» »

Zunanja kamera napajanje

Zunanja kamera napajanje

kronos_10_ ::

Pozdravljeni,

imam kamero katera ima napajanje preko kabla 12V in 1A. Sedaj me zanima, če kamero priključim na avtomobilsko baterijo 12V in recimo 65A ali je kaka nevarnost zaradi prevelikega toka? Sam mislim, da ne ampak vseeno vprašam, da mi ne skuri kamere :)

Hvala. Lp.

PacificBlue ::

Je ok, kamera ti bo potegnila toliko toka, kot ga rabi. Problem bi bil, če bi bila manjši tok ali različna napetost.

Gagatronix ::

Jao boze, rukni nek regulator vmes. :)

c3p0 ::

Ne rabi regulatorja.

mzakelj ::

Problem boš imel če boš dal predolg kabel. Ker nizke napetosti hitro padejo. Recimo 12V na 2.5 kvadrat kablu ( nameraval potegniti 5m iz avta do polnilne postaje na terenu ) je padla napetost na 10.x V. Ne spomnem se točno koliko. Zato so tudi vsi POE napajalci naštelani na 24 ali 48V , čeprav switch rabi 5-12V ponavadi. Na koncu se zniža z vezjem napetost da deluje. Upoštevaj padce napetosti pri daljšem kablu. To sem hotel napisati pa sem malo zabluzil.

kronos_10_ ::

Hvala za odgovore. Ne kabel ne bo daljši od 3 metrov.

MTB ::

mzakelj je izjavil:

Problem boš imel če boš dal predolg kabel. Ker nizke napetosti hitro padejo. Recimo 12V na 2.5 kvadrat kablu ( nameraval potegniti 5m iz avta do polnilne postaje na terenu ) je padla napetost na 10.x V. Ne spomnem se točno koliko. Zato so tudi vsi POE napajalci naštelani na 24 ali 48V , čeprav switch rabi 5-12V ponavadi. Na koncu se zniža z vezjem napetost da deluje. Upoštevaj padce napetosti pri daljšem kablu. To sem hotel napisati pa sem malo zabluzil.

Ljudje božji, dajte si malo prebrat osnove elektrotehnike. Govori o 1 A.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajanje IP (PoE) kamere

Oddelek: Pomoč in nasveti
73463 (3238) SaXsIm
»

multimeter interdiskont

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101916 (1701) Piqui
»

Tranzistorji, diode, upori in še kaj...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
62567 (1732) STU-III
»

Presek kabla

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
286989 (6474) micoboy
»

Predelava računalniškega UPS-ja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
173639 (2989) Azrael

Več podobnih tem