» »

Jakna za veter/dež

Jakna za veter/dež

galu ::

Iščem neko jakno za bolj deževno in vetrovno vreme (npr. za Skandinavijo, Britansko otočje).

Zahteve:
Ne sme biti kaj preveč izolirana saj imam za zimo že en kvaliteten plašč. Če pa že ima kaj izolacije, pa ne sme "producirati" statične elektrike.
Nočem tudi da je čisto zaprta - nekaj pretoka zraka mora biti, da se ne zadušim v njej če sem krajši čas v toplem prostoru. :)


Budget tam do 150€ - za to hočem da je res dobra.
Sem že pogledal v Europarku, pa je večina stvari tam še iz zimske kolekcije. :(

Za referenco: nekaj podobnega kot HH Dubliner, le da mora biti bolj zračno.

P.S. kapuca je must
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

jype ::

Nič nisi napisal, za kakšne temperature in koliko telesnega napora.

galu ::

jype je izjavil:

Nič nisi napisal, za kakšne temperature in koliko telesnega napora.


> 10°C, casual walking/cycling z nahrbtnikom.

Načeloma sem dost vroč človek, zato sem samo napisal hintal na little-to-no insulation. Če je zlo mrzlo si že dam pulover spodej.
Tako to gre.

jype ::

Fjällräven Sten?

Za 10 stopinj in veter kar OK, za 150 evrov boš pa moral najt kakšno akcijo. Ziher se dobi tudi precej cenejše, ampak ta bi znal bit dober za več kot 10 let.

galu ::

Kar dober predlog. Je pa nikjer v SV SLO ne najdem na zalogi, zato bi moral naročiti iz iz tujine. Slednje pa je malo nerodno, ker sem upal da dobim nekaj pred koncem naslednjega tedna.
Tako to gre.

krneki0001 ::

carinthia ima dobre jakne. Ena najboljših:
https://www.carinthia.eu/bags/en/shop/M...

Samo cene so verjetno orenk preko tvojega budgeta. Imam točno to jakno - Carinthia MIG 3.0 jacket, pa se odlično obnese. Nekje 4 ure dežja je zdržala čisto brez problema, prepiha je ne, ni pa za temperature pod ničlo. Ravno tam med 5 in 15 stopinj se meni najbolje obnese.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

matobeli ::

Vzem goretex jakno od britanske vojske, dirty cheap, pravi goretex, ni topla (samo shell), edini problem je da mogoče nočeš zgledat kot bivši vojak.

Pac-Man ::

Sports Direct ima tovarniško znamko Karrimor, ki je kao iz VB in prilagojena za take razmere.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

pershi ::

Pa north face anoraki in jakne so tudi ok in se pri nas jih brez tezav dobis. Edino na Skotski se ne bos locil od lokalcev, ker je vsak drugi v northface anoraku :)

Lp, p

gaspert ::

Jack Wolfskin - to je meni zakon. :):):)

theStranger ::

Patagonia torrentshell zraven se liftime garancija. Za budget sem si pa kupil Mckinley Avoca kar v redu za veter in dez (res pa da nisem sprobal v hudem nalivu) izlocijsko jakno lahko snameš..

chort ::

Vse zgoraj našteto bo delalo. Če ti je rado vroče, predvsem glej da ima pod pazduho zadrgo, vsi te shelli sicer "dihajo", ampak je fajn da imaš še kje kaj za odpret in prezračit, pa da ne bo tam tekla voda not.

Sicer pa imata Skandinavija in UK bolj rosenje, zelo zelo redko so nalivi kot pri nas, tako da je bolj važno redno impregniranje in DWR.

theStranger ::

Sej to ''dihajo'', med oglaševnajem in realnostjo je precejšnja razlika...:) Torrentshell ima sicer zadrge pod pazduho tako da lahko mal pojačas ventilacijo. Drugace pa še kakšen marmot pre clip v tem rangu ali pa v kibuba black diamnond, vse lahko dobiš v slo in so do cca 150€ v akciji tudi 100€. Sicer pa res priporočam patagonio, njihova garncija je top. Meni so jakno staro 2 leto brez problema zamenjali, isto kolegici...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup boljše hardshell vetrovke

Oddelek: Loža
257076 (1047) nejcek74
»

Outdoor oblačila (planinarjenje, tek v naravi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5213893 (250) gruntfürmich
»

Nakup jakne

Oddelek: Loža
163956 (2584) impre
»

pohodniška oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8919795 (13260) Okapi
»

Najcenejše pokrito prevozno sredstvo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6711142 (8645) smacker

Več podobnih tem