» »

Zvezdniški koncerti v navideznem svetu?

1
2
3

issak ::

ProGo je izjavil:

Retard convention. V novici je "milijone", v povezavi pa 20 epileptičnih avatarjev nekaj drega naokoli. Kar imejte tak koncert, na slušalkah, doma, v gatah; ni ga čez 100kW globokotoncev, ko butne na pravem koncertu.


Ja, pa 100€ za karto
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Vazelin ::

Zakon. Sedaj lahko naredijo Zrće v Fortnite. Ni se treba nič odpovedovat hrani pa kvihtat8-)

Meiniken ::

Po dveh minutah sem z namrgodenim obrazom preklikal skozi preostali del videa. Ne vem kaj naj si mislim. Bi bla beseda cringe nek soliden opis?

VR igre še razumem kot drugo platformo napram ps/xbox/pc, tole pa se zdi za odtenek too much. Vseeno če špilam in si zadaj dam eno musko. Razlika? Nimam enega bizgeca na "odru", ki se mi dere JUMP vsake pol minute.

Oziroma še raje beat saber igram in imam zabavno s koristnim.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Aquafriend ::

Vazelin je izjavil:

Zakon. Sedaj lahko naredijo Zrće v Fortnite. Ni se treba nič odpovedovat hrani pa kvihtat8-)

Zakaj bi se odpovedoval hrani razen ce si len in ne sportas.

Vazelin ::

današnja generacija manj "luta" naokoli, kot smo mi. enostavno ni več toliko in, kot je bilo včasih, da se gre ven sredi tedna ene 2x in potem še za vikend. sedaj so telefoni, socialna omrežja. stvari se spreminjajo

Aquafriend ::

A ti kaj treniras poba? Glede na vprasanja koliko kalorij ima krompircek, mislim da ne.

djabi ::

BigWhale je izjavil:

Gaming industrija obrne dvakrat vec denarja kot filmska in glasbena skupaj, slo-tech se pa se vedno zgraza nad 'igricami'. :D


Povej ti to starim prdcem (like myself) in prdkam.

Vazelin ::

Aquafriend je izjavil:

A ti kaj treniras poba? Glede na vprasanja koliko kalorij ima krompircek, mislim da ne.

pomfri so izgubljene kalorije;) potem bolje pojesti bigmaca

Stari89 ::

A če nekdo pritisne Play gumb, temu pravijo koncert? Ne razumem

Ni pa mi koncept totalno napačen. Tudi jaz bi si pogledal interaktivno 3D rekonstrukcijo koncerta Queenov ali Iron Maiden, ko so bili na vrhuncu v osemdesetih.

djabi ::

Vazelin je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

A ti kaj treniras poba? Glede na vprasanja koliko kalorij ima krompircek, mislim da ne.

pomfri so izgubljene kalorije;) potem bolje pojesti bigmaca


Če stanuješ bogu za hrbtom potem kaj dosti izbire ni. No, morda kakšen albanski burek ali kebab. Na vasi pa krvavice & co.

Aquafriend ::

Ste vsi leni in nic ne skuhate sami? Kako ni izbire? Kot da obstaja samo fast food.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Aquafriend je izjavil:

Ste vsi leni in nic ne skuhate sami? Kako ni izbire? Kot da obstaja samo fast food.

1 uro kuhe na dan = 1 ura manj trolanja po forumu na dan:D

Aquafriend ::

Vazelin je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ste vsi leni in nic ne skuhate sami? Kako ni izbire? Kot da obstaja samo fast food.

1 uro kuhe na dan = 1 ura manj trolanja po forumu na dan:D

Sej bi bilo koristno, ves. 3# muhe na en mah. Manj trolanja, bolj zdrav bi bil pa verjetno lepso postavo. Lepsa postava = vec sans pri zenskah! Vec sans pri zenskah = vecja moznost za otroka, ki si ga tako zelis. Vidis, tista ura na dan je lahko life changing! :)

Zgodovina sprememb…

issak ::

Vazelin je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ste vsi leni in nic ne skuhate sami? Kako ni izbire? Kot da obstaja samo fast food.

1 uro kuhe na dan = 1 ura manj trolanja po forumu na dan:D


Kuhaš v nedeljo 2 uri, pa imaš za cel teden za jest, lepo v posodice pa vsak dan s sabo za malico. Prišparaš, pa še bolj zdravo je (odvisno sicer kaj skuhaš).
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

Vazelin ::

100 eur sta dva partya, kjer se ne stiska na pijaci

Markoff ::

No, saj boš enkrat odrasel, pa se ti bodo prioritete malce spremenile. :)

Aquafriend je izjavil:

Ste vsi leni in nic ne skuhate sami? Kako ni izbire? Kot da obstaja samo fast food.

Eni imajo za to mame, drugi imamo žene. :))
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Vazelin ::

Mislim da si z zadnjim stavkom triggeral kar neki folka:)


Meni osebno ni žal nobenega denarja za dober party. Rade volje dam 50 eur za 6 ur zabave

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Zabava je v glavi. V tvojih mislih. Zastojn. Ni ti treba nicesar placevati.

Vazelin ::

Bom vesel predloga da tako dvigne dopamin in je zastonj kot dober party

Aquafriend ::

Dovolj je samo misel, ki te naredi srecnega. Ali obratno, ce mislis, da nisi srecen, ker nimas milijonov in zensk bos pac imel tak obcutek. Vse je v glavi. Samo eni se ne znajo vzivet v sreco. Vedno jim nekaj manjka. Spet drugi za sreco ne potrebujejo nicesar razen srecnih misli. Te srecne misli pa te pripeljejo do samega obcutka srece.

marS ::

Jaz si pa predstavljam, da bodo v par letih vsi koncerti v živo streamani v kakšen VR. Fortnite, Second life, whatever. Sej če nimam časa it v npr. Milano na kak Thievery Corp. si dam čelado gor pa neki drobiža za vstopnino in gledam :)
hja, če bo samo neki drobiža....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Meizu ::

Katastrofa. Ze nekaj cssa opozarjam na to, zdaj smo pa zgleda res sli v k*rac.

Qrctegleda ::

Jaz večinoma žuram virtualno in če se zelo nadensam zakričim: "Mami, palačinke z Nutello!" To mi da novih moči za virtualne partije.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

Truga ::

lol iz kje ste se vi uzel, toj ze old news

https://store.steampowered.com/app/4699...

Aquafriend ::

Qrctegleda je izjavil:

Jaz večinoma žuram virtualno in če se zelo nadensam zakričim: "Mami, palačinke z Nutello!" To mi da novih moči za virtualne partije.

A zato vidva z jype trolata po cele dneve. Gso nutela pa to?

TwistedNorm ::

"Virtualni" koncert. Pa še zastonj je. :D

shadeX ::

TwistedNorm je izjavil:

"Virtualni" koncert. Pa še zastonj je. :D


Interakcija je nemogoča. Trolaj naprej.

ginekk ::

marS je izjavil:

Jaz si pa predstavljam, da bodo v par letih vsi koncerti v živo streamani v kakšen VR. Fortnite, Second life, whatever. Sej če nimam časa it v npr. Milano na kak Thievery Corp. si dam čelado gor pa neki drobiža za vstopnino in gledam :)
hja, če bo samo neki drobiža....


Sicer nikoli ne bo isto kot v živo oz. vsaj dokler ne bomo zmožni verno potvorit vseh možnih dražljajev.

Zakaj bi sploh se učili igrat inštrumentov, ustvarjat glasbo, igrat v živo, da se vse skupaj potem prenese skozi digitalno sito tako okrnjeno v slušalke? Tudi bend in glasba sta lahko ustvarjena čist virtualno, ne rabiš niti real life skupin.

shadeX ::

Zakaj bi sploh se učili igrat inštrumentov, ustvarjat glasbo, igrat v živo


Ker glasbeni inštrumenti obstajajo že več deset tisoč let, torej veliko preden je nastajala digitalna tehnoligija in druge možnosti pač ni.

Druga zadeva je , da je trenutno experience v živo načeloma boljši.

da se vse skupaj potem prenese skozi digitalno sito tako okrnjeno v slušalke?


Še vedno je experience. Večini to ni to, ampak še vedno uživajo v izkušnji.

Tudi bend in glasba sta lahko ustvarjena čist virtualno, ne rabiš niti real life skupin.


Če je možnost, zakaj temu sploh nasprotuješ? Virtualni eventi so velika priložnost in samo stari dedki, ki ne vidijo nekaj dni pred sabo lahko temu nasprotujejo.

To jaz jemljem kot nekakšen preizkus, zadeve bodo popolnoma drugače v nekaj letih/desetletju na tem področju. Zakaj bi vi z vašim starinskim razmišljanjem zavirali razvoj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PrihajaNodi ::

Kaka virtualna ja...lol



Romunija - Cluj Napoca - 2017. Fantastično, efekti z organizacijo, te na rit vrže.

Zgodovina sprememb…

ripmork ::

Vazelin je izjavil:


Meni osebno ni žal nobenega denarja za dober party. Rade volje dam 50 eur za 6 ur zabave

Absolutno se strinjam. 8-)

TwistedNorm ::

shadeX je izjavil:

TwistedNorm je izjavil:

"Virtualni" koncert. Pa še zastonj je. :D


Interakcija je nemogoča. Trolaj naprej.


Nisem vedel da pod virtualno spada možnost interakcije, se opravičujem.

PrihajaNodi ::

ripmork je izjavil:

Vazelin je izjavil:


Meni osebno ni žal nobenega denarja za dober party. Rade volje dam 50 eur za 6 ur zabave

Absolutno se strinjam. 8-)


https://untold.com/en

Prvi set vstopnic prodan v 5 minutah:).

ginekk ::

shadeX je izjavil:

Zakaj bi sploh se učili igrat inštrumentov, ustvarjat glasbo, igrat v živo


Ker glasbeni inštrumenti obstajajo že več deset tisoč let, torej veliko preden je nastajala digitalna tehnoligija in druge možnosti pač ni.

Druga zadeva je , da je trenutno experience v živo načeloma boljši.

da se vse skupaj potem prenese skozi digitalno sito tako okrnjeno v slušalke?


Še vedno je experience. Večini to ni to, ampak še vedno uživajo v izkušnji.

Tudi bend in glasba sta lahko ustvarjena čist virtualno, ne rabiš niti real life skupin.


Če je možnost, zakaj temu sploh nasprotuješ? Virtualni eventi so velika priložnost in samo stari dedki, ki ne vidijo nekaj dni pred sabo lahko temu nasprotujejo.

To jaz jemljem kot nekakšen preizkus, zadeve bodo popolnoma drugače v nekaj letih/desetletju na tem področju. Zakaj bi vi z vašim starinskim razmišljanjem zavirali razvoj?


Ne vem kako si zaključil, da nasprotujem, saj sem jaz vendarle v tej temi podal idejo o virtualnih skupinah.

Pa še prej sem izjavil, da so oni ki bentijo prestari.

Mi je seveda bolje počet stvari zares, ampak to ne pomeni da nasprotujem.

Meizu ::

Problem je, da tisti, ki podpirate tovrstno virtualizacijo pojma nimate kako skodljivo je to za samo druzbo ter par tisoc letno tradicijo izvajanja tovrstnih prireditev.

jype ::

Meizu je izjavil:

Problem je, da tisti, ki podpirate tovrstno virtualizacijo pojma nimate kako skodljivo je to za samo druzbo ter par tisoc letno tradicijo izvajanja tovrstnih prireditev.
Problem je, da ste tisti, ki se nad tem zgražate, že preveč dementni, da bi razumeli, kako zelo nepomembne so vaše napačne predstave in vaša napačna mnenja glede teh reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Problem je, da tisti, ki podpirate tovrstno virtualizacijo pojma nimate kako skodljivo je to za samo druzbo ter par tisoc letno tradicijo izvajanja tovrstnih prireditev.
Problem je, da ste tisti, ki se nad tem zgražate, že preveč dementni, da bi razumeli, kako zelo nepomembne so vaše napačne predstave in vaša napačna mnenja glede teh reči.


Ne.

To je isto, kot da bi sport preselil v neko dvorano, gledalci pa naj gledajo doma na vr pa je. Ja, temu danes recemo TV, pa ni isto ljudje moji.

HotBurek ::

Men je pa ideja o virtualnem koncertu top. Bi jo pa še mal dodelal.

Npr. prvo z dronom narediš posnetek najbližjega pokopališča, ter narediš 3D model. Po lastnem filingu urediš koncert plac; oder, VIP, vhod, šank, WC-ji (dixsiji)...

Potem nareidš cel scenarij: do 19ih se prodajajo karte, kupiš karto, se logiraš na strežnik, izbereš karakter, in, odvisno od karte, prideš na dogodek (VIP bus, avto (štop), kolo, peš, ...). Na koncertu, kot v resnici, gužva za vstop 1/2h čakanja, če nisi VIP.

Za koncert najameš Marilyn Manson band, ki v lastnem studiju igra "koncert". Kamere spremljajo njihove gibe, in to se potem vidi/predvaja tudi na koncertu oz. virtualnem odru (sej to je velik keč teh VR koncertov, da se lutka premika kot taprav izvajalec nekje v studiju, right?)

In-game pejmente za alkohol, ki ti dajo super moč (kontakt z drugim osebam ne moreš navezat, če ne spiješ vsaj dva pira). V igri so tudi redarji, s katerimi se lahko fajtaš, po četrtem piru. Če se ga preveč napiješ, padeš in si koma. Ni respawn-anja. Za odrasle bi dodal še opcijo nakup droge, da ti mal video zaflešira.

Ter za piko na i kakega terorista ali dva, ki bi proti koncu koncerta na random koga zaštihal. V igri. Ravno toliko, da je drug dan front cover novica o "treh mrtvi zabodenih na MM koncertu" ter "a si slišo, koga so učeri zaštihal na koncertu... v igrci?".

V igro bi poleg "obiskovalca in izvajalca" lahko dodal še druge like; kelnar, diler, skrit policajac, promotor ipd.


Jst mislim, da se iz te ideje koncertov še da kaj zanimivega naredit. Je pa skoraj/praktično vsakemu jasno, da ni isto, kot na "tapravem" koncertu oz. da ne gre za nadomestek, ki bi ukinil taprave koncerte. Eno z drugim se lahko dopolnjuje. Mogoče bodo VR koncerti omogočal testiranje/market research, kje in kdaj bi se splačalo naredit "ta prav" koncert. Al pa ponudit vpogled, kako je bilo nekoč nekdaj (npr. Ambasada, Love Parade)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Meizu ::

Eh sploh ni point v tem. Kaj pa kako se artist pocuti? A vi res mislite da glasbeniki komaj cakamo sedet po studijih in "kao" performat zato, da nas bo nekdo gledal ko debil z nekim karakterjem z mavricno pizamo in sekiro/whatever v roki?

Mogoce bodo tanovi artisti za te fore, ker jih bodo agencije prodale ce bodo zeleli ali ne (zal), od tastarih bendov pa lahko samo sanjate. Mogoce eden ali dva, pa se to bodo prodane duse.

Tipicen svet konzumerstva. Shoot first, ask questions later, okoliscine in pogoji ponudnikov pa ko vas j*ebe. Vazno, da je potrosniku fajn. In da podpiramo lenusinarstvo, to pa itak.

Aquafriend ::

Na koncu vas bodo itak vse zbasal v virtualno realnost, tudi cipiranje je mozno. Za dodatne nadgraditve in ugodnosti. Pa se cakal boste v vrsti za to. Matrix...

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

To je isto, kot da bi sport preselil v neko dvorano, gledalci pa naj gledajo doma na vr pa je. Ja, temu danes recemo TV, pa ni isto ljudje moji.


Kaj ne štekaš? To je pač next gen interakcija z digitalnim svetom in ljudmi, ki se v njem nahajajo.
Jaz vidim tukaj veliko potencialnih opcij za interakcijo, zabavo, delo itd.

Eh sploh ni point v tem. Kaj pa kako se artist pocuti?


Očitno se počuti odlično, glede na to da je dobil veliko promocije na njegov YT channel. Še jaz sem prvič slišal za njega in se naročil na kanal.

Sicer pa noben artist ne bo v to prisiljen, real life eventi pa zaradi tega ne bodo trpeli popolnoma nič... še več, demo interakcija z določenim artistom v virtualnem svetu lahko zagotovi izjemen obisk na live stage-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Meizu ::



Sicer pa noben artist ne bo v to prisiljen, real life eventi pa zaradi tega ne bodo trpeli popolnoma nič... še več, demo interakcija z določenim artistom lahko zagotovi izjemen obisk na live stage-u.


And on that point... Grem jaz.

Mesate jabolka s hruskami ko primerjate DJje in instrumentalne glasbenike. Ta tip je najbrz "DJjal" iz svojega kompjuterja iz Itunesa ravno tako, kot si muziko trenutno vrtim jaz doma, pa zraven na mikrofon vsake 2 minute nabijal "jump".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu je izjavil:

To je isto, kot da bi sport preselil v neko dvorano, gledalci pa naj gledajo doma na vr pa je.
Šport je za delat, ne za gledat, ti [vstavi poljubno žaljivko].



Meizu je izjavil:

Mesate jabolka s hruskami ko primerjate DJje in instrumentalne glasbenike. Ta tip je najbrz "DJjal" iz svojega kompjuterja iz Itunesa ravno tako, kot si muziko trenutno vrtim jaz doma, pa zraven na mikrofon vsake 2 minute nabijal "jump".
Drži. Čemu te je tega strah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Meizu ::

Drži. Čemu te je tega strah?


Strah me je vase ignorantnosti in sebicnosti. Taksno razmisljanje je glavni razlog zakaj je slo vse ze zdavnaj v p*cko milo mater. Ampak to kar je pa danes je pa zivo kozlanje.

Frank Zappa je ze v 80ih imel na to temo dosti za povedat, pa je prezvecil v zivljenju skozi toliko stvari, ki jih mi vsi skupaj tu nismo.

Šport je za delat, ne za gledat, ti [vstavi poljubno žaljivko].


??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

shadeX ::

Taksno razmisljanje je glavni razlog zakaj je slo vse ze zdavnaj v p*cko milo mater.


Še vedno ne razumem, kaj točno te moti. Live koncerte boš lahko še vedno obiskoval tako kot si jih do sedaj, tukaj se ne spreminja popolnoma nič. Obiščeš DJ-ja, artista, ki ti je všeč.

Ne razumem pa zakaj te moti dodatna izbira interakcije v virtualnem svetu?

jype ::

Meizu je izjavil:

Strah me je vase ignorantnosti in sebicnosti. Taksno razmisljanje je glavni razlog zakaj je slo vse ze zdavnaj v p*cko milo mater. Ampak to kar je pa danes je pa zivo kozlanje.
Frank Zappa je takim kot si ti pokazal sredinca.

Meizu ::

shadeX je izjavil:

Taksno razmisljanje je glavni razlog zakaj je slo vse ze zdavnaj v p*cko milo mater.


Še vedno ne razumem, kaj točno te moti. Live koncerte boš lahko še vedno obiskoval tako kot si jih do sedaj, tukaj se ne spreminja popolnoma nič. Obiščeš DJ-ja, artista, ki ti je všeč.

Ne razumem pa zakaj te moti dodatna izbira interakcije v virtualnem svetu?


Ne razumem kako ti ne razumes. Vse te neumnosti so se dodaten hajc na ogenj za ze tako indoor generacijo kot je.

Kako vam ne more bit jasno, da te stvari povzrocajo propad dejanske fizicne socializacije? Danes bo sel ven se dolocen % ljudi na pir al pa spil, cez 20 let (pa se veliko prej, ker se to dogaja ze danes) bo pa taksna bolnica da ciaoo.

Lepo je ugotavljat stvari iz kavca medtem ko vam nekateri (v tem primeru glasbeniki) zelimo plasirat dejansko stanje, ker imamo na tem podrocju dejansko vsakdanje poklicne izkusnje.

Pejdi narest statistiko, vprasaj organizatorje ce so doziveli v zadnjem casu porast ali pa vsaj ohranili nivo stevila eventov ter obiskanosti.

jype je izjavil:

Meizu je izjavil:

Strah me je vase ignorantnosti in sebicnosti. Taksno razmisljanje je glavni razlog zakaj je slo vse ze zdavnaj v p*cko milo mater. Ampak to kar je pa danes je pa zivo kozlanje.
Frank Zappa je takim kot si ti pokazal sredinca.


Itak. Strinjal se je z vami, ki zelite se bolj poneumiti stvari. Se mi zdi, da ti je Frank Zappa znan samo po imenu, kaj vec ne bo slo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Tvoji predsodki so tvoji. Poneumljanje vršiš sam.

Meizu ::

jype je izjavil:

Tvoji predsodki so tvoji. Poneumljanje vršiš sam.


Nope. Premalo si razgledan o teh stvareh, da bi se sploh lahko zavedal, kaj govoris.

Netrunner ::

Pa če bi se vse preselilo kar se preselit da v VR niti ne bi bilo tako slabo. Dejansko, ko bi šel ven bi srečeval večinoma normalne ljudi, saj vsi ostali bi čepeli doma z čelado na glavi.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Epic: ljubitelji Fortnita bolščijo v črno luknjo

Oddelek: Novice / Igre
169293 (6099) vostok_1
»

Zvezdniški koncerti v navideznem svetu? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
11016876 (12803) Meizu
»

Tencent v nemilosti kitajskih oblasti?

Oddelek: Novice / Ostale najave
214278 (2770) Poldi112
»

Simfonični orkester + metal

Oddelek: Sedem umetnosti
474875 (3174) GrimReaper
»

Secound life

Oddelek: Omrežja in internet
122041 (1771) Pesimist

Več podobnih tem