» »

Laptop cvili ob vžigu če je vklopljena tipkovnica

Laptop cvili ob vžigu če je vklopljena tipkovnica

Raindancer ::

Pozdravljeni,

Stvar je taka, da mami star laptop cvili in se ne da zagnat, če je vklopljena zunanja tipkovnica. Sistem Win 7 Home Profeesional edition, zunanja tipkovnica Logitech na žico. Drugače sistem normalno dela,tudi pregledan, če bi bili virusi (nič). Tipkovnica stara šele 4 mesece, drugače z njo še ni bilo problemov.

Če ima kdo idejo, kako rešit problem (razen tega, da se tipkovnica naknadno vklopi), prosim za odgovor.

Hvala in lep večer še naprej,

Raindancer

janezvalva ::

verjetno ti prebija napetost na ohišje, meni tudi en star laptop, sicer ni cvilil, vendar če sem se ga dotaknil z zapesatjem, kjer je koža bolj občutljiva sem čutil zbaanje.

laptop sem temeljito očistil ter spihal ves prah in svinjarijo katera se je nabirala vrsto let. sedaj je bolje.

v glavnem, mogoče pri tebi ni prah, lahko je kaj drugega, kakšen načet kabel, konektor.

malo preglej laptop, če opaziš fizične poškodbe.

DeeCoy ::

janezvalva je izjavil:

verjetno ti prebija napetost na ohišje, meni tudi en star laptop, sicer ni cvilil, vendar če sem se ga dotaknil z zapesatjem, kjer je koža bolj občutljiva sem čutil zbaanje.

laptop sem temeljito očistil ter spihal ves prah in svinjarijo katera se je nabirala vrsto let. sedaj je bolje.

v glavnem, mogoče pri tebi ni prah, lahko je kaj drugega, kakšen načet kabel, konektor.

malo preglej laptop, če opaziš fizične poškodbe.

Čaki.. ti si 5V~1A čutil z roko? hahaha

Daniel ::

Mojega kolega trese 12V akumulator, ljudje smo pač različni. Tudi jaz čutim malo zbadanja na koži roke v komunikacijski omarici, če se naslonim nanjo med komolcem in dlanjo.

eniLS ::

Pa ste prepričani, da on misli tako "cviljenje"?
Verjetno misli, da piska zvočnik na matični, ker je nekaj priklopljeno na USB port in noče bootat.
Ali pa se jaz motim. :)

DeeCoy ::

Daniel je izjavil:

Mojega kolega trese 12V akumulator, ljudje smo pač različni. Tudi jaz čutim malo zbadanja na koži roke v komunikacijski omarici, če se naslonim nanjo med komolcem in dlanjo.

12V akumulator je dejansko mogoče čutit, če primeš direkt za + in -. Ne pa 5V pri tako nizkem toku kot je na usb portu.

Raindancer ::

@eniLS: Točno. Stvar ne zažene, če je tipkovnica priklopljena. Trenutno tole pišem s 'problematične' tipkovnice. Na mojem laptopu mi ne dela težav. Ali je možno, da ti laptop zatuli, če je kakšna tipka zataknjena? Bo še za počistit (laptop), pa bomo videli. Zadnjič je bila mrcina očiščena pred mesecem dni, tako da mi je vse skupaj še bolj čudno.

@deeCoy: Če stvar prebija ohišje - možno tudi to, ker je tudi mene parkrat streslo, vendar potem izolirano z neke vrste plastičnim podložkom, da se laptop ni dotikal mize in ni več treslo. Tuljenje se takrat ni nič pojavilo, problem star komot par dni.

Lep pozdrav in hvala za odgovore,

Raindancer

DeeCoy ::

Poskusi še s kako drugo napravo? Mogoče celo s kako drugo tipkovnico? Samo da izločimo krivdo tipkovnice..

Raindancer je izjavil:


@deeCoy: Če stvar prebija ohišje - možno tudi to, ker je tudi mene parkrat streslo, vendar potem izolirano z neke vrste plastičnim podložkom, da se laptop ni dotikal mize in ni več treslo.

Tresla te je kvečjem statična elektrika. Če te je treslo konstantno, pol ti definitivno na ohišje prebija nek rail, katerega moč je večja kot pa navaden usb port. 1A@5V ne vem, če bi čutil na jeziku..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

statična na ohišju

Oddelek: Pomoč in nasveti
121451 (1091) Scaramouche
»

Polnilec za prenosnik - šuko vs. "navaden" kabel

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162471 (2277) darkolord
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294898 (4337) francek1
»

Piskanje monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171603 (1434) Izi
»

Zakaj napajalnik trese??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141228 (1006) Vesoljc

Več podobnih tem