» »

New York - Legalizira splav v 9 mesecu

New York - Legalizira splav v 9 mesecu

111111111111 ::

Na tole sem naletel po naključju.



Država New York je sprejela zakon, ki dovoljuje splav v 9 mesecu nosečnosti.
Dovoljeno je celo da se otrok rodi živ in se ga ubije izven maternice, kar do sedaj ni bilo dovoljeno.

Sam sem za splav, ampak tukaj pa mislim da smo prešli mejo dobrega okusa. Zakon se je sprejel, zunaj pa so ovacije in proslavljanje. Malo me je šlo na bruhanje.

Kaj pa vi mislite? Je zakon OK, rabimo to tudi v Sloveniji (mislim, da v Sloveniji je splav v zadnjem 3 mesečju možen, če ga odobri medicinski odbor)?

Recimo izjava kirurga, ki je delal splave v 24 tednu nosečnosti (sem kar vesel da se v IT-ju):

Prosim debata na nivoju.

EDIT: Še malo daljši link:
  • zaklenilo: zee ()

jype ::

111111111111 je izjavil:

Kaj pa vi mislite? Je zakon OK, rabimo to tudi v Sloveniji (mislim, da v Sloveniji je splav v zadnjem 3 mesečju možen, če ga odobri medicinski odbor)?
Ja, zakon je OK, ker v Sloveniji tudi vse to velja: Če obstaja utemeljen medicinski razlog za prekinitev življenja, potem nima smisla, da zakonodaja to preprečuje.

Pravilno je, da se izvaja nadzor nad takim početjem, ker je možnosti za zlorabe veliko, narobe je pa, da se reči kar prepove.

Saj podobno je na drugem koncu življenja: Na milijone dementnih ljudi trpi leta in leta, preden umrejo, čeprav zelo dobro vedo, kaj jih čaka in bi morda veliko raje izbrali nadzorovano smrt, pa je država ne dovoli v nobenem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

nurmaln ::

111111111111 je izjavil:


Dovoljeno je celo da se otrok rodi živ in se ga ubije izven maternice, kar do sedaj ni bilo dovoljeno.

Tole boš moral pa kak link na besedilo zakona dat. :|
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

Tole boš moral pa kak link na besedilo zakona dat. :|
Če se po porodu opazijo morfološke posebnosti, ki jih ni mogoče operativno popraviti, življenje pa po odklopu s popkovine ni mogoče, se novorojenčka medicinsko umori.

nurmaln ::

Evtanazija odraslih prepovedana, evtanazija otroka dovoljena? dafuk?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

nurmaln je izjavil:

Evtanazija odraslih prepovedana, evtanazija otroka dovoljena? dafuk?
Saj ni evtanazija, zgolj odklop od mašin, ki ga vzdržujejo pri življenju.

IMO bi bila evtanazija sicer precej bolj humana.

CRTbraun ::

Daj pru kakšn dober vir :D

jype ::

CRTbraun je izjavil:

Daj pru kakšn dober vir :D
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl... recimo?

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

Evtanazija odraslih prepovedana, evtanazija otroka dovoljena? dafuk?
Saj ni evtanazija, zgolj odklop od mašin, ki ga vzdržujejo pri življenju.

IMO bi bila evtanazija sicer precej bolj humana.


"Odklopi od naprav" ni isto kot "se medicinsko umori".
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

marsovcek ::

Fake news :D

Po novem je v NY splav dekriminaliziran (!). Lahko se opravi po 24. tednu, če je plod mrtev ali je ogroženo življenje matere.
Celotne zakonodaje nisem bral, ampak zagotovo se splava ne dela v 9. mesecu.

jype ::

nurmaln je izjavil:

"Odklopi od naprav" ni isto kot "se medicinsko umori".
Rezultat je pa enak. Pretvarjati se, da je bolje, da pred smrtjo še malce trpi, ko se duši, je idiotsko.

marsovcek je izjavil:

Celotne zakonodaje nisem bral, ampak zagotovo se splava ne dela v 9. mesecu.
Seveda ne, le nespametno bi bilo prepovedati tako početje - ker obstajajo primeri, ko je medicinsko smiselno (to, da so izjemno redki, pa ni nikakršen argument za prepoved).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

49106 ::

Vidiš, da znaš dobro argumentirat. Ko ne trolaš, si fant od fare.

jype ::

Ja, saj zato bodo vse pobrisali.

Pika na i ::

Še najbolje bi bilo, da o splavu moški sploh ne bi smeli odločat.
Vse bolj sem na tej strani.


Se spomnim, da je bilo pred leti, ko sta starša hotela pokopat 16 tednov star plod (onadva sta govorila o otroku, ki se je rodil mrtev in nista želela, da ga vržejo med biološke odpadke), pa jima niso dovolili, ker stroka govori o otroku šele pri 22 tednih. Takrat izdajo potrdilo o rojstvu tudi mrtvorojenemu otroku in kot takega, ga potem lahko tudi pokopljejo.

nurmaln ::

jype je izjavil:

nurmaln je izjavil:

"Odklopi od naprav" ni isto kot "se medicinsko umori".
Rezultat je pa enak. Pretvarjati se, da je bolje, da pred smrtjo še malce trpi, ko se duši, je idiotsko.


Rezultat je enak če me voznik avtobusa namerno povozi, ali pa če zavije stran od skupine otrok in nagazi mene. Še vedno sta to dve povsem različni stvari in povsem različni debati.

jype je izjavil:

marsovcek je izjavil:

Celotne zakonodaje nisem bral, ampak zagotovo se splava ne dela v 9. mesecu.
Seveda ne, le nespametno bi bilo prepovedati tako početje - ker obstajajo primeri, ko je medicinsko smiselno (to, da so izjemno redki, pa ni nikakršen argument za prepoved).


Pametno bi bilo zelo jasno in ozko definirati v kakšnih okoliščinah je dopustno, v vseh ostalih pa prepovedano.
Ker kroži naokol več varjant, tudi take da se lahko sprav opravi na primer če je mama v psihični stiski (or something to that effect), pa še nisem našel časa da pogledam če gre za fake news ali ne. Sem upal da se je med tem kdo drug dokopal do besedila zakona.

Pika na i je izjavil:

Še najbolje bi bilo, da o splavu moški sploh ne bi smeli odločat.
Vse bolj sem na tej strani.

Itak, ženske pa ne smejo odločat kaj je to posilstvo, ker če že kdo, pol to delajo moški in tudi najbolje razumejo. ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

MadMicka ::

https://www.snopes.com/fact-check/new-y...

Do 24 tedna je dovoljen splav, potem pa samo še v medicinsko utemeljenih primerih.

Sicer se mi zdi 24 tednov malce dolga doba, ampak bolj pomembno je, da je ena navadna svinarija, da pišejo, češ splav je dovoljen tudi v 9 mesecu in celo, če se otrok rodi živ, se ga lahko ubije.

Prasce, ki širijo takšne laži, bi morali strpati v zapor...

zee ::

Zaklepanje, ker se je izkazalo, da je OP širil fake news.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

louser ::

Odklepam nazaj, ker se je Jure potrudil argumentirati prispevek, čeprav mu to ne bi bilo treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evtanazija (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Problemi človeštva
65979578 (13) IMBB
»

Evtanazija

Oddelek: Problemi človeštva
161767 (1440) MIHAc27

Več podobnih tem