» »

Java: težava z nalogo

Java: težava z nalogo

VelikiZnoj ::

Na faksu imamo začetniški predmet o informatiki in programiranju in smo se zelo površno dotaknili tudi Jave, tako da je še nisem tako zelo vešč.
Na izpitu imamo vsakič eno nalogo, kot je podana spodaj, pa me zanima, če zna kdo odgovoriti na vprašanje:

"Kakšno vrednost mora imeti spremenljivka "pozitivni", da javanska funkcija vrne vrednost 3,144 (del kode iz naloge 11 iz portfelja)?
 izpitna naloga java

izpitna naloga java



To je koda, ki je podana v izpitu samem.

V tej nalogi 11, ki jo naloga omenja, pa je bila koda naslednja:
 naloga z vaj

naloga z vaj



Se opravičujem, če je idiotsko vprašanje, ampak sem res še čisto na začetku Jave.

Bizkit45 ::

funkcija vrne (4.0 * pozitivni /testna_množica), ki pa mora biti enaka 3,144.
testna_množica = 1000, tako da ne bo problema rešit dalje? ali se motim?

Ahim ::

Ta naloga nima nic z javo, ampak z osnovnosolsko matematiko (tretji ali cetrti razred?).

Ce funkcija vrne 4.0 * pozitivni / testna_mnozica (le-ta je na vrhu nastavljen na 1000), koliko mora potem biti vrednost spremenljivke pozitivni, da bo 4.0 * pozitivni / 1000 = 3.144 ?

win64 ::

Malo čudno zastavljeno vprašanje, zato ker se spremenljivka spreminja tekom metode. Ni definirano v katerem koraku moramo določiti vrednost.

VelikiZnoj ::

Ahim je izjavil:

Ta naloga nima nic z javo, ampak z osnovnosolsko matematiko (tretji ali cetrti razred?).

Ce funkcija vrne 4.0 * pozitivni / testna_mnozica (le-ta je na vrhu nastavljen na 1000), koliko mora potem biti vrednost spremenljivke pozitivni, da bo 4.0 * pozitivni / 1000 = 3.144 ?


Bizkit45 je izjavil:

funkcija vrne (4.0 * pozitivni /testna_množica), ki pa mora biti enaka 3,144.
testna_množica = 1000, tako da ne bo problema rešit dalje? ali se motim?


Aja, samo to? Sem vedel, da je idotsko vprašanje. :D No ja, better safe than sorry. :)

Hvala obema!

win64 je izjavil:

Malo čudno zastavljeno vprašanje, zato ker se spremenljivka spreminja tekom metode. Ni definirano v katerem koraku moramo določiti vrednost.


Ma ja, to me še zdaj malenkost bega. Pri C++ pa pri C# nimam teh težav, ampak tale naloga - čeprav vem, da je simpl - me je pa malenkost zbegala.

mihor ::

Ahim je izjavil:

Ta naloga nima nic z javo, ampak z osnovnosolsko matematiko (tretji ali cetrti razred?).


Da ne omenjam underscore notacije, zaradi česar me kar pečejo oči. Očitno je nek asistent presedlal s pythona na javo.

Stari89 ::

mihor je izjavil:

Da ne omenjam underscore notacije, zaradi česar me kar pečejo oči. Očitno je nek asistent presedlal s pythona na javo.

+1. Če vas tako učijo kodo pisat, potem boste bolj zaposljivi brez faksa.

Ahim ::

win64 je izjavil:

Malo čudno zastavljeno vprašanje, zato ker se spremenljivka spreminja tekom metode. Ni definirano v katerem koraku moramo določiti vrednost.

"Kakšno vrednost mora imeti spremenljivka "pozitivni", da javanska funkcija vrne vrednost 3,144 (del kode iz naloge 11 iz portfelja)?

Meni se ne zdi tukaj nic cudnega - da se vrednost spreminja med izvajanjem, nima nobene zveze z vprasanjem. Vprasanje je o vrednosti, ki jo funkcija vrne (return).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Python - težava s slovarji - vnos

Oddelek: Programiranje
51273 (1095) RatedR
»

Recursive Functions

Oddelek: Šola
141529 (989) lebdim
»

Java metode;

Oddelek: Programiranje
354842 (4034) ragezor
»

[javascript] return stavek

Oddelek: Programiranje
8934 (756) lebdim
»

Prosim pomoč!!! Kako preveriti zanesljivost prodajalca na E-bay?

Oddelek: Omrežja in internet
121799 (1565) Tilen

Več podobnih tem