» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
218 / 222
»»

pegasus ::

Tako, jaz sem danes dobil en kombi 3090 gpujev, se ravno sušim po transportiranju v server room :) Mislim da je to to kar se letos da dobit po smiselnih cenah, H in L modeli so za letos še absolutno predragi.

FlyingBee ::

Kaj ti bo kombi, če imaš kolo.
Šalo na stran, kaj bodo 3090 računale?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

klinker ::

Sheteentz je izjavil:

Damn, so big, so thicc, so white



A to ma kompresorsko hlajenje vgrajeno? 8-O

FlyingBee ::

Saj bo res treba 4 slot delat. Nad 300w je vse fail.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Rok Tržan ::

Žal bo moralo, kot kaže, minit še mnoga leta, da bo Nvidia / AMD izdala kartico, kot so bile GTX10xx, katere so bila zmaga na zmogljivosti in nizki porabi.

pegasus ::

FlyingBee je izjavil:

Šalo na stran, kaj bodo 3090 računale?
Razne alfafolde, gromacse, namde, in podobno lifescience šaro ...

hujsk1999 ::

klinker je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Damn, so big, so thicc, so white



A to ma kompresorsko hlajenje vgrajeno? 8-O

Prodanu uporabniku lukaaa za 900€. Veliko užitkov.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Horas ::

madona trolanje v tej temi še vedno na polno. ko pa jaz kaj bistvenega in realnega v drugih temah napišem sm pa brisan. dvojna merila fašistov tukaj gor.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Ecoo ::

Relax: Spoznaj old school alternative ;) :

FireSnake ::

hujsk1999 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Poštena cena bi bila 950 do 1000€
Za 99 € pa vsak raje gre v trgovino.

Aja: oglasi imajo svojo sekcijo na forumu.

Vedno sem tu prodal kako karto zelo hitro in ni bilo nikoli problema. Kupec je bil vedno zadovoljen ker je dobil noro poceni in zato tudi sedaj dajem deal 999€ za tole karto.
https://www.sapphiretech.com/en/consume...


Čemu nimaš oglasa?
Tudi na bolhi ga ni.

Pa neeeeee, da že 253957301-tič trolaš?

FlyingBee je izjavil:

Zakaj imam tak filing, da je Homelander PredatorX!?


Haha. Sva že dva. Samo, on je na latence onaniral. Ta pa na gddr.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FlyingBee ::

Pa njegov brat in razlogi za menjavo grafičnih, če so sploh resnične.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Priznam pa, da je podobnost res zelo velika.
Pri obeh, ne glede na debato: začne natolcevati o količini RAMa (zdaj) / latencah (prej).
Pa, če je še tako nepovezano: vedno isto.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Buggy ::

Pa komu kurcu na cast se vi spet zandarje igrate in kaj ima to veze s temo?!?
Glede Homelander uporabnika pa samo tole: neskoncno vec je prinesel v temo kot pa tole vase bebavo repencenje zgoraj...koga kurca briga kaj in kdo je, vazno da ima kaj uporabnega za povedat.

FlyingBee ::

pegasus je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Šalo na stran, kaj bodo 3090 računale?
Razne alfafolde, gromacse, namde, in podobno lifescience šaro ...

A ne bi bile a100 boljše za tole?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

pegasus ::

Ja, par % boljše ob 4x višji ceni. Ker to je vse fp32 ... Jih imamo nekaj 10 za corner cases če ima 3090 premalo rama al pa če kdo res rabi fp64. Sicer pa lahko sponzoriraš ;)

FlyingBee ::

Če slučajno ratam kriptomilijonar, se slišimo, vse zrihtamo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

Buggy je izjavil:

Pa komu kurcu na cast se vi spet zandarje igrate in kaj ima to veze s temo?!?
Glede Homelander uporabnika pa samo tole: neskoncno vec je prinesel v temo kot pa tole vase bebavo repencenje zgoraj...koga kurca briga kaj in kdo je, vazno da ima kaj uporabnega za povedat.


V vseh teh monologih: pa ima res? >:D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

Pogreva že znane ugotovitve, predvsem pa ima brata za leverage.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

hujsk1999 ::

FireSnake je izjavil:

Priznam pa, da je podobnost res zelo velika.
Pri obeh, ne glede na debato: začne natolcevati o količini RAMa (zdaj) / latencah (prej).
Pa, če je še tako nepovezano: vedno isto.

Pri tebi sem opazil da vedno isto igraš vlogo moderatorja. Vedno isto v vsaki temi. Čudno da te admini nočejo povišat v moderatorja. Verjetno zaradi občasnih izpadov, ko ti poči film čist prevečkrat.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

Homelander ::

Zdaj bo videl, ko bom še jaz začel trolat. Samo moram najprej poiskat učbenike na to temo, ker sem en noob na tem področju.

FlyingBee ::

PredatorX, prepozno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Homelander ::

Ti si en Predator v glavo.
Drugače sem malo gledal teme iz 2000 in ni bilo nikoli neke podjebancije, ne vem kaj se je folku strgalo zadnjih 20 let. Je pa res da smo zelo napredovali na slovnici (vrajter, zaen ipd.), tako da vse pohvale našim šolam.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

...kaj se je zgodilo? Zakompleksani osebki, ki so nezadovoljni s svojim zjebanim zivljenjem, potem pa svoje frustracije nemocno zlivajo tukaj. Sej so bolj ali manj eni in isti revseti. Ignoriraj in se naprej pisi o zadevah, ki jih sprobavas in te veselijo. Nenazadnje je (bil) to tehnicni forum, kjer naj bi se izmenjalo kaksne zanimive izkusnje ne pa limalo govoric in spekulacij in se debatiralo o stevilki obutve brata nekega uporabnika ;((

dominuspro ::

Zgodilo se je samo to, da je vsako tele našlo dostop na internet ;)

Horas ::

Homelander je izjavil:

Zdaj bo videl, ko bom še jaz začel trolat. Samo moram najprej poiskat učbenike na to temo, ker sem en noob na tem področju.


rofl. pa ravno ti si en diplomiran trol!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Sheteentz ::

ti si pa idiot, ki ga futraš.

yayo ::

cel forum je šel v k. včasih sem sem prihajal po nasvete pa sem se nekako navadil čekirat razne teme, ker ne poznam drugih slo forumov s tako paleto tem. Počasi pa je vse skupaj ratalo drek. Bo treba spet inštalirat kake novičarske skupine :)) Telekom jih je podpiral 20 let nazaj potem sem prešaltal in izgubil server.

scipascapa ::

yayo: je kaj čudnega, če moderatorji ne opravljajo svojega dela? po eni strani dopuščajo bedake po drugi pa normalne poste brišejo takoj.

hujsk1999 ::

yayo je izjavil:

cel forum je šel v k. včasih sem sem prihajal po nasvete pa sem se nekako navadil čekirat razne teme, ker ne poznam drugih slo forumov s tako paleto tem. Počasi pa je vse skupaj ratalo drek. Bo treba spet inštalirat kake novičarske skupine :)) Telekom jih je podpiral 20 let nazaj potem sem prešaltal in izgubil server.

Dejansko več ne rabiš foruma za nasvete. Vpišeš v google, pogledaš kak youtube na hitro in že vse obvladaš isto kot nek strokovnjak, ki dela to profesionalno 20 let. Tiktokerji, ki so večinoma rojeni po 2000 pa tako ali tako ne rabijo nasvetov in jih praktično več ni na forumih. Tu večinoma samo še dinozavri hodijo.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

FireSnake ::

dominuspro je izjavil:

Zgodilo se je samo to, da je vsako tele našlo dostop na internet ;)


Bolj natančno: med-over-net raja je začela zahajati sem.

hujsk1999 je izjavil:

Verjetno zaradi občasnih izpadov, ko ti poči film čist prevečkrat.


Včasih mi pa res.
Za kar se opravičujem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

scipascapa je izjavil:

yayo: je kaj čudnega, če moderatorji ne opravljajo svojega dela? po eni strani dopuščajo bedake po drugi pa normalne poste brišejo takoj.


Tule se bom pa strinjal in rekel, da je tudi kak moj post bil za odstrel - pa ni bil odstranjen.
Po druga strani so se pa take stvari brisale, da sem se tudi čudil.

Zdaj moram pa nehat spamat po napačni temi :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Kaj je pa zdaj tole, folk prodaja 3080 že po sedemsto na bolhi?
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

šecto, pecto, here we come!!!

Komponentko jo pa prodaja po 849. Fajn dodana vrednost tole...
https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Dejte nehat omedlevat nad komponentkom, isti ste kot aktualni rdeči politiki, še nikoli se šli posla in pol vam stvari niso jasne.

Jasno je dražje prodajati nekaj v štacuni, kot pa mulc na bolhi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Sheteentz ::

ampak tale "štacuna" ne doda nobene vrednosti izdelku. pri pravi štacuni imaš vsaj garancijo.

Furbo ::

To ni point. Vsaka trgovina ima stroške, najemnina, prispevki, birokratske oslarije..

Eni pa samo vidite razliko med nabavno in prodajno ceno in delate povsem neinformirane zaključke.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Sheteentz ::

seveda je point. on se gre scalping rabljene robe. kupi poceni izdelek in ga dražje proda naprej.

hujsk1999 ::

Arc je začel dominirat v budget segmentu:
https://www.pcworld.com/article/830304/...

Nvidia bo kot kaže pušila budget segment vsaj letos.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Sheteentz ::

s čim pa dominira, z desetimi GPU-ji?

Homelander ::

Horas je izjavil:

rofl. pa ravno ti si en diplomiran trol!

Mogoče včasih res izgleda tako, ampak nehote. Recimo zdaj bi lahko napisal, če bo AMD lahko sploh kaj prodal, če mu ne uspe približat ali celo preseči RT performansa Nvidiee.
Pa saj prodajale se bodo že kot se sedaj. Ampak boljše vprašanje je, ali ima sploh še smisel vzemat AMD, zdaj ko njihova največja prednost - raster in VRAM, ne bo več tako očitna. Ker sedaj bomo pri RTX 4080 že pri 200+ FPS in 16 GB VRAM, kar je več kot dovolj, da ne bi bil na dosti boljšem, če bi imel 400 FPS in 32 GB.
AMD po drugi strani imaš pa 7900 XT 20 GB in recimo da 250 FPS, RT pa recimo 80 FPS, RTX 4080 pa 100 FPS. Pa 7900 XT je en rang višje ter tako tudi par 100EUR dražja.
No če bo tako kot sem opisal, itak da se vzame RTX 4080. Ker bottleneck oz. najšibkejši člen je sedaj RT. Zaradi tega namreč tudi menjaš, ker raster je že sedaj 120-150 FPS dovolj, 12-16 GB VRAM pa tudi.

Če je to zate trolanje, to je zame logično razmišljanje.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

o kaksnih FPS pa zdej nakladas :))
...predstavljaj si zadevo raje nakako takole...RTX3080 (12GB) je proper 1440p kartica, RTX4080 bo pa mid 4K kartica...v obeh primerih bos imel priblizno iste FPS-je, kjer je target 120+ za danasnje monitorje v AAA naslovih.

Govorice vsaj nakazujejo na to, kaj bo pa res bomo pa videli, vsekakor bo IMO AMD zelo zanimiva opcija v tokratni iteraciji GPU-jev. Drzim pesti za dober produkt, dobre cene in ustrezno dobavo :)

P.S: ce ste opazili se poletna cene 30xx serije ze pocasi koncujejo. Zadnji teden so celo malce poskocile, marsikje pa jih ni vec (mozno zgolj trenutno). Mogoce je imel pa Jayz2cents vseeno prav :P

Homelander ::

Buggy je izjavil:

o kaksnih FPS pa zdej nakladas :))

Mislil sem neko povprečje za raster naslove na 1440p. V mislih imam pa za nek go-to raster naslov vedno SOTTR 1440p Highest.
Kot rečeno mene sedaj najbolj zanima RT. AMD mora biti pri enaki ceni vsaj 10% boljši, da bom razmišljal o njem. Ker ima pač še vedno kar veliko iger samo DLSS.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

OK. AMD ima ze sedaj domeno v rasterizaciji in porabi. RT je (in verjetno tudi bo) navaden gimmick tudi prihajajoco generacijo, sploh ob prgiscu iger, ki to resnicno izkoristijo pri vecini je pa itaq neopazno. FSR se zna v prihodnje uveljaviti pri razvijalcih iger bolj kot DLSS.

...torej povej mi prosim, zakaj bi moral AMD v naslednji generaciji za isto cene biti vsaj 10% boljsi, pa ne mi zdej s floskulami tipa "AMD driverji sux" in "AMD kartice se bolj kvarijo", ker tega ze lep cas nihce ne jemlje resno. Ok mogoce ima NV dejansko prednost v encodingu, drugega razloga pa ne vidim, zakaj bi AMD moral talat grafe pod ceno?

Homelander ::

Čez driverje pa res nimam nič za povedat, enostavno odlični so AMD gonilniki. Pa vmesnik je primeren za leto 2022, ne pa tisti od Nvidie še iz XP časov.

Glede RT in gimmicka bom videl sedaj kako bo s Spider-Man Remastered. Mislim da bi morala biti očitna razlika v grafiki glede na vse steklene stavbe.

FlyingBee ::

Kaj pa je bilo s 6900xt?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Furbo ::

Sheteentz je izjavil:

seveda je point. on se gre scalping rabljene robe. kupi poceni izdelek in ga dražje proda naprej.

Nimaš pojma. Kakšen scalping?
Kaj bo pa zdajle, ko cene HW pikirajo? Take rizike si mora vračunati v ceno.

Pa ti odpri firmo in delaj to pol ceneje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Buggy ::

Da nekdo zagovarja prakse takih preprodajalcev "mi se znajdemjo" s tem, da nategujejo neuk folk, moras biti pa res mal poseben oz. ti mora biti pokvarjena rumena miselnost in prakticiranje zelo blizu :))
Meni so teli komponentko geniji ponudili 50% nizjo ceno, kot sem jo imel na bolhi, pa ze tam sem imel ceno cca 10% nizjo, kot je bil isti artikel na ebay.de...da ne govorim kako preprodajajo MS kljuce pa 3x visji ceni, kot jih dobis na sivem marketu...licence pa so tocno to in nic drugega :))

za kozlat...jaki podjetniki so to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Ecoo ::

Mogoče za eno drugo temo, pa vendar: nedavno je padla ideja pripeljat idejo do potenciala, super skrajšan zaključek:
Del "za kozlat" je močno povezan z velikostjo države, končni kupec ima lahko 1 artikel, ki ga bo uporabljal več kot če bi imel 2. Še en mini hint, od kje bo dobil drugi artikel.
Pozitivna uganka!

Buggy ::

vse kul, gre pac za zelo vprasljivo prakso omenjene firme, ki rabljeno HW robo iz bolhe in se kje drugje v cenah prodajalcem preko ZS direktno dumpa, istocasno postavi se oglas v svojem placanem profilu za toliko visjo ceno...ti jim moras pa zadevo se pripeljat oz. poslat, kjer jo oni "potestirajo" ter "ocistijo" in ko si ze na tem IMO se dodatno zbijejo ceno.

Kaksen doprinos od te firme je , pa res ne vem. SWEDATA ti da na rabljeno robo vsaj nekaj garancije pa cen tudi nimajo zlatarskih kot teli mangupi, ki se potem zgovarjajo da cen nimajo casa azurirat. Nakladaj ti to sranje komu drugmu :))

oo7 ::

GPU Prices Continue To Crash - AMD Radeon RX 6900 XT Now Selling For $699 US, NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Starting at $869 US

https://wccftech.com/gpu-prices-continu...

klinker ::

Buggy je izjavil:

vse kul, gre pac za zelo vprasljivo prakso omenjene firme, ki rabljeno HW robo iz bolhe in se kje drugje v cenah prodajalcem preko ZS direktno dumpa, istocasno postavi se oglas v svojem placanem profilu za toliko visjo ceno...ti jim moras pa zadevo se pripeljat oz. poslat, kjer jo oni "potestirajo" ter "ocistijo" in ko si ze na tem IMO se dodatno zbijejo ceno.

Kaksen doprinos od te firme je , pa res ne vem. SWEDATA ti da na rabljeno robo vsaj nekaj garancije pa cen tudi nimajo zlatarskih kot teli mangupi, ki se potem zgovarjajo da cen nimajo casa azurirat. Nakladaj ti to sranje komu drugmu :))


Sej ti noben ne brani da odpres firmo in pocnes enako ;)
A tudi cez prodajalce rabljenih avtomobilov tako pizdis? Kaj sele cez gostince, ko ti belo kavo zaracuna skoraj tolko, kolko stane 200g kave v sparu? :))
««
218 / 222
»»