» »

zabijanje casa

zabijanje casa

A110 ::

Pozdravljeni, vsake toliko (ponavadi ravno pred izpitnim obdobjem :))) me zagrabi da bi ponovno začel z igračarstvom. včasih sem igre dobesedno požiral, ampak to se je s prihodom v srednjo šolo nekako nehalo. Zdaj pa bi pnovno rad malo razmigal prste (prevec casa :D). torej zanima me ali se za občasno igranje ne nujno najnovejših iger na max bolj splača kupiti nek pc ali bi bilo bolje kupiti recimo ps4 ali xbox one. na trenutnem ultrabooku sicer delajo vse starejše igre ampak ni enaka izkušnja pa tudi kaj malo novejšega bi rad igral. alternativa je tudi xbox360 ki ga imam doma ampak nevem če se splača še uporabljati tako staro konzolo ko je navoljo toliko novejšega. za vse skupaj sem pripravljen dati recimo 600e. recimo ravno zato mi disi pc ker je lahko uporaben se za dosti drugih stvari in vedno pride prav kista pri hisi. ampak verjetno bi bila investicija dosti vecja kot pri konzolah. prosim za nasvete. v postev pridejo tudi rabljene stvari

Alien123 ::

Za 600€ si kupi konzolo in igre, ker za taki denar ne dobiš nič pametnega pri pcju.

TheBlueOne ::

Jaz zabijam cas tudi s 3D modeliranjem, programiranjem za doma, kakor tudi seveda za igre. Sicer upam, da ne bom offtopic, ker imas budget 600€, ampak jaz bi ti priporocal, da se das malo na stran in kupis gaming laptop.

Pred ca. letom sem za slabe 1000€ dobil i5 16gig rama in GTX1060 3gb, sedaj dobis verjetno ze kaj vec.

Recimo kaj v tem stilu:
https://www.amazon.de/Acer-VN7-593G-57N...

Meni kaj drugega kot PC niti za igre ne pride v postev, ker imam prevec rad igre, ki delajo samo na PC. Sicer verjetno dobis za denar kaksno kisto, ampak pride laptopova mobilnost kar prav. Ce ne drugace, lahko geekas, ko te zvlecejo kam drugam, kjer noces biti in imas vsaj nekaj za poceti.

MasterTade ::

Za 600 se da sestaviti soliden gaming pc. Pač ne igraš novih iger na najvišjih nastavitvah, izbor iger, tudi starejših je pa tako ali tako velik
Mors omnia aequat

A110 ::

moja žellja ni igrati najnovejših iger na max nastavitvah ampak bi zadostovalo recimo igre od recimo 2011 do recimo 2015 da bi delale dokaj vredu. do 2011 sem vecina ze preigral in jih se na prenosniku ampak mi to ni vsec.

freesty ::

Kupi rabljeno, dobis za 600 kr v redu masino :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bajsibajsi ::

Novo kisto za cca. 450 eur + rabljeno graficno za 150 in bos lahko igral (skoraj) vse igre.

TheBlueOne ::

A110 je izjavil:

moja žellja ni igrati najnovejših iger na max nastavitvah ampak bi zadostovalo recimo igre od recimo 2011 do recimo 2015 da bi delale dokaj vredu. do 2011 sem vecina ze preigral in jih se na prenosniku ampak mi to ni vsec.


Ce res noces prenosnika, kjer omenim, da ga naceloma lahko uprabljas tudi s periferijo (Monitor tipkovnica, mis), potem res kupi PC. Igre za konzole so presenetljivo drage, kjer kakor pravijo ostali dobis za 600EUR ze kar dober PC, se posebej, ce te ne moti, da kaj recikliras od starega. Pozna se ze, ce recikliras ohisje, cardreader, tipkovnico, mis... Potem je 600EUR gotovo OK in verjetno boljse kot konzole.

Jaz sem sestavil en station, kjer sem PC dobil iz odpada podjetja, ohisje maticna i5 2400, dodal nekega Radeona, mislim da 380 s 4gb Rama 200EUR (nov na "bolhi"), 16 gig rama (pozabil ceno) in sedaj se 500GB SSD 80EUR. Mi se danes delajo vse igre, ki jih igram na njemu. Bilo pred dvema letoma...

Zgodovina sprememb…

A110 ::

ne, ultrabooka ze mam in mi sluzi odlicno za to kar je namenjen, za programiranje in podobno pa ga priklopim na zunanji monitor. ocitno bo res najboljse neka na po rabljena sestava. mi lahko kdo predlaga sestavo kar tukaj da ne bom objavljal v namensko temo?

XLapse ::

Alien123 je izjavil:

Za 600€ si kupi konzolo in igre, ker za taki denar ne dobiš nič pametnega pri pcju.

troll ?

6151 ::

A110 je izjavil:

ne, ultrabooka ze mam in mi sluzi odlicno za to kar je namenjen, za programiranje in podobno pa ga priklopim na zunanji monitor. ocitno bo res najboljse neka na po rabljena sestava. mi lahko kdo predlaga sestavo kar tukaj da ne bom objavljal v namensko temo?


Poglej na zasebna sporočila

tomazic89 ::

Jaz sem v casu Skylake-a sestavil PC, za ravno tak budget. Igram pa zal samo CS:GO na hi-res in se to le obcasno, tako da ne vem, kako bi delale ostale igre.
Pomojem je PC kar zmaga, ker ja, pride prav tudi za kaj drugega.

Alien123 ::

XLapse je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Za 600€ si kupi konzolo in igre, ker za taki denar ne dobiš nič pametnega pri pcju.

troll ?


za mene žal ne.. je pa res da eni uživajo na 30fpsjih.. tak da..

tomazic89 ::

tomazic89 je izjavil:

Jaz sem v casu Skylake-a sestavil PC, za ravno tak budget. Igram pa zal samo CS:GO na hi-res in se to le obcasno, tako da ne vem, kako bi delale ostale igre.
Pomojem je PC kar zmaga, ker ja, pride prav tudi za kaj drugega.


EDIT: 580EUR je bilo z integrirano grafo. kasneje sem dokupil 1050TI OC za 170 eur. (skupaj torej 750EUR)
spec:
Intel Core i3-6320 3,9 GHz (Skylake) S1151 - tray
COOLER MASTER Hyper 212 EVO
Zalman Z3 Midi-Tower
ASROCK Z170 Extreme4 DDR4
G.Skill Ripjaws V F4-2400C15D-16GVR 16GB (2x8GB) PC4-19200 DDR4
SEASONIC S12II-520 520W

SSD sem imel pa ze od prej doma.

Tako da, se popravljam, 600 je morda res malenkost malo, za nov PC.

je pa tole BP, CS:GO na 60+ fps

TheBlueOne ::

Ce imas periferijo, se verjetno skoraj izide. 8 gig rama je za igre vec kot dovolj, dodatne 8 ne bo naredilo neke razlike. Menda je Ryzen trenutno cenejsi. Ce ze primerjas s konzolo potem lahko enostavno vzames maticno, ki ima minimalno slotov, das 2 x4 gig rama in eno graficno. Nekih hudih W verjetno ne potrebujes tako da ne pretiravas pri napajalniku in vrzes 240gig ssd za 40EUR. Morda se izide. :)

Zgodovina sprememb…

puda ::

Ryzen g2200
RX 570 4gb
16gb rama
B350 plata
250gb SSd
PSU in Ohišje
Pa maš za 600EUR dober 1080p komp za špile, če pa kej rablenga si pa še na cenejšem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puda ()

tomazic89 ::

puda je izjavil:

Ryzen g2200
...

Lustn setup. Tisti moj je iz Dec. 2015, sedaj nisem na tekocem.
Vsekakor pa to potrjuje, da ni nujno da gaming stane, ce ves kaj zelis in koliko je dovolj.

TheBlueOne ::

puda je izjavil:

Ryzen g2200
RX 570 4gb
16gb rama
B350 plata
250gb SSd
PSU in Ohišje
Pa maš za 600EUR dober 1080p komp za špile, če pa kej rablenga si pa še na cenejšem.


Jaz bi odstel 8gig rama in dodal pri grafiki. :) Za igre ne ne bo poznalo, menda kurijo okoli stiri. Pac zapres Chrome...

puda ::

Ma ne vem no, dual chanel se baje zelo pozna pri ryznu, pa baje si pr nakateri AAA igrcah samo 8gb že kr pozna. Lahk se stegne za rableno rx580 ampak sej vrjetn ne bo računalnika izključno samo za igrce uporablu pa se splača met 16gb rama, če ne pa za prihodnost :D

Bistvo je biu itak, da se da zelo solidn komp dobit pod 600€

KAVINSKY ::

Daleč čez 4 kurijo. Just Cause 3 mi je pri 8GB rama že pisal low memory warninge. 570 je pa solidna grafična za 1080p.

TheBlueOne ::

KAVINSKY je izjavil:

Daleč čez 4 kurijo. Just Cause 3 mi je pri 8GB rama že pisal low memory warninge. 570 je pa solidna grafična za 1080p.


Tiste, ki gredo cez stiri bodo verjetno dosti prej problem pri grafiki v taksnem sistemu. Pac bottleneck tukaj je zame grafika, rama pa je prevec. Se mi zdi, da bi bil boljse uravnotezen z vec grafike in manj rama. Sem gledal video od ce se ne motim Linusa na to temo, OPu predlagam, da ga pogleda, prej sem tudi sam dal v budget gaming PC 16gig, sedaj verjetno ne bi. :)

dukaric1991 ::

Ps4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mali upgrade računalnika

Oddelek: Strojna oprema
211497 (975) FiReFTW
»

Upgrade main workstationa

Oddelek: Kaj kupiti
404368 (3270) opeter
»

Kakšne imate Izkušnje z 4 in 8 GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949290 (6969) alexz
»

Gaming PC

Oddelek: Kaj kupiti
161211 (890) MihaK3
»

Upgrade ali nov računalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554144 (3182) DarwiN

Več podobnih tem