» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
57 / 222
»»

B34ST ::

AMD bo imel celih 12-16GB, konkurenčni 3070 pa že zastarelih 8GB (tolk je imela 1070 že 2016). Če kupuješ kartico za 4 leta, je to tako velika prednost? 4K kjer bi mogoče rabil tolk rama, itak ne bo poganjala že ob izidu, kaj šele čez 4 leta.
Torej, zakaj so dali pri AMD-ju tako bogato količino pomnilnika? Samo da je bolje za marketing ali res kje rabiš tolk?

Drugače se mi po spominu nekako zdi da so to že enkrat naredili, ampak sem se že 2x sprehodil čez vse AMD kartice na Wiki pa ne vidim da bi imeli kdaj 2x količino pomnilnika.
Mogoče HD 7950 Boost s 3GB, Nvidia pa s tisto 660Ti z 1.5+0.5GB. Saj verjetno bo ta, ker sem takrat kupil 660Ti.
Čez 3-4 leta konec 2015 in začetek 2016 sem imel povsem druge probleme kot pa s pomnilnikom, pri novih COD in AC igrah sem moral nižat ločljivost na 1344-1536 (70-80% od 1920), da je GPU sploh poganjal.
In tukaj ne vidim kaj bi bilo lahko drugače.

Drugače če sem že pri tem, imam doma še vedno eno 970, kje se najlažje proba kako izgleda če prideš čez tistih 3.5 GB? Ker meni tudi sedaj v 2020 ni uspelo prit do kakšnega zatikanja.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

DarwiN ::

Pri AMDju radi "pretiravajo" z ramom.. Če zaostajaš v tehnološkem smislu in po zmogljivosti, je še najlažja stvar, da gor zlepiš več rama od konkurence. In si vsaj v nečem najboljši, a ne. R9 290X je bil tak primer z 8Gb rama.

Spadata pa sem dve opombi.
1. Nvidia v odgovor pripravlja 16Gb/20Gb različici 3070/3080 za december.
2. Dram je danes dirt cheap in cene bodo še dodatno padle, ker povpraševanje ne dohaja proizvodnje.. Tko da je dejansko idealna priložnost za GPUje z overkill rama.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Furbo ::

D3m je izjavil:

Vprašanje, če bo nvidii všeč TSMC cena.

Ker vriniti se v že zapolnjene naročene kapacitete je drago.

lp.

Ja, nekaj dražji procesor in predvidevam, da nekaj prihranka pri hladilni rešitvi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

strumf666 ::

DarwiN je izjavil:

Ja, ampak se bo precej lažje dihalo, ko bodo na polno štancali vse te različne SKUje v vseh različnih fabrikah.. Ta en ubogi SKU (3080/3090) je bil preprosto brez vsakršnih možnosti.. Tudi custom Big Navi kartice bojda izidejo že konec novembra.

Imel (SKU) je take možnosti, kot so mu jih pri NVIDII namenili, očitno proper launch ni več moderen ampak smo spet na paper launch-ih; Ngreedia popušča.

DarwiN je izjavil:

Pri AMDju radi "pretiravajo" z ramom.. Če zaostajaš v tehnološkem smislu in po zmogljivosti, je še najlažja stvar, da gor zlepiš več rama od konkurence. In si vsaj v nečem najboljši, a ne. R9 290X je bil tak primer z 8Gb rama.

Spadata pa sem dve opombi.
1. Nvidia v odgovor pripravlja 16Gb/20Gb različici 3070/3080 za december.
2. Dram je danes dirt cheap in cene bodo še dodatno padle, ker povpraševanje ne dohaja proizvodnje.. Tko da je dejansko idealna priložnost za GPUje z overkill rama.

1. Torej lupljenje strank, namesto, da bi že v začetku ponudili grafe z 2x količino rama.
2. Če kupuješ grafo za dlje časa je več rama dobrodošlo, tudi, če ga ne moreš takoj izkoristit.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

B34st, namesto s si daj v nickname 5.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

AapocalypseE ::

Namesto B pa 8 in namesto t, 7

FlyingBee ::

83457
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

AapocalypseE ::

NVIDIA allegedly cancels GeForce RTX 3080 20GB and RTX 3070 16GB

https://videocardz.com/newz/nvidia-alle...

m0LN4r ::

Se kr se zaradi rama kregate, kot da je to edina spremenljivka, ki doloca koliko spomina igra dejansko porabi, ce se uporabi razlicno hiter ram z razlicno hitrim busom? Heheehehe.

Po tej logiki je 390 z 8gb kao hitrejsa od 1060 z 6gb ane :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DarwiN ::

Težko verjet v to novico. Da bi AMD ponujal 16Gb, Nvidia pa zgolj 10Gb? Nope.. Tudi če igre dejansko zaenkrat ne potrebujejo tolk rama, bi izgubili preveč kupcev s to potezo. IMHO je vse to povezano s težavami okrog proizvodnje in bodo zadevo lansirali malo kasneje.

Mogoče bodo počakali, da Micron izda 2Gb GDDR6X čipe.. Trenutno imajo samo 1Gb čipe, zato jih ima RTX3090 nameščene na obeh straneh pcb-ja (na vsaki strani 12).. Z 2Gb čipi bi bila zadeva precej poenostavljena, I guess.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

DamijanD ::

Za gaming verjetno količina rama nad 8GB ni kritična, za kakšen computing pride pa zelo prav...

FlyingBee ::

Že desetletje AMD ponuja grafične z več rama kot nvidia v enakem cenovnem razredu pa se ne odraža na market share, ravno obratno. Ko bomo videli cene in legit teste ampere vs rdna2 pa bomo takoj prepoznali smer v katero pes taco moli.

Izjeme so kot je Fury s hbm, je pa VII bila s 16gb hbm po drugi strani presenečenje. Poskušali so tudi 290x 8gb kot 4k kartico prodajati.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

B34ST je izjavil:

AMD bo imel celih 12-16GB, konkurenčni 3070 pa že zastarelih 8GB (tolk je imela 1070 že 2016). Če kupuješ kartico za 4 leta, je to tako velika prednost? 4K kjer bi mogoče rabil tolk rama, itak ne bo poganjala že ob izidu, kaj šele čez 4 leta.
Torej, zakaj so dali pri AMD-ju tako bogato količino pomnilnika? Samo da je bolje za marketing ali res kje rabiš tolk?

Drugače se mi po spominu nekako zdi da so to že enkrat naredili, ampak sem se že 2x sprehodil čez vse AMD kartice na Wiki pa ne vidim da bi imeli kdaj 2x količino pomnilnika.
Mogoče HD 7950 Boost s 3GB, Nvidia pa s tisto 660Ti z 1.5+0.5GB. Saj verjetno bo ta, ker sem takrat kupil 660Ti.
Čez 3-4 leta konec 2015 in začetek 2016 sem imel povsem druge probleme kot pa s pomnilnikom, pri novih COD in AC igrah sem moral nižat ločljivost na 1344-1536 (70-80% od 1920), da je GPU sploh poganjal.
In tukaj ne vidim kaj bi bilo lahko drugače.

Drugače če sem že pri tem, imam doma še vedno eno 970, kje se najlažje proba kako izgleda če prideš čez tistih 3.5 GB? Ker meni tudi sedaj v 2020 ni uspelo prit do kakšnega zatikanja.


Pred 6 leti so bile amd jeve grafe dost solidne, in je blo na voljo tud 4 gb, vrama. Po mojem nasvetu je brat kupil to varijanto in še dons lah špila z njo. Z 2gb pa ne bi več šlo. Nekak za silo je.

Sicer je razlika tud že pri rx 580 4 gb in 8 gb. Sam je treba mal pogoglat. Razlika je tle že do 20%.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

Ja, nekak za silo bi lahko poimenovali zadnjih 6 let radeonk. Nečak z 670 2gb lahko igra na fhd večino iger, doom eternal pa je problem in seveda še kakšna.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

Ja, nekak za silo bi lahko poimenovali zadnjih 6 let radeonk. Nečak z 670 2gb lahko igra na fhd večino iger, doom eternal pa je problem in seveda še kakšna.


Mal si poglej po netu, primerjaj rx 580 z različnim ramom. 4 in 8gb. In pol premisli, kva pišeš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

Vem, ampak tisto za silo gre tudi še z 8 let staro grafično, sw jedi fallen order na fhd medium prav lepo dela, tudi crysis remastered še gre nekak...

16gb ne bo radeonkam pomagal
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

Vem, ampak tisto za silo gre tudi še z 8 let staro grafično, sw jedi fallen order na fhd medium prav lepo dela, tudi crysis remastered še gre nekak...

16gb ne bo radeonkam pomagal


AMD navadno nadnadno z gonilniki še mal pridobi, tko da je tehle 16 gb le en velik plus za zaj, še več pa za potem. Problem je pa, ker so grafe ratale svinjsko drage.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Bwaze6 ::

Mogoče bi bilo enostavno predrago, ali je že zdaj pomanjkanje spominskih modulov in bi tako lahko še manj kartic izdelali?

Ali pa bomo videli verzije z več spomina ob refreshu čez leto. Bolj logično, kot pa decembra. Vmes bodo itak vse prodali, AMD verjetno ne bo kar čudežno hitrejši, cenejši in na voljo...

FlyingBee ::

Tokrat bo nvidia finewine s toliko cuda jedri.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

Nvidia odpove 16GB in 20GB verzije in ni panike. Sem pa že bral komentarje kako je 8GB premalo za naslednje 3, 4 leta, sploh za takšno ceno.

Meni osebno 8GB za 500€+ v 2021 za naslednja 4 leta nič prav ne diši.

AapocalypseE ::

NVIDIA GeForce RTX 3070 performance leaks

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

Telbanc ::

AapocalypseE je izjavil:

Nvidia odpove 16GB in 20GB verzije in ni panike. Sem pa že bral komentarje kako je 8GB premalo za naslednje 3, 4 leta, sploh za takšno ceno.

Meni osebno 8GB za 500€+ v 2021 za naslednja 4 leta nič prav ne diši.



Tud po moje je premalo, sploh za tak dost močan ćip. Škoda.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Furbo ::

Napaka je bila tako grafo sploh napovedati, ne moreš izdati kartice in hkrati napovedati boljšo verzijo.

Ampak trg je očitno tako lačen, da se jim tudi ta napaka ni nikjer poznala.

Zdaj jih tepe samo zato, ker vidijo, da ni potrebe po njej, konkurenca spi, zakaj bi potem lotali več rama gor?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bwaze6 ::

Saj je niso napovedali. Kot vem, so čisto vse o Ampere karticah z več spomina le leaki. Sicer precej kredibilni, iz raznih dokumentov, softvera AIB partnerjev, a uradno Nvidia o tem ni niti črhnila.

Tako da ni težko "preklicati" kartic, ki sploh nikoli napovedane niso bile. Če gre seveda za preklic, tudi to je le govorica.

Mogoče so pri Nvidii izvedeli kaj več o Big Navi in so samozavestni, da so konkurenčni s trenutno ponudbo?

FlyingBee ::

Seveda so, sploh je presenetljivo, da se približajo ravnokar izdanemu 102 čipu, torej top gpuju generacije. Kako bo glede RTRT pa se še niso hvalili.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Horas ::

Telbanc je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Vem, ampak tisto za silo gre tudi še z 8 let staro grafično, sw jedi fallen order na fhd medium prav lepo dela, tudi crysis remastered še gre nekak...

16gb ne bo radeonkam pomagal


AMD navadno nadnadno z gonilniki še mal pridobi, tko da je tehle 16 gb le en velik plus za zaj, še več pa za potem. Problem je pa, ker so grafe ratale svinjsko drage.


res je moja 580 se nenavadno dobro drži! kolega pa z 1060 6gb že joka :))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

sirotka ::

Telbanc je izjavil:



Mal si poglej po netu, primerjaj rx 580 z različnim ramom. 4 in 8gb. In pol premisli, kva pišeš.


4GB verzije so ponavadi imele tudi počasnejši ram. (po spominu 1750 vs 2000)

Spock83 ::

No AMD tudi računa na prednost pri rudarenju. Veliko rama pomaga.

DarwiN ::

Evo moje nove teorije zarote glede rama.. Čez mesec dni bo predvidoma zaloga in ljudje bodo izbirali med Nvidijo in AMD.. Zmogljivost bo podobna, cene bodo podobne, glavni talking point pa potemtakem količina rama, do neke mere pa tudi RT/DLSS.. Tako se bo velika večina kupcev razdelila v 2 tabora... AMD tabor in pa Nvidia tabor, s tem da slednji čakajo na december na "obljubljene" 16/20Gb modele. Vidite jabolko spora? AMDboysi kupujejo, Nvidia boysi čakajo, pri čemer veliko slednji prestopi v AMD tabor, ker nočejo čakat. Po tem scenariju bore malo ljudi kupi Nvidijo.

Tko da IMO so pri Nvidiji naredili marketinško kalkulacijo in se odločili za hard stand, poslali v javnost ta neuraden leak o odpovedi kartic z več rama.. In zdaj nihče več ne čaka. Ali kupiš Big Navi z več rama, ali pa kupiš "kvalitetnejšo" Nvidijo z manj rama in potem na forumih zagovarjaš svojo odločitev, češ kako je ram brezpredmeten. :D Po Nvidijinih kalkulacijah je ta scenarij bolj dobičkonosen in od tod ta umetni leak.

Ker absolutno ni nobene logike, da ne bi izdali teh kartic. Povsem nesprejemljivo je, da ima AMD kar celo paleto kartic s 16Gb, medtem pa Nvidia ponuja le 8-10Gb, in to v obdobju, ko je dram praktično zastonj. IMO hoče Nvidia samo "preživet" tisti mesec ali par mesecev, ko bo AMD imel to prednost na trgu.

Si upa it kdo stavit za 20EUR, da bodo te kartice zunaj najkasneje do marca? ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

D3m ::

Počakajmo na 100% potrditev, da 16/20Gb modelov ne bo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Verjetno bodo na tsmc s super serijo spodkopali radeonke. Zaenkrat vse prodajo kar spravijo na trg, baje celo podobne začetne zaloge kot pri Pascalu in Turingu, takrat ni bilo toliko navala. Boljši ga102 čipi gredo sigurno v proviz, bivši quadro.

3070 bo kar ok, če bo dovolj zaloge
NVIDIA GeForce RTX 3070 AotS Benchmarks Surface--Trades Blows with RTX 2080 Ti
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Samo cene se še morajo ustalit. 3070 500€ & 3080 700€.

Machete ::

Bodi snežič, vzemi na firmo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Verjetno bodo na tsmc s super serijo spodkopali radeonke. Zaenkrat vse prodajo kar spravijo na trg, baje celo podobne začetne zaloge kot pri Pascalu in Turingu, takrat ni bilo toliko navala. Boljši ga102 čipi gredo sigurno v proviz, bivši quadro.


Hmmm.... Kakšen vir za to smelo trditev glede zalog? Ker se meni zdi to čisti bullshit, tako Pascal kot Turing so se v prvem mesecu prodajale pri vseh Evropskih večjih dobaviteljih. In če ti je bilo vseeno za rahlo višjo ceno, si jo zlahka dobil že kmalu po izidu. Mesec za predstavitvijo pa so se normalizirale tudi cene.

Za primerjavo Ampere v velik del EU prodajaln sploh še ni prispel, pa je od začetka "prodaje" že cirka 5 tednov.

DamijanD ::

A pri GPUjih sta ram in "proc" bistveno bolj tesno povezana kot pri CPUju in ramu? Mislim a je razlog, da nek AIB ne naredi kartice z več rama političen ali tehničen?

Bwaze6 ::

Hm, mislim da AIB nimajo ravno kar prostih rok, kaj lahko z Nvidijinimi čipi delajo.

Pri sesuvanju 3080 in 3090, ki je bilo bojda bolj pogosto s cenejšo konfiguracijo kondenzatorjev, so partnerji takoj potunkali Nvidio, da je bila tudi ta konfiguracija čisto po specifikacijah.

Konfiguracija spomina pa mora biti seveda podprta tudi z gonilniki.

Senitel ::

DamijanD je izjavil:

A pri GPUjih sta ram in "proc" bistveno bolj tesno povezana kot pri CPUju in ramu? Mislim a je razlog, da nek AIB ne naredi kartice z več rama političen ali tehničen?

Depends... Širina vodila * kolk veliki čipi so na razpolago. 30x0 uporabljajo največje GDDR6x, ki so na razpolago. 3090 za 24GB uporablja clamshell mode (že blo nekje gor opisano kaj to je). Je še opcija GDDR6 čipov, ki so na razpolago v večjih kapacitetah ampak počasnejši, in pa GDDR6 + clamshell (RTX A6000, če hočeš it all out). Vmesnih kapacitet pa nočeš, ker moraš ali vzet ožje vodilo (manjši bandwidth) ali kreativno particionirat (kar javnosti ni všeč... GTX 970).

FlyingBee ::

Glede zaloge se ne smejo lagati, posledično bo tudi objava koliko so jih prodali v četrtletju.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Konlov ::

Ali se sploh nakazuje kaj, da bi letos pošiljka napolnila police trgovcev pri nas?

FlyingBee ::

300.000 naj bi v novembru bilo poslanih po celem svetu.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Konlov ::

Thx. Ker sem imel 2070 super za 540€ že v košarici...

FlyingBee ::

Najmanj kar se čaka je izid novih radeonk, bo treba potrpeti še kakšen mesec, da bodo prave zaloge.

Turing je zastarel.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

AMD je bojda trgovcem postavil pogoje. Max ena kartica na osebo - osebna, potni list in vozniška obvezna. Selfi in zraven zaprisega da ne preprodajaš kartic in da nisi bot.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Furbo ::

Eh, marketinška poteza ki namiguje na to, da jih bo kdo hotel kupiti. Bomo še videli kakšne bodo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Senior Dev je izjavil:

AMD je bojda trgovcem postavil pogoje. Max ena kartica na osebo - osebna, potni list in vozniška obvezna. Selfi in zraven zaprisega da ne preprodajaš kartic in da nisi bot.


kewl
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Plus sliko Lise mores met sabo ob prevzemu.

D3m ::

Ne rabiš. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

dolenc ::

Ravno tako bodo zavrnili prodajo vsem v črni usnjeni jakni.

Meizu ::

Senior Dev je izjavil:

AMD je bojda trgovcem postavil pogoje. Max ena kartica na osebo - osebna, potni list in vozniška obvezna. Selfi in zraven zaprisega da ne preprodajaš kartic in da nisi bot.


Nič takega ni postavil.

B34ST ::

FlyingBee je izjavil:

300.000 naj bi v novembru bilo poslanih po celem svetu.

Pa je to dovolj da jo dobi eden od nas? To se mi zdi da je dovolj komaj za USA ali polovico Evrope, če jo kupi vsak tisoči. Kje je še cela Azija.
1070 vem da sem lahko kupil prvi dan izida, edino firmo sem moral zamenjat iz ASUS na MSI, pa se je izkazala za odlično.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()
««
57 / 222
»»