» »

Wi-Fi ne deluje na iPhone mobilnikih(Telemach)

Wi-Fi ne deluje na iPhone mobilnikih(Telemach)

Govee126 ::

Pozdravljeni,
pred enim letom sem kupil iPhone na Telemachu in takoj, ko sem ga doma aktiviral sem opazil probleme z Wi-Fijem. iPhone se sicer poveže na wifi(v zgornjem desnem robu kaže signal) vendar ko odprem npr. app store ali katero koli drugo aplikacijo, ki potrebuje internet ta ne deluje. Doma imamo vse od Telemacha(internet, tv). Kjerkoli drugje se želim povezati na wifi z iPhonom deluje brez težav. Enake težave mamo vsi v družini, ki imamo iPhone. Kdaj ima sicer prebliske in začne delovati tudi doma vendar se kmalu ponovi ista zgodba. Na androidih wifi preverjeno dela brez težav. Po brskanju po internetu in klicanju na Telemach podporo sem poskusil že vse predlagane "rešitve"(resetiral sem Network settingse, factory reset telefona, zamenjal geslo za wifi, odstranil geslo za wifi, spremenil zaščito wifija, zamenjal celoten modem) pa nobena ne deluje. Na iPhonih od drugih članov družine wifi včasih začne delati potem, ko ga večkrat prižgemo in ugasnemo(na telefonu), na mojem niti to ne deluje. Telefon sem dal tudi na servis, kjer pa seveda niso nič ugotovili niti popravili ker se na druge wifije poveže brez težav.
Zanima me ali imate kakšen nasvet kaj lahko še poskusim da bo stvar delovala? Ima kdo prav tako Telemach in iPhone ter se mu dogaja isto?

Hvala za nasvete.

Furbo ::

Nabavi/sposodi si kak router in izklopi wifi na modemu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

Internetni ponudnik ni kriv. Problem je verjetno v sami komunikaciji med iPhonom in modemom - nekaj se verjetno "tepe", ker skupni imenovalec so iPhoni in modem.

Kupi router (katerega povežeš na modem), ta pa bo oddajal naprej WIFI signal drugim napravam, namesto modema. iPhone bo tako komuniciral z routerjem... ta pa naprej z modemom (ki ima očitno probleme z iPhonovim WIFI modulom).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

reptilia1 ::

Modem ma zgleda probleme.
Sposodi si kak ruter kje pa sprobaj... v skrajni sili potrebe po internetu na iJapki pa naj kdo od "glorious android race :D" vklopi hotspot pa se nanjo poveži.

Govee126 ::

Da se popravim - imamo gateway, ne klasični modem. Imamo pa v spodnjem nadstropju hiše router, pa prav tako ne deluje. Imam dovolj podatkov, tako da nisem prikrajšan za internet, vendar je nadležno ker moram vsako posodobitev IOSa zdaj delati nekje drugje, prav tako pa podatki porabijo več baterije.

Furbo ::

Jaz sem imel nekaj težav na ios in asus ruterjem.
Ko sem dal različni imeni za 2.4 in 5ghz omrežji, skenslal guest omrežje na istem ruterju, so težave izginile.

IOS posodobitve lahko narediš preko itunes.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14024509 (21324) Mavrik
»

Googlov novi telefon razprodan v minutah po odprtju trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9625568 (19549) dejanslo
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186450 (5321) r0ker
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34785923 (75112) Bor H
»

Na Kitajskem dočakali drag iPhone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
949750 (7729) M-XXXX

Več podobnih tem