» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
92 / 222
»»

FlyingBee ::

Hu je dobro izkoristil za publiceto, nv pa je odigrala bad cop, good cop in še vedno bo več prodala kot AMD.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

AMD zafrkavajo manufakturni bottlenecki, že v času kriptomanije pa je postalo očitno, da je proizvodnja tempirana na dolgi rok in ne morejo niti v večmesečnem obdobju kompenzirati povpraševanja.
AMD svoje gpu-je prodaja tudi v konzolah, če te štejemo zraven, potem je slika drugačna.
Po drugi strani pa je hvalisanje RT kot najbolj merodajnega kriterija utter crap in potem ločiš fanboy/sponsored review od nekoga s korektnim stališčem.
Pozitivno me je presenetil Linus, ki sicer rad steguje jezik, kakor se mu zazdi, kar je korektno.
Če se postavim v lastno kožo, bi z neko normalno grafično pri 1440p z visokim osveževanjem tulil "moar FPS!!!", RT pa zeh in meh.
#65W!

FlyingBee ::

Dela se na tem, vse več bo tega in bomo že še prišli do tam. Trenutno sliko pa ti kažejo testi in tebi bi z rt off enostavno bilo doseči moar fps. Vse lepote PC gaminga so ravno v možnostih v nastavitvah.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz se predvsem ne strinjam z DarwiNovo analizo, da je recenzentska srenja polna "AMD fanboyev". Mislim da malce zamenjuje zdravo "navijanje za underdoga" za fanboyizem.

Ja, tudi navijanja za underdoga je nekaj, ampak IMO gre v večji meri za pravi fanatični AMD fanboyizem. Zadeva je namreč prestopila vse meje zdravega razuma..

Zadnjič je bila novica na Videocardz, da so Big Navi navili na 7Ghz s tekočim dušikom.. Med komentarji vsi čist ven iz sebe. Nepopisno navdušenje.. #AMD wins!

In uletim jaz s komentarjem, da je Nvidia že pred leti prebila bariero 7Ghz.. Samo to preprosto dejstvo sem izpostavil. Nič druga. In so me tako linčali, da si še do danes nisem opomogel in sploh ne upam obiskat Videocardz. ;))) Odgovori povsem neracionalni. Whataboutizem, strawmani.... Upvote/downvote razmerje mojega komentarja je bilo 1/18. LMAOOOOOOOO?*???? Samo zato ker sem izpostavil preprosto dejstvo. In mind you, šlo je za odraslo stran Videocardz, ne za nek otročji WCCFTech.

To ni odraz navijanja za underdoga.. Gre za pravo fanatično opranost.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Dela se na tem, vse več bo tega in bomo že še prišli do tam. Trenutno sliko pa ti kažejo testi in tebi bi z rt off enostavno bilo doseči moar fps. Vse lepote PC gaminga so ravno v možnostih v nastavitvah.


Hja, ta opcija zahteva prostor na čipu in so tudi računali lep premium za prazen nič. Kot si povedal, bomo že prišli do tam.
Hvalevreden napredek so zaradi hipotetične psihologije kar krepko zašuštrali z implementacijo in praznimi obljubami.
DLSS je druga zgodba, ampak še ni to, kar bi vsi imeli, torej učinek na nivoju glajenja robov, ki ga je enostavno implementirati v igre.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Mato989 ::

Torej če prav razumem za tam okol dobrih 400€ oz. 450€ je best buy RTX 3060 Ti ko bo cena šla končno malo dol =) No upam da do junija drugo leto bodo 3060 tike na cca 450€...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FlyingBee ::

Pozabi nv, amd ponuja rasterization first.

Mato, lahko, da preseneti 6700 serija januarja. Hipotetično.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

DarwiN je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Jaz se predvsem ne strinjam z DarwiNovo analizo, da je recenzentska srenja polna "AMD fanboyev". Mislim da malce zamenjuje zdravo "navijanje za underdoga" za fanboyizem.

Ja, tudi navijanja za underdoga je nekaj, ampak IMO gre v večji meri za pravi fanatični AMD fanboyizem. Zadeva je namreč prestopila vse meje zdravega razuma..

Zadnjič je bila novica na Videocardz, da so Big Navi navili na 7Ghz s tekočim dušikom.. Med komentarji vsi čist ven iz sebe. Nepopisno navdušenje.. #AMD wins!

In uletim jaz s komentarjem, da je Nvidia že pred leti prebila bariero 7Ghz.. Samo to preprosto dejstvo sem izpostavil. Nič druga. In so me tako linčali, da si še do danes nisem opomogel in sploh ne upam obiskat Videocardz. ;))) Odgovori povsem neracionalni. Whataboutizem, strawmani.... Upvote/downvote razmerje mojega komentarja je bilo 1/18. LMAOOOOOOOO?*???? Samo zato ker sem izpostavil preprosto dejstvo. In mind you, šlo je za odraslo stran Videocardz, ne za nek otročji WCCFTech.

To ni odraz navijanja za underdoga.. Gre za pravo fanatično opranost.


OK, sem iz prej napisanega mislil, da govoriš o fanboyizmu pri recenzentih, ampak trenutno pa pišeš, da so te v novici o AMDju bralci nekje "bullyjali", razumem čustven odziv.

Še vedno pa to popolnoma nič ne dokaže o tem, da bi bila novica na strani Videocardz " fanatični AMD fanboyizem", in verjetno ga težko prikažeš tudi pri kakšni drugi resni strani z recenzijami ali novicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Mato989 ::

FlyingBee je izjavil:

Pozabi nv, amd ponuja rasterization first.

Mato, lahko, da preseneti 6700 serija januarja. Hipotetično.


Bom se pustil presenetit ja... malo po malo že gledam kaj bom nabavil da spremljam cene v naslednjih 6 mesecih =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DarwiN ::

Bwaze6 je izjavil:

OK, sem iz prej napisanega mislil, da govoriš o fanboyizmu pri recenzentih, ampak trenutno pa pišeš, da so te v novici o AMDju bralci nekje "bullyjali", razumem čustven odziv.

Še vedno pa to popolnoma nič ne dokaže o tem, da bi bila novica na strani Videocardz " fanatični AMD fanboyizem", in verjetno ga težko prikažeš tudi pri kakšni drugi resni strani z recenzijami ali novicami.


Ne, med bralci je močan fanboyizem. In ta njihov pritisk različno vpliva na recenziste.. Tisti večji, objektivni ostajajo več ali manj imuni (med njimi tudi Videocardz). Po drugi strani pa vzhajajoče YT zvezde in drugi mediji padejo pod tem pritiskom v želji po uspehu. In ti rastejo kot gobe, ker si bralci želijo brati pozitivne novice o AMDju in pljuvanje po Nvidiji/Intelu.

Posledično se recenzisti delijo na objektivne in na pristranske v prid AMDja. Opaziš, da manjka ena skupina? Takšni, ki bi bili pristranski v prid Nvidije.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Master_Yoda ::

Mah problem pri AMD je pomoje tudi v tem da vec zasluzijo z cpuji kot z gpuji to tudi vpliva na odlocitev da proizvedejo manj gpujev.
Dovie'andi se tovya sagain.

Bwaze6 ::

Ah, počakaj še malo, AMDjev Big Navi je v bistvu kar presenečenje.

Ker so ga tako dolgo najavljali, je bil praktično konsenz, da bo stvar konkurirala Turingu, ne Amperu. In zdaj je vsaj v rasterizaciji AMD celo konkurenčen Nvidii tudi v višjem razredu, česar nismo videli že... Celo večnost. :)

Medeni tedni pa se enkrat končajo. Kartic kar ni v trgovine, kljub hvaljenju, da bo njihov izid boljši od Nvidiinega. Cene so tudi višje od napovedanih, tudi če izvzamemo trenutno bizarno situacijo razgrabljanja predragih kartic. Raytracing je za AMD bolj postranskega pomena, o njihovi rešitvi AI upscalinga ne vemo še nič.

Uganeš, kje vse to zveš? Ja, tudi od recenzentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Silici ::

DarwiN je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

OK, sem iz prej napisanega mislil, da govoriš o fanboyizmu pri recenzentih, ampak trenutno pa pišeš, da so te v novici o AMDju bralci nekje "bullyjali", razumem čustven odziv.

Še vedno pa to popolnoma nič ne dokaže o tem, da bi bila novica na strani Videocardz " fanatični AMD fanboyizem", in verjetno ga težko prikažeš tudi pri kakšni drugi resni strani z recenzijami ali novicami.


Ne, med bralci je močan fanboyizem. In ta njihov pritisk različno vpliva na recenziste.. Tisti večji, objektivni ostajajo več ali manj imuni (med njimi tudi Videocardz). Po drugi strani pa vzhajajoče YT zvezde in drugi mediji padejo pod tem pritiskom v želji po uspehu. In ti rastejo kot gobe, ker si bralci želijo brati pozitivne novice o AMDju in pljuvanje po Nvidiji/Intelu.

Posledično se recenzisti delijo na objektivne in na pristranske v prid AMDja. Opaziš, da manjka ena skupina? Takšni, ki bi bili pristranski v prid Nvidije.


Sploh se ne gre o tem kar govoriš, do danes enostavno nisi uspel upelat nekaj spremenljivk v svoj algoritem o rdečo-zelencih ;).

Furbo ::

Bwaze6 je izjavil:

Uganeš, kje vse to zveš? Ja, tudi od recenzentov.

Ja, brez njih za te kartice še vedeli ne bi. Par ljudi, ki bi se hvalilo s temi fantomskimi karticami, bi imeli za lažnivce.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

FlyingBee ::

Več je yt recenzentov, manj ima amd tržnega deleža na gpu trgu. Darwin, obupani ljudje so tečni, nimaš kaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Tile večji z več milijoni naročnikov so AMDju kar lepo zaušnico dali, Linus je praktično cel video o testu novih radeonk jamral kako AMD pri RT nima za burek.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Tudi nVidiin RT nima za burek brez DLSS, pa še potem framerate ni enakovreden. Radeonko pa boš precej lažje sprobal tudi v novi konzoli. Gpu je gpu. ;)
Jamrajo pa zato, ker se eno govori, drugo pa dela, kot je izkusil tudi HU Steve.

Nekaterim tukaj se še ni posvetilo, da bodo novi muscle gpuji brez RT pri renomiranih AAA naslovih s težavo prežvekovali 1440p nad 100FPS.
Kot referenca:

https://www.techpowerup.com/review/cybe...

Ko pa nVidia mino zdrave pameti očita pomankanje občutka za realnost benchmark kingu, potem je res potreben damage control. ;=)
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

DamijanD ::

Saj drugače je normalno, da ima RT nek performance hit, tudi AA ga ima ipd...

FlyingBee ::

Itak, samo eni se delajo, da razumejo o čem se gre.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Furbo je izjavil:

Pa kaj še, ni jim všeč, da se folk ne proda za eno usrano grafo.


Ma niso tako neumni, da bi iskali tako bagatelen korenček. Gre se za review listo ali si gor ali nisi. Če nisi je tvoj kanal hendikepiran.
Saj ti je Linus lepo povedal, da je od začetka podcasta zaslužil za 15 3090 kartic (in to v pol ure).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mailer ::

Sej zato se pa lahko tko preserava... Ampak dvomim v resničnost glede na to, da njihov store reklamira vsakih 5 minut.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FlyingBee ::

Aussie ima 660k naročnikov, Linus pa je jokal, ko jih je 10mil nabral

Mah, vsak ga po svoje serje, nv pa v milijardah. Če ne mislijo zastonj FE kartic down under pošiljati, so what.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Gre se seveda tudi za to ker je nVidia tokrat grdo lagala. Da ne omenjam tega, da se nVidia celo hvalila z HU review-jem na svoji strani! Strel v koleno in mafijska posla. So se sicer opravičili, ampak zadeva kaže na nVidia attitute.

FlyingBee ::

Eh, verjetno niti ni De Rizzo to napisal. Brezveze, niti ne bi toliko o tem bluzili, če ne bi Linus 12mil naročnikom sporočil, da bi sam toliko več zaslužil. Briga jih za HU, le konkurenca.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Lahko je samo ena oseba asshole na nekem marketing oddelku na pombembnem PR položaju in naredi tako otročarijo. Odvisno od kako 'visoko' je bilo dirigirano scanje po HWUB.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

3060ti fe mu niso poslali pa je 3x email napisal, revček.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Eh, verjetno niti ni De Rizzo to napisal. Brezveze, niti ne bi toliko o tem bluzili, če ne bi Linus 12mil naročnikom sporočil, da bi sam toliko več zaslužil. Briga jih za HU, le konkurenca.


Pravi fanboy. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Končno si priznaš.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Kar izmikaj se fanBOY. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

D3m je izjavil:

Molnar nima časa, ker je šla prodaja PC komponent v nebo. :)

In mora prodajati in pakirati.

Ja od srede naprej je v DE novi lockdown in je spet konec sveta scenarij, ko folk pokupi vso elektroniko, ki je se na zalogi.

FlyingBee je izjavil:

3060ti fe mu niso poslali pa je 3x email napisal, revček.

Pa naj naroci na amazonu in poslje nazaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

FlyingBee ::

Nima denarja.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Saj je naročil, pa je paket obtičal v Avstriji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Zdaj, ce kupis nekaj na amazon.de naceloma lahko vrnes 3 mesce in dobis denar nazaj.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jarno ::

FlyingBee je izjavil:

Itak, samo eni se delajo, da razumejo o čem se gre.


To sem že napisal, da ne moreš iz svoje kože. Ti je bolj pri srcu nVidia. Tudi morda ne razumeš, da so precejšen del čipa namenili ravno kombinaciji RT + DLSS in so zmerno do pretežno alergični na to, če ne dobijo priznanja oz. se kolena ne upogibajo. Ker so glede nekega puder efekta preveč neskromni, seveda. 8-O
Objektivno gledano je pri 1440p neka smiselna izbira za RT zgolj RTX 3080, ostali bodo lahko vohali high refresh fps-e.
#65W!

MihaK3 ::

Machete je izjavil:

Saj je naročil, pa je paket obtičal v Avstriji.


:))

FlyingBee ::

*****

Jarno je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Itak, samo eni se delajo, da razumejo o čem se gre.


To sem že napisal, da ne moreš iz svoje kože. Ti je bolj pri srcu nVidia. Tudi morda ne razumeš, da so precejšen del čipa namenili ravno kombinaciji RT + DLSS in so zmerno do pretežno alergični na to, če ne dobijo priznanja oz. se kolena ne upogibajo. Ker so glede nekega puder efekta preveč neskromni, seveda. 8-O
Objektivno gledano je pri 1440p neka smiselna izbira za RT zgolj RTX 3080, ostali bodo lahko vohali high refresh fps-e.

Grafične so za grafiko ne za igralnost. Je pa drago, to je problem. Gre se za potiskanje HW do meje in čez, mora biti napredek, inovacije. Meni je vseeno kakšen naziv ima firma, ki je bolj uspešna pri tem. Tebi gre očitno v nos, ker je nvidia.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

nVidio sem nazadnje kar 'maral' v času 6600GT in tudi ubodel eno kasneje, prej pa še eno 6800LE. Nikoli pa nisem preveč maral fanboyev nVidie, ker večina njih AMD-ju objektivno gledano privošči bridki konec, maš pa tudi take, ki napihujejo muhe v slona ob vsaki priložnosti. Glede RT-ja mislim, da je splošno znano, da je prioriteta konkurenčnost, ljubezen do estetike pride kasneje. V smislu, kaj bo najedalo AMD-ju, je prioriteta in še pretvarjanje, da stvari in cene štimajo.
Mislim, da sem vseeno bolj objektiven od večine takšnih, ki v mešanem gozdu vidijo zgolj smreke khm. AMD fanboye. ;)
Skozi desetletji človek razvije dober občutek, kdo se pretvarja, da ga ne bi opredalčkali, da bi lahko še naprej igral na karto objektivnosti itd. Ne bo šlo.
#65W!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jarno ()

Horas ::

jaz sem bol tk kot veter zapiha:D trenutno glede cpujev oziroma že skos za intel, grafe pa amd :P
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MihaK3 ::

Jarno je izjavil:

nVidio sem nazadnje kar 'maral' v času 6600GT in tudi ubodel eno kasneje, prej pa še eno 6800LE. Nikoli pa nisem preveč maral fanboyev nVidie, ker večina njih AMD-ju objektivno gledano privošči bridki konec, maš pa tudi take, ki napihujejo muhe v slona ob vsaki priložnosti. Glede RT-ja mislim, da je splošno znano, da je prioriteta konkurenčnost, ljubezen do estetike pride kasneje. V smislu, kaj bo najedalo AMD-ju, je prioriteta in še pretvarjanje, da stvari in cene štimajo.
Mislim, da sem vseeno bolj objektiven od večine takšnih, ki v mešanem gozdu vidijo zgolj smreke khm. AMD fanboye. ;)
Skozi desetletji človek razvije dober občutek, kdo se pretvarja, da ga ne bi opredalčkali, da bi lahko še naprej igral na karto objektivnosti itd. Ne bo šlo.

Čakaj, čakaj...praviš, da si objektiven, hkrati pa trdiš da je Nvidia z RTjem (torej tehnologijo, ki je pri animiranih filmih v uporabi že desetletja, a so bile grafične prešvoh za real-time aplikacijo) začelo samo zato ali vsaj pretežno zato, da bi škodovala AMD-ju? :)) Prav imaš v zadnjem stavku, ne bo šlo, s telim zapisom si se izpostavil kot AMD fanboj da se bolj ne bi mogel...;((

FlyingBee ::

Jarno, tebe se hitro pokapira. Take "poslušam" že iz časov začetka 2000. A misliš, da se je ATi ukvarjal s takimi dilemami, ko je dx9 forsiral prvi, iger in ostalih grafičnih, razen njihove 9700, ni bilo, ki bi podpirale ta čudež. Pa dx11 s 5870, ki je bila super grafična, 9 mesecev pred konkurenco, na ladji so jo predstavili, to so bili časi. Ime firme me ne zanima, važen je razvoj. Primer višje resolucije, ki je objektivno boljša, ampak vzame veliko performanca, pa niti ni razvoj na tehniki rendiranja, ampak panelov. Ja, sem fanboy, amapak ne firme, sem fanboy napredka v grafiki in s tem sta povezani tile dve firmi, glede igralnosti pa so developerji.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Jarno ::

Jaz nimam nič proti temu, da se me pokapira, ampak apeliram na takšne kot si ti, da nehajo hliniti objektivnost. Ker imam objektivnost načeloma v čislih.
#65W!

FlyingBee ::

Tvoja objektivnost je edino, da se zavedaš, da morajo firme na račun napredka tudi profitirat in ga tudi rabijo za sam napredek. Bravo!

Horas je izjavil:

jaz sem bol tk kot veter zapiha:D trenutno glede cpujev oziroma že skos za intel, grafe pa amd :P

Z Jarnotom sva se distancirala od tega kaj imaš in kaj bi kupil, upam, ker drugače ni vredno o objektivnosti sploh razpravljati.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Bwaze6 je izjavil:

Jaz se predvsem ne strinjam z DarwiNovo analizo, da je recenzentska srenja polna "AMD fanboyev". Mislim da malce zamenjuje zdravo "navijanje za underdoga" za fanboyizem. Sploh pa Hardware Unboxed tudi sam tega ne more kar brez težav pripisat, zato je AMD fanboy "samo v zmerni meri".

Navijanje za underdoga je zdravo. Brez tega začne industrija hitro stagnirati, in potem dobimo letno štancanje Intelovih štirijedrnikov s 5% porastom zmogljivosti - tam se je videlo, kaj so to "fanboyi", ko so določeni recenzenti vseeno opevali ta komaj opazni dvig.

Nekaj naštetih je seveda res popolnoma fanboyev, a jih tudi nihče nima za resne recenzente. Lahko bi dodal še AdoredTV, ampak on je po mojem podtaknjenec, ker s svojimi divje nalašč napačnimi leaki in analizami dela AMDju le škodo. :D

Kar pa se tiče bolj resnih (takih, ki dejansko dobivajo izdelke od proizvajalcev v testiranje), pa se mi zdi, da so vsaj približno uravnoteženi, tudi če imajo preference. Ko je pred časom prišla ven novica, da AMD partnerji po MSRP kartic ne morejo izdelovati, so bili praktično vsi precej kritični nad očitno zavajajoče postavljenimi cenami, ki jih Big Navi kartice ne bodo dosegale niti ob zadostni dobavi. Pravilno je večina tudi ocenila, da bi AMD moral ponuditi nekaj več, če ni raytracinga in ni DLSS. In ob prvotno najavljenih cenah se je zdelo, da je price / performance vsaj v rasterizaciji na strani AMDja - zdaj pa verjetno nič več.


Nikoli nisem razumel merjenja tičev s tem, kar kupiš.
Naj bo avto, procesor, stanovanje.
Pa za stanovanje bi še razumel, ker je resen denar(pa še to se mi zdi čudno).

Zdaj, če si kupiš (primer) grafično: a ni cilj, da uživaš v špilih?
Zakaj bi potem bral vse živo po internetu in opravičeval svoj nakup?
Zahteve za kaj takega par bolnikov tu gori "zahteva" - kot, da imajo pravico kaj zahtevati.

Ne vem.

Jaz samo upam, da izdajo kaj pametnega in "normalno požrešnega" (tam do 180W), da še jaz staro železje od RX 480 vržem ven iz čurunala.

FlyingBee ::

IR slika čipa


The seven vertical rows showcase the GA102's Graphics Processing Clusters (GPCs) - and in each of those rows, one can count 12 Streaming Multiprocessors (SMs). Image definition goes slightly downhill from there; but if you compare side-by-side with NVIDIA's own Ampere shots, you'll certainly be able to plot the different transistor arrangements that form the Tensor, RT, and CUDA cores.

P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

Jarno, tebe se hitro pokapira. Take "poslušam" že iz časov začetka 2000. A misliš, da se je ATi ukvarjal s takimi dilemami, ko je dx9 forsiral prvi, iger in ostalih grafičnih, razen njihove 9700, ni bilo, ki bi podpirale ta čudež. Pa dx11 s 5870, ki je bila super grafična, 9 mesecev pred konkurenco, na ladji so jo predstavili, to so bili časi. Ime firme me ne zanima, važen je razvoj. Primer višje resolucije, ki je objektivno boljša, ampak vzame veliko performanca, pa niti ni razvoj na tehniki rendiranja, ampak panelov. Ja, sem fanboy, amapak ne firme, sem fanboy napredka v grafiki in s tem sta povezani tile dve firmi, glede igralnosti pa so developerji.


Jezus, se spomnim tele od atija, 9700 to je bil takrat skoraj čudež. Ki je povozil une zlo dobre ti4600. In še une ki so sledile. Mislim da je bla serija FX5000.

Sem bolj za AMD, sam dam prav da Nvidija poskuša in pele nove zadeve, ker to rabmo, napredek. Mormo gledat naprej, naslednje serije bojo te nove zadeve že pelale.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Bwaze6 ::

Jaz sem zadnjič ugotovil, da sem večinoma pozabil, katere grafične kartice oz. konfiguracije sem kupoval od 1993 - 2002. :P Pa sem vsa leta dobro poznal vsak detajl, saj sem se o vsem pred nakupom vedno dobro pozanimal, in vedno sam sestavljal. Iz tega časa pa tudi nimam mailov... Bi moral pogledati stare Slo-tech objave, če sem kje opisal sosledje... :))

MihaK3 ::

Zanimivo - jaz se prav tako ne spomnim, katero grafično sem imel v PC-ju konec 90-ih. CPU vem da je bil Pentium 200 s 16 Mb rama in pa 2 gb diskom, grafične se pa ne morem spomnit, ampak ni mogla biti ne vem kaj glede na to, da sta tako Quake 2 kot Heretic 2 delala v (dobesednih) diapozitivih ;((. Potem malo kasneje sem imel enega od Ati Rage-ov in eno od Nvidiinih TNT, samo to je bilo že v naslednji kišti.

Master_Yoda ::

Riva TNT 2 -> ? -> Geforce 9600 -> Geforce 560ti -> GTX 960

Ne spomnim pa se ce sem kaj drugega imel med TNT 2 in 9600 heh.
Dovie'andi se tovya sagain.

Bwaze6 ::

Jaz predvidevam, da sem imel Riva TNT2, potem GeForce Ti 4200, GeForce 8800 GTS, nisem pa več čisto ziher, in če kaj vmes manjka...

FlyingBee ::

Quake II je posebna zgodba, 1998 je tekel na p200 mmx v SW, ampak tekoče, potem OpenGL na TNT, vmes dolgo časa nič, nazadnje bo pure RT.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan
««
92 / 222
»»