» »

Gaming PC za 1400evrov

Gaming PC za 1400evrov

«
1
2

mitja1980 ::

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Prosim za nasvete če mislite, da je konfiguracija za novi PC dobra. 1400 evrov je moja zgornja meja. Zgoraj je link do komponent. Hvala v naprej

tikitoki ::

Overkill cpu, pol pa sparas na ssdju in hddju in gpuju

mitja1980 ::

tikitoki je izjavil:

Overkill cpu, pol pa sparas na ssdju in hddju in gpuju

Ja saj prosim za predloge, kaj bi bilo za zamenjat, vendar nebi rad šel čez 1400e. Cpu hočem ta, tako da to ostane

Jarno ::

Velikost diskov me malce skrbi, zna hitro zmanjkat prostora.
Sam bi vzel min 500GB SSD in 2TB HDD.
#65W!

mitja1980 ::

Jarno je izjavil:

Velikost diskov me malce skrbi, zna hitro zmanjkat prostora.
Sam bi vzel min 500GB SSD in 2TB HDD.

Mam sedaj v starem 1tb HDD in 128SSD pa še mi ni nikoli zmanjkalo prostora. Igre igram iz HDD

pitar ::

Tako kot je tikitoki napisal, overkill CPE.
Zmeči komponente na pcpartpicker, da vidiš če je build kompatibilen.
Raje vzemi kakšen Crucial MX500 ali pa Samsung EVO 960.

tikitoki ::

Glede na cene SSDjev lahko mirno kupis 1 Tb SSD in ppzabis na hdd. CPU 9600k al pa Ryzen 2600x. GPU pa odivisno od zeljene resolucije, ce imgras na 1080p, pol lahko magari RTX 2060, ce imas monitor z visjo resolucijo, pol pa cimmocnejsi GPU.
Odvisno od cene in prioritet. Si zelis porabiti manj denarja in isces cimbolj racionalno resitev,..?

ziga1990 ::

mitja1980 je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Prosim za nasvete če mislite, da je konfiguracija za novi PC dobra. 1400 evrov je moja zgornja meja. Zgoraj je link do komponent. Hvala v naprej


Kot so ti drugi predlagali vzemi raje 9600k ali 2600X ostalo v boljš SSD in HDD
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

DarwiN ::

Intela jaz danes ne bi kupil, ker imajo še vedno nerealne cene.. Menda jih še vedno jebe proizvodnja, ampak to je njihov problem.. Zakaj bi jaz plačal za te njihove sladke težave? KJJM. Ryzen 2600 je praktično gratis napram Intelu, in naviješ na 4Ghz.

No, 9600k mogoče, če imaš adaptive sync monitor in nameravaš navit na 5Ghz in furat 100+ fps v igrah..

Pa 700W napajalnik... U nuts? Kvaliteten 550W bo efvč kot dovolj, in še precej rezerve ostane.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

edi45 ::

Če hočeš top performance cpu vzami i7. Drugače vzami i5, je še vedno boljši kot bilo kateri ryzen v igrah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: tikitoki ()

neo5468 ::

Ne it i5. Za 1400EUR če ne greš i7 je napaka. Grafična se menja čez nekej časa, cpu in platforma bo ostala pa ista. Življenska doba računalnika bo mnogo daljša. Nič ni overkill. Bi pa priporočil počakat na zen2, če ne rabiš računalnika takoj. Predstavili ga bojo na Computex, 28. maja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neo5468 ()

mitja1980 ::

neo5468 je izjavil:

Ne it i5. Za 1400EUR če ne greš i7 je napaka. Grafična se menja čez nekej časa, cpu in platforma bo ostala pa ista. Življenska doba računalnika bo mnogo daljša. Nič ni overkill. Bi pa priporočil počakat na zen2, če ne rabiš računalnika takoj. Predstavili ga bojo na Computex, 28. maja.

Točno tako. Grafično bom itak menjal prek kot po 1 letu. Procesor pa bom imel nekaj časa in zato ne razmišljam o drugem CPU. Računalnik rabim še ta mesec tako da zen2 odpade- ne morem čakat. Hvala

DarwiN je izjavil:

Intela jaz danes ne bi kupil, ker imajo še vedno nerealne cene.. Menda jih še vedno jebe proizvodnja, ampak to je njihov problem.. Zakaj bi jaz plačal za te njihove sladke težave? KJJM. Ryzen 2600 je praktično gratis napram Intelu, in naviješ na 4Ghz.

No, 9600k mogoče, če imaš adaptive sync monitor in nameravaš navit na 5Ghz in furat 100+ fps v igrah..

Pa 700W napajalnik... U nuts? Kvaliteten 550W bo efvč kot dovolj, in še precej rezerve ostane.

Napajalnik je 700w zato, da nimam kasneje problemov pri menjavi za boljšo grafično.

tikitoki je izjavil:

Glede na cene SSDjev lahko mirno kupis 1 Tb SSD in ppzabis na hdd. CPU 9600k al pa Ryzen 2600x. GPU pa odivisno od zeljene resolucije, ce imgras na 1080p, pol lahko magari RTX 2060, ce imas monitor z visjo resolucijo, pol pa cimmocnejsi GPU.
Odvisno od cene in prioritet. Si zelis porabiti manj denarja in isces cimbolj racionalno resitev,..?

sem zamenjal diska za 1tb crucial mx500 SSD. Hvala. Igralo se bo na 1440p 144hz monitorju. Vem da je zato grafična malo slaba, ampak trenutno si več ne morem privoščiti.

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Napajalnik je 700w zato, da nimam kasneje problemov pri menjavi za boljšo grafično.

Za boljšo grafično bo kasneje zadostoval enak ali celo manj zmogljiv napajlnik.. Skozi leta z napredkom namreč grafične pijejo postopoma manj, ne več.. 3080 kartica na 7nm bo pila nekje podobno kot ta "tvoja" 2070tka... Tko da ti je dejansko dovolj že kvaliteten 400W napajalnik.... Ampak da je rezerva - 550W.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Alien123 ::

mitja1980 je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Ne it i5. Za 1400EUR če ne greš i7 je napaka. Grafična se menja čez nekej časa, cpu in platforma bo ostala pa ista. Življenska doba računalnika bo mnogo daljša. Nič ni overkill. Bi pa priporočil počakat na zen2, če ne rabiš računalnika takoj. Predstavili ga bojo na Computex, 28. maja.

Točno tako. Grafično bom itak menjal prek kot po 1 letu. Procesor pa bom imel nekaj časa in zato ne razmišljam o drugem CPU. Računalnik rabim še ta mesec tako da zen2 odpade- ne morem čakat. Hvala

DarwiN je izjavil:

Intela jaz danes ne bi kupil, ker imajo še vedno nerealne cene.. Menda jih še vedno jebe proizvodnja, ampak to je njihov problem.. Zakaj bi jaz plačal za te njihove sladke težave? KJJM. Ryzen 2600 je praktično gratis napram Intelu, in naviješ na 4Ghz.

No, 9600k mogoče, če imaš adaptive sync monitor in nameravaš navit na 5Ghz in furat 100+ fps v igrah..

Pa 700W napajalnik... U nuts? Kvaliteten 550W bo efvč kot dovolj, in še precej rezerve ostane.

Napajalnik je 700w zato, da nimam kasneje problemov pri menjavi za boljšo grafično.

tikitoki je izjavil:

Glede na cene SSDjev lahko mirno kupis 1 Tb SSD in ppzabis na hdd. CPU 9600k al pa Ryzen 2600x. GPU pa odivisno od zeljene resolucije, ce imgras na 1080p, pol lahko magari RTX 2060, ce imas monitor z visjo resolucijo, pol pa cimmocnejsi GPU.
Odvisno od cene in prioritet. Si zelis porabiti manj denarja in isces cimbolj racionalno resitev,..?

sem zamenjal diska za 1tb crucial mx500 SSD. Hvala. Igralo se bo na 1440p 144hz monitorju. Vem da je zato grafična malo slaba, ampak trenutno si več ne morem privoščiti.


Vzemi kišto kot jo imam jaz. Za 1440p ne rabiš takšen proc. meni dela rtx na max, proc pa spi zraven na 57 stopinjah pri pubgiju na 200fpsjih.. sem tudi razmisljal za 9700k, sam je totalno škoda denarja za samo gaming.

J3nc ::

DarwiN je izjavil:

Napajalnik je 700w zato, da nimam kasneje problemov pri menjavi za boljšo grafično.

Za boljšo grafično bo kasneje zadostoval enak ali celo manj zmogljiv napajlnik.. Skozi leta z napredkom namreč grafične pijejo postopoma manj, ne več.. 3080 kartica na 7nm bo pila nekje podobno kot ta "tvoja" 2070tka... Tko da ti je dejansko dovolj že kvaliteten 400W napajalnik.... Ampak da je rezerva - 550W.


700W ni čist 0 preveč za tak build, maximalna poraba za tako konfiguracijo je 420W (vsaj večina online psu calculatorjev tako pravi), najboljši izkoristek napajalnika je nekje med 50 in 80% obremenitve odvisno od znamke in samega ratinga učinkovitosti. Če želi imeti še head room za overclock in močnejšo grafiko kar bo naneslo neke 500W porabe pri polni obremenitvi je 650-700W čist logična izbira. Pa še ne rabiš se obremenjevati ali imaš dost napajanja vsakič ko vtakneš kakšno dodatno komponento. Pa še tišji je!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J3nc ()

edi45 ::

Ja saj, ne vem kaj eni tako paničarite in tiščite 400-450w napajalnike za brezveze v takšne builde. Kot da je takšna razlika v ceni. Sam tudi ne grem manj kot 750w

tikitoki ::

edi45 je izjavil:

Ja saj, ne vem kaj eni tako paničarite in tiščite 400-450w napajalnike za brezveze v takšne builde. Kot da je takšna razlika v ceni. Sam tudi ne grem manj kot 750w


Ti tko ne ves kaj delas.

tikitoki ::

mitja1980 je izjavil:

neo5468 je izjavil:

Ne it i5. Za 1400EUR če ne greš i7 je napaka. Grafična se menja čez nekej časa, cpu in platforma bo ostala pa ista. Življenska doba računalnika bo mnogo daljša. Nič ni overkill. Bi pa priporočil počakat na zen2, če ne rabiš računalnika takoj. Predstavili ga bojo na Computex, 28. maja.

Točno tako. Grafično bom itak menjal prek kot po 1 letu. Procesor pa bom imel nekaj časa in zato ne razmišljam o drugem CPU. Računalnik rabim še ta mesec tako da zen2 odpade- ne morem čakat. Hvala

DarwiN je izjavil:

Intela jaz danes ne bi kupil, ker imajo še vedno nerealne cene.. Menda jih še vedno jebe proizvodnja, ampak to je njihov problem.. Zakaj bi jaz plačal za te njihove sladke težave? KJJM. Ryzen 2600 je praktično gratis napram Intelu, in naviješ na 4Ghz.

No, 9600k mogoče, če imaš adaptive sync monitor in nameravaš navit na 5Ghz in furat 100+ fps v igrah..

Pa 700W napajalnik... U nuts? Kvaliteten 550W bo efvč kot dovolj, in še precej rezerve ostane.

Napajalnik je 700w zato, da nimam kasneje problemov pri menjavi za boljšo grafično.

tikitoki je izjavil:

Glede na cene SSDjev lahko mirno kupis 1 Tb SSD in ppzabis na hdd. CPU 9600k al pa Ryzen 2600x. GPU pa odivisno od zeljene resolucije, ce imgras na 1080p, pol lahko magari RTX 2060, ce imas monitor z visjo resolucijo, pol pa cimmocnejsi GPU.
Odvisno od cene in prioritet. Si zelis porabiti manj denarja in isces cimbolj racionalno resitev,..?

sem zamenjal diska za 1tb crucial mx500 SSD. Hvala. Igralo se bo na 1440p 144hz monitorju. Vem da je zato grafična malo slaba, ampak trenutno si več ne morem privoščiti.


Ta gaming je 9600k cez glavo dovolj in to se ne bo spremenilo v bliznji prihodnosti.

Priporocam, da kupis Ryzen 2600(X), ki je smesno poceni in dobra izbira za 1440p. V to plato bos lahko vtaknil tudi naslednjo verzijo Ryzen CPUjev na 7 nm, ce bos sploh cutil potrebo. To naredi to platformo bistveno bolj enostavno nadgradljivo

tikitoki ::

SIcer pa je odivsno od financ. Osebno se mi zdi nesmiselno placati veliko vec za malenkostno razliko v hitrosti.

Furbo ::

mitja1980 je izjavil:

Mam sedaj v starem 1tb HDD in 128SSD pa še mi ni nikoli zmanjkalo prostora. Igre igram iz HDD

Igre igraš iz HDD, zraven hočeš pa hud procesor?

To je tako, kot če bi temu procesorju dajal podatke iz luknjanih kartic.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

DarwiN ::

700W ni čist 0 preveč za tak build, maximalna poraba za tako konfiguracijo je 420W (vsaj večina online psu calculatorjev tako pravi), najboljši izkoristek napajalnika je nekje med 50 in 80% obremenitve odvisno od znamke in samega ratinga učinkovitosti. Če želi imeti še head room za overclock in močnejšo grafiko kar bo naneslo neke 500W porabe pri polni obremenitvi je 650-700W čist logična izbira. Pa še ne rabiš se obremenjevati ali imaš dost napajanja vsakič ko vtakneš kakšno dodatno komponento. Pa še tišji je!!

Max poraba bo res blizu 400W, ampak takšno porabo računalnik dosega približno 0,00000001% časa. Gleda se povprečna poraba, ki pa bo pod 200W, če zaokrožimo surfanje na 100W in gaming na 300W.. Najboljši izkoristek napajalnik doseže pri ~50%, nakar začne padati.. 200W porabe tako nanese za 36,6% obremenitve pri 550W napajalniku in 26,6% pri 750W napajlniku.. Kateri bo bolj učinkovit in se ga potemtakem bolj splača kupit, Sherlock?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

mitja1980 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Overkill cpu, pol pa sparas na ssdju in hddju in gpuju

Ja saj prosim za predloge, kaj bi bilo za zamenjat, vendar nebi rad šel čez 1400e. Cpu hočem ta, tako da to ostane


To je to.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Jarno ::

DarwiN je izjavil:

700W ni čist 0 preveč za tak build, maximalna poraba za tako konfiguracijo je 420W (vsaj večina online psu calculatorjev tako pravi), najboljši izkoristek napajalnika je nekje med 50 in 80% obremenitve odvisno od znamke in samega ratinga učinkovitosti. Če želi imeti še head room za overclock in močnejšo grafiko kar bo naneslo neke 500W porabe pri polni obremenitvi je 650-700W čist logična izbira. Pa še ne rabiš se obremenjevati ali imaš dost napajanja vsakič ko vtakneš kakšno dodatno komponento. Pa še tišji je!!

Max poraba bo res blizu 400W, ampak takšno porabo računalnik dosega približno 0,00000001% časa. Gleda se povprečna poraba, ki pa bo pod 200W, če zaokrožimo surfanje na 100W in gaming na 300W.. Najboljši izkoristek napajalnik doseže pri ~50%, nakar začne padati.. 200W porabe tako nanese za 36,6% obremenitve pri 550W napajalniku in 26,6% pri 750W napajlniku.. Kateri bo bolj učinkovit in se ga potemtakem bolj splača kupit, Sherlock?


Sweet spot je nekako 600-650W. 550W je tam na meji za optimalni izkoristek, ker i7 9700K + RTX 2070 + ostalo poje okrog 400W, če igraš zahtevnejše igre a la AC:Odyssey.
#65W!

D3m ::

D3m je izjavil:

mitja1980 je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Overkill cpu, pol pa sparas na ssdju in hddju in gpuju

Ja saj prosim za predloge, kaj bi bilo za zamenjat, vendar nebi rad šel čez 1400e. Cpu hočem ta, tako da to ostane


To je to.

https://www.mlacom.si/konfigurator?myco...


Lahko tudi primerjaš cene na MF, če te mika tujina.
|HP EliteBook|R5 6650U|

J3nc ::

DarwiN je izjavil:

700W ni čist 0 preveč za tak build, maximalna poraba za tako konfiguracijo je 420W (vsaj večina online psu calculatorjev tako pravi), najboljši izkoristek napajalnika je nekje med 50 in 80% obremenitve odvisno od znamke in samega ratinga učinkovitosti. Če želi imeti še head room za overclock in močnejšo grafiko kar bo naneslo neke 500W porabe pri polni obremenitvi je 650-700W čist logična izbira. Pa še ne rabiš se obremenjevati ali imaš dost napajanja vsakič ko vtakneš kakšno dodatno komponento. Pa še tišji je!!

Max poraba bo res blizu 400W, ampak takšno porabo računalnik dosega približno 0,00000001% časa. Gleda se povprečna poraba, ki pa bo pod 200W, če zaokrožimo surfanje na 100W in gaming na 300W.. Najboljši izkoristek napajalnik doseže pri ~50%, nakar začne padati.. 200W porabe tako nanese za 36,6% obremenitve pri 550W napajalniku in 26,6% pri 750W napajlniku.. Kateri bo bolj učinkovit in se ga potemtakem bolj splača kupit, Sherlock?


400W za stock nastavitve in recimo da bo človek glede na to da kupuje 1440p 144hz monitor enkrat dodal 2080 ali 2080ti in vse skupaj navil do zgornje meje, malo okrasil z ledicam in fan kontrolerjem mogoče kakšen dodaten hdd smo že na peak porabi 630W. Tak sistem po tvoji logiki 99,99% časa ne bo presegal porabe 400W se pravi bi ti priporočil 650W kar pomeni skoraj maximalna obremenitev napajalnika pa naj bo to samo par sekund. Ti kar poganjaj 24h stress test na takem sistemu.

PS. razlika v ceni med 500 in 700W je 10EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J3nc ()

edi45 ::

tikitoki je izjavil:

edi45 je izjavil:

Ja saj, ne vem kaj eni tako paničarite in tiščite 400-450w napajalnike za brezveze v takšne builde. Kot da je takšna razlika v ceni. Sam tudi ne grem manj kot 750w


Ti tko ne ves kaj delas.


še en revež z amdjem, ki je favš :| get in line bitch8-)

D3m ::

Zakaj bi ti pa bili favš nečesa, kar bo čez par mesecev obsolete?
|HP EliteBook|R5 6650U|

edi45 ::

D3m je izjavil:

Zakaj bi ti pa bili favš nečesa, kar bo čez par mesecev obsolete?


ne vem to moraš njega in njemu podobne vprašat:8) Očitno tak ne vem kaj delam po njegovem, ker kupim vedno PC za raw performance in ne škrtarim ter ne gledam na vsak kovanček ali kaj je mislil s tem? Ne vem..
Drugače pa prav smešni ste eni s temi predlogi za napajalnike. Človek hoče 1400€ vredno mašino, vi pa ponujate procesor za 150e ki bo že čez eno leto naveden vsepovsod pod "minimum requirements" in 400w napajalnik lol. Kaj bo te igral na integrirani grafični al kaj?:))

XLapse ::

in ti misliš met tak pc z HDD diskom
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

koyotee ::

XLapse je izjavil:

in ti misliš met tak pc z HDD diskom


S
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

XLapse ::

SSD only ali pa je računalnik iz leta 1910
alien technology

care20 ::

kaksne veze ima HDD ter SSD?js igram tudi igre z hdd 1tb...imam se 256gb ssd in je tudi cist dosti...tisti windowsi ter igre...igre tudi po 60gb niso prevelike za moj ssd...preigram jo in izbrisem...ne rabis stran metat denarja za neki veliki ssd ker je nepotreba

moj nasvet?

kupi vse to kar si tu napisal,procesor je vrhunski...graficno bi jst kupil rtx 2080ti kaksno rabljeno in imas pc za naslednjih 5 let brez vlaganja denarja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: care20 ()

tikitoki ::

edi45 je izjavil:

D3m je izjavil:

Zakaj bi ti pa bili favš nečesa, kar bo čez par mesecev obsolete?


ne vem to moraš njega in njemu podobne vprašat:8) Očitno tak ne vem kaj delam po njegovem, ker kupim vedno PC za raw performance in ne škrtarim ter ne gledam na vsak kovanček ali kaj je mislil s tem? Ne vem..
Drugače pa prav smešni ste eni s temi predlogi za napajalnike. Človek hoče 1400€ vredno mašino, vi pa ponujate procesor za 150e ki bo že čez eno leto naveden vsepovsod pod "minimum requirements" in 400w napajalnik lol. Kaj bo te igral na integrirani grafični al kaj?:))


Moras biti res "pameten", da nekomu svetujes CPU, ki skuri vec, k 1/3 denarja in potem mora sparati na vseh ostalih komponentah, ceprav ni od CPUja nobene prave koristi.
Razen, ce hoce igrati na 420p, pol pa go for it.

Testov na netu pa je dovolj in ne podpirajo vasih bebastih trditev.

Zgodovina sprememb…

XLapse ::

care20 je izjavil:

kaksne veze ima HDD ter SSD?js igram tudi igre z hdd 1tb...imam se 256gb ssd in je tudi cist dosti...tisti windowsi ter igre...igre tudi po 60gb niso prevelike za moj ssd...preigram jo in izbrisem...ne rabis stran metat denarja za neki veliki ssd ker je nepotreba

moj nasvet?

kupi vse to kar si tu napisal,procesor je vrhunski...graficno bi jst kupil rtx 2080ti kaksno rabljeno in imas pc za naslednjih 5 let brez vlaganja denarja

ne trolaj k je računalnik stokrat bolj počasen čim je HDD v računalniku

max HDD transfer 180mb/s

moj ssd : 1300mb/s

Ne trolaj!!!!
alien technology

hojnikb ::

sj tudi trdi diski lahko zmorejo 1300mb/s z nekaj telovadbe
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

sj tudi trdi diski lahko zmorejo 1300mb/s z nekaj telovadbe

kaj si zdej ti izjavu... ne morejo ne. HDD upočasni tudi močno beštjo kot da maš i9 in rtx 2080 nevem kaj še, boš dal HDD noter, bo računalnik bolj počasen. Seveda v 2019 hočeš blazing fast vse.
alien technology

neo5468 ::

Pa sej ne uporabljaš hdd za programe/igre ampak za medije kot so slike, filmi, serije, glasba. 1tb ssd in 1tb ali 2tb hdd je čisto dobra kombinacija.

louser ::

ziga1990 je izjavil:

mitja1980 je izjavil:

https://www.mindfactory.de/shopping_car...

Prosim za nasvete če mislite, da je konfiguracija za novi PC dobra. 1400 evrov je moja zgornja meja. Zgoraj je link do komponent. Hvala v naprej


Kot so ti drugi predlagali vzemi raje 9600k ali 2600X ostalo v boljš SSD in HDD

2600x, SSD, hibridni HDD.

Grafa kar 1080ti rabljena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

hojnikb ::

XLapse je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj tudi trdi diski lahko zmorejo 1300mb/s z nekaj telovadbe

kaj si zdej ti izjavu... ne morejo ne. HDD upočasni tudi močno beštjo kot da maš i9 in rtx 2080 nevem kaj še, boš dal HDD noter, bo računalnik bolj počasen. Seveda v 2019 hočeš blazing fast vse.

mlecnezobec, seveda je mozno.

hint; raid5
#brezpodpisa

XLapse ::

neo5468 je izjavil:

Pa sej ne uporabljaš hdd za programe/igre ampak za medije kot so slike, filmi, serije, glasba. 1tb ssd in 1tb ali 2tb hdd je čisto dobra kombinacija.

ne ni, ker je hdd počasna zadeva. In je sistem počasnejši. In dandanes ali samo SSD al STFU.
alien technology

hojnikb ::

si upas dat svoje najbol vazne stvari na ssd in ga pustit pri mir 10 let ?>:D
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

si upas dat svoje najbol vazne stvari na ssd in ga pustit pri mir 10 let ?>:D

to je edina faken Hiba , ki se da rešit če shranjuješ podatke. Imaš millenium DVD npr.

Ne hvala HDD! Tisto sranje počasno nikoli več!
alien technology

hojnikb ::

reci mi, na katere dvdje lahko dam 4tb arhiv, da me bojo pocakale naslednjih 10-15 let ?
hdd rabim en (pa recimo se en za redudanco) v vrednosti 80e kos
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

reci mi, na katere dvdje lahko dam 4tb arhiv, da me bojo pocakale naslednjih 10-15 let ?
hdd rabim en (pa recimo se en za redudanco) v vrednosti 80e kos

kupiš zunanji HDD katerega maš samo za shranjevat (ahrivirat) in drgač ga ni na pcju
alien technology

hojnikb ::

in kako je to drugace, kot ce hdd cepi cel cas v pcju ??
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

in kako je to drugace, kot ce hdd cepi cel cas v pcju ??

PC postane prepočasen. Ti samo arhiviraš , ne pa dostopaš redno.
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

hojnikb ::

ce disk cepi v pcju, ni pc absolutno nic pocasnejsi
#brezpodpisa

XLapse ::

hojnikb je izjavil:

ce disk cepi v pcju, ni pc absolutno nic pocasnejsi

ce dostopaš do njega
alien technology

neo5468 ::

Ne rabiš ssd hitrosti, da odpreš en faking film, si mentalno prizadet? HDD ne bo šel nikamor, tisti ki hočejo backup ali pa dejansko imeti nekaj prostora na računalniku, ga bodo še vedno uporabljali. 4tb se dobi za 100€, koliko je pa ssd? Za bulk storage medijev je ssd sranje za $ per tb. Pa še downloadanje direktno na ssd ni fajn za ssd lifespan, ker ma limited write cycles. Res je, da rabiš ogromno število zapisov, pa še vedno. Ti tukej govoriš, kot da bo celoten računalnik počasnejši zaradi hddja. Če ne dostopaš do njega bo isti kurac. Ko ga pa klikneš, da si greš film ali serijo pogledat, pa ne bo nobene razlike. Tudi po tvojem pisanju vidim da si navaden froc oziroma troll, tako da škoda časa sploh kakšen dodaten reply napisat. Tak cringe, da mi oko twitcha.

XLapse ::

brez besed kakšna ignoranca. se gremo stavit da še nisi mel ssd only sistem little troll noob neo5400 ? HDD je obsolete smeti k mora zgint k je max 180mb/s , SSDji so do 5000mb/s+ ... Matematika gre slabo? No future v neki zadevi k je počasna k satan proti ssd. Ne trolajte s temi HDDji
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611006 (6802) Yenk
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616515 (12153) Predator X
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404328 (3230) opeter
»

Procesor i5 8400 ali i5 9400?

Oddelek: Kaj kupiti
352791 (1730) FejstPoba

Več podobnih tem