» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
177 / 222
»»

yayo ::

Koliko je 3060 ti?

Skyman ::

GDDR6X Thermal Pad Found Missing on ASUS GeForce RTX 3080 Ti TUF OC Graphics Card
https://wccftech.com/thermal-pad-found-...

scipascapa ::

3060ti je nekje 700-750€ zdaj, nivo cene je precej višji kot pred mesecem.

Prav težko jo je dobiti za 650€ ali manj.

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

3060ti je nekje 700-750€ zdaj, nivo cene je precej višji kot pred mesecem.

Prav težko jo je dobiti za 650€ ali manj.


Včeraj sta bili kartici na Mindfactory

8GB Gigabyte Geforce RTX 3060 Ti Eagle LHR 8G 2xDP/2xHDMI - 599 eur

8GB Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC PRO 3.0 LHR 2xDP/2xHDMI (Retail) - 649 eur

Več ur pa sem ju samo gledal namesto, da bi naročil :));((

oo7 ::

Kot kaže sem nekaj narobe gledal še vedno na voljo obe 3060 TI pod 650 eur :)

https://www.mindfactory.de/search_resul...


Edino kaj pomeni na Mindfactory rdeča cena z strelo zdraven in kaj modra cena ? In kakšna je čakalna doba na mindfactory in poštnina če kdo ve ? Hvala

scipascapa ::

rdeča pomeni akcija.

FlyingBee ::

Iz DE trgovine od plačila do dostave traja cca 1 teden, če je Sofort dobavljiva.

Zaradi posrednika v primeru MF, bo pa verjetno par dni več trajalo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Najhitreje je seveda s plačilom z debetno/kreditno kartico, na Caseking sem julija v četrtek zvečer plačal grafično na zalogi, v petek so poslali, v torek sem prejel. Če bi v nedeljo zvečer, bi pa v četrtek verjetno dobil.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Najhitreje je seveda s plačilom z debetno/kreditno kartico, na Caseking sem julija v četrtek zvečer plačal grafično na zalogi, v petek so poslali, v torek sem prejel. Če bi v nedeljo zvečer, bi pa v četrtek verjetno dobil.


Caseking ima bolj malo zaloge.
Mindfactory je najcenejši ampak sem bral temo tukaj na SloTech, da moraš ne vem vse kaj narediti, da naročiš.
Bom vzel kar pri Alternate niso cenejšni kot MF so pa veliko cenejši kot pri nas kar se tiče kartic.

FlyingBee ::

Ja, Alternate.de ima lepo zalogo 3060 ti in 3060.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Jz tle nimam srece spet mi je usla evga to 5min da me ni blo za 1049€.Glej drugace Outlet ponudbo,pride sem ter tja kaka dobra cena je pa res ni zaloge velike kak kos ali dva.Drugace je ze kdo naroceval? pise da je 15€ poštnine oz 19% ddv za slo? kdo to potrdi?

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, Alternate.de ima lepo zalogo 3060 ti in 3060.


Tudi 3070

oo7 ::

[8K] RdR2 DLSS - RTX 3090 Beyond all Limits Raytracing Reshade - 50+Mods

Skyman ::

scipascapa je izjavil:

3060ti je nekje 700-750EUR zdaj, nivo cene je precej višji kot pred mesecem.

Prav težko jo je dobiti za 650EUR ali manj.


Še vedno bols tole kot pa rabljeno za 700EUR 2070 :)) Tko je to ko so novejse serije še vedno cenejse kot stare.Drugace je pa res prehuda ta cena toliko bi mogla biti max 3070 mogoče še TI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

So vse kartice, ki imajo 3 ventilatorje boljše od tistih z dvema ?

DarwiN ::

Ne nujno.. Odvisno nasplošno od dizajna hlajenja in od PCBja, predvsem pa od velikosti ventilatorjev.. 2x 100mm je v veliko primerih boljša rešitev kot 3x80mm.

Ampak sej danes nimaš veliko za izbirat.. Pograbiš tisti model, ki ga dobiš relativno ugodno.. Pa tudi če ima zgolj 1 ventilator, tko kot v "mojem" primeru 3060.. IMO namreč nobeno zračno hlajenje ni vredno več kot ~50€ oz. ~10% cene kartice. No, mogoče v res extremnem primeru.. Single fan proti največji Strix varianti.. Mogoče je tu vredno doplačat več kot 10%? Vprašanje.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnack ::

oo7 je izjavil:

[8K] RdR2 DLSS - RTX 3090 Beyond all Limits Raytracing Reshade - 50+Mods


Slike na sekundo bi lahko preštel na prste ene roke. Kaj takega ne bo igrabilno vse do RTX 6090 Ti. Spomnimo igrabilnost je pri 120 slikah na sekundo, za gledat slike pa je ok tudi 3 slike na sekundo in vse na max ter seveda ločljivost na 16K. Puter je dosti boljše od te ojstrine, itak nihče več ne vidi čisto ostro zaradi pretirane uporabe telefonov...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FlyingBee ::

Jaz pa ravno zaradi telefonov in njihovih fhd na 6,5" zaslonih ne prebavim več fhd na 24" monitorju, bog ne daj fhd na 27".
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Silici ::

Mal drago je ~32" 4k.

FlyingBee ::

oo7 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ja, Alternate.de ima lepo zalogo 3060 ti in 3060.


Tudi 3070

Bolj malo. Sicer pa na alternate.de malo zakomplicirajo, ker pri naročilu najprej dobiš na email brez davka seznam naročenih artiklov ter sporočilo, da bodo naknadno poslali ponudbo z ddv in stroški dostave, očitno posebej pregledajo in podajo ponudbo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Kaj potem recimo za graficno das 1000€ potem placas nakar ugotovijo da jim je 1000€ zaradi poštnine in ddv ja premalo ti vrnejo 1000€ in ti dajo novo placilo 1050€? recimo

slon ::

Jaz sem hotel na ta način kupit evga 3080.
Pa je napisal, da slovenski naslov za akcije ni ok.
So mi poslali mail v katerem je bila cena brez ddv in pojasnilo, da to ni obvezajoča ponudba.
Šele čez 5 dni sem dobil obvestilo, da žal kartice ni več in ne bodo poslali ponudbe.
Še isti dan sem probal ustavrit novega uporabnika mailboxde pa ga ni sprejel.
Tako, da sem na koncu kupil v sloveniji ASUS TUF 3080 za 1300 od Neolink, kateri pa je dobil od uradnega prodajalca.
Nakup je bil drag, proti altenate.de
Mogoče bom kdaj ujel ugoden nakup in prodal z dobičkom.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

oo7 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Ja, Alternate.de ima lepo zalogo 3060 ti in 3060.


Tudi 3070

Bolj malo. Sicer pa na alternate.de malo zakomplicirajo, ker pri naročilu najprej dobiš na email brez davka seznam naročenih artiklov ter sporočilo, da bodo naknadno poslali ponudbo z ddv in stroški dostave, očitno posebej pregledajo in podajo ponudbo.


Pa popusti so tudi samo za Nemce ? Sem hotel naročiti nekaj komponent, ki so bile v akciji končni znesek pa ni upošteval nobenih akcij tako,d a sem takrat prekinil naročilo.

CaseKing sem pa naročil kartico GTX 970 katero imam trenutno v računalniku leta 2014. Tako, da že imam račun. kdaj pa Caseking kaj dobi zalogo, da bom na preži :)

Skyman ::

slon je izjavil:

Jaz sem hotel na ta način kupit evga 3080.
Pa je napisal, da slovenski naslov za akcije ni ok.
So mi poslali mail v katerem je bila cena brez ddv in pojasnilo, da to ni obvezajoča ponudba.
Šele čez 5 dni sem dobil obvestilo, da žal kartice ni več in ne bodo poslali ponudbe.
Še isti dan sem probal ustavrit novega uporabnika mailboxde pa ga ni sprejel.
Tako, da sem na koncu kupil v sloveniji ASUS TUF 3080 za 1300 od Neolink, kateri pa je dobil od uradnega prodajalca.
Nakup je bil drag, proti altenate.de
Mogoče bom kdaj ujel ugoden nakup in prodal z dobičkom.


Jaz sem 2x sicer falil pod outlet evgo (prvo za 999€ drugic za 1049€)potem vrjetno ce bi jo ujel bi vrjetn vseeno ostal praznih rok ker je bilo med outlet in je bila znizana.Videl pa sem jo tudi še prej za 1120€ samo nisem imel dovolj € na kartici med redno ponudbo.Torej potem takem si lahko predstavljam ce bi jo vzel med outlet ponudbo bi mi zavrnili,med redno ponudbo pa ne.Ce pa prek mailboxa ne gre je pa kriza.

Drugace je pa ok 1300€ za TUF sej nekak taka je skos cena na webshopu asus,ta pa posilja na mailbox in potem dalje,ce imam prave info.

FlyingBee ::

Caseking ima zalogo 3060 podobnih cen kot alternate, pa še pošljejo hitro.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

650-700 je pa too much za 3060.

Horas ::

celih 300-400 eur to much!!! 1060 se je dobilo že za 250eur v tujini. ja saj vem zmogljivost je 2x bla bla pa kriptonorija pa pomanjkanje čipov. bla bla
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

scipascapa ::

1060 6gb so bile pred covidom 150€ max.

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Caseking ima zalogo 3060 podobnih cen kot alternate, pa še pošljejo hitro.


Ko naročiš pri Caseiking koliko časa traja, da ti pošljejo predračun ?

DarwiN ::

Ammmm, avtomatsko takoj?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Kolikor gledam njih, so kar dragi.

Skyman ::

oo7 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Caseking ima zalogo 3060 podobnih cen kot alternate, pa še pošljejo hitro.


Ko naročiš pri Caseiking koliko časa traja, da ti pošljejo predračun ?


Pa še ddv 22% racunajo ce se prav informiran ali se je kaj spremenilo? Pa tudi med najcenejsimi niso,je pa res odvisno kaj kupujes ze pri kaksnem procesorju je ze 20-25EUR razlike takoj.Dobis pa seveda takoj pa vrjetno še haribo bomboncke dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Ammmm, avtomatsko takoj?


Kaj pa če naročiš preko firme ?

Skyman je izjavil:

oo7 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Caseking ima zalogo 3060 podobnih cen kot alternate, pa še pošljejo hitro.


Ko naročiš pri Caseiking koliko časa traja, da ti pošljejo predračun ?


Pa še ddv 22% racunajo ce se prav informiran ali se je kaj spremenilo? Pa tudi med najcenejsimi niso,je pa res odvisno kaj kupujes ze pri kaksnem procesorju je ze 20-25EUR razlike takoj.Dobis pa seveda takoj pa vrjetno še haribo bomboncke dobiš.


A nimajo svojega davka 19% ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Skyman ::

Nebi vedel res ze dolgo nisem kupoval preko casekinga,nazadnje je brat ko je vzev procosor tam 3-4 leta nazaj.Vem da isto ima computeruniverse izberes SLO in imas takoj visjo ceno.Caseking je ze vcasih imel nekaj,še ko sem jaz ohisje kupoval,mi je kolega narocil ker je sodeloval z njimi ko je še imel racunalnisko trgovino,sedaj pa res ne vem ker niti on ze par let nima jo vec in nism na tekocem kako je pri njih sedaj.

FireSnake ::

Višja cena je bila, ker obračunajo naš DDV, ki pa je višji od njihovega.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

Rtx 3060 ti za 1080p zaslon bo dobra za najvišje nastavitve koliko časa še 2-3 leta ? RTX 3070 3-4 leta ?

dolenc ::

Neb ti raj monitor boljši vzel, bo več prnesel kot kak fps.

DarwiN ::

Ja, monitor za 100EUR, čeprav gre za najpomembnejšo komponento pri računalniku.. Za neko usrano grafo pa 800EUR yolo varianta, ker fps-ji pomenijo vse na tem svetu. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FireSnack ::

Je pa vseeno boljše dat 800 eur za grafo in 100 eur za monitor kot obratno. Za 100€ se danes dobi 1080p 144Hz monitor velikosti 24 palcev? Solidno za začetek pro gaming kariere.

dolenc ::

Nažga Stankota bomo ignoriral.

Uglavnem, ker pač spremlam kategorijo igre in sumim, da približno vem kaj špilaš, ti bo ena 34ka dala čisto drugo igralno izkušnjo, ki je res waw... Proti mal več fps.

Seveda ti tud nov gpu ne uide, pa še boljšga boš rabil :D

FireSnack ::

Če kdo rabi non-LHR 3080 mora bit hiter za 1049€:
https://www.alternate.de/Gainward/GeFor...

Horas ::

predrago 300€
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Skyman ::

Sej je bila tud evga xc gaming 949EUR oz ftw 1089EUR.Sam to ni šans ulovit resno

Horas je izjavil:

predrago 300EUR

To itak vse je predrago,samo rajse dam tako kot sm zgoraj napisal 1000EUR pa vem da je nova roba kot pa neka 2070. Katera se prodaja po 650EUR in je neka 3060TI 15% boljša pa imaš še polno garancijo 3 ali več, kot pa da od nekega vzamem ko ponuja 3 mesece garancije,pa še ne ves kaksna je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, monitor za 100EUR, čeprav gre za najpomembnejšo komponento pri računalniku.. Za neko usrano grafo pa 800EUR yolo varianta, ker fps-ji pomenijo vse na tem svetu. :)


Monitor ima LG 24 dal sem okoli 200 eur ni pa prav gaming.

dolenc je izjavil:

Neb ti raj monitor boljši vzel, bo več prnesel kot kak fps.


Da bi povečal iz 24 na 27 ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

oo7 ::

Kakšna pa je kaj filma INNO3D ? Delajo kvalitetne kartice ? Niso mi prav znani.

Skyman ::

Povecal ga bos bolj tezko iz 24 na 27,bos moral novega kupiti hehe

Mislim da je imel tle FireSnake inno3d al neko kartico pa jo je prodal zaradi temperatur prevelikih.(vsaj mislim da je nekaj govoril par strani nazaj,drugace se opravicujem ce me je zapustil spomin)

FireSnack ::

Ja, jo je čist preveč pregreval. INNO3D IMO ni dora karta.

oo7 ::

No ja saj sem mislil na nakup iz 24 na 27 :)

Aha se pravi INNO3D ni preveč dobra. Sem videl eno INNO3D RTX 3070 TI za 1029 eur ostale so več kot 1200 eur.

FireSnake ::

Skyman je izjavil:

Povecal ga bos bolj tezko iz 24 na 27,bos moral novega kupiti hehe

Mislim da je imel tle FireSnake inno3d al neko kartico pa jo je prodal zaradi temperatur prevelikih.(vsaj mislim da je nekaj govoril par strani nazaj,drugace se opravicujem ce me je zapustil spomin)


Točno tako.
3090 je v enem tednu šla od bajte.

Gor ima celo en dodaten mali ventilator (viden na sliki na desni strani):


A jim to nič ne koristi, ker so temperature vseeno visoke (ETH mining RAM na 110 stopinj).
Asuska tistega malega ventilatorja nima, a vseeno hladi dobro.
Ni vredno tega, da jo dobiš ceneje, ker grenak priokus ostane.

Je pa res, da sem jaz občutljiv na temperature.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Skyman ::

oo7 je izjavil:

No ja saj sem mislil na nakup iz 24 na 27 :)

Aha se pravi INNO3D ni preveč dobra. Sem videl eno INNO3D RTX 3070 TI za 1029 eur ostale so več kot 1200 eur.


Za ta kes dobis ze 3080 :)) oz leta 2030 ze 3080TI.Drugace pa sej vidis one "poceni" kartice niso z razlogom poceni,kdaj si videl kakega asus stix cenejsega ko kaksnega INNO3d itd..Nikoli.Tudi ce pogledas "akcije" so dalec najcenejse EAGLE od gigabyte pa najvec se jih dobi.Tko ko gledam okoli tudi ce je neka graficna kartica npr 1300-1400€ gre takoj ne glede al je ASUS ali MSI.
««
177 / 222
»»