» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
217 / 222
»»

FlyingBee ::

Ponavadi je kar system ram kriv za bsod.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

Ja, VRAM do konca (pri Radeon 2150 MHz) mi da freeze, tako da moraš sam pritisniti reset gumb. Preveč navit core ali prenizka voltaža cora pa sploh ni problem, samo driver error. Čeprav je vseeno dobro potem narediti ponovni zagon, ker se včasih drugače kar ne spravi k sebi.
Sicer pa obstajajo programi da vidiš kaj povzroči BSOD. Ampak če je RAM, boš težko kaj videl. Jaz bi najprej zmanjšal RAM na 3000 MHz ter stock latence in voltaža, potem pa naprej.
Premajhna voltaža CPU sicer tudi povzroči BSOD, ampak če je prej delalo, bolj požrešna grafična na CPU ne bo vplivala, ker ta ima svoje hlajenje.

Buggy je izjavil:

tole sploh ni slaba ideja, ker v starem ohisju sem imel ventilator direktno nad RAM-om...bom malo spremljal temp memorije in ja je FlareX 3200Mhz B-die na. 1.47V in 3800Mhz.

Je bilo pa do sedaj zgolj enkrat a vseeno enkrat prevec ;)

Drugače je s tem tako, da B-Die tudi lepo dela na 60°C. Ampak samo XMP pri nižji voltaži. Jaz imam 1.40V, ampak sigurno max 60°C.
To 1.47V, pa čeprav je enakih 60°C, je pa drugače. Sploh pa če imaš znižane subtiminge.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

No dejstvo je da imaš precej navite rame (verjetno celo 3800 14-14-14) in da bo treba malo odjenjati. 3600 16-16-16 pri 1.35V je več kot dovolj dobro.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

ne niso CL14 na 3800, ker ne potegnejo tolk, kaj pa je nastavljen (mislim da 16 s custom subtimingi) se pa ne spomnim vec :P

Bom pa res mal pogledal temperature....Hvala!

Zadeva se je pa skresala, ker sem moral Forzo Hirizon 4 poganjat na sekundarnem monitorju preko Steam big picture, pa se XBOX xonsole sem nekaj drekal na prvem monitorju za sprejeti invite v convoy in switchanje shift-Win-arrow ter ALT-tabanje, pomoje je nekaj v tem procesu slo narobe.

Resizable BAR pa nimam se vklopljen ker moram disk iz MBR konvertirat v GPT da bom lako izljucil CSM, in to je bil tudi problem za moj BIOS loop, ko sem enablal resizable bar se je avtomaticno izklopil tudi CSM. Prav tako bom moral posodobiti tudi BIOS, ker sem ze ene 3 verzije zadaj in se vedno na beta biosu :))
nwm no, nekak se mi ne da vec tweekat...mogoce je pa boljse kar celo platformo zamenjat zdej z novim AMD chipsetom, to pa pustit v navezi z 1080ti pa imet za backup al pa prodat.

Homelander ::

Drugače če hočeš preverit stabilnost, jaz sem to delal tako da sem naenkrat vklopil Kombustor, Prime95 Small (za CPU) ter Karhu (za RAM) (ta je plačljiv, ne vem kateri so že dobri free). To je bil pa takoj BSOD kjer je bil v igrah na random. RAM seveda na 4400 17-17-17 1.49V ter vsi subtimingi zategnjeni. Pred tem sem pa testiral samo RAM, zato je delalo.

scipascapa ::

Wrop ::

Ajajjaj :))

Jayztwocents je rekel, da pod 1600 $ al koliko je že blo, ne bodo šle. Hitro kupit, če ne kupiš, si neumen :)). Fajn je nategnil svoje privržence. Bo pa on verjetno v zameno dobil toliko boljšo robo od tiste njegove ptičice, ki mu je povedala, da cene ne bodo šle več dol.

scipascapa ::

"Brave new world of capitalism... 2 years of pocketing record breaking profits for shareholders and now firing 20% (ASUS) of it's workforce with EVGA (-15%), Corsair (-5%) being hardly any better, complaining that they're sitting on a record quantities of borderline unsellable GPUs, routers, PSUs and office cameras. Did they really think Covid and crytocraze will last forever? How about lowering profits, swallowing losses and keeping your workforce intact, you greedy bastards? All I can say, don't buy it, let AIBs go broke. That's the only way to teach them a lesson."

Wrop ::

Če ljudi navadiš na 1650 ali APU, potem ne bodo ravno z veseljem kupovali robo po znižani ceni - 1500 €. Prej so igralcem pokazali sredinca in "It's not personal. It's just business." Sedaj dobivajo sredinca nazaj.
Jayz2Cent bi moral sedaj izgubljati naročnike, pa jih niti ne. Tako, da lahko še vedno obdrži ovčji kožuh na sebi in dela v "dobro" svoji skupnosti. :))

scipascapa ::

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Kaj želiš pokazat? Cene ~10-20% nad MSRP za skoraj 2 leti staro in zastarelo "sranje"?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Nehaj jamrat 3070 je čisto solidna GPU. Ne rabijo vsi 4090.

DarwiN ::

Seveda je v redu, ampak za 400€.. Tako pa domnevno jamrajo, kako se ne morejo rešit zalog, ob tem pa nočejo cen znižat niti na razumno raven, kaj šele da bi dejansko prodajali ugodno. Za povrh pa še odpuščajo, potem ko so par let želi rekordne dobičke.

KJJM! (če veš, kaj pomeni ta globalno sprejeta kratica :D)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

pegasus ::

A so turbo modeli že kaj spustili ceno? ;)

Sheteentz ::

lol 6800 za 639. Dolga je še do pecto.

FireSnake ::

Wrop je izjavil:

Ajajjaj :))

Jayztwocents je rekel, da pod 1600 $ al koliko je že blo, ne bodo šle. Hitro kupit, če ne kupiš, si neumen :)). Fajn je nategnil svoje privržence. Bo pa on verjetno v zameno dobil toliko boljšo robo od tiste njegove ptičice, ki mu je povedala, da cene ne bodo šle več dol.



Ta tip je še boj tečen kot Jezz.
Sporočilo je jasno. A bi ga lahko podal v petih minutah.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

in kaj je njegovo sproočilo za vse nas, ki smo časovno obremenjeni?

meho7 ::

Wrop je izjavil:

Ajajjaj :))

Jayztwocents je rekel, da pod 1600 $ al koliko je že blo, ne bodo šle. Hitro kupit, če ne kupiš, si neumen :)). Fajn je nategnil svoje privržence. Bo pa on verjetno v zameno dobil toliko boljšo robo od tiste njegove ptičice, ki mu je povedala, da cene ne bodo šle več dol.


Ne morem verjeti kako ima lahko ta debil vec kot 3m subsu. Ze v preteklosti je imel take neumne komentarje na dolocene stvari a subsi kar rastejo in rastejo.
Eden najslabsih pc tech youtuberjeu takoj za techsource.

Wrop ::

Ko imaš milijon naročnikov, boš vsekakor dobival vedno nove naročnike. Precej tudi takih, ki mu verjamejo na besedo.
In Jayz2cent to lepo izkorišča. V enem mesecu 1000 naročnikov kupi kartico preko njegovega linka, mu pri 3 %, ki gredo njemu, dobi cca 60.000 $. Ima precej $ razlogov, da govori in dela to, kar dela.
Precej techtuberjev je postalo samo podaljšana usta podjetij. Vedno več je tega in tega se je treba zavedat pri FOMO.

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

in kaj je njegovo sproočilo za vse nas, ki smo časovno obremenjeni?


Si pogledal?
Kaj si zaključil? :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Ja itak, da nisem pogledal, kje pa imam cajt ob par mesečnem otroku! Saj zato pa sprašujem, ali kdo od tukaj zbranih posebuje dovolj napredne možgane, da zmore par deset minuten video ubesediti v parih stavkih.

Wrop ::

Tip ranta:

shillz2percent je pred uradno najavo o časovno omejeni enkratni znižanju 3090 ti vsem svojim privržencem povedal, da:
- mu je ena ptičica povedala
- če hočeš/kupuješ kartico, je najbolje, da jo kupiš takoj ob znižanju, ker cena se ne bo več znižala,
- bo to enkraten dogodek in boljše cene ne bo,
- si idiot, če ga ne poslušaš, kar ti govori,
- izid kartic se bo premaknil, dokler ne bodo razprodali trenutnih kartic
- ne bodi idiot in kupi takoj!!!

Tip naprej ranta, kakšne neumne shillz2percent izajave daje in kako bodo, predvsem EVGA, stvari popravili, ker cene so še padle bistveno bolj. Pove še, da ne bo več priporočal EVGA kartic, doker se ne bodo javno opravičili in kupcem vrnili razliko. Razkrije, da je sam v okvirno mesecu in pol zaslužil 2000 $ od provizij od nakupov EVGA kartic. EVGA baje da 2 ali 3 % od nakupa tistemu, ki pospešuje prodajo.
On ima 200x manj sledilcev, sicer bolj navdušence z globokimi denarnicami, koliko provizij šele mora dobiti shillz2percent, ki s svojimi odličnimi nasveti oblaga svoje naročnike in tudi ostale nevešče kupce.

Direktnih povezav - imena ptičke prišepetovalke, se itak ne bo moglo dokazati, ampak saj nismo tako neumni, da ne bi zmogli videti teh nekaj povezav.

meho7 ::

Wrop je izjavil:

Tip ranta:

shillz2percent je pred uradno najavo o časovno omejeni enkratni znižanju 3090 ti vsem svojim privržencem povedal, da:
- mu je ena ptičica povedala
- če hočeš/kupuješ kartico, je najbolje, da jo kupiš takoj ob znižanju, ker cena se ne bo več znižala,
- bo to enkraten dogodek in boljše cene ne bo,
- si idiot, če ga ne poslušaš, kar ti govori,
- izid kartic se bo premaknil, dokler ne bodo razprodali trenutnih kartic
- ne bodi idiot in kupi takoj!!!

Tip naprej ranta, kakšne neumne shillz2percent izajave daje in kako bodo, predvsem EVGA, stvari popravili, ker cene so še padle bistveno bolj. Pove še, da ne bo več priporočal EVGA kartic, doker se ne bodo javno opravičili in kupcem vrnili razliko. Razkrije, da je sam v okvirno mesecu in pol zaslužil 2000 $ od provizij od nakupov EVGA kartic. EVGA baje da 2 ali 3 % od nakupa tistemu, ki pospešuje prodajo.
On ima 200x manj sledilcev, sicer bolj navdušence z globokimi denarnicami, koliko provizij šele mora dobiti shillz2percent, ki s svojimi odličnimi nasveti oblaga svoje naročnike in tudi ostale nevešče kupce.

Direktnih povezav - imena ptičke prišepetovalke, se itak ne bo moglo dokazati, ampak saj nismo tako neumni, da ne bi zmogli videti teh nekaj povezav.

Holy shit a zato ma ta kurc skoraj v vsakemu videou referalle za EVGA produkte? :))

hujsk1999 ::

RTX 3090 Ti - 1149$
https://wccftech.com/evga-drops-1000-us...

S kakšnim dobrim popustom verjamem da čez lužo dobiš RTX 3090 Ti pod 1000$. Jim kar fajn teče voda v grlo kot kaže. Pomoje bo treba zamaknit naslednjo generacijo za kako leto, ampak se morajo dobro dogovoriti z AMD. Mislim da bi AMD za dobre denarje zamaknil naslednjo generacijo in počakal Nvidio da proda te nore zaloge v super akcijah.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Vprašanje kolikšne bodo cene, če Čajna napade Tajvance.
Prihaja nova generacija, 4090 naj bi bila septembra zunaj, ampak se lahko hitro vse sesuje, Asus in Msi pa še marsikateri so ravno s Tajvana in seveda TSMC.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

Kdo pa pravi da ne bo nove kripto mrzlice? Že danes 3090 Ti nosi 100€ čistega na mesec če mami plača račun za elektriko. Verjamem da bo pozimi zopet pestro.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FlyingBee ::

Ne
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

Kitajska bo seveda napadla Tajvan in povzročila največjo krizo v zgodovini človeštva. Istočasno bo Rusija zaprla plin za Evropo v celoti. Tako bo Nemčija, motor Evrope, v roku nekaj let morala razglasiti default in seveda kapitulirati v vojni za Ukrajino.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DarwiN ::

Vsekakor bo pestro v naslednjih mesecih. ETH na POS okrog oktobra, prihod novih kartic, evro pada proti 0,90$, recesija, itd..

Kitajska ne bo nikogar napadla. Še posebej zdaj, ko so videli, kako odločno se je svet postavil proti ruso-fašistom.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

rkobarov ::

vsak dan sem bolj zmeden, nevem ali bi čakal jesen, da padejo cene 3080 ali kupim serijo 4000?
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

Sheteentz ::

Kupi raje RX 6800 XT

scipascapa ::

hujsk1999 je izjavil:

Kdo pa pravi da ne bo nove kripto mrzlice? Že danes 3090 Ti nosi 100€ čistega na mesec če mami plača račun za elektriko. Verjamem da bo pozimi zopet pestro.


vseeno je strošek, povej realno vrednost "donosa".

Sheteentz ::

Fotr ima solarno elektrarno, in ne ve, kam bi z vsem štromom. Če ima kdo rig, nima pa vira štroma, se lahko zmenimo za 50/50 delitev dobička.

hujsk1999 ::

Kupi rig. Imaš polno bolho rigov že od 10.000€ dalje. Noben jih ne povoha že pol leta.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

49106 ::

50-50 delitev dobička boš mal težje dobil (vsaj pri trenutni profitabilnosti). Verjetno pa ne bo problema dobiti toliko, kot rudar nameni za elektriko.

NH pravi, da s 3060 trenutno profitiraš 0.88 EUR na dan pri ceni elektrike 0.15 EUR/kWh. V tvojem primeru bi moral 1.29 EUR deliti z 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Homelander ::

scipascapa je izjavil:

MINDFACTORY MINDSTAR :)

https://www.mindfactory.de/Highlights/M...

Pusti to, 3070 in 6800 sta zdaj že ancient history. 560€ in 640€ bi bilo OK konec 2020/začetek 2021.

Jaz sem dejansko 1 mesec nazaj kupil 6800 za 630€. Ampak se je izkazalo, da sploh ni tako dobra. Zakaj sem jo vzel:
-Navi 33 naj bi bila edina kartica z normalno porabo, ampak samo 8GB, tako da se mi je potem 6800 zdela boljša, pa še čakati ne bi bilo treba več kot pol leta. Za 4080 so strašili s 420W, zdaj je že 320W. Za 4070 so strašili z 10GB, potem še s 4070 Ti 12GB 400W, zdaj je že navadna 4070 12GB 285W, tako da so me dobro nategnili.
-Vročinski val, jaz pa s 3080 12GB. Bral sem pa da naj bi šla 6800 na 130W, undervoltana (-10%) 3080 12GB ima v povprečju 265W.
Saj dejansko dobro dela na 130W, izgubiš samo 10% napram stock 227W. Ampak sem jo potem vseeno nastavil na 170W kjer sem izgubil samo 3%.
-To je pa že druga točka, tistih 130W sploh ni samo toliko, ker sem potem ugotovil, da AMD in sedaj tudi Intel drugače merita porabo kot Nvidia, samo tisto kar je na PCB-ju in ne porabe cele kartice kot Nvidia.
Tako da je tistih 130/170/227W v bistvu 155/200/266W. 155W je sicer odlično, to je 1070 level, FPS pa 124 napram 50.
Naviti se jo pa tudi da, ampak potem ima 280W in enak performans kot undervoltana 3080. Tako da na koncu sem pristal na 200W.
-RT sem vedel da je na ravni 2080S, ampak sem se sprijaznil. 3080 je 60% hitrejša in v RT celo boljši P/W.

Saj tedvi kartici sta ok za nezahtevne, za tiste ki hočejo maxed out pa to ni. Vsaka ima zelo veliko pomanjkljivost, kar jih naredi vse prej kot future proof za naslednji dve leti.
Pa teh 16GB se na 6800 zdi overkill, ker itak ni možno da bi jo imel 4 leta. 2021 in 2022 bi pa komot preživel z eno ali drugo. Tako da če gledaš za nazaj, Nvidia sploh ni sprejela tako slabe odločitve z 8GB. 16GB se zdaj zdi kot razmetavanje z dragocenim VRAM-om.

4080 bo 2x hitrejša, Time Spy Extreme 15.000, jaz dobim samo 7.500.

FlyingBee ::

A nimaš ti 3080 12gb?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

d3mon3 ::

Fantje...To ke clovek miljontih kartic

Sheteentz ::

Homelander je izjavil:


Jaz sem dejansko 1 mesec nazaj kupil 6800 za 630€. Ampak se je izkazalo, da sploh ni tako dobra.

Daj prosim v enem stavku povej, zakaj sploh ni tako dobra?

Magic1 ::

Odvisno kako gledaš. Če predpostavljaš da je bil MSRP za 3080 700€ dve leti nazaj. On je pa danes dal za verjetno rabljeno 6800 630€, ki je občutno slabša, potem lahko komot potegneš ven zaključek, da ni pretirano dober deal. Še vedno je pač tako, da ni dobrega deala za grafične. Morajo it cene še konkretno dol.
Magic

Homelander ::

FlyingBee je izjavil:

A nimaš ti 3080 12gb?

Sem jo dal bratu za 700EUR, kar enemu je res ne bi prodal za toliko manj kot sem dal. Pa saj trenutno sta obe precej dobri kartici, ena boljši P/W v raster, ena boljši P/W v RT. Ampak to je samo 10-20% razlike, če gledaš P/W, se pravi tudi porabo. Ni Nvidia 50% ali celo več boljša kot bi si mislil, ker RT ni zastonj.
Še največja razlika je v Cyberpunk, 20 proti 40 FPS, ampak z DLSS je že 20 proti 80 FPS. Tako da bom šel po vsej verjetnosti zdaj spet na Nvidio.

Drugače je pa res, da ko se vklopim v neko stvar, grem all in, je bilo že kar nekaj takih stvari. Bi si mislil da vsaj grafičnih ne moreš imeti 6 v samo eni generaciji (2 sem sicer vrnil, kar me je koštalo svojega pravega imena na MF, potem sem se moral preimenovati), pa se očitno tudi da.
Trenutno nimam drugega kar me zanima, tako da ni tak problem. Itak gre denar iz tistega, ki je za sprotno porabo, varčujem še posebej še 2x več kot tolk.

Sheteentz je izjavil:

Homelander je izjavil:


Jaz sem dejansko 1 mesec nazaj kupil 6800 za 630EUR. Ampak se je izkazalo, da sploh ni tako dobra.

Daj prosim v enem stavku povej, zakaj sploh ni tako dobra?

6800 ima splošno znani pomanjkljivosti, slab RT ter nima DLSS. Trenutno pač ni ene all-in-one kartice, future proof kartice ali karkoli. Oz. je, 3080 12GB, ampak tudi ni perfektna (malo višja poraba kot bi hotel). Drugače sem pri obeh pred nakupom vedel v kaj se spuščam.

Magic1 je izjavil:

On je pa danes dal za verjetno rabljeno 6800 630EUR, ki je občutno slabša, potem lahko komot potegneš ven zaključek, da ni pretirano dober deal. Še vedno je pač tako, da ni dobrega deala za grafične. Morajo it cene še konkretno dol.

6800 je bila nova v MF akciji, začuda en mesec nazaj še 10EUR manj kot v trenutni akciji. Drugače je ASRock dobra kartica, nima ene napake, brez coil whina, dobro hlajena.

Zgodovina sprememb…

Homelander ::

Dober deal trenutno, skoraj pred izidom nove generacije, bi bil zame 3090 Ti za 700€ ali 6950 XT za 600€.
Zastopim pa da se nekaterim zdijo cene dobre, če je bila 3060 Ti enak mesec lansko leto 1100€, zdaj pa 500-550€. Do naslednika je pa še 6 mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: scipascapa ()

hujsk1999 ::

Rabi kdo Nitro+ Radeon RX 6950 XT Pure Gaming OC 16G za 1100€? Stara dva tedna. Poštena cena. Nova je bila 1199€.
https://www.sapphiretech.com/en/consume...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FireSnake ::

Poštena cena bi bila 950 do 1000€
Za 99 € pa vsak raje gre v trgovino.

Aja: oglasi imajo svojo sekcijo na forumu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Ajde, 6800 ima zares zanič RT in nima DLSS, ampak če jo pa kje dobim za 400 do 500 evrov, pa ne bi bilo tako švoh, a ne?

Homelander ::

400-500€ za 6800 je precej dobro, 7600 XT 8GB bo okol 600€, 4070 12GB okol 700€.

hujsk1999 ::

FireSnake je izjavil:

Poštena cena bi bila 950 do 1000€
Za 99 € pa vsak raje gre v trgovino.

Aja: oglasi imajo svojo sekcijo na forumu.

Vedno sem tu prodal kako karto zelo hitro in ni bilo nikoli problema. Kupec je bil vedno zadovoljen ker je dobil noro poceni in zato tudi sedaj dajem deal 999€ za tole karto.
https://www.sapphiretech.com/en/consume...
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Sheteentz ::

Damn, so big, so thicc, so white

FlyingBee ::

Zakaj imam tak filing, da je Homelander PredatorX!?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

Slab občutek imaš. Sem napisal več na ZS. Tukaj ne bi rad kaj več, ker bi rad da je to moj zadnji račun.

@scipascapa:
Glede na izbris mojega prejšnjega posta. Pa če boš dobil enako hitro 4070 za 700EUR čez pol leta, ta zastarela požrešna 3090 Ti res ni vredna več. Mogoče 800EUR, če rabiš 24GB.
Cene trenutno še vedno niso dobre.

Zgodovina sprememb…

««
217 / 222
»»