» »

Kamnolom

Kamnolom

Marko84 ::

Živim zraven kamnoloma. Od zadnje večje poplave se občuti močan oster vonj. Včeraj sem šel čekirat kaj se dogaja. Vse kar sem našel je bilo polno razmetanih vreč in kupov belega prahu. Na 25 kg vrečah je pisalo da gre za amonijev nitrat. Obstaja kakšna možnost, da bi to vplivalo na kakovost zraka? Čudno se mi zdi, ker je kamnolom oddaljen vsaj 1 km. Kemiki kje ste? :)
  • spremenil: Marko84 ()

starfotr ::

Prijava na 112 je pravi odgovor. Je pa to najbrž razstrelivo...

Marko84 ::

Sem poklical 112, so rekli kliči policijo in inšpekcijo. Policija je naredila zapisnik, to je vse. Več moram sam. Inšpekcija pa nima urgentnega telefona, uradne ure samo od ponedeljka do srede. Zanimivo pa je, da je vlaga padla za kakšnih 20-30% na celotnem območju, traja že vsaj 14 dni. Kaj se dogaja nimam blage veze.

dreta ::

Kje se to dogaja?

Gagatronix ::

V kamnolomih se amonijev nitrat uporablja kot eksploziv, drugace je pa tudi sestavni del umetnih gnojil. Je pa sam po sebi prakticno interten.

Baja ::

Zanimivo pa je, da je vlaga padla za kakšnih 20-30% na celotnem območju, traja že vsaj 14 dni


amonijev nitrat sicer vleče vlago na sebe, ampak za tole bo verjetno krivo kar vreme.

mikhaair ::

Preveri še pri chemtrail society

Marko84 ::

Verjetno bo to zaradi zadnje poplave, ki je šla preko kamnoloma, lahko da se je na ta način razširil povsod, nisem pa kemik, da bi o tem lahko razpravljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Marko84 ::

To je pa tko pri kamnolomu, ko pustijo kar cele špure amonijevega nitrata vse naokoli. Sliši se malo, ko najdeš nekaj 200 kg razsutega belega prahu ampak ko sem si pogledal pa tale film mi je bilo jasno od česa tak vonj že kakšna dva tedna. Ni
ni čudno da imamo tako ozračje pri nas, pa še dežja ni. amonijev nitrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

St235 ::

200kg amonikevega nitrata je po tvojem spremenilo mikroklimo?...

Jao, si probal se na psihiatrijo poklicat?

Marko84 ::

Pa ne 200kg vsega skup. Samo na enem mestu, nisem šel okol celga kamnoloma. Tega je na tone. Lakotnik29: Kaj pa poplave in ta prah? Potegne za sabo? Se nitrat raztopi ali je stabilen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

XLapse ::

St235 je izjavil:



Jao, si probal se na psihiatrijo poklicat?

nisi resen
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

St235 ::

Marko84 je izjavil:

Pa ne 200kg vsega skup. Samo na enem mestu, nisem šel okol celga kamnoloma. Tega je na tone. Lakotnik29: Kaj pa poplave in ta prah? Potegne za sabo? Se nitrat raztopi ali je stabilen?


Preide v plinasto stanje in v radiusu 200 km naslednjih 50 let ne pada dez.

XLapse ::

St235 je izjavil:

Marko84 je izjavil:

Pa ne 200kg vsega skup. Samo na enem mestu, nisem šel okol celga kamnoloma. Tega je na tone. Lakotnik29: Kaj pa poplave in ta prah? Potegne za sabo? Se nitrat raztopi ali je stabilen?


Preide v plinasto stanje in v radiusu 200 km naslednjih 50 let ne pada dez.

ja, si pozabu povedat da so to signali za nezemljane in potem oni pridejo in delijo € vsem.
alien technology

St235 ::

Amater, ko pa ja vsi vemo da razsvetljene civilizacije ne uporabljajo denarja :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Marko84 ::

Če bi v naši državi imeli prave varuhe našega zdravja, bi samo mirno prišli in izmerili koncentracije teh snovi. Ampak najbrž je to za ministrstvo za okolje in prostor znanstvena fantastika. Naprave pa verjamem, da jih že kitajci prodajajo tako poceni, da bi še sosedova babica šla prej sama kupit in izmerit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marko84 ()

Marko84 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimne "bombe

Oddelek: Loža
123490 (1934) heero
»

klimatska naprava

Oddelek: Kaj kupiti
414629 (3402) Pyr0Beast
»

kje kupiti žveplo?

Oddelek: Loža
278125 (6311) Vikking
»

Kaj bi se zgodilo.....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8887 (837) Chip

Več podobnih tem