» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
216 / 222
»»

FlyingBee ::

3080 12 gb bi bila super za 700 eur, kar je tudi realno, vendar ne bo več dolgo časa zadnja generacija. Ima dovolj rama, skoraj hitra kot 3080ti, perfektna za gamerja za naslednje 3 leta, seveda 4k na 60 do 75hz, 1440p na 144hz in fhd na 240hz, če je še proc vsaj 12600 ali 5600.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

globoko grlo ::

A gejmer je un k za šiht špile drka?

Ker za 1080@60 glih ne nucas 3080.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

Za 1080 je še GTX 970 v veliko primerih dobra kartica.

FlyingBee ::

Zato sem pa napisal ciljne resolucije in frekvence osveževanja. Na 1080p 60hz sploh nisem pomislil, ker je hujsk omenil 3080ti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Lol, na gmail sem dobil, da nvidia ob nakupu 30 serije podari 4 igre. Pa smo tam.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Ja, ampak samo, če plačaš ~jurja za kartico. Ta detajl si pozabil omenit.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Buggy ::

To sploh ne velja za naso regijo...drugace so pa itaq lame spili, ce gre za tole akcijo:
https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/ca...

...je to potemtakem se zadnji poskus prodati cimvec 30 serije ali pride se tisti zadnji potreben 20% price drop...kdo bi vedu ;)

3080 12gb je tudi za moje pojme na 1440p@144hz za naslednje 2 let cisto capable, prav tako za VR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hujsk1999 ::

FlyingBee je izjavil:

Lol, na gmail sem dobil, da nvidia ob nakupu 30 serije podari 4 igre. Pa smo tam.

Zdaj bi se pa naenkrat radi prikupili gamerjem. Lansko leto pa so jih ignorirali ko je bila cena RTX 3080 non-LHR 2500€.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

DamijanD ::

Ignorirali ali obirali? Žalostna resnica je, da ne glede na ceno, bi scalperji in minerji večino nabavili

scipascapa ::

Obirali. To so dejansko 2 igri...ostalo 2 sta season pass dodatka.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

A Brazilian man ordered GeForce RTX 3090 Ti from Amazon only to receive... pots with sands.

https://videocardz.com/newz/brazilian-m...

meho7 ::

scipascapa ::

Grafične z super cenami

https://www.mindfactory.de/DAMN

DarwiN ::



Prav posilit nas hočejo v nakup high-end kartic.. Samo plačaj ~1000€, pa ti damo vse, kar ti srce poželi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

Za to ceno so bile RTX 3070 in RX 6700XT. Sicer, odvisno od modela, gamerju porablja med 350W in 450W, ampak kakšnemu ustvarjalcu vsebin bi tudi znala priti prav.
#65W!

Ang3lo ::

scipascapa je izjavil:

Grafične z super cenami

https://www.mindfactory.de/DAMN


Te najcenejše so sicer čisto navadni modeli, brez navijalskega potenciala.

Buggy ::

Kaksen navijalski potencial pa rabis, ce vsi masovno undervoltajo in underclockajo 3080/90 kartice :))

...se sam (pa sem pristas OC) sem vzel ta teden zgolj tako, ki ima samo 2x8pin a ima vseeno 370W TGP in bo sla sigurno v UV in en soliden staticen clock. IMO pri tej generacijo vec prodobis z UV, ce pa lahko se malce dvignes clock pa ni nic slabega, dalec pa od tega da bi rabil 3x8pin kartico in visal clocke zgolj za nekaj 100mhz (nestanovitega boosta), in s tem enormno tudi temperaturo ter porabo.

FlyingBee ::

Katero si kupil?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

yayo ::

ih, zdaj lahko kupiš kar hočeš, ko sem jaz si kupil kar si uspel dobiti 8-O

meho7 ::

FlyingBee ::

Evga me je obvestila, da so skenslali čakalno vrsto, ker imajo vse na zalogi in dobave nemoteno prihajajo. Lol, so pa cene tudi za 3080 že blizu msrp.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Evga me je obvestila, da so skenslali čakalno vrsto, ker imajo vse na zalogi in dobave nemoteno prihajajo. Lol, so pa cene tudi za 3080 že blizu msrp.


Meni niso poslali popolnoma nič.
Pa sem čakal na 3 kartice (bolje rečeno: poskušal).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Skyman ::

FlyingBee je izjavil:

Evga me je obvestila, da so skenslali čakalno vrsto, ker imajo vse na zalogi in dobave nemoteno prihajajo. Lol, so pa cene tudi za 3080 že blizu msrp.


Tudi mene prav tako kolega dobil mail sva pa oba prejsno leto januarja "narocila" pa dolga cakalna vrsta bila tako da sem ze pozabil,ce mi nebi prej kolega poklical.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Jaz tudi od januarja 2021. FireSnake, poglej v spam, jaz sem sicer normalno na gmail dobil.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Katero si kupil?



V sredo narocil preko Amazon.de...danes preden sem sel grilat perutnicke in orado za zeno, ze pozvonil postar...dva dni, hitreje kot iz mimovrste :D
Morski zrak mi je ocitno zameglil presojo, zato sem zadnji dan morja iz navelicanosti cakanja, za 869€ vzel Gigabyte Gaming OC 12GB, kot se za zadovoljnega uporabnika njihovih izdelkov tudi pritece ;)

Sem jo ravnokar spravil v kisto, se prej na drugi strani vlekel se drugo loceno PCIE 8 pin linijo (sem imel ze vse lepo povezano) in vse skupaj zalaufal za referenco. Ze zjutraj sem imel narejene benchmarke s staro kartico, zato sem na hitro vse na stock nastavitvah zalaufal tudi z novo.

R5 5600x + 16GB 3800Mhz CL16@, monitor 1440p165hz:

Dirt Rally 2.0 (skotska - veliko dreves): 1080ti (OC/UV) - 70-100fps .....3080 12GB (stock) - 120-161fps (capano na 161 v RivaTuner)
Dirt 5: 1080ti (OC/UV) - 81fps .....3080 12GB (stock) - 144fps
Assetto Corsa Competizione: 1080ti (OC/UV) - 90fps .....3080 12GB (stock) - 161fps (capano na 161 v RivaTuner)
Forza Horizon 4: 1080ti (OC/UV) - 131fps .....3080 12GB (stock) - 161fps (capano na 161 v RivaTuner)
Elex 2: 1080ti (OC/UV) - 42fps .....3080 12GB (stock) - 75fps
Horizon Zero Dawn: 1080ti (OC/UV) - 84fps .....3080 12GB (stock) - 144fps

Med testi spremljal GPU z Rivatuner OSD in senzoriko na GPU-Z. Stock 3080 med vsemi testi temp: GPU max 71 stopinj, MEM max 78 stopinj venti max 70% v BeQuiet DX500 mesh ohisju (2x intake 140mm in 1x 140 out zgoraj + 120mm za CPU hladilnikom)..je pa res da je v man's caveu trenutno samo 21 stopinj.
Stock 3080 boosta na 1.081V in 2055 Mhz in je tisja in hladejsa od moje 1080ti pri 1V@2025Mhz, kjer grejo venti na 75%...nimam pa pojma v katerem BIOS-u je zdej 3080 (silent ali performance), ker sem pozabil pogledat :))

Resizable BAR je izklopljen, sem ga poskusil vklopit pa sem prisel v konstanzni BIOS cycle...celo tako da ce sem ga ponovno v BIOS-u disablal ni pomagalo, sem moral vzeti shranjen profil, ki ni imel te opcije se vkljucene...verjetno rabim novejsi BIOS..VBIOS verjetno ne...se bom s tem igral cez vikend isto kot z undervoltom. Danes ne bo casa :P

Torej pod crto. Bi mi bilo potrebno menjat? Za "flat" gaming na monitorjih niti ne, za VR vsekakor. Bi lahko pocakal naslednje leto na novo serijo? Komot a sem se vgriznil v jezik in zdej kupil "staro saro", ker upam da bo zdrzala za naslednje 2-3 leta novih spilov (Dirt rally 3.0 je bil sicer umaknjen, a v zacetku leta ali jeseni prihaja EA rally) ter VR gaminga.
Cisto posteno povedano pa sem se usral, ker imam obcutek, da ko zalogo 30 serije (raz)prodajo, bodo cene 40 serije spet na nivoju izpred pol leta ali vec, starih pa tudi ne bo po normalni ceni, ce pa mining spet useka pa sploh ne.

Ce obzalujem nakup...zaenkrat (se) ne...cca 75% boost frejmov je decent, cena malce nad MSRP in kartice po tej ceni na Amazonu ze vec ni. Ce bo pa kaj danes pri driving sesnu s svedi narobe bom pa Amazonu zajokal pa bojo dal mogoce spet 10% skonto kot na monitorju. Bolje vrabec v roki kot golob na strehi :))

...dostavljena zgolj v veliki kuverti (se mehurckov ni bilo) a odnesla brez poskodb pri transportu:



...s starim ven in novim notri...dolzina je pomembna :P



...v staro kisto tega nebi spravil, odvecne kable pa iz dveh PCIE linij ne znam zaradi pretoka lepse pospravit

scipascapa ::

Na MF je 829€

https://www.amazon.de/-/en/Gigabyte-GeF...

tole si dal 869 + 11 ptt = 880

https://www.amazon.de/-/en/Gigabyte-RTX...

20€ manj za več rama 8-)

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Ce bo kdo kupoval karkoli od Gigabyte iz Nemcije se naslednji mesec, ne prezrite opcije cashbacka/Steam voucherja, ki ga promovirajo sedaj.

https://promotion.gigabyte.de/

3080 naj bi dodala se 20€ na Steam account...Aorus FI32Q pa jih lahko celo 100€ (to bom se videl ce bo slo cez). Tista akcija direkt od nvidie (4xfree game), pa na Amazon-u ne velja, ker ce sem prav videl so podprte zgolj dolocene drzave v EU in se tam zgolj doloceni trgovci. Od Amazona tudi nisem dobil nobne kode, razen 33% popust za "PC Game Pass 3 months", ce ga kdo nuca mu ga senkam. Je ze kdo aktiviral spile iz Nvidia akcije...se priporocam za info, ce sem kaj falil.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce/ca...

tole si dal 869 + 11 ptt = 880


Jep 12GB je vidim da spet na zalogi...vmes je nibilo, 10GB je bila pa res skoraj nic cenejsa, pa razlika ni samo RAM, ampak tudi stevilo core-ov ter pomnilniska prepustnost, predvsem pa so 12GB verzijo popedenali glede temeratur, ker so termal padi sedaj tudi na backplate-u in ocitno je, da so temperature memorije sedaj v normalah s tem pa tudi ukroceni ventilatorji.
Sem pa v isto narocilo vrgel se enega Nissan Skyline GT-R 2000 (C10) 1971 1:24 :P ter GPU stand, ker tole bestijo zna na dolgi rok skrivit ali pa utrgat kobajagi reinforsan PCIE slot :))

DarwiN ::

"Balkanci" nismo nikoli vredni vavčerjev.

Participating countries: Germany, Austria and Switzerland.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Skyman ::

Pozabi na taksne in drugacne "cashback" rabis stalno prebivalisce iz omenjenjih drzav, tako kot je Darwin odg.

Buggy ::

DarwiN je izjavil:

"Balkanci" nismo nikoli vredni vavčerjev.

Participating countries: Germany, Austria and Switzerland.


Ma kurec jaz sem submital vseeno (steam voucher), ker kupljeno je bilo vse pri nemcih...ce pa ne bo, pac ne bo. Kaj pa tista Nvidia general akcija...isto a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

scipascapa ::

dobil od EVGA...

Dear XXXX,

Now that EVGA has sufficient stock on 30 series at EVGA.com and at ETAIL/RETAIL partners, starting August 1st 2022, all pending queue notifies on EVGA PN: 08G-P5-3663-KL will be removed and the product will be made available for purchase as supply continues to arrive.

You can see all in stock 30 Series availability at any time by visiting here. The EVGA Queue system will continue to be in place for high demand products.

You are receiving this message because you previously signed up for our notification queue on our webstore to be notified when 08G-P5-3663-KL is available to purchase or for changes to its availability status.

Regards,
EVGA

FlyingBee ::

Vsi smo, čakalne vrste od januarja 2021 ni več, recesija pa taka, heehe.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

tole je po skoraj 3 urnem konstantnem gamanju Dirt Rally 2.0 in FH4 na STOCK nastavitvah pokazal GPU-z za GB 3080 12GB. Oba spila na max GPU nastavitvah...GPU vedno na 99%.
Za default je tole cist ok IMO. Nice job GB ;)

Homelander ::

Buggy je izjavil:

...dostavljena zgolj v veliki kuverti (se mehurckov ni bilo) a odnesla brez poskodb pri transportu

Amazon bi še kavč najraje poslal kar v kuverti, prav dovolj jih imam že. SSD in podobno se ne sekiram prav dosti, ampak da grafično pošljejo v kuverti je pa too much.

Za 4070 10GB se drugače že ve da bo Time Spy Extreme okoli 10.000. S 3080 12GB sem dobil pri enakih 300W 8.500, oz. z undervoltano celo 240-290W. Se pravi v najboljšem primeru so iz 5nm dobili +20% efficiency. AMD pa +50%. 4090 bo sicer že +50%, ampak to samo zato ker so ji precej omejili porabo. Saj za AIB-je se že nekaj govori, da jo bodo odprli na 600W, potem pa takoj gre tistih +50%.
No saj ne vem če je Nvidia res toliko pohlepna, da bodo 4070 prodajali za ceno trenutne 3080 12GB - 850EUR. Za 900EUR bi moral dobiti že 4080 16GB, če ne naj gredo nekam.

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Buggy, sklepam, da man cave po več urni gaming sesiji ni več na 21°C?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Amazon bi še kavč najraje poslal kar v kuverti, prav dovolj jih imam že. SSD in podobno se ne sekiram prav dosti, ampak da grafično pošljejo v kuverti je pa too much.

bolj fragile zadeve (brez dobre lastne embalaze) dobim od Amazona vedno v skatli...tale GPU je pa ze v skatli s peno tako, da ji nima biti kej, razen malo potolcene skatle po robovih, ce tripa kdo na to ;)

NWM, jaz nimam pripomb...pripeljal je pa UPS.

FlyingBee ::

A gpuz pravilno odčitava fan speed 1, 2 in 3?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Buggy, sklepam, da man cave po več urni gaming sesiji ni več na 21°C?

tam-tam, vseeno je to v kleti cca 50m2 prostora (pol v zemlji), ki se ne segreje kar tako.



A gpuz pravilno odčitava fan speed 1, 2 in 3?


isto kot Afterburner...ce je tocno pa ne vem ;)
fan speed naj te ne zavede, ker ni to max postavka kot drugje ampak trnutna. MAX je bil 3K rpm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Jaz tudi od januarja 2021. FireSnake, poglej v spam, jaz sem sicer normalno na gmail dobil.


Zdaj sem pa tudi jaz dobil. Ob:
Fri, Jul 29, 10:33 AM

Sem žalosten zelo :))

Buggy je izjavil:

danes preden sem sel grilat perutnicke in orado za zeno


Pravilno! Ženo je treba razvajati!
(happy wife happy life)

Vse drugo je nepomembno!
(tudi grafa - čeprav ni čisto tako)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Vsi smo, čakalne vrste od januarja 2021 ni več, recesija pa taka, heehe.


Jaz sem čakal od septembra 2010.
Pa nič!
Zdaj je ne bi vzel pa, če mi jo za 400€ dajo.
Ker malo sem pa trmast.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ang3lo ::

Buggy je izjavil:

Kaksen navijalski potencial pa rabis, ce vsi masovno undervoltajo in underclockajo 3080/90 kartice :))

...se sam (pa sem pristas OC) sem vzel ta teden zgolj tako, ki ima samo 2x8pin a ima vseeno 370W TGP in bo sla sigurno v UV in en soliden staticen clock. IMO pri tej generacijo vec prodobis z UV, ce pa lahko se malce dvignes clock pa ni nic slabega, dalec pa od tega da bi rabil 3x8pin kartico in visal clocke zgolj za nekaj 100mhz (nestanovitega boosta), in s tem enormno tudi temperaturo ter porabo.


Zakaj bi se omejeval? Jaz bom vzel 450W verzijo. Moj napajalnik ima 6x8 pin priključke, tako da je treba izkoristit :P .

rkobarov ::

danes sem opazil da so šle cene 3080 na mindfactory gor :o
Ryzen 5800x AIO280 32gb 16c3200 3080ti Msi b550 tomahawk Samsung 970 1Tb M27q

FireSnake ::

3080 je v špilih zelo blizu 3090.
Obenem pa občutno cenejša.
Ni čudno, da ljudje to kupujejo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mailer ::

Naj se skurčijo pa dajo 3060ti za sub 350€, lahko tud FE. >:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Homelander ::

DarwiN je izjavil:

"Balkanci" nismo nikoli vredni vavčerjev.

Participating countries: Germany, Austria and Switzerland.

Saj če kupuješ v MF si enako Nemec, ker imaš nemški naslov. Jaz sem še vedno dobil kode za igre.

Homelander ::

FireSnake je izjavil:

3080 je v špilih zelo blizu 3090.
Obenem pa občutno cenejša.
Ni čudno, da ljudje to kupujejo.

Vseeno se mi zdi to prvič v katerikoli generaciji da je tako, da se najbolj prodaja top čip. Čeprav kako je dejansko bi moral videti prodajne številke. Pa je bila tudi to generacijo 3070 precej zmogljiva. Res pa da samo 8GB, ampak ne verjamem da samo zaradi 12GB vsi kupujejo 3080.
Zdaj v MF DAMN Gigabyte akciji je šlo najprej vseh 100 kos 3080 12GB, 3070 takrat šele nekje na polovici, šele čez kak dan so šle 3070, še kak dan kasneje pa 3060. Torej ravno obratno kot ponavadi.
3080 Ti, 3080 10GB, 3060 Ti in 3050 pa sploh noben ne povoha. No saj po mojem mnenju sta 3070 in 3080 12GB res najboljša Nvidia produkta to generacijo. Čeprav 3070 bolj konec 2020, ne pa v 2022.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Danes dozivel z novo grafo prvi BSOD. Ne vem kaj naj krivim. PSU je 1100W platinum. CPU in RAM sta oba OC in v navezi z 1080TI delovala ok. 3080 sem limitiral na .950v in 2010Mhz, utliziacija ni preseggla 75% TGP, temperature pod 65 stopinj...verjetno so zadnji "najboljsi" driverji od NV ali pa MS optimizacija FH4 :))

Drugace pa VR sedaj je nekaj cisto drugega, cela svoj PB na flat screen sem pobljsal skoraj za sekundo v Dirt Rally 2.0. Zadeva bo upam sluzila se naslednje dve leti do nove generacije...vsaka druga generacijska stevilka je lucky one for me IMO. Skipam vsaj eno geracijo, tale srot bo dve leti upam da #up-to-date#

Sheteentz ::

Undervoltal si jo, pa je od lakote omagala uboga revica. Probaj ti jarke kopat na enem jogurtu in breskvi.

Homelander ::

Jaz bi vseeno izključil RAM OC, ker grafična sedaj oddaja sigurno 100W več, ene 350W. Sploh če so rami Samsung B-Die 2x16GB, ki so zelo občutljivi na toploto. Moji 4000 CL16 1.40V delajo samo na stock oz. tam do 4000 1.45V, 1.50V oz. frekvence nad 4200 so preveč.
Ker grafična ne da kar tako ven BSOD, če je premalo voltaže bo driver timeout (4101 v Event Viewer).
2010 MHz izgleda ok, če ne pa probaš 1950 MHz. Sem pogledal GPU-Z log za svojo in je bilo na stock 1890 MHz pri 0.95V, tako da 2010 je 120 MHz OC, moja je šla do +150.

Jaz sem imel pa največ BSOD-jev konec 2020 in konec 2021, ko sem po dolgem času zamenjal sistem iz 2500K, konec 2021 so bili pa problem naviti 2x16GB rami. Je pa sigurno ali preveč navit hardware ali pa kak software. Najbolj pogosto je to RAM in AV, šele daleč nato pa CPU ali kak drug program.
Sicer pa na 2500K ni bilo nič bolje, tudi rami, ki sem jih moral dati potem nazaj na stock 1600 ter en Intelov SSD. Tako kot imam stabilen sistem od začetka 2022, sem ga imel nazadnje 2010.
CPU in RAM naslednji itak ne bom več navijal, za GPU sem pa našel kar dober in zelo hiter način za preverit stabilnost tako na Nvidii kot na Radeonu. Za Nvidio imam 3 zaporedne rune AC Valhalla benchmark (od vseh ta najprej vrže error, tudi do 60 MHz manj rabiš kot pri ostalih) ter zmanjšam za -15 MHz da je na sigurno, za Radeon pa en F1 22 benchmark (ostale igre rabijo 925 namesto 955 mV, tako da je vrh glave 1 run) ter dodam +5 mV. GPU se bo pa vedno splačalo undervoltati, tako da je dobro malo naštudirati stvar.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Jaz bi vseeno izključil RAM OC, ker grafična sedaj oddaja sigurno 100W več, ene 350W.


tole sploh ni slaba ideja, ker v starem ohisju sem imel ventilator direktno nad RAM-om...bom malo spremljal temp memorije in ja je FlareX 3200Mhz B-die na. 1.47V in 3800Mhz.

Je bilo pa do sedaj zgolj enkrat a vseeno enkrat prevec ;)
««
216 / 222
»»