» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
72 / 222
»»

Vuli ::

FlyingBee je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA developing similar technology to AMD Smart Access Memory.

Naj bi bila to možnost pcie od 2008 naprej. Every PCIe compatible device can enable it with the driver update through the software.
NVIDIA responded that: "The capability for resizable BAR is part of the PCI Express spec. NVIDIA hardware supports this functionality and will enable it on Ampere GPUs through future software updates.


a pejd ga srat. Nvidia vedno nekaj naknadno odklene. Če amd nebi objavil tega, ga pa nebi.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

neo5468 ::

Me prov zanima kakšen šmoren bo z Radeon gpuji. RX 6800 XT pomoje pod 850€ ne dobiš, pa še to bo vse out of stock.

FlyingBee ::

Na to lahko računaš, še posebej, če bodo res custom 6800xt hitre kot 3090.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Konlov ::

Potem bo 6800 cca. gf3080?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Meizu ::

Bwaze6 je izjavil:

Ne.

Zakon o varstvu potrošnikov pred nepoštenimi poslovnimi praksami (ZVPNPP) se ne ukvarja z višino cene nekega izdelka. Obravnava le zavajajoče prakse pri prodaji.

Če si produkt prodajal, ali skušal prodajati po 1500 EUR, in bi zaradi kakršnegakoli razloga rad prodajal po 1200, ti tega ZVPNPP nikakor ne brani.

Zakon samo nalaga, da morajo biti izpolnjeni določeni pogoji, da lahko napišeš "redna cena: 1500 EUR, znižanje 20%, cena s popustom 1200 EUR". Seveda pa zlahka prodajaš izdelek z novo ceno 1200 EUR (brez omemb popustov in stare cene), in potem sploh ni predmet tega zakona.

Tako da Funtech ni kršil zakona, če je bila PALIT GeForce RTX 3070 GamingPro OC grafična kartica za 962,38 EUR dejansko na voljo (ne le "Obvesti me" cena, po kateri kartice ne moreš ne kupiti, ne prednaročiti).

Je bila?


Kaj jaz vem. Ne spremljam od začetka. Toliko časa pa spet nimam. Kako pa dokažeš če je bila ali ni bila?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

FlyingBee ::

V glavnem s 30% popusta je isti model z 22% slovenskim davkom iste cene kot na mindfactory.de s 16% davkom. To je že samo po sebi omembe vredna black friday akcija. A je Palit OK?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Izdaja Nvidia kartic, tako po performancu, kot po ceni je seveda pogojena z izdajo kartic AMD-ja. Ker vedno verjamem v underdoge, sem preprican da se marca lahko nadejamo nizjih cen ti/super kartic od Nvidie.

AMD je zacel streljat z big guns...in zdej brez milosti, IMO strelja na polno in do konca. Pricakujem zalogo AMD kartic in MSRP +20% max cene, kot jih bojo pogoltni trgovci nafilal z doloceno regulacijo za nakuop...vseeno bo cenej kot Nvidia za isti P/P.

Predvsem vsi vemo, da je treba pocakat in kot je ze cutiti se bodo scalperji tako ali drugace opekli ...sam recem

FlyingBee ::

Ti moraš z nečim nahranit ryzna 5600x, 6800XT bi kar pasala, 1080ti is so 2017.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

meho7 ::

Pricakujem zalogo AMD kartic in MSRP +20% max cene

A tko k Zen 3? Potem pa vidis cene 350-400€ za 6c/12t
Isto sranje bo z gpuji. Hype, hype, hype!!!

49106 ::

Jp, strižejo nas še hujše kot ovce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

Ti moraš z nečim nahranit ryzna 5600x, 6800XT bi kar pasala, 1080ti is so 2017.


1440p v simulacijah kjer tudi CPU dela fiziko ter MP koordinacija bo cist kul za naslednje 3 leta, je pa 1080Ti ze boljs svoh ja.

Dejstvo pa je da trenutno niti se ni spila ki bi bil nek hud iiziv, dolgorocno gledano pa pomladi 2021 nabavim raje Nvidio, ce se cene umirijo kot pa AMD zaradi monitorja..imam pa tudi backup plan, ki bo ce se cene AMD-ja obdrzijo na normalnih, se boljsi...menjava monitorja po dveh letih za freesync premium curved :)

rawlit ::

Asus 3070 OC Dual - 600 € v mediamarkt.de. Sicer v Slovenijo ne pošiljajo, ampak predvidevam, da se da to zaobiti z uporabo kakega servisa za posredovanje pošte.

Meizu ::

rawlit je izjavil:

Asus 3070 OC Dual - 600 € v mediamarkt.de. Sicer v Slovenijo ne pošiljajo, ampak predvidevam, da se da to zaobiti z uporabo kakega servisa za posredovanje pošte.


Hehe. In servis stane toliko + poštnina toliko, pa smo na ceni GPUjev pri nas. Vse je to ista pašta vidim.

rawlit ::

mailboxde - storitev + poštnina manj kot 15€, torej za 615€, pri nas je vse krepko 700+

Senior Dev ::

Še vedno ene 150€ preveč tako po filingu. Zgleda da še vedno ni prave zaloge.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Funtech ima palit gamingpro za 660eur.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Meizu ::

rawlit je izjavil:

mailboxde - storitev + poštnina manj kot 15€, torej za 615€, pri nas je vse krepko 700+


Ne bereš teme seveda, na funtechu imaš Palit Gamingpro za 650, OC verzija 660€.

AapocalypseE ::

Godfall Benchmark Test & Performance Analysis

https://www.techpowerup.com/review/godf...

Ko je tudi 10GB vram premalo. Zgleda ni bila laž, da rabi igra 12GB vram.





Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

filthy console port
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

rawlit ::

Meizu je izjavil:

rawlit je izjavil:

mailboxde - storitev + poštnina manj kot 15€, torej za 615€, pri nas je vse krepko 700+


Ne bereš teme seveda, na funtechu imaš Palit Gamingpro za 650, OC verzija 660€.


Mislil sem reči, da pri nas je ta konkretna kratica (ASUS 3070 OC Dual) povsod 700+ z izjemo Mimovrste, ki pa jo ima samo listano, na zalogi pa ne. In če smo že natančni je Palit PRO OC 3070 točno 673,67 € pri Funtech kar je slabih 10% več kot Asus 3070 OC Dual, ki jo navedel zgoraj.

Dodatno je ta ista Asus kartica pri Funtech dobavljiva za : 774,79 €, kar pa je celih 160€ dražje od ponudbe, ki sem jo navedel.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

filthy console port

Lahko tudi drugace obrnes..Na 60 incnem oled TV-ju bo reviewer opazil razliko med slabo in kvalitetno 4k texsturo. Povprecen janezek na budget ekranu z dlss 2.0 pac ne eno in drugo ne bo opazil. pac tway nv is telling you to play games.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zulf ::

rawlit je izjavil:

Asus 3070 OC Dual - 600 € v mediamarkt.de. Sicer v Slovenijo ne pošiljajo, ampak predvidevam, da se da to zaobiti z uporabo kakega servisa za posredovanje pošte.

mediamarkt.de ne pošlje na mailbox...

rawlit ::

Zulf je izjavil:

rawlit je izjavil:

Asus 3070 OC Dual - 600 € v mediamarkt.de. Sicer v Slovenijo ne pošiljajo, ampak predvidevam, da se da to zaobiti z uporabo kakega servisa za posredovanje pošte.

mediamarkt.de ne pošlje na mailbox...


Hvala, to pa nisem vedel. Predpostavljam, da torej ne pošiljajo nobenemu podjetju, ki prepošilja?

Meizu ::

Mislil sem reči, da pri nas je ta konkretna kratica (ASUS 3070 OC Dual) povsod 700+ z izjemo Mimovrste, ki pa jo ima samo listano, na zalogi pa ne. In če smo že natančni je Palit PRO OC 3070 točno 673,67 € pri Funtech kar je slabih 10% več kot Asus 3070 OC Dual, ki jo navedel zgoraj.

Dodatno je ta ista Asus kartica pri Funtech dobavljiva za : 774,79 €, kar pa je celih 160€ dražje od ponudbe, ki sem jo navedel.


Asus Dual OC je praktično najslabša Asus serija ki obstaja. V tej primerjavi je primerljiva ali slabša od Gaming Pro serije. Cenovno je kvaliteta na kartico torej nekje tam tam, malce razlike pri nas doplačaš torej vendar s to razliko, da si dejansko prišparaš kalvarije s pošiljanjem robe nazaj v nemčijo če gre kaj narobe (čakalne dobe so 100 let).

Če že moramo gledati identične kartice potem ja, je pri nas dražja (trenutno), če pa ne moreš mimo tega je pa potem seveda najboljše da naročiš kar v nemčiji. Mnogo trgovin k nam ne pošilja, pa me včasih prav zanima čemu je to tako. Kar tako brez razloga gotovo ni.

FlyingBee ::

Misliš, da se jim da ukvarjati z Balkanci in ostalimi, če imajo dovolj povpraševanja iz lastne države?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Kako ostalimi, če pa pošiljajo povsod samo na vzhod ne.

FlyingBee ::

Še vedno ti ostanejo amazon.de, computeruniverse.de in caseking.de, vsi trije imajo nižje cene kot SI trgovine.

Mindfactory sem v tem primeru mislil, ker so najcenejši. Pravnim osebam sicer še pošiljajo, verjetno imajo večja naročila.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Ja, s tem da moj zadnji nakup pri Computeruniverse (mašina v podpisu) se je prelevil v 3 mesečno čakanje vračila kupnine za ohišje, ki ga niso uspeli dostaviti, prav tako sem spušil preko 300min v klicih v njihovo trgovino zaradi tega, od tega 80% na čakanju na liniji.

Baš service za tistih 50eur manj. Aja, computeruniverse mi je poštnino zaračunal kljub temu, da je bilo moje naročilo "težko" skoraj 3k€.

Machete ::

Kake so zadnje AMD info? MF ima Gigabyte rtx 3080 na zalogi za 980€, bo kaj boljšega pod soncem še ta mesec?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Meizu, ja, povsod je tako, vse imajo, ko pa rabiš pa hitro lahko problem.

Machete, samo še manj jih je v ponudbi, po še višji ceni. Tudi v radeonke ne verjamem, če sklepam glede novih ryznov, ki jih praktično ni po normalnih cenah.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Zopet vidim na funtechu rtx3080 po zelo konkurenčni ceni temu kar si videl na mindfactory:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Ceneje nisem našel v nobeni naši trgovini, sem iskal malce. Ceneje.si jih sploh ne najde v nobeni trgovini.

FlyingBee ::

Funtech je tokrat s cenami kot mindfactory, očitno jih v DE lahko prodajajo po višjih SI cenah.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Skyman ::

Machete je izjavil:

Kake so zadnje AMD info? MF ima Gigabyte rtx 3080 na zalogi za 980€, bo kaj boljšega pod soncem še ta mesec?


Govori se da bo asus povecal zalogo..
https://videocardz.com/newz/asus-rog-uk...

Tilen88 ::

Funtech ma par modelov 3080 za 13.000 eur :)) haha

Meizu ::

Tudi to sem videl. Zlata rezerva! 8-)

XS!D3 ::

Meizu je izjavil:


Mnogo trgovin k nam ne pošilja, pa me včasih prav zanima čemu je to tako. Kar tako brez razloga gotovo ni.

Precej jih ne pošilja več, od trenutka ko presežjo tistih 50k prometa po katerem moraj obračunat slovenski DDV in se ukvarjat z vso birokracijo, ki jo to zraven potegne (kar se jim vrjetno za eno malo Slovenijo ne izplača preveč, pa še cene so potem manj konkurenčne zaradi našega višjega DDV).

Machete ::

Ne da se mi več čakat. Naročil sem RTX3080 EAGLE na MF.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Senior Dev ::

Machete je izjavil:

Ne da se mi več čakat. Naročil sem RTX3080 EAGLE na MF.

Pazi da ti ne zmanjka ramov pri Far Cry 6 če boš na 4k. >:D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

FlyingBee ::

Wtf, v torek prihaja odrešitelj AMD, za dobrih 900eur boš dobil že skoraj 6900xt.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Ne more zdržati. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Machete ::

Itak rabim predračun najprej (čeprav bi lahko že nakazal na slepo).
AMD še nikoli ni dostavil nvidia killerja, če bo kaj blizu, bo pa nemogoče dobit še 1 mesec. Take imam slutnje. Bom podlasica in bom počakal do torka s plačilom.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Upam, de je ne misliš s i7-4790K spariti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

D3m ::

Očitno je tak načrt. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Senior Dev ::

Machete je izjavil:

Itak rabim predračun najprej (čeprav bi lahko že nakazal na slepo).
AMD še nikoli ni dostavil nvidia killerja, če bo kaj blizu, bo pa nemogoče dobit še 1 mesec. Take imam slutnje. Bom podlasica in bom počakal do torka s plačilom.

Bodi podlasica in počakaj na Black Friday. :P
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Machete ::

FlyingBee je izjavil:

Upam, de je ne misliš s i7-4790K spariti.


Absolutno da mislim. CPu osvežim malce kasneje. Čez mesec, dva, tri. GPU pa bo za 3 leta. Trenutno sem raje TV zamenjal, ker 4790 bo stisnil še marsikaj iz sebe. Ne igram toliko novih iger, da bi paničaril zaradi 10GB vram.
Zlahka preživim še nekaj mesecev s 4K @50 (namesto 80). Malo se mi ne da cele kište plest trenutno, veliko pa je dejstvo, da je komplet upgrade cost ogromen za enkraten kešout (rabim še ohišje, plato, rame, nov psu in cpu = +-700).




LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

klinker ::

FlyingBee je izjavil:

Wtf, v torek prihaja odrešitelj AMD, za dobrih 900eur boš dobil že skoraj 6900xt.


Raje pocakaj s takimi izjavami, da ne bo pol ups.
To kar se zadnje case dogaja z novimi komponentami je vse malo cudno :|

Skyman ::

FlyingBee je izjavil:

Wtf, v torek prihaja odrešitelj AMD, za dobrih 900eur boš dobil že skoraj 6900xt.


Dons pa ves kaj je skoraj.. NIC

bos za 6900xt moral se ene 300EUR dodati,al pa iti po kredit.Ce se bo dobil za 900EUR 6800xt+zaloga bos lahko vesel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Meizu ::

Saj bo še 6800xt konkurenca 3090.

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

Wtf, v torek prihaja odrešitelj AMD, za dobrih 900eur boš dobil že skoraj 6900xt.


Spet tiščiš nos tja, kjer te nič ne briga?
Si mu kaj zraven dal?
Ne? Torej?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

FireSnake je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Wtf, v torek prihaja odrešitelj AMD, za dobrih 900eur boš dobil že skoraj 6900xt.


Spet tiščiš nos tja, kjer te nič ne briga?
Si mu kaj zraven dal?
Ne? Torej?

Lahko tudi pogledas drugace. Ce bo rdna2 to kar so predstavili, bi ti kot NV sploh hotel prodajat 3080 in 3090 ter raje dal ven nove kartice? ker mora ego res boleti, da te konkurenca tako osramoti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold
««
72 / 222
»»