» »

Sistem ne bere USB ključa

Sistem ne bere USB ključa

Bye ::

Prosim za nasvet, kako naj dostopim do podatkov na USB ključu, pri katerem Windows javlja napako.

Machete ::

Kakšna je ta napaka (lahko print screen) in kaj vse si že proval?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bye ::

Poskusil sem samo z vstavljanjem v različne računalnike (Win10/7) in USB vhode. Formatiranje ne pride v poštev, ker so seveda gor podatki, ki jih potrebujem. Kar "naenkrat" je pač prenehal pravilno delovati.
Print screen ne morem dat, ker ne morem slike objaviti (?!). Javlja mi dve obvestili:

- (ob vstavitvi) naj ga formatiram; in da (ko kliknem nanj):
- pogon ni dostopen, ne vsebuje znanega datotečnega sistema, blabla prosimo prepričajte se, da so naloženi vsi zahtevani gonilniki in da volume ni koruptiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

BorutK-73 ::

Ključek je crknu.

Bye ::

Če je crknil, zakaj ga sistem zazna? Kako pridem do podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Mare2 ::

Bye je izjavil:

Prosim za nasvet, kako naj dostopim do podatkov na USB ključu, pri katerem Windows javlja napako.


Nisi napisal znamke. Za Sandisk preglej
tole - klikni

Bye ::

Medion, of course.

Enron x86 ::

Vstavi ključek. Odpri command prompt in poženi chkdsk crkapogona: /f

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Bye ::

"The first NTFS boot sector is unreadable or corrupt.
Reading second NTFS boot sector instead.
Unable to determine volume version and state. CHKDSK aborted."

Enron x86 ::

To se pa ne sliši dobro ...
Mogoče poskusi še chkdsk crkapogona: /r
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Bye ::

Tell me about it. Gor imam vsa gesla...8-O
Sem poskusil še z /r; enako sporočilo. Kako naj pridem do podatkov?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Disk Manager mi javlja, da je particija zdrava. Zdaj pa čisto nič ne razumem. Kako lahko chkdsk javlja napako, DM pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

ttommy ::

Težka bo dobiti podatke iz ključa. Meni je isto javljalo za Toshibin 16GB ključ. Prej je delal normalno, ko pa sem ga hotel uporabiti za zagonski ključ za kloniranje diska, ga sistem sploh ni več zaznal. Pomagal mi je edino Memtest86 (Zero USB drive).
https://www.memtest86.com/
Gamer

hojnikb ::

lekcija za naslednjič, da nimaš pomembnih podatkov na enem mediju, še posebaj tako zanič medij kot je usb kjuček.

Zelo verjetno je crknu flash pomnilnik na samem kjučku, krmilnik še pa vedno dela (hence zaznavanje s strani windowsa).

Zadevo sicer lahko rešiš, če se je krmilniko samo sfuzlal, ampak podatki so pa Bye-Bye 8-)
#brezpodpisa

Bye ::

Jao....
Tommy, memtest je samo za testiranje, to mi nič ne pomaga?
Hojnik, kaj pa če formatiram in potem poskušam z recovery? Kateri program mi svetuješ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

hojnikb ::

Če je čip fuč, ni programa na svetu, ki bi ti pomagal. Če ti disk managment javlja kapacitoto 0 bajtov, je to lahko ze zelo verjetn intikator.
#brezpodpisa

Bye ::

Ja pa ne no... Gor imam gesla! DM mi javlja normalno nazivno kapaciteto. Datotečni sistem mi ne piše NTFS, ampak RAW. ? Zakaj mi ponuja formatiranje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

errhec ::

Poizkusi z recuvo ali Get data back. Mogoče boš imel srečo.
dd

Spajky ::

V Disk managmentu probaj dati, če gre seveda, črko pogona, nato pa tip/"particijo" nekako zamenjaj Raw za NTFS (ustvari enako particijo brez formatiranja) in sicer točno (po bitih,bajtih,MB-tih etc.) kot je bila prej velikost ključka. Za to obstajajo tudi nekateri programi, bodisi "DOS" bodisi WIN. Probaj z BartPE Live CD-jem (lahko WinXP), da ne bojo tekoči Win kaj še bolj z*ebali kot je ...

Se utegnejo podatki čudežno pojavit, v kolikor ni tragedije, ki jo je že opisal hojnikb ... vendar prej probaj idejo od errhec-a ...

Verjetno ti bo hojnikb znal bolje pomagat pri tem, saj je bolj v Win7 in dalje kot jest.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DeeCoy ::

Verjetno je crknil flash. Lekcija za naslednjič. "Ja pa ne no" ne pomaga, pomembnih podatkov nimaš nikoli na enem 3$ flashu.

Bye ::

Spajky je izjavil:

V Disk managmentu probaj dati, če gre seveda, črko pogona, nato pa tip/"particijo" nekako zamenjaj Raw za NTFS (ustvari enako particijo brez formatiranja) in sicer točno (po bitih,bajtih,MB-tih etc.) kot je bila prej velikost ključka. Za to obstajajo tudi nekateri programi, bodisi "DOS" bodisi WIN. Probaj z BartPE Live CD-jem (lahko WinXP), da ne bojo tekoči Win kaj še bolj z*ebali kot je ...

Se utegnejo podatki čudežno pojavit, v kolikor ni tragedije, ki jo je že opisal hojnikb ... vendar prej probaj idejo od errhec-a ...

Verjetno ti bo hojnikb znal bolje pomagat pri tem, saj je bolj v Win7 in dalje kot jest.

V DM ne morem spremeniti tipa particije; sploh nimam te možnosti. Poskusil bom z recovery (R-Studio)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Bye ::

Poskusil sem s par recovery programi, ampak ne morejo brati USB ključa. Programi javijo napako, oz. ne prepoznajo datotečnega sistema na iskanem pogonu.

DeeCoy ::

DeeCoy je izjavil:

Verjetno je crknil flash. Lekcija za naslednjič. "Ja pa ne no" ne pomaga, pomembnih podatkov nimaš nikoli na enem 3$ flashu.

Ijus ::

dej kaj če bi ti tole nesel na nek dober servis? xD preden popizdiš. lol no. sorry.
da ne boš sam še kaj zjebal če praviš da maš gor gesla.

servis pa 100€ na stran. hehe.

ps: zdje me bojo hardcorovci spljuval češ da lahko to sam rešiš. ne zajebavi se če maš gor gesla. lol no.

----------------------

jst mam tud svoje osebne fajle na enem mediju in to na m.2 nvme ssm-ju. jih prenašam iz enega medija na drugega kot mačka mlade. haha.
moram čim prej kupit al eno spominsko kartico neko dobro kvalitetno al pa wi-fi zunanji disk. že gledal neki od wd-ja. opasno zgleda. sam cena pa ne. lol. čigumiji. 250€ za kolk? ene ... čak grme pogledat: https://geizhals.eu/?cat=hdx&xf=5588_Fl... - 205€ za 250gb wlan ssd zunanji disk. porka madonna bom znoru en lep dan k nimam velik dnarja. pičku ličku. zajebavam se pa s temi svojimi podatki že ene 10+ let. vedno na enem mestu. da mi crkne disk se grem kr ubest pa ustrelt.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ijus ()

Machete ::

Spominske kartice tudi niso ravno trdnjava za podatke. Daj si na več diskov in ne kompliciraj, zakaj rineš v nek fensi wifi disk, če nimaš denarja. Sam sebi greniš življenje s pretiravanjem nad zmožnostmi. Par hddjev, usb, kak DVD-R zapeči pa je. Ni vrag da nekaj ne preživi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

feryz ::

Imam tri SSD prenosne diske za filme. Ko se familija kam odpravi za dlje časa, jih vzame s sabo.
Vsaj eden je po par mesecih "prazen" in ga moram na novo naložiti. Včasih so prazni pa kar vsi trije. Po par mesecih.
Tako da jim ne bi zaupal v hrambo popolnoma nič.

Bye ::

Hvala za izkušnje. Ker z nobenim recovery programom nisem mogel dostopati do ključa, sem ga formatiral. Našlo mi je le nekaj .docx datotek, gesla v .txt obliki (kar je bila poanta) pa niti enega. Poskusil sem z Recuva, EaseUs Recovery Wizard, R-Studio, GetDataBack in še par njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Spajky ::

Ko si formatiral, so ti Win postavili NTFS particijsko tabelo na novo, pa so ti recovery programi lahko našli, kar je bilo gor (vsaj na sigurno Ok delu ključka).

Lahko celo, da je ključek delno okvarjen ali pa celo brezhiben, če le ni "fake" verzija v resnici z manjšo kapaciteto in ti je starejše fajle enostavno prepisalo (so delujoči preostali?).

Krivi so najverjetneje Win oz./ali izvlačenje ključka brez odklopa v OS. Takrat se rada z*ebe particijska tabela (iz FS na RAW). Zato je zdravo periferijo prikljapljat pri izključenem kompu - old way, samo to mnogi pozabljajo ...

Testiraj ključkovo integriteto kasneje, tudi z narejenim skoraj enako velikim zip ali rar fajlom, ter čekiraj/test integriteto fajla.

Še prej pa : ali si z data recovery programi šel sektor po sektor iskat podatke po formatiranju ali kar na slepo (default nastavitve) ? Če si šel sec/sec iskanje in ni našlo nič več ostalih podatkov, teh ki ti manjkajo NI (iz bilo kakega razloga, delno okvarjen ključek ali oksidirani kontakti, tudi na portu, etc.). Ostaja verjetnost (sicer mala), da je ključek brezhiben ...

Kaj boš pa naredil z njim, pa tvoja stvar ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bye ::

Po moje je ključek enostavno šrot, saj gre za znamko Medion. To ni prvič, da mi ga ni zaznalo, je pa prvič, da sem izgubil podatke. Imam tudi Kingston ključek, ki je starejši in še vedno dela bp (nikdar niti en problem). Tako da brez odklopa ziher ni problem; v Win imam nastavljeno, da ga lahko jemljem ven.
Z data recovery programi sem iskal le določene datoteke, ne vseh; konkretno .doc in .txt.
Vsaka šola nekaj stane. Nikoli več Medion šrota in ostale IT robe iz Hoferja!
Ključek bom z veseljem zmrcvaril s kladivom >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

DeeCoy ::

Bye je izjavil:

Po moje je ključek enostavno šrot, saj gre za znamko Medion. To ni prvič, da mi ga ni zaznalo, je pa prvič, da sem izgubil podatke. Imam tudi Kingston ključek, ki je starejši in še vedno dela bp (nikdar niti en problem). Tako da brez odklopa ziher ni problem; v Win imam nastavljeno, da ga lahko jemljem ven.
Z data recovery programi sem iskal le določene datoteke, ne vseh; konkretno .doc in .txt.
Vsaka šola nekaj stane. Nikoli več Medion šrota in ostale IT robe iz Hoferja!
Ključek bom z veseljem zmrcvaril s kladivom >:D

Kaj je tu kriva šrot roba iz hoferja? Tu si kriv ti, ker si imel na flash drivu edino kopijo pomembnih podatkov! To je približno tako, kot če bi te podatke zapisal na mivko na plaži, čez dva dni bi pa ornk pihal in bi vse skup zbrisal. Razmisli bolj o tem, kot pa o šrot ključkih.

Bye ::

Pač ne delam varnostnih kopij vsak dan, ko kaj malega spremenim...
Kaj je kriva Hofer roba? A si prebral, da mi starejši ključek ne dela težav? :)

DeeCoy ::

Ti narišem? USB ključek ni namenjen in ni primeren za trajno shranjevanje fajlov! Tut men dela en Kingston 16GB že 10 let, pa kaj.. Lahko jutri crkne. Tako kot bi lahko hoferjev zdržal 15 let. USB ključki so nezanesljivi zaradi ogromno razlogov. Če tega ne razumeš, potem boš pač čez 3 leta imel isto situacijo. Lp

Bye ::

Razumem, sam to ne spremeni dejstva, da je Medion šrot :)

hojnikb ::

Mam cel predal medion kjučkov, prenosnik etc pa še ni nč crknal :)

Fact je, da je usb kjuček kot medij zanič sam po sebi, ni tu medion problem.
#brezpodpisa

DeeCoy ::

hojnikb je izjavil:

Mam cel predal medion kjučkov, prenosnik etc pa še ni nč crknal :)

Fact je, da je usb kjuček kot medij zanič sam po sebi, ni tu medion problem.

+1 My point. Ampak nekdo tega zgleda ne more dojet.

Gagatronix ::

Bye je izjavil:

Razumem, sam to ne spremeni dejstva, da je Medion šrot :)


Flash memory ima omejeno stevilo R/W ciklov kar pomeni da se na dolgi rok izrabijo. Sam imam enega od prvih Canyon 128MB (!) kljuckov, ki sicer se vedno dela (po vec kot 10 letih) ampak je delujoca kapaciteta trenutno samo se okrog 80MB. In marsikdaj se tudi v priznanih znamkah (mimogrede, Medion je cisto solidna firma) znajdejo okvarjeni cipi, pa najsi bo to flash storage ali pa kontroler.

Jebiga. I can explain it to you, but I can't understand it for you.

Spajky ::

Bye je izjavil:

...Imam tudi Kingston ključek, ki je starejši in še vedno dela bp ... brez odklopa ziher ni problem; v Win imam nastavljeno, da ga lahko jemljem ven....Ključek bom z veseljem zmrcvaril s kladivom >:D

Starejša tehnologija z manj kapacitete ima debelejšo litografijo čipov + za dlako vec cina/materiala na ploščici/konktorju in so manj občutljivi in bili dražji kot novejše stvari (velja za vse živo te dni) ...

Odklop v Win je problem, če nimaš tudi indexiranja izklopljenega tam (glih ne slišiš praskanja, ko zapisuje kot npr. pri FD ali HD) ;) ... pa stumba podatke, če še ni končalo pisat gor, podobno kot kadar odklopiš štrom na kompu med delovanjem ... včasih za*ebe win, včasih podatke na diskih (ali oboje) ...

Kar pa se tiče Kladiva ... posnami akcijo s komentarjem pa na YT ... pa link sem, da se malo še mi smejemo >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bye ::

Spajky je izjavil:

Bye je izjavil:

...Imam tudi Kingston ključek, ki je starejši in še vedno dela bp ... brez odklopa ziher ni problem; v Win imam nastavljeno, da ga lahko jemljem ven....Ključek bom z veseljem zmrcvaril s kladivom >:D

Starejša tehnologija z manj kapacitete ima debelejšo litografijo čipov + za dlako vec cina/materiala na ploščici/konktorju in so manj občutljivi in bili dražji kot novejše stvari (velja za vse živo te dni) ...

Odklop v Win je problem, če nimaš tudi indexiranja izklopljenega tam (glih ne slišiš praskanja, ko zapisuje kot npr. pri FD ali HD) ;) ... pa stumba podatke, če še ni končalo pisat gor, podobno kot kadar odklopiš štrom na kompu med delovanjem ... včasih za*ebe win, včasih podatke na diskih (ali oboje) ...

Kar pa se tiče Kladiva ... posnami akcijo s komentarjem pa na YT ... pa link sem, da se malo še mi smejemo >:D ...


Z odklapljanjem nikoli ni bilo problemov z drugimi ključki niti prenosnimi diski.
Nisem nameraval, ampak ideja ti je odlična :) Z veseljem nalimam link po opravljeni eksekuciji. Komentar ne bo potreben >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Mare2 ::

hojnikb je izjavil:

Mam cel predal medion kjučkov, prenosnik etc pa še ni nč crknal :)

Fact je, da je usb kjuček kot medij zanič sam po sebi, ni tu medion problem.


Jaz imam tudi še en ključek 64 GB še iz časov, ko so prodajali izredno hitre. Še vedno dela. :)

hojnikb ::

Starejša tehnologija z manj kapacitete ima debelejšo litografijo čipov + za dlako vec cina/materiala na ploščici/konktorju in so manj občutljivi in bili dražji kot novejše stvari (velja za vse živo te dni) ...


so pa imeli dosti bolj primitivne kontrolerje, ki niso znal dobro izvajat wear levellinga, tako da...
#brezpodpisa

Bye ::

Obljuba dela dolg. Končno sem nesrečni ključek popravil.

DeeCoy ::

Imaš večji problem, kot je samo izguba podatkov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253899 (1808) Skylord
»

Windows to Go (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8810558 (6704) Pesimist
»

Na Usb ključ ne naloži datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6215293 (14632) s6c-gEL
»

Kateri USB ključek?

Oddelek: Kaj kupiti
225480 (4970) WyattEarp

Več podobnih tem