» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
212 / 222
»»

oo7 ::

hujsk1999 je izjavil:

Za vse ki čakate 4000 serijo, sporočam da bo mogoče še kako leto ali dve za počakat.


Zakaj ?

FireSnake ::

Trola, ne sprašuj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

Mojstrsko, postavljena vejica.

hujsk1999 ::

Za vse ki se spotikate, ob vejice. Vam sporočam da smo tukaj bolj tehničarji. Večina nas nima FDV zato smo z vejicami slabi prav tako smo slabi v vseživljenjskem iskanju zaposlitve. lP. Stanislav
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Sheteentz ::

Resno fprašanje: kako je kaj s trendom padanja grafikulj? Kje so vsi rudarceljni in njihove zaloge, zdaj ko je bitkojn samo še za odstrel?

ps: nagrada tedna tistemu, ki v zgornjem dopisu najde napako pri uporabi vejice.

MetalLord ::

Mindstar 3070 za 600€ je šlo 100 kos v dveh dneh. Na Bolhi in eBay so pa rabljene še vedno tolk ali več. Dobra cena za rabljeno je zame 300€, očitno bo treba počakati še pol leta.

MetalLord ::

https://www.ebay.de/itm/Gigabyte-RTX-20...

Je lahko kuler kaj dosti res zanič? Včeraj sem bidal 400€, pa danes potem nisem dobil.
Mogoče samo pasta, mogoče samo za znižat power limit. Ker sem gledal da sta 300W in 260W verziji, sem imel že enak problem pri novi Gigabyte 2060S, ki je imela 215W namesto 175W.
Heatpipe če ima kak kakšno razpoko. Pač to mi je jasno da če je za hladilnik samo navaden aluminijast kos, da nima kaj crknit.

No glede na vse to sem srečen da nisem dobil. Drugače če bi normalno delala, bi lahko prodal za 550€ naprej, ampak komu se da ukvarjat za teh 100€.

Je pa ta za 480€ še, če kdo rabi:
https://www.ebay.de/itm/334479032784

Drugače je velika prednost te kartice 11GB VRAM, to še dolgo ne bo take za ta denar. Naslednja po vrsti je šele 3080 12GB, ampak to je 2x več denarja.
Ampak 4 leta stara kartica, že skoraj bolje počakati na 4070 12GB in dodati par 100€.

Sheteentz ::

Še kakšen mesec, pa bi se take zadeve morale dobiti za cca 400€, če vzamem dve in dobim popust na količno.

4 leta gor ali dol, tole je še vedno kar orng mašina za ta gnar.

hujsk1999 ::

Dobri stari časi ko se bo spet kupovalo top grafo za 500€ in srednji rang za 250€.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

MetalLord ::

Tiste druge 2080 Ti za 480€ mi je pa kar malo žal, kupec je dal še Preisvorschlag na to ceno, se pravi enih 450€.
Pri nas in tudi na eBay pa še vedno prej 850€:
[izbrisana tema]

Sheteentz ::

Hehehe, 850€ hoče za 2080 Ti? Pa to je neka nova zvrst humorja :D

Eden na bolhi jo, oz. jo je prodajal tudi po 1200€, jo je šele bolano.

Jaz bom verjetno v kratkem dal oglas, da kupujem dve 2080 Ti, me zanima, če dobim kaj količinskega popusta.

MetalLord ::

Pa a je ta kartica res toliko boljša od ene 3060 Ti? Tistih +10%.
Glede VRAM pa še vedno iščem kakšno igro poleg Far Cry 6 maxed out, ki bi rabila več kot 8GB, sploh samo na 1440p. Mislim da gre bolj za future proof.
S 4070 12GB se bo verjetno tole malo umirilo, sploh če bo samo 700EUR. Ampak to še vedno ne bo preprečevalo prodajalcem 2080 Ti, da jih prodajajo za 600EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Sheteentz ::

Za VR sim racing rabim vram, na hp Reverbu G2 je orng pikslov. Če je pa še hitrejša od 3060 Ti pa toliko bolje.

Sam nameravam kupit dve 2080 Ti za 800, torej za 400 po komadu, drugo pa dam naprej. Zihr se bo našla kakšna obupana kripto duša.

Buggy ::

hmmm sim racing z VR v SLI pa IMO klice po tezavah. Sem pred casom imel SLI in tudi CF, pa celo sedaj razmisljal, da bi 1080TI SLI setup s kartico od tamalga delal pa sem imel kar nekaj trganja tekstur in stutteringa, ko sem v AC to probaval. Za DR 2.0 je pa se slabse, razen ce se je kej v tem casu spremenilo.

Bo potrebno za dobro izkusnjo kar nekaj od novejse generacije vzeti...tudi jaz bi rad imel koncno zadovoljivo VR delovanje pri 90hz v DR 2.0

Sheteentz ::

Dve kupujem zato, ker računam na količinski popust :) S kolegom rabiva nove gpu-je, pa bova probala tole taktiko.

Buggy ::

aha sry...sem prebral, da bos dal "drugo naprej" - to kar imas sedaj.
1x 2080Ti pa nisem cist preprican, da te bo kej dost prepricala. Jaz ne grem na nic manj kot 2x1080ti performance, pa ze to je spodnji rob sprejemljivega.

Sheteentz ::

RTX serija omogoča preko vrperfkita - link Fixed foveated rendering, kar močno zmanjša potrebe po moči gpu-ja. GTX serija tega še ne omogoča, tako da zna biti razlika v performansu med 1080 Ti in 2080 Ti večja v VR-ju, kot pa na monitorjih.

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

Pa a je ta kartica res toliko boljša od ene 3060 Ti? Tistih +10%.
Glede VRAM pa še vedno iščem kakšno igro poleg Far Cry 6 maxed out, ki bi rabila več kot 8GB, sploh samo na 1440p. Mislim da gre bolj za future proof.
S 4070 12GB se bo verjetno tole malo umirilo, sploh če bo samo 700EUR. Ampak to še vedno ne bo preprečevalo prodajalcem 2080 Ti, da jih prodajajo za 600EUR.


Kakšne blodnje o "future proof" so to?
Konzole narekujejo tempo razvoja in imajo 8GB RAMa.

Več RAMA ti nič ne koristi, če procesor ni dovolj zmogljiv, da bi "premetaval" teksture po pomnilniku.

V čem je potem, po tvoje, bolje imeti več?

Pomnilnik na grafični kartici je povsem nekaj drugega kot sistemski pomnilnik. Dajte si to že enkrat dopovedat.

Buggy je izjavil:


Bo potrebno za dobro izkusnjo kar nekaj od novejse generacije vzeti...tudi jaz bi rad imel koncno zadovoljivo VR delovanje pri 90hz v DR 2.0

Tudi sam počasi razmišljam o VR.
In z naslednjo generacijo zna zadeva končno dovolj dozoreti, da bi bilo za kupit.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Sheteentz ::

Kača, kaj te mede? Saj GospodarKovine govori o vramu in ne o sistemskemu ramu.

FlyingBee ::

Onanajstnicatz, OgnjenaKača ima vedno prav.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Pardon, se bom odstranila iz teme.

MetalLord ::

FireSnake je izjavil:

Kakšne blodnje o "future proof" so to?
Konzole narekujejo tempo razvoja in imajo 8GB RAMa.

Več RAMA ti nič ne koristi, če procesor ni dovolj zmogljiv, da bi "premetaval" teksture po pomnilniku.

V čem je potem, po tvoje, bolje imeti več?

Pomnilnik na grafični kartici je povsem nekaj drugega kot sistemski pomnilnik. Dajte si to že enkrat dopovedat.

Far Cry 6 Ultra s HD teksturami in DXR je trenutno edina igra katero sem našel s 3060 Ti 8GB in 3080 12GB, da dela samo na 12GB (oz. bi tudi na 10GB).
Na 3060 Ti je približno enako average FPS kot na 3060 12GB (ko se pri 8GB zabaše VRAM), ampak min FPS pa nikakor ne. Na 3060 Ti je meni štekalo, da ni bilo igrabilno.

Hardware Unboxed je sicer še vedno dobil 30% več FPS kot pa na 3060 12GB, ampak ne verjamem da je bilo igrabilno, edino če je kakšna fora kot npr. da na Windows 11 pobere več VRAM:
https://www.youtube.com/watch?v=Cy5yz6BRJc8&t=917s

Tako da s temi max nastavitvami se sigurno igra bolje na 3060 12GB. Ampak 56 FPS je pa tudi precej malo, tako da nobena od teh dveh kartic ni prav future proof.

Future proof pa zato, ker ne veš kaj bo čez 1 leto ali 2, ali bo samo še ena taka igra s HD teksturami ali pa 10. Jaz imam že od začetka tega leta mnenje, da je future proof kartica samo 3080 12GB (3080 Ti nima smisla odkar je ta izšla), zato sem jo tudi kupil. 12GB je pa dovolj za 4K, na 5K pa tudi že začne štekat. Tako da VRAM je pomemben.

To je res, da za več VRAM rabiš tudi boljši GPU, in 3080 12GB ter 3070 8GB je približno ok, čeprav 3070 ne bi škodilo 10 ali 12GB.

Resident Evil Village pa tudi vsaj v meniju piše da zahteva 13GB na 1440p max. Res pa da tiste 8GB teksture jaz ne opazim da bi bile kaj boljše kot 2GB.
Pri Far Cry 6 je dejansko ogromna razlika, tako da bi jaz z 8GB kartico igral ali brez DXR ali pa na manjši resoluciji od 1440p.

Konec 2020 se je na veliko govorilo da je 8GB premalo, a zdaj po dveh letih je pa za nekatere kar naenkrat dovolj.
S to novo generacijo bo malo bolje, čeprav bo low end še vedno na 8GB, bodo pa sposobne poganjat 1440p kjer je 8GB že zelo malo. Jih bodo verjetno oglaševali bolj kot 1080p high refresh rate kartice.

Nič nisem rekel glede allocated, ker je to meni en velik bullshit, pa vsi samo o tem govorijo. Če zmanjka, zmanjka, in bo štekalo. Pa to ne samo malo, ker pade tudi na 1 FPS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

MetalLord ::

Kako so naredili, da dela HD texture pack na PS5, ne vem, sigurno ni enakih detajlov ali celo resolucije. Tako da to s konzolami in 8GB tudi ne drži, za PC dajo lahko vedno na možnost še boljše detajle, ki zahtevajo več VRAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Magic1 ::

Pa sej veš da grafična v PS5 je mogoče nekje na nivoju 3060. Za to moč pa ne rabiš več kot 8GB rama. Lahko greš v neke hude 4k teksture, da izkoristiš 8GB na max, sam greš tudi v diapozitive.
Magic

MetalLord ::

V glavnem, zdaj ko bo vse več 16GB in 24GB kartic pa res ne vem zakaj razvijalci iger tega ne bi izkoristili. Leta 2023 da bi kupoval kartico z 8GB za več kot 300€, se mi zdi kar bedarija.

Magic1 ::

Zato ker je trg še vedno zmaličen in si lahko privoščijo dat ven grafične, ki se bodo hitreje "starale". No, vsaj mislijo, še tako. Verjetno bodo morali še enkrat premislit, ker v krizi jim folk ne bo metal denarja v fris.
Magic

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

Kača, kaj te mede? Saj GospodarKovine govori o vramu in ne o sistemskemu ramu.


Točno to sem tudi napisal/povzel.

MetalLord je izjavil:


Konec 2020 se je na veliko govorilo da je 8GB premalo, a zdaj po dveh letih je pa za nekatere kar naenkrat dovolj.


Glede ostalega nabijanja ne bom.
Obregnil bi se pa ob tole, kar sem citiral.
Vira za tole pa je?
Konec 2020 smo mi govorili, da je 6GB premalo (nVidia je imela modele s 6GB RAMa).

Se pa (z viri) komot pustim prepričati v nasprotno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

Magic1 je izjavil:

Pa sej veš da grafična v PS5 je mogoče nekje na nivoju 3060. Za to moč pa ne rabiš več kot 8GB rama. Lahko greš v neke hude 4k teksture, da izkoristiš 8GB na max, sam greš tudi v diapozitive.


Ne gre enačiti 1:1, ker je zadeva napisana namensko za eno strojno opremo (in se zato tudi dodobra izkoristi).
Ne tako, kot na PC področju, kjer je praktično vsak PC drugačen.
Hkrati je to indikator kaj se da narediti, če "je volja".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

https://www.techradar.com/news/whatever...

Je kaj resnice v takšnih člankih? Pustimo ob strani abotno moraliziranje glede scalpanja in minanja.

DarwiN ::

Seveda ne. Vsako stvar se splača kupit za ugodno ceno. Rudarjenje gor ali dol, če/ko bodo RTX3070 po 300-350€, navali narode.. Nenazadnje gre za relativno nove GPUje, ki so lahko največ ~18 mesecev prebili v rudniku.

Druga stvar so pa kakšna Polaris ali Pascal jajca, ki imajo za seboj 5 let rudarjenja. Pa tudi takšno bi kupil, ampak za res simbolično ceno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

d3mon3 ::

rudarske kartice so v velikih primerih veliko boljši nakup, kot pa rabljene kartice za gaming...saj vsi vemo, da kdor zna rudarit zniža porabo, omeji obrate ventov, zniža voltažo in pa uredi v osnovi pol kurca vredne termalne blazinice

igračar pa kartico našpona s porabo, voltažo v višave in posledično se tudi venti vrtijo na višjih obratih

DarwiN ::

Vseeno 100-krat rajš kupim od gamerja.. Pri rudarski kartici nikoli ne veš, kako je tip ravnal z njo. Sploh ker je rudarjenje postalo investicija, s katero se ne ukvarjajo zgolj "računalničarji", ampak vsak n00b, ki ima odveč denarja, tko da je veliko rigov pristalo v "štali".

Niso GPU proizvajalci brez razloga zagnali paniko in začeli omejevat oziroma grozit o skrajšani garanciji za rudarske kartice.

Za povrh so/ste si pa rudarji še ustvarili slabo ime v očeh gamerjev, zelenih, v nekaterih revnejših državah pa celo splošne populacije, saj so ljudje dobili višje položnice za elektriko zaradi rudarjev. Skratka, še en razlog več, zakaj človek raje kupi od gamerja.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

MetalLord ::

FireSnake je izjavil:

Vira za tole pa je?
Konec 2020 smo mi govorili, da je 6GB premalo (nVidia je imela modele s 6GB RAMa).

Se pa (z viri) komot pustim prepričati v nasprotno.

Če greš pogledat tam okoli oktobra 2020 v to temo, je sigurno vsaj 10 ljudi jamralo da bo 8GB premalo. Od 2021 naprej pa začuda potem ni noben več jamral. Išči Doom ali Fallout (to je bilo z modi).
Če pogledaš za nazaj, Nvidia sploh ni naredila tako slabe poteze, s 192-bit bi bila kartica pač počasnejša, enih 10% sigurno.
Je tudi res da bodo nove igre bolj grafično zahtevne in boš moral na 3070 že tolk znižat detajle, da bo potem 8GB dovolj. Z izjemo kakšne redke igre, ki bi bila bolj VRAM kot GPU zahtevna. Za ~400EUR je še vedno dober nakup. Npr. na 970 dela še danes vse, pa ima komaj 3.5+0.5 GB. Ker moraš itak tolk dol z detajli, da je potem 4GB dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

MetalLord ::

6GB da je premalo? Pa ne za kartico ranga 1060 in 2060, ostale imajo pa vse več. Tukaj imaš povsem skupaj 6GB in 11GB kartici:
https://www.techpowerup.com/review/far-...
Če katera kartica nujno rabi več, sta to v glavnem samo 3070 in 3070 Ti, ki bi morali imeti 10GB.
S 4070 bo itak konec teh problemov, RTX 30 so pa tako vse rudarske in je 8GB VRAM še najmanjši problem.

No pa 3080 10GB bi tudi lahko imela več, iz prejšnjega članka:
What's really interesting is VRAM usage. I measured well over 10 GB with the 4K, HD Texture pack, and ray tracing combo, which does stutter sometimes on the 10 GB GeForce RTX 3080, but runs perfectly fine with cards offering 12 GB VRAM or higher. I guess I was wrong when I said that the RTX 3080's 10 GB will suffice for the foreseeable future.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

MetalLord ::

Npr. 3 posti:
https://slo-tech.com/forum/t736924/p689...
Doom Eternal z Ultra Nightmare grafično nastavitvijo, Ultra Nightmare teksturami v 4K zahteva 9 GB spomina že zdaj oz. od marca 2020, to ni nek teoretičen izid v prihodnosti. Prav tako Flight Simulator 2020 v 4K. A česar ne vidiš, te ne more skrbeti, in tu recenzenti lepo pihajo na dušo Nvidie.

https://slo-tech.com/forum/t736924/p690...
Jaz sem probal 4k teksture v prastarem Fallout 4 na moji 2060 z 6gb in šteka, tako da pod 10gb ne mislim kupovati, raje več.

https://slo-tech.com/forum/t736924/p690...
8GB vram je premalo za moj okus. Sploh za 4 leta. Že zdaj zna bit na meji. Kaj šele z igrami, ki komaj izidejo. Sploh pa kdo bi kupil čez 4 leta kartico, ki ima 8GB vram. Še dodaten minus za takšno kartico.
Trenutno bo za kupit 16GB 6800/6800XT in v začetku leta 12GB 6700/6700XT.
Nvidio pa še naj naprej ponujajo z dosti višjo ceno kot bi naj bila, nikakršnjo zalogo in 8GB vram.


Kot rečeno potem to ni bil tak problem, več kot 99% iger si lahko igral na 1440p max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

FlyingBee ::

Mindfactory danes nv najcenejše lagerend:
3090 ti 1889 eur
3090 1539 eur
3080 ti 1160 eur
3080 874 eur
3070 ti 699 eur
3070 609 eur
3060ti 529 eur
3060 419 eur
3050 323 eur
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:


Če greš pogledat tam okoli oktobra 2020 v to temo, je sigurno...


OK, to je vse, kar sem želel vedeti.
Domneva "na oko" ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MetalLord ::

Pa kako če sem ti dal potem 3 quote, in izkazalo se je da sem imel prav, ker sem trofnil tako Doom kot Fallout, tako da imam spomina za 2 leti.
Mislim da kdor sedaj kupuje 3070, se mora zavedati, da naslednji 2 leti ne bodo delale vse igre na max 1440p, nekatere ne zaradi GPU, nekatere ne zaradi VRAM. Če se je to govorilo že 2 leti nazaj, zdaj velja toliko več. Tako da future proof kartica to zame potem ni, tudi ni ena 6800 XT, je pa to 3080 12GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

yayo ::

FlyingBee je izjavil:

Mindfactory danes nv najcenejše lagerend:
3090 ti 1889 eur
3090 1539 eur
3080 ti 1160 eur
3080 874 eur
3070 ti 699 eur
3070 609 eur
3060ti 529 eur
3060 419 eur
3050 323 eur

je to že msrp?

MetalLord ::

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

To je pa že trololol, 4070 samo 10GB in samo 160-bit. Že 192-bit je bilo malo smeh za mid range kartico, čeprav takrat sem še mislil da bo zamenjala 3080 12GB in bo do 30% hitrejša, zdaj pa ne bo nič iz tega. Najbolje ti je dobiti eno ohranjeno 2080 Ti za 400-450EUR.
No jaz, ki imam preveč denarja, bom seveda kupil ali 4080 ali 4090, tista katera bo najboljši P/P. Ampak to bo itak 4080, nekateri napovedujejo cene $600/800/1500 za 4070-4090.



yayo je izjavil:

je to že msrp?

https://www.3dcenter.org/news/news-des-...
6 najslabših Nvidia kartic je še vedno v povprečju +10% nad MSRP. Seveda Inno3D kartice, če hočeš kaj boljšo, pa rabiš še vsaj dodatnih 50-100EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MetalLord ()

Magic1 ::

Se vidi da je bil dizajn 4000 narejen v lepih časih. Zna bit isti polom kot 2000 serija. Sej mogoče jo lahko spet reši kakšen kripto boom čez par let (zelo dvomim).
Izgleda, da bo folk navalil na 3000 serijo, ki bo poceni. Nove nekje 75% MSRP, rabljene 50%-. Seveda bi lahko prodajo rešili z dobrimi cenejšimi verzijami, samo jim še ne teče dovolj voda v grlo. Pa maneverskega prostora nimajo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sheteentz ::

2000 kot polom? Care to elaborate?

Magic1 ::

Na steamu je ena grafična(2060) serije 2000 v top 10. Prodaja je bila porazna, dokler jih kripto ni rešil.
Magic

MetalLord ::

Jaz tudi ne bom nikoli zastopil glede te serije 2000, da je bila polom. Vsaj 2060S in 2080 Ti sta bili eni najboljših grafičnih nasploh. Obe tudi še danes dobri, ker Nvidia daje ven kartice kot sta 2060 12GB, 3060 12GB ter 3070 8GB, ki so vse slabše od prej omenjenih, oz. 3060 je vsega skupaj samo 5% boljša od 2060S.
Že prej je polom RTX 30 serija, saj kaj pa je na koncu bilo pametnega iz nje, 3080 12GB šele leto in pol po izidu ter z enormno porabo. Mogoče še 3060 Ti, če bi bila na voljo takoj ob izidu za 400-450€.

Magic1 ::

Preprosto so bile preslabe glede na 1000 serijo ter ceno in se jih je posledično občutno manj prodalo gamerjem. Pri 3000 so itak furali mining pa zgleda da pri 4000 tudi nekaj glumijo na mining sanjah, kar jih bo pošteno po prstih usekal. Samo itak nimajo konkurence, tako da katastrofalno ne bo za njih. Sej je pri Intel CPUjih podobno, so praktično desetletje postopali, ker ni bilo potrebe bit boljši.
Mogoče pa te firme skrbi za planet in skušajo čim manj napredka naredit, da imaš lahko sistem mnogo dlje... Lenoba je najboljši ekoligist :DD
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

mirancar ::

pascal (serija 1000) je naredil velik p/p preskok
ampere (serija 3000) je v teoriji (glede na MSRP) isto naredila velik p/p preskok
turing (serija 2000) je naredil minimalno p/p razliko, če sploh, se je pa kasnej vse razprodal zaradi mininga, tko da je slučajno bila dober nakup. Sicer se lahko spomniš 1200€ za rtx2080ti je ratalo 500€ z rtx3070. rtx2080 700€ -> rtx3060ti 400€
pri pascal -> turing npr. 1080ti 700€ -> 2080 700€, minimalno razlike v performance, dobil si samo rtx features.

d3mon3 ::

si dobil rtx katerega v praksi zaradi nezmogljivosti kartic ne moreš uporabljat - torej nič nisi dobil

FireSnake ::

MetalLord je izjavil:

Pa kako če sem ti dal potem 3 quote


Aja, pa res :))
No, hvala za tole.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hujsk1999 ::

Azijski rudarji že veselo prodajajo RTX 3060 Ti. Cena je okoli 250€ za komad. Težki časi prihajajo za Nvidio.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Sheteentz ::

Magic1 je izjavil:

Preprosto so bile preslabe glede na 1000 serijo ter ceno in se jih je posledično občutno manj prodalo gamerjem. Pri 3000 so itak furali mining pa zgleda da pri 4000 tudi nekaj glumijo na mining sanjah, kar jih bo pošteno po prstih usekal. Samo itak nimajo konkurence, tako da katastrofalno ne bo za njih. Sej je pri Intel CPUjih podobno, so praktično desetletje postopali, ker ni bilo potrebe bit boljši.
Mogoče pa te firme skrbi za planet in skušajo čim manj napredka naredit, da imaš lahko sistem mnogo dlje... Lenoba je najboljši ekoligist :DD

Če praviš, da jim ni bilo potrebe biti boljši, potem bi težko rekli, da so bili polomija napram konkurenci. Edino v tem primeru bi se lahko 2000 serija lahko glasila kot polomija, torej če bi jih konkurenca povozila na celi črti.
««
212 / 222
»»