če ni open source v resnici ne veš, če je produkt spyware ali ne.


Zagotovo je. Ker ni več podjetja, ki ne bi to vgrajevalo. Danes še USB ključ ponuja neke cloud storitve itd.
Skratka...i hate the future and i hope it dies soon.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nikonja ::

Sej ne rabiš spyware če nas cca 90% deli svoje informacije na široko po socialnih omrežjih, brezplačno in brez prisile. Po meni res ni potrebe po spywarima, pa te še dobijo, pa sranje, pa firma gubi dnar....

PARTyZAN ::

barakus je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Erm, hvala bogu, da imamo Xiaomi za 150-300€ rang, ki mu NE MANJKA NIČ.


Zaenkrat jim manjka kombinacija stock android + NFC.


Manjka jim dobra kamera. "Stock"ish android imaš na telefonih iz Android One programa - Xiaomi A1 in A2, recimo. NFC je pa pri poceni kitajcih križ, ja.

Dimnik ::

Vse to imaš pri mi serijah, razen stock androida

Machete ::

10 year challenge. Post your year by year photo. Front and side view. Likes will be fewer if you use sunglasses and hats. Also extra points for showing your kids how they are growing.
In frizerke lepo fopajo gor fotke. Če jim zukerberg pošlje domov epruvete bojo še brise in jajčka oddale nazaj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

Nikonja je izjavil:

počakaj cca pol leta in dobiš 10ko za 500-600 ojra.

but but but, potem nebos najbol kul v grupi, ce ne kupis _takoj_ najnovejši model :\

scipascapa je izjavil:

Erm, hvala bogu, da imamo Xiaomi za 150-300€ rang, ki mu NE MANJKA NIČ.

no, seveda mu manja. Ce ne druga, statusni simbol.

MrStein je izjavil:

Aha, torej ima night-mode, kot vsak najbolj poceni monitor zadnjih let (in Windows 10, če se ne motim)?

PS: 12 GB RAM-a? Toliko moj workstation nima. A planirajo kaki killer app, ki bo to potreboval?

Android.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

blackbfm ::

To, v enem letu smo prebili psihološko mejo 1000 IN 2000 €! The sky is the limit, to gre zdaj gor eksponentno, marketingu so se zenice že spremenile v znakce za južnokorejske wone...


Nevem če so to psihološke meje, povprečen človek ne bo hitel v nakup telefona za 2k eur.. jz bi temu raje rekel priprava na manjšo prodajo z dražjimi in ekskluzivnejšimi izdelki ker je low in mid trg je enostavno prenasičen

Glede na to, da do zdaj nismo niti vedeli, da je modra barva škodljiva, bi prav prišlo nekaj besed o tem.


Ne mi rečt da nikoli nisi slišal o škodljivosti UV? Moder speketer je takoj zraven in vsaka stvar ki seva modro odda še nekaj uv (in kontra).. vprašanje je bolj če telefon odda škodljive količine tega spektra. Dokler ne pretiravaš s svetlostjo, posebej v temi, mislim da ni sile.

MrStein ::

Ja, UV in modro je isto. Monitorji oddajajo UV.

No, bomo tak: a lahko te trditve podpreš s čim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ganon ::

Brez skrbi, kljub dvem tisočakom se bo Fold zelo dobro prodajal, tudi pri nas. Tako ali tako se večina telefonov po svetu proda preko operaterjev, na obroke.

louser ::

Pa ima res NPU?
Ker Snapdragon ga do sedaj ni imel.

Cruz ::

Nekatere stvari je boljše samo gledati. V mojem primeru so to: thots, Bentley motors, hamburgerji nad 6EUR in flagship telefoni. :)

Komaj čakam, da sprobam Samsung Fold v trgovini. Prodajal se bo sigurno.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Han ::

Stikalo (gumb) za vklop/izklop je previsoko. ;((

gddr85 ::

ah, kdo pa še prižiga z gumbom ;)

blackbfm ::

MrStein je izjavil:

Ja, UV in modro je isto. Monitorji oddajajo UV.

No, bomo tak: a lahko te trditve podpreš s čim?


mogoče vprašaj direkt samsung čemu zmanjšujejo škodljivo modro svetlobo

Evolve ::

Kokr so nabijal kok bo oh in sploh.. so pa tejle telefoni čist bedni oz povprečni...

če bi lansko leto tole predstavl bi še blo.. letos jih bojo pa kitajci povozil...

XLapse ::

shadeX je izjavil:

Tale fold je nekaj novega na trgu. Apple se bo moral letos še posebej potrudit :D



Huda zadeva.

FUL. Samo baterija ajjjeeeej nočem niti pomislit kako kratek čas to deluje
alien technology

Evolve ::

XLapse je izjavil:

shadeX je izjavil:

Tale fold je nekaj novega na trgu. Apple se bo moral letos še posebej potrudit :D



Huda zadeva.

FUL. Samo baterija ajjjeeeej nočem niti pomislit kako kratek čas to deluje


pa kok preklopov tole dejansko preživi

MrStein ::

Pa kaj se zgodi, če kaki mali predmetek ujameš noter med zapiranjem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Stari maček ::

PARTyZAN je izjavil:

barakus je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Erm, hvala bogu, da imamo Xiaomi za 150-300€ rang, ki mu NE MANJKA NIČ.


Zaenkrat jim manjka kombinacija stock android + NFC.


Manjka jim dobra kamera. "Stock"ish android imaš na telefonih iz Android One programa - Xiaomi A1 in A2, recimo. NFC je pa pri poceni kitajcih križ, ja.

Pri Redmi Note 7 je tudi to rešeno. Od Samsunga sem se poslovil, ko ga je moj Note 4 začel sekat z baterijo. S Pocophonom sem full zadovoljen.

Evolve je izjavil:

Kokr so nabijal kok bo oh in sploh.. so pa tejle telefoni čist bedni oz povprečni...

če bi lansko leto tole predstavl bi še blo.. letos jih bojo pa kitajci povozil...

So jih že. RN 7 ima 48 Mpix kamero.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

Na ne-Android One Xiaomih je MIUI. Ne, hvala.

MrNighthawk ::

MrStein je izjavil:

Pa kaj se zgodi, če kaki mali predmetek ujameš noter med zapiranjem.


Isto, kot če ga ujameš v laptopu ali pa običajnem gsmju, če ga položiš na sprednjo stran.

feryz ::

Dva S10+ sta že prednaročena.
Največja pomanjkljivost je čitalec prstnih odtisov. Na S9 je postavljen genialno. Ta pogruntavščina je pa kar neki.

Pika na i ::

Naslednja stopnja bo, da se razgrne kot zemljevid?

Looooooka ::

Vsi vecji od sedemke(meni je to vsd prevec) najvecjemu in najbolj uporabnemu pa odstranijo sdcard reader. A jih je Apple prevzel?

dottor ::

Sam po eni strani upam da S7 zdrži še eno leto (sem ga vzel takoj ob izidu tako da ima že skoraj 3 leta), po drugi strani me pa mika S10E.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

forplan ::

Jaz imam že nagledanega s10 128gb black :P Čeprav mi S7 edge služi ko urca že 3 lete, bo treba preventivno zamenjat :)

Sem pa sprva bi skeptičen, ker sem videl kako velik je zaslon. Potem pa sem šel gledat mere in vidim da je v celoti pa malenkost manjši od starega, tako da mi ne uide...
da se strinjam

Vazelin ::

Aha torej bo Fold potrebno imeti, da boš "in" na družabnih dogodkih v 2019:))

Me prav zanima kako se bo zadeva obnesla po enih 1000ih odpiranjih in zapiranjih, nekak težko verjamem, da ne bo nič poznati na ekranu kakih lis in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

MrStein ::

MrNighthawk je izjavil:

MrStein je izjavil:

Pa kaj se zgodi, če kaki mali predmetek ujameš noter med zapiranjem.


Isto, kot če ga ujameš v laptopu ali pa običajnem gsmju, če ga položiš na sprednjo stran.

Pri laptopih je kar nekaj prostora vmes, pa ekran ne sega do tečaja. To je nekaj čisto drugega.
Položen telefon pa sploh ni podobnosti.

PS: a moderatorji spet spijo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

Vazelin je izjavil:

Aha torej bo Fold potrebno imeti, da boš "in" na družabnih dogodkih v 2019:))

Me prav zanima kako se bo zadeva obnesla po enih 1000ih odpiranjih in zapiranjih, nekak težko verjamem, da ne bo nič poznati na ekranu kakih lis in podobno.


Na ekranu ne bo lis, ker ni foldable ekran in se ne prepogne, ampak so dejansko 3 ekrani (1 spredaj ko je folded in 2 noter ki se razgrneta).
Je pa vprasanje ja kolikokrat je potrebno ga razgrnit in dati skupaj da se sraufeki in matice malo razrahljajo, da nebo delalo vec tako kto bi moralo...
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Key Quest ::

XLapse je izjavil:

shadeX je izjavil:

Tale fold je nekaj novega na trgu. Apple se bo moral letos še posebej potrudit :D



Huda zadeva.

FUL. Samo baterija ajjjeeeej nočem niti pomislit kako kratek čas to deluje


Glede na to da je od oka tako en cm debel cegel, bi rekel da je baterina fukken massif in glede na to da ga bos 90% casa uporabljal na tistem mini zasloncku spredaj, bo avtonomija vrjetno nad pricakovanji.

Master_Yoda ::

Baterija bi naj bila 4380 mAh. To me vedno cudi pri teh flagship telefonih - kitajski telefoni za 150 EUR imajo ponavadi boljso baterijo noter (ok no 380 mAh je zmogljivejsa od mojega telefona za 150 eur ki sem ga nabavil pred 3 leti).
Dovie'andi se tovya sagain.

PunkDude ::

feryz je izjavil:

Dva S10+ sta že prednaročena.

Prosim sporoči, če boš naročil še kakšnega.

Wrop ::

Nek lep napredek proti S7 Edge je že, upam, da mi še eno leto zdrži, ker napredek pa še ni takšen, da bi nadgradil. Predvsem me motita količina shranjene energije v baterijah in resolucija zaslona.

Egidij88 ::

Ne razumem tega gimmick hypa pri telefonih. Za 300€ dobis dober telefon. Tega pri npr. laptopih ni toliko.

LeQuack ::

Me zanima koga bo Samsung potem krivil, ko se ta $2k fold ne bo prodajal po pričakovanjih. Po moje bodo rekli da uporabniki nočejo fold telefonov, ne da so predragi.
Quack !

Lion29 ::

feryz je izjavil:

Dva S10+ sta že prednaročena.
Največja pomanjkljivost je čitalec prstnih odtisov. Na S9 je postavljen genialno. Ta pogruntavščina je pa kar neki.



kr neki? ta f... vecina ki so ga testirali, pravijo, da je odlicen, hiter in prakticen



MrStein.

MrStein je izjavil:


PS: 12 GB RAM-a? Toliko moj workstation nima. A planirajo kaki killer app, ki bo to potreboval?


haha... kot prvo, jaz se nebi hvalil, da tvoj WS nima tolko rama, kot drugo, to je najdrazja verzija, nihce ne pravi, da moras ravno najdrazjo kupit, kot tretje... folk se je skozi pritozeval, da imajo cheap alternative veliko rama not, in da ni razloga zakaj pomembnejsi flagshipi tega nimajo... zdaj ko so dodali, pa se pritozujes? :D


Mislim no, od vseh komentarjev, ki sem jih prebral, je mogoce ene 2-3 pozitivnih... vsi ostali (kot ponavadi) kr neki trolajo in pljuvajo...

to je zaenkrat najboljsi telefon na trziscu, pika.

- Zelo spodobna kamera (-e)
- zelo dober CPU (Octa-core Qualcomm Snapdragon 855)
- najboljsi zaslon (ali top 3) 6.4 inch, 2960 x 1440 pixels resolution Super AMOLED (522 ppi) s 1200 nitov svetilnosti!
- ultrasonic fingertip reader
- 12 GB rama
- zelo spodoben sound
- wifi 6
- zelo velika baterija (4100 mAh)
- do 1TB storage (obdrzal microSD, skupaj do 1.5TB)
- obdrzal 3.5mm headphone jack
- dober water resistant (IP68)


kmalu pa tudi 5G varianta se z boljsimi specsi...

skratka v vseh teh kategorijah top ali med top 3. skupaj def. najboljsi fone

ne razumem, kako folk ne zmore pohvaliti takega telefona? kaj je res potrebno vse samo spljuvat???
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

MrStein ::

Lion29 je izjavil:


(12GB RAM) zdaj ko so dodali, pa se pritozujes?

Kje vidiš pritoževanje? Sem zgolj vprašal, kaki smisel ima to.
Saj po eni strani je kul. Tako kot če bi imela najdražja varianta novega Renault espace max hitrost 400 km/h. Saj je kul. Mogoče celo kdaj prav pride. Verjetno bo kdo kupil ravno zaradi tega (če drugo ne, da se pohvali s tem). Ampak vseeno: why?


to je zaenkrat najboljsi telefon na trziscu, pika.

Saj noben ne trdi, da ni.


- najboljsi zaslon (ali top 3) 6.4 inch, 2960 x 1440 pixels resolution Super AMOLED (522 ppi) s 1200 nitov svetilnosti!

Kako se primerja z ekranom od zadnjega Note, ki je baje ful dober?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dottor ::

Glede na to da Fold podpira 3 aplikacije na 1x odprte pomoje te teh 12GB pride hitro prav.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MrStein ::

Že stari iPad podpira 3 appe naenkrat. Za to ne rabiš 12GB RAM-a.

Da bi pognjal 3 appe, od katerih vsak zahteva 4GB? A lahko kdo navede nekaj appov, ki potrebujej toliko RAM-a?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

MrStein je izjavil:

Že stari iPad podpira 3 appe naenkrat. Za to ne rabiš 12GB RAM-a.

Da bi pognjal 3 appe, od katerih vsak zahteva 4GB? A lahko kdo navede nekaj appov, ki potrebujej toliko RAM-a?


Android telefoni imajo res najslabši RAM management možen. Windowsi z 12GB bi leteli, poganjal bi lahko eno igrico tipa Far Cry 5 in še bi ti ostalo veliko rama, da bi teklo še kar nekaj procesov, chat aplikacije, brskalniki, itd. Medtem pa na Androidu komaj zmore teči ena aplikacija naenkrat, pa še ta dostikrat lahko šteka. Tko da tudi če bodo dal 24GB RAMA v naslednji telefon ne bo nič boljš.
Quack !

Mavrik ::

MrStein je izjavil:


Da bi pognjal 3 appe, od katerih vsak zahteva 4GB? A lahko kdo navede nekaj appov, ki potrebujej toliko RAM-a?


Chrome ;)
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Master_Yoda je izjavil:

Baterija bi naj bila 4380 mAh. To me vedno cudi pri teh flagship telefonih - kitajski telefoni za 150 EUR imajo ponavadi boljso baterijo noter (ok no 380 mAh je zmogljivejsa od mojega telefona za 150 eur ki sem ga nabavil pred 3 leti).

Kitajski telefoni so velikokrat optimistični, kar se tice mAh ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Lion29 ::

anyways, glede na to, da jaz telefon kupujem vedno za vsaj 2-3 leta... bom pocaku na 5g verzijo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hojnikb ::

Ko bo 5g pri nas, boš ti ze na naslednjem telefonu ;)
#brezpodpisa
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung pokazal Galaxy S10 Lite in Note 10 Lite

Oddelek: Novice / Android
198565 (5628) Bellzmet
»

Nokia 7.2 je tu

Oddelek: Novice / Android
248184 (4913) SmeskoSnezak
»

Xiaomijev prvak Mi A3 je tu

Oddelek: Novice / Android
236846 (5300) crystal
»

Samsung predstavil Galaxy S9 in S9+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5117615 (12976) xda develope
»

Novosti iz Sonyja: E3, Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet, SmartWatch 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5421603 (20297) PrihajaNodi

Več podobnih tem