» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
176 / 222
»»

oo7 ::

scipascapa je izjavil:

spraviti še v slo ene 50€?


Verjetno je manj kot 50 eur.

meho7 ::

oo7 je izjavil:

Celoten PC z RTX 3070 TI za 1400 eur 8-O

https://www.one.de/gaming-pc-bestellen-...

Gimpan sistem
B plata - 2666mhz ram

oo7 ::

meho7 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Celoten PC z RTX 3070 TI za 1400 eur 8-O

https://www.one.de/gaming-pc-bestellen-...

Gimpan sistem
B plata - 2666mhz ram


Pa tudi so že dvignili ceno.

Skyman ::

Sam sistem je men kr neki bil samo ceno imel zarad 3070,ostalo pa je vec ali manj starejsa tehnologija.8k nebi mogel witcherja "furat"ze FHD bi bil win win ob dobrih fps.

meho7 ::

FireSnake ::

oo7 je izjavil:

Witcher3 RTX 3090 - Immersive Lighting 2.0 | 50+Mods | Beyond all Limits Raytracing reshade



Špil imam, grafo imam, pa ne igram.
Ko sem bil pa mali pa ponoči ne bi spal, tako bi igral :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

FireSnake je izjavil:



Špil imam, grafo imam, pa ne igram.
Ko sem bil pa mali pa ponoči ne bi spal, tako bi igral :))


3090 imaš ? >:D

Kar preigraj odlična igra ena najboljših.

FireSnake ::

Pa ja, sem kupil Asusko že nekaj časa nazaj: ni pa tista huda izvedba (strix gaming) je samo "TUF gaming".
Jaz bi že igral ... če bi bil čas (zraven službe še dodatne dejavnosti in šport).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Inno3d je pa že šla?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Tko da ti James Bond (007) kr eno 3060 flikn,tam aprila se ti ne splaca dat 1000€ za GPU.

NVIDIA GeForce RTX 30 SUPER series rumored to launch in January, GeForce RTX 40 in October
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

Skyman ::

Ce kdo rabi gigabyte 3080 Gaming OC...1,129EUR

https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FlyingBee ::

Eh, Gigabyte.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

scipascapa ::

In? Super cena.

DarwiN ::

Hah, Ethereum pade za ~15% nazaj na avgustovsko vrednost in kar naenkrat pride pošiljka kartic za gamerje. Res neverjetno, kakšnega norca se delajo iz nas. Gigabyte 3060Ti Eagle je 599EUR trenutno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Skyman ::

Jaz sem dal,ce koga zanima.Sam jo pa ne mislim vzeti cakam na kaj boljšega ala evga,msi mogoce asus TUF ostalo bo pa ze jackpot.Ja gigabyte je dons poslal vsem pošte vseh serij zgleda povsod so na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

scipascapa ::

Je že 1229€.

Skyman ::

Haha :)) sej tako kot zadnic ko je un stanko trol objavil,cez 5min je bila ze 100EUR drazja

Tle je pa 30EUR cenejša
https://www.pccomponentes.com/gigabyte-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Inno3d je pa že šla?


Ja. Nisem bil zadovoljen s temperaturami.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

DarwiN je izjavil:

Hah, Ethereum pade za ~15% nazaj na avgustovsko vrednost in kar naenkrat pride pošiljka kartic za gamerje. Res neverjetno, kakšnega norca se delajo iz nas. Gigabyte 3060Ti Eagle je 599EUR trenutno.


jao ko nimnam stanja na kartici, kdo mi kupi? :P

lol

Nicht mehr lieferbar.

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Še vedno imas na voljo OC verzijo za 649EUR.Vmes pa na banko stopiš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

FireSnake ::

scipascapa je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Hah, Ethereum pade za ~15% nazaj na avgustovsko vrednost in kar naenkrat pride pošiljka kartic za gamerje. Res neverjetno, kakšnega norca se delajo iz nas. Gigabyte 3060Ti Eagle je 599EUR trenutno.


jao ko nimnam stanja na kartici, kdo mi kupi? :P

lol

Nicht mehr lieferbar.


Če rabiš delo ti ga lahko zrihtam.
Pa kupiš to in še kaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

oo7 je izjavil:

FireSnake je izjavil:



Špil imam, grafo imam, pa ne igram.
Ko sem bil pa mali pa ponoči ne bi spal, tako bi igral :))


3090 imaš ? >:D

Kar preigraj odlična igra ena najboljših.

se splača počakat na next gen update.

FireSnake ::

Je to vprašanje ali trditev?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

yayo ::

trditev, pride grafični update igre Witcher 3. Jz sem svojih 130 ur preigral že v letu 2015.

oo7 ::

Skyman je izjavil:

Tko da ti James Bond (007) kr eno 3060 flikn,tam aprila se ti ne splaca dat 1000€ za GPU.

NVIDIA GeForce RTX 30 SUPER series rumored to launch in January, GeForce RTX 40 in October
https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...



RTX 30 super bodo za igralce ali kriptominerje ? Se pravi bo zaloga januarja :) ?

FlyingBee ::

Verjetno. Boljše vprašanje za začetek jeseni, za 1300eur iPhone13 ali 3080?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Skyman ::

Suvereno je odg OBOJE. Sicer glih 3080 za 1300 NE

Sej imas tud danes zalogo,pogledas imas vse na zalogi od gigabyte 3080 do zotac po cca 1200€:))

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Verjetno. Boljše vprašanje za začetek jeseni, za 1300eur iPhone13 ali 3080?


Odvisno kaj bolj potrebuješ.

Skyman ::

12GB Gigabyte GeForce RTX 3060 EAGLE OC LHR GDDR6 2xHDMI 2xDP (Retail)...539€
https://www.mindfactory.de/product_info...

Machete ::

Najboljša generacija GPUjev ever! Bliža se ji 60. posvečena stran na forumu :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::



Res da je samo reshade, ampak atmosfera, kontrast, barva svetlobe je nekaj povsem drugega v primerjavi klasicnim osvetljevanjem.

Lovelace we need you. Pa to potem na HDR, to je to i can die happy.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oo7 ::

m0LN4r je izjavil:



Res da je samo reshade, ampak atmosfera, kontrast, barva svetlobe je nekaj povsem drugega v primerjavi klasicnim osvetljevanjem.

Lovelace we need you. Pa to potem na HDR, to je to i can die happy.


Sem preigral igra je zelo dobra. Ko dobim nov GPU bom preigral še enkrat na MAX.



Mogoče pa bi res sedaj kupil 3060 namesto 3070 in potem Lovelace :|

FireSnake ::

oo7 je izjavil:


Sem preigral igra je zelo dobra. Ko dobim nov GPU bom preigral še enkrat na MAX.


Povej mi če bo kakšna razlika.
Jaz sem igral Mechwarrior 5 na RX 580 8GB.
Potem sem pa prešaltal na Asus 3090.
Nabil vse detajle na MAX in vklopil sledenje žarku.

Razlika: zaradi več sličic na sekundo po 1.5 urnem igranju ni bilo "težkih oči".
Ostale razlike: skorajda neopazne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

oo7 je izjavil:


Sem preigral igra je zelo dobra. Ko dobim nov GPU bom preigral še enkrat na MAX.


Povej mi če bo kakšna razlika.
Jaz sem igral Mechwarrior 5 na RX 580 8GB.
Potem sem pa prešaltal na Asus 3090.
Nabil vse detajle na MAX in vklopil sledenje žarku.

Razlika: zaradi več sličic na sekundo po 1.5 urnem igranju ni bilo "težkih oči".
Ostale razlike: skorajda neopazne.



Verjetno Mechwarrior 5 ni tako grafično zahtevna igra, da bi bila vidna taka razlika.

Kingdom come Deliverance ima eno najlepših map tako, da tvoja 3090 bi bila verjetno kot bi šel v naravo v živo :)

FlyingBee ::

Res je, kot tudi, da je hudič v detajlih. Vse skupaj napreduje, ni pa več takega preskoka kot iz dx8 na dx9 oziroma dx10,11 sta bila s Crysis leta 2007 pravo razodetje.

Eni pogoni se lahko pohvalijo, da nagradijo uporabnika z boljšo grafično z lepšo grafiko.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

oo7 je izjavil:


Verjetno Mechwarrior 5 ni tako grafično zahtevna igra, da bi bila vidna taka razlika.

Kingdom come Deliverance ima eno najlepših map tako, da tvoja 3090 bi bila verjetno kot bi šel v naravo v živo :)


To je tudi res.
Priznam pa, da sem pričakoval več (v času, ko sem še zaplate in dodatke za igro dajal gor).
Navijem vse na max, pol pa: "A to je to?" :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

oo7 ::

FireSnake je izjavil:

oo7 je izjavil:


Verjetno Mechwarrior 5 ni tako grafično zahtevna igra, da bi bila vidna taka razlika.

Kingdom come Deliverance ima eno najlepših map tako, da tvoja 3090 bi bila verjetno kot bi šel v naravo v živo :)


To je tudi res.
Priznam pa, da sem pričakoval več (v času, ko sem še zaplate in dodatke za igro dajal gor).
Navijem vse na max, pol pa: "A to je to?" :))



Cyberpunk 2077 si probal ? Ta igra je kar požrešna.

FireSnake ::

To sem probal. Samo zato, ker zna izkoristiti veliko jeder.
Da sem pogledal, če se nemara ne lažejo :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnack ::

V Cyberpunk nisi imel več kot 40 fps. Jaz pod 144 hz/fps ne igram, ker to ni za nikamor. Mora bit puter, zastopiš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

FireSnack ::

Žalosti me da nisi slušal za termin puter, kar strokovnjaki smatramo kot 2160p ločljivost z med-high details in vsaj 120 slik na sekundo na vsaj toliko herzov osveževanja ali več.

oo7 ::

RTX 3060 TI je dobra za 1080p kaj pa za 1440p 27 monitor ? Mogoče bi čez čas si privoščil še 27 monitor sedaj imam 24.

RTX 3070 je predraga pa če mi 3060 TI ne bo dobro služila lahko drugo ali naslednje leto zamenjam z Lovelace. mogoče bodo takrat cene tudi že bolj normalne.

FlyingBee ::

Baje se napoveduje, da bo kriza še vsaj v 2022, ker tsmc zvišuje cene ib sigurno bodo drugi sledili.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

oo7 ::

Katera je dobra ?

8GB Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti GAMING OC PRO 3.0 LHR 2xDP/2xHDMI (Retail) - 649 eur
https://www.mindfactory.de/product_info...

8GB Gigabyte Geforce RTX 3060 Ti Eagle LHR 8G 2xDP/2xHDMI - 599 eur
https://www.mindfactory.de/product_info...

DamijanD ::

oo7 jaz mam 27'1440p in sem na 580ki... Je pa vse odvisno kaj igraš

oo7 ::

DamijanD je izjavil:

oo7 jaz mam 27'1440p in sem na 580ki... Je pa vse odvisno kaj igraš


Jaz imam trenutno GTX 970.

Online iger ne igram.

Trenutno imam 24 monitor 1080p. Več ali manj vse igre delajo sicer ne na najvišjih nastavitvah se pa tudi igre kjer se pozna, da računalnik že mal ov letih GTA V, Red Dead redemption 2, Kingdom come delvierance tukaj sem moram sputiti nastavitve na medium ali še nižje, da ni štekalo.
Cyberpunk 2077 je pa prva igra, ki je bila skoraj ne igralna. Delala je ampak samo z 15fps.

FireSnack ::

FlyingBee je izjavil:

Baje se napoveduje, da bo kriza še vsaj v 2022, ker tsmc zvišuje cene ib sigurno bodo drugi sledili.

Kriza bo definitivno trajala še vsaj do konca 2022, potem pa spet na novo z izzidom 4000 serije konec 2022 pride nova kriza. Tako da verjetno bo ta zgodba nekje do 2024.
Pravtako se pričakuje nedobavljivost novih vozil vsaj do konca 2022, tako da bo mainstream EV segment zamujal še dodatnih nekaj let. Medtem pa se pričakuje še hiperinflacijo, virusno supermutacijo in nepremičninski ultrabalon ki se bo napihoval vse do leta 2030.

DarwiN ::

oo7 je izjavil:

RTX 3060 TI je dobra za 1080p kaj pa za 1440p 27 monitor ?

Če se greš nekega razvajenega first world perfekcionista, potem za 27@144Hz potrebuješ tudi grafo, ki v povprečni novodobni igri dosega 144fps, ampak tu je še 3070Ti malo prekratka, kot vidiš na grafu:


AMPAK, kot prvo so na teh benchmarkih v igrah uporabljene ULTRA nastavitve, kot drugo pa ne rabiš bit primadona in je dovolj že 60-100 fps. In ko upoštevaš ti dve točki, bo zate dovolj tudi RTX3060 ali 6600XT... Vsaj za kakšno leto ali dve... Tudi 6600 non-XT, ki bi naj izšla konec septembra oz. v oktobru. 6600XT so bile ob izidu 380EUR na Mindfactory. Kakšne 2 uri si imel možnost pograbit. Če bo pri 6600 non-XT podobna situcija, boš imel 2 uri časa za nakup po ceni ~300EUR (329EUR??), kartica bo pa predvidoma ~10% slabša od RTX3060.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

FlyingBee ::

Mislim, da bo s 3060Ti kar zadovoljen še kar nekaj let tudi na 1440p monitorju. Gaming OC od Gigabyte so bile dobro ocenjene, Eagle je slabša zadeva.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnack ::

Definitivno je 3060 Ti ultimativna zverina. Pri tej porabi je kartica res zmoglijiva, da ne omenjamo 120W 64MH/s. Nekaj časa laufal rig 8x in bil zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Skyman ()

oo7 ::

FlyingBee je izjavil:

Mislim, da bo s 3060Ti kar zadovoljen še kar nekaj let tudi na 1440p monitorju. Gaming OC od Gigabyte so bile dobro ocenjene, Eagle je slabša zadeva.


Saj verjetno bom vzel kar RTX 3060 TI. Ampak na mindfactory sem že zamudil. Moram bolj spremljati se mi zdi, da imajo še najboljše cene.
««
176 / 222
»»