» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
198 / 222
»»

Reaper85 ::

To ni ravno tudi, ker pri laptopih moraš odšteti en ali dva razreda, zgleda nekje med 3070 Ti in 3080.

oo7 ::

11 januar RTX 3080 12 GB

NVIDIA To Unveil GeForce RTX 3080 12 GB Graphics Card on 11th January

https://wccftech.com/nvidia-to-unveil-g...

hujsk1999 ::

To bo prava kartica za mining rige. Hitra memorija je to kar iščemo.

Reaper85 ::

Bomo pa zamenjali tabor, edina kartica, ki ni niti 50% čez MSRP:
https://www.mindfactory.de/product_info...
DLSS? Kaj če mi sploh DLSS, če je kartica že sama po sebi hitra. Sicer pa AMD zadnje čase tudi daje ven razne FSR in RSR, če že rabiš več FPS.
RT? Na ravni 3070, 3080 so pa itak dražje kot 6900 XT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

oo7 ::

hujsk1999 je izjavil:

To bo prava kartica za mining rige. Hitra memorija je to kar iščemo.


Se pravi bodo šle za med.

scythe ::

Je že kdo kupoval preko nvidia.de--->mailbox.de--->SLO? Zavrnejo naročilo?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

yayo ::

Nvidia.de ne prodaja direktno ampak te usmeri v notebooksbilliger.de kjer ne sprejmejo ne tujih kreditnih kartic ne mail forwarding naslovov. Drugače bi vsi tule že zdavnaj vsi imeli FE kartice. ŠE huje je pri LDLC, ki prodaja FE grafične Francozom Italijanom in Špancem. Tam se po novem,če nisi iz pravih držav, sploh spletne strani na katerih se kartice prodajajo ne odprejo.

FlyingBee ::

čez pol leta bodo pa prosili, da jo kupiš
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scythe ::

@yayo Od kdaj pa https://www.notebooksbilliger.de/ ne pošilja v slo? Pred 1.5mesecu je še pošiljal preko UPS v Slo, res da nisem naročeval grafične ampak ročno uro apple. Za LDLC pa vem, so naj dobro zjebali....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

bastadu ::

NBB pošilja v SLO, 21,99€ je poštnina ...

yayo ::

@scythe Notebookbillinger pošilja izdelke v Slo ampak Nvidia Founders Edition kartice ne bodo poslali, ker jim Nvidia to prepoveduje. Lahko prodajajo le Nemcem, Avstrijcem in morda še kakim Nizozemcem. Če se prav spomnim postane spletna stran kjer se prodajajo FE kartice nedosegljiva uporabnikom iz držav, ki niso na seznamu. Enostavno,ko se gredo kartice v prodajo ne moreš odpreti strani, če imaš slovenski IP naslov. Preden so začeli s tem ukrepom so samo blokirali kreditne kartice glede na državo izvora in vse znane parcel forwarding naslove. Sem vse to stestiral,lol. Kar pišem velja za Nvidia Founders Edition grafične, ki se vedno prodajajo po mspr cenah.

Ostale verjetno lahko kupiš, če si jih pripravljen preplacati in če uspeš prehiteti ostale kupce.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

yayo ::

Pišem na telefon pa žal nisem sposoben lepo formulirati stavke. Govorim samo o grafičnih je pa izpadlo, da trdim,da Notebookbillinger sploh ne prodaja v Slo, se opravičujem.

FireSnake ::

Ampak, cene imajo pa (relativno) dobre.

Primer:
https://www.notebooksbilliger.de/asus+t...
Jaz sem Asus 3090 gaming prodal za več. Pa tukaj še matično ploščo zraven dobiš (posebej se ta matična prodaja za 250 +).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FlyingBee ::

FireSnake, respect!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

scythe je izjavil:

Je že kdo kupoval preko nvidia.de--->mailbox.de--->SLO? Zavrnejo naročilo?


Pa imajo kaj zaloge ?

DarwiN ::

Mindfactory dobil prvo večjo pošiljko Nvidia kartic po padcu ETHja v prejšnjem tednu. Trenutno na voljo kar 42 različnih modelov. Pred dobrim mesecem se spomnim, da v nekem trenutku niso imeli na polici niti ene same Nvidijine kartice. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Reaper85 ::

Mindfactory že ima 3080 12 GB. 1699EUR, cena bližje 3080 Ti kot pa 3080 10 GB. Performanse pa glede na specifikacije bližje 3080 10 GB.
Jaz sem se že čez vikend začel zanimat za 6900 XT. Nvidia me prepriča samo, če se bo dobilo 3080 10G katerokoli drugo kot te Gigabyte, to sem že zdaj poslal dve 3070 nazaj.
AMD mi je postal zelo všeč, ker ima boljše AIB. Če dam na stran ASUS in MSI ima Nvidia primerljivega s PowerColor, XFX in Sapphire samo EVGA.

Bitcoin pada in sem kar pričakoval da bodo vsak čas dobili še pošiljko Gigabyte in MSI kartic. Ne vem sicer kaj se dogaja z ASUS, verjetno vse pokupijo minerji. Ali pa jih MF sploh ne trži, ker se ne spomnim da bi imeli katero zadnjih par mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

scipascapa ::

ASUS ni na MF.

yayo ::

ajde, bom pripopal, ker itak bo drugače kdo drug

scythe ::

oo7 je izjavil:

scythe je izjavil:

Je že kdo kupoval preko nvidia.de--->mailbox.de--->SLO? Zavrnejo naročilo?


Pa imajo kaj zaloge ?


V zadnjih 3 dneh sem dobil 4x drop in je bila zaloga. Sam k..., če ni možno FE v slovenijo dobiti.

@yayo kaj če imaš pa pravi nemški naslov (žlahta) in SLO kreditno kartico, pol gre ali ne?
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

yayo ::

ja probaj, ne? Boš VPN za not prit uporabil?

Sc0ut ::

scythe je izjavil:

oo7 je izjavil:

scythe je izjavil:

Je že kdo kupoval preko nvidia.de--->mailbox.de--->SLO? Zavrnejo naročilo?


Pa imajo kaj zaloge ?


V zadnjih 3 dneh sem dobil 4x drop in je bila zaloga. Sam k..., če ni možno FE v slovenijo dobiti.

@yayo kaj če imaš pa pravi nemški naslov (žlahta) in SLO kreditno kartico, pol gre ali ne?


Z avstrijskim se tud da?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

scythe ::

yayo je izjavil:

ja probaj, ne? Boš VPN za not prit uporabil?


Preko VPN-ja pa nebi dajal svoje kreditne kartice :D Da nebi bila nahiter prazna....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

bastadu ::

Poskrbiš, da imaš kriptirano VPN povezavo...

yayo ::

najboljše, da se oba včlanita v discord kanal Partalert in tam vprašata za najboljšo strategijo. :P jaz sem vmes precej pozabil. lani sem skušal kupiti preko LDLC.fr in .es pa ni šlo. Potem še preko notebooksbillinger z amazon pay pa ni šlo. Drugače, ko gredo kartice vsakič v prodajo so gor minuto dve, ker stotine, če ne tisoče kupcev (scalperjev) tekmuje kdo bo prej kliknil. Pa boti, skripte....

In Partalert je kanal, ki v momentu ko gredo kartice online objavi povezavo. Kolikor vem je šef Partalerta celo slovenec...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

oo7 ::

scythe je izjavil:

oo7 je izjavil:

scythe je izjavil:

Je že kdo kupoval preko nvidia.de--->mailbox.de--->SLO? Zavrnejo naročilo?


Pa imajo kaj zaloge ?


V zadnjih 3 dneh sem dobil 4x drop in je bila zaloga. Sam k..., če ni možno FE v slovenijo dobiti.

@yayo kaj če imaš pa pravi nemški naslov (žlahta) in SLO kreditno kartico, pol gre ali ne?




Kakšne so pa cene ? Podobne kot drugje ali kaj ceneje ?

yayo ::

oo7 je izjavil:





Kakšne so pa cene ? Podobne kot drugje ali kaj ceneje ?

https://store.nvidia.com/de-de/geforce/...

oo7 ::

yayo je izjavil:

oo7 je izjavil:





Kakšne so pa cene ? Podobne kot drugje ali kaj ceneje ?

https://store.nvidia.com/de-de/geforce/...



RTX 3070 za 519 eur tega pa ne vidiš vsak dan.

scythe ::

@yayo Sem na vseh teh kanalih še od samega začetka :D Pa še v par drugih, zaprtih skupinah.

@oo7 Cene so takšne, kot bi morale biti drugače . Jaz če pridem do RTX3080Ti, takoj prodam RTX3090.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

meho7 ::

3080 12gb review

Sheteentz ::

Overall 5% gain, move along people, nothing to see here.

Machete ::

To dobiš že če ram 3080 malo naviješ. 12GB pa boš zelo težko izkoristil oz. rabil v igrah.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

oo7 ::

scythe je izjavil:

@yayo Sem na vseh teh kanalih še od samega začetka :D Pa še v par drugih, zaprtih skupinah.

@oo7 Cene so takšne, kot bi morale biti drugače . Jaz če pridem do RTX3080Ti, takoj prodam RTX3090.


Ja te cene so dobre.

Nisi zadovoljen z 3090 ?

FireSnake ::

Z 3090?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Machete ::

S 3090.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

sz 3090.

FlyingBee ::

Ta suhi škafec pušča. Vsi soglasniki v prejšnjem stavku zahtevajo s, če so prvi v besedi. 3090 se prebere s prvo črko t in je vse jasno.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Sheteentz ::

Men nau nben govoru!

FireSnake ::

Fantje, dajmo se malo potrudit glede tega.
Hvala!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scythe ::

oo7 je izjavil:

scythe je izjavil:

@yayo Sem na vseh teh kanalih še od samega začetka :D Pa še v par drugih, zaprtih skupinah.

@oo7 Cene so takšne, kot bi morale biti drugače . Jaz če pridem do RTX3080Ti, takoj prodam RTX3090.


Ja te cene so dobre.

Nisi zadovoljen z 3090 ?


Sem, samo temp je problem. Moral bi iti komplet na vodno hlajenje, to pa nočem oz. preveč €€€ za custom izdelavo. Iskal sem vodno hlajeno RTX3090 od Evge in je nisem našel nikjer.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

FireSnake ::

Od slovenskega podjetja EKWB kupiš pasivni backplate, pa je.
Temperatura (predvsem pomnilniških modulov) zelo pade.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Reaper85 ::

https://www.guru3d.com/articles_pages/m...

Enako kot od eTeknix neki čudni rezultati. Več kot očitno so reciklirali stare rezultate, ker pač ne more biti hitrejša od 3090.
Čakam na TPU test. Zaenkrat kaže da je bližje 3080 Ti, se pravi je bolj pomembna pomnilniška prepustnost kot pa več CUDA jeder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

scythe ::

FireSnake je izjavil:

Od slovenskega podjetja EKWB kupiš pasivni backplate, pa je.
Temperatura (predvsem pomnilniških modulov) zelo pade.


Odpade tale verzija, mam že na CPU NTXT X62. Bi raje imel Evga RTX3090 Hybrid...najmajn problemov. :)
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

oo7 ::

scythe je izjavil:

oo7 je izjavil:

scythe je izjavil:

@yayo Sem na vseh teh kanalih še od samega začetka :D Pa še v par drugih, zaprtih skupinah.

@oo7 Cene so takšne, kot bi morale biti drugače . Jaz če pridem do RTX3080Ti, takoj prodam RTX3090.


Ja te cene so dobre.

Nisi zadovoljen z 3090 ?


Sem, samo temp je problem. Moral bi iti komplet na vodno hlajenje, to pa nočem oz. preveč €€€ za custom izdelavo. Iskal sem vodno hlajeno RTX3090 od Evge in je nisem našel nikjer.



Kaj imaš 3090 za igre ali miniranje ? Kako visoke temparature ?

FireSnake ::

Za miniranje zagotovo ne.
Minira vojska na Počku.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

dobr si ga, še mene boli

meho7 ::



:))

scipascapa ::

FlyingBee ::

Ne vem kako evga misli s tem, ampak na eno grafično čakam od decembra 2020, na drugo pa od januarja 2021. Da bi res bilo toliko vmes še kupcev?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

itak mutijo.
««
198 / 222
»»