» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
55 / 222
»»

Konlov ::

Bwaze6 je izjavil:

*doubt*

Od kje podatek o tej večji zalogi kot pri Maxwell, Pascal in Turing izidih?

Lep pokazatelj prodaje je Mindfactory, ki je eden redkih vpogledov v prodajne številke, vsi ostali jih imajo za poslovno skrivnost.

Od aprila do julija 2020 so prodali 1620 kartic 2080Ti (po povprečni ceni 1245 EUR), 3445 2080 Super (790 EUR), 11720 kartic 2070 Super (563 EUR). In to so prodajne številke kartic ob koncu aktualnosti generacije, vsi smo vedeli, da do novega leta izide Ampere. Zanimivo je tudi, da so se kartice ob koncu še vedno prodajale po višji ceni od prvotno obljubljene, če misli kdo čakati na kakšna velika znižanja...

In koliko 3080 in 3090 so prodali v tednih od izidov?

0. Ker jih v katalog sploh dodali niso, ker jih niso nič dobili. Nobenega Zotaca, nobenega Palita, nula.

Mogoče so pa slutili, da letos Ampera še ne bo?

Bwaze6 ::

FlyingBee je izjavil:

Ene slike so se pojavljale, da so res palete šle rudarjem. Kaj pa vem, preprodaja prosumerji prosumerjem?




Če misliš tole sliko z začetka septembra, je bilo debunkano, šlo je za sladišče uvoznika. Fotke so pa res uporabljali v člankih o tem, kako bodo Ampere kartice razgrabili kriptorudarji. Kar je zaenkrat malo verjetno, tu nas rešuje poraba in ne ravno vzpenjajoči tečaji kripta.



EVGA Introduces Queue-based Order System for NVIDIA RTX 30-Series Graphics Cards

"Thank you for Order Number 23454. Your card will be delivered in: March 2021. Delivery date subject to change...."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Buggy ::

EVGA Introduces Queue-based Order System for NVIDIA RTX 30-Series Graphics Cards

"Thank you for Order Number 23454. Your card will be delivered in: March 2021. Delivery date subject to change...."


MUAHAHA EPIC shit!...kje so zdej uni pacienti, ki so prodajali/kupovali 2080TI za 400€ :D

3080 grafa bo presla ze v svoj drugi zivljenski cikel (S/ti/whatever se bojo ze spomnili) ko prvih sploh ne bo se na policah ..da ne govorim seveda o cenah ökoli 700€, ki so tako verjetne kot dobava teh kartic letos :))

Upam da bo AMD tole lansiranje novega GPU-ja (malo) bolj elegantno izpeljal, ne kot tale Nvidiin najvecji paper launch ever!

Senitel ::

Mr.B je izjavil:

CPU kot kaze....

Eh... Problem nizkih resulucij je v tem, da je težko zafilat shader array. Še posebej na arhitekturah, ki imajo tako veliko SP-jev. Problem je, da prideš do velikih količin zelo majhnih trikotnikov, kar je shit v večih pogledih: lahko trikotnik dejansko ne pokrije nobenega središča pixla (pa je GPU zato transformiral 3 vertexe), lahko pokrije zelo majhno število pixlov (1, 2, ..., 15, ...), lahko so sosednji zaporedni trikotniki, ki letijo ven iz vertex shaderja dejansko daleč narazen. Hardware to rešuje na več načinov. Trikotnike, ki ne zadanejo nobenega pixla, lahko hitro zavračajo. Trikotnike lahko na robovih združujejo... So pa omejitve kaj se da.
NV operira na warpih (32 threadov). To pomeni, da vertex shaderji letijo čez z 32 vertexi (10+ trikotnikov), pixli letijo ven v 8x4 gridih. Če se znotraj tega 8x4 grida pojavi nekaj dovolj ugodnih in različnih trikotnikov lahko to hardware združi v en warp. Lahko imaš pa več čist slabo utiliziranih warpov.
Programsko pridejo pa tu zraven v različnih oblikah: teselacija, mesh shaderji, ray tracing, DLSS, bolj compute orientirani grafični pipeline-i,...

Mr.B ::

Senitel je izjavil:

Mr.B je izjavil:

CPU kot kaze....

Eh... Problem nizkih resulucij je v tem, da je težko zafilat shader array. Še posebej na arhitekturah, ki imajo tako veliko SP-jev. Problem je, da prideš do velikih količin zelo majhnih trikotnikov, kar je shit v večih pogledih: lahko trikotnik dejansko ne pokrije nobenega središča pixla (pa je GPU zato transformiral 3 vertexe), lahko pokrije zelo majhno število pixlov (1, 2, ..., 15, ...), lahko so sosednji zaporedni trikotniki, ki letijo ven iz vertex shaderja dejansko daleč narazen. Hardware to rešuje na več načinov. Trikotnike, ki ne zadanejo nobenega pixla, lahko hitro zavračajo. Trikotnike lahko na robovih združujejo... So pa omejitve kaj se da.
NV operira na warpih (32 threadov). To pomeni, da vertex shaderji letijo čez z 32 vertexi (10+ trikotnikov), pixli letijo ven v 8x4 gridih. Če se znotraj tega 8x4 grida pojavi nekaj dovolj ugodnih in različnih trikotnikov lahko to hardware združi v en warp. Lahko imaš pa več čist slabo utiliziranih warpov.
Programsko pridejo pa tu zraven v različnih oblikah: teselacija, mesh shaderji, ray tracing, DLSS, bolj compute orientirani grafični pipeline-i,...

Da kot sem rekel, intel ima 2 leti časa za cach up. Dokler je programska oprema ki je omejena na en hitro jedro, potem je grafična en K doprinosa na prejšno generacijo razen "papirne izdaje oziroma cene". Ostalo pa je , še bolj izrazito kot sem TRDIL za 20x0 serijo, Igračkarske kartice so samo derivat njihovega razvoja compute / datacenter segmenta...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Nvidia ima sedaj svojo Vega. ;)

S to trditvijo pa si zadel bullseye (vidi se tudi kam vse je ga102 pristal poleg geforcev). Visoka poraba, poudarek na compute, derivat serverske GPUja,... zdaj pa ima AMD priložnost Gaming first in če bo še normalno dobavljivo, super. Na koncu bo AMD ponujal boljši gaming, nvidia pa serverske. Edina nejasnost je ali bo RT AMD dovolj dober za prevlado.

Senitel, zdaj pa si predstavljaj, da to poskušaš 10 letniku razložiti, kaj bi napisal?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

pol pa pravijo, da smo mi beta testerji, ki smo kupili 20xx serije.. hahahahhahaha

FlyingBee ::

ti si tudi 390x kupil, imaš toleranco, 3080 bo prava zate
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Alien123 ::

FlyingBee je izjavil:

ti si tudi 390x kupil, imaš toleranco, 3080 bo prava zate


pri teh upcoming PC igrah bo moja 2080ka še čisto dovolj. Ko pridejo 40xx serije se bo menjal cel komp.
Se bo letos raje investiralo v nov tv in ps5.

mailer ::

Eh... Problem nizkih resulucij je v tem, da je težko zafilat shader array.
Še večji problem je, da jih nihče več ne uporablja. Vsi igrajo na 1080+, v dveh do treh letih se zna spremenit na 1440+.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Senitel ::

Mr.B je izjavil:

Da kot sem rekel, intel ima 2 leti časa za cach up. Dokler je programska oprema ki je omejena na en hitro jedro, potem je grafična en K doprinosa na prejšno generacijo razen "papirne izdaje oziroma cene". Ostalo pa je , še bolj izrazito kot sem TRDIL za 20x0 serijo, Igračkarske kartice so samo derivat njihovega razvoja compute / datacenter segmenta...

Ni vse od CPU-ja odvisno. Na stvari, opisane v mojem prejšnjem postu nima nobenega vpliva.

mailer je izjavil:

Eh... Problem nizkih resulucij je v tem, da je težko zafilat shader array.
Še večji problem je, da jih nihče več ne uporablja. Vsi igrajo na 1080+, v dveh do treh letih se zna spremenit na 1440+.

3440x1440 monitor ima 4953600 pixlov. Mal odvisno kolk je dejansko latency do rama na Ampere, ampak če vzamemo optimističnih 400 ciklov, pridemo do tega, da RTX 3090 rabi 4198400 pixlov, da sploh lahko skrije memory latency. Food for thought.

FlyingBee je izjavil:

S to trditvijo pa si zadel bullseye (vidi se tudi kam vse je ga102 pristal poleg geforcev). Visoka poraba, poudarek na compute, derivat serverske GPUja,... zdaj pa ima AMD priložnost Gaming first in če bo še normalno dobavljivo, super. Na koncu bo AMD ponujal boljši gaming, nvidia pa serverske. Edina nejasnost je ali bo RT AMD dovolj dober za prevlado.

Senitel, zdaj pa si predstavljaj, da to poskušaš 10 letniku razložiti, kaj bi napisal?

Da bo AMD "gaming first" bo moral najpej ujet raster performance Pascalov in Turingov v kompleksnejših scenarijih ne samo nek fillrate in kolk trikotnikov je sposoben rasterizirat.
IMO bo kar fun gledat RDNA2 vs. Ampere na sub 4k.

yayo ::

Alien123 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ti si tudi 390x kupil, imaš toleranco, 3080 bo prava zate


pri teh upcoming PC igrah bo moja 2080ka še čisto dovolj. Ko pridejo 40xx serije se bo menjal cel komp.
Se bo letos raje investiralo v nov tv in ps5.

jaz sem se šel prostituirat in lezt v rit Nvidii na Instagram, ker so rekli, da bojo največjim litoriznikom podelili 30 FE 3080 kartic. Očitno so nekateri veliko bolj resno vzeli nalogo kot jaz, ker nisem nič zmagal :)) 2070 Super bo še leto ali dve služila.

FlyingBee ::

https://www.techspot.com/review/2110-nv...

Vse je primerjal koliko več 2080ti pridobi fps, če šaltaš iz 4k na 1440p. Če pogledaš z druge strani, pa 2080ti manj fps doseže v 4k in še relativno večji upad fps ima, ko iz 1440 greš na 4k. Mind f*ck do amena.



Seveda 10900k na 720p ne pokaže cpu bottlenecka, ker ga ni, razen par izjem kot vedno. Moramo počakat na test z ryzen 3600, kaj bo genij takrat pogruntal.

Še kdo, ki dvomi v koristnost testov na 720p?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

FlyingBee je izjavil:

https://www.techspot.com/review/2110-nv...

Vse je primerjal koliko več 2080ti pridobi fps, če šaltaš iz 4k na 1440p. Če pogledaš z druge strani, pa 2080ti manj fps doseže v 4k in še relativno večji upad fps ima, ko iz 1440 greš na 4k. Mind f*ck do amena.?

Mind f*ck da če daš k 100 30% gor in pol od une cifre obiješ 30% ne padeš nazaj na 100? :) Kaj je taka fascinacija nad tem?

asaxyxas ::

Ali bo tudi RTX 3070 kasneje izšla?

FlyingBee ::

Izid 3070 so s 15.10. prestavili na 29.10.

CPU ni bottleneck, če na nižji resoluciji fps poskoči, tako da ne vem zakaj bi toplo vodo odkrivali pri Ampere, ki je najhitrejši v 1440p in na višji ter nižji resoluciji, kot je bila prej 2080ti, pa niso nič filozofiral.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Konlov ::

Letos pri nas ne bo nič kot kaže vse skupaj.

sirotka ::

Konlov je izjavil:

Letos pri nas ne bo nič kot kaže vse skupaj.


Letos je posebno leto, je nvidia izdala 3080 online edition :D

FlyingBee ::

To je že imela, Geforce Now.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

Lepo me pustijo čakat s 1070 in 1440p.

Počasi me bo melo, da vzamem 5700XT in je kar je... če še AMD misli tako je*at z zalogo, bom to res naredil.

D3m ::

Priporočam Sapphire ali Gigabyte.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Tale za 369 zgleda tempting

https://www.mindfactory.de/product_info...

Powercolor ne bi bila v redu?
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

5700XT in nizje so graficne za vceraj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Za jutri pa ni zaloge.

sirotka ::

m0LN4r je izjavil:

5700XT in nizje so graficne za vceraj.


Kar tako čez noč seveda niso za odpis. Danes so enako hitre kot so bile pred izidom 3080.

Silici ::

Dieta edition, GT 710 že cel mesec, zgleda da šen mesec ne uide ;((.

AapocalypseE ::

Problem je, ker ne bo samo en mesec.

m0LN4r ::

Sploh ne rec, jst cakam na gtx 680. Sicer se mi ne mudi, ker me zanima kaj bo znala kaka Ti verzija, ko pride ven.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Zdaj si mel 1080 Ti, tako da je normalno, da počakaš na 3080 Ti, ki pride čez dve leti na zalogo.

m0LN4r ::

V kolikor ne bo korone, bo cez 2 leti ze refresh zunaj. Lih prav za nov GTA, TES, FFVII PC Edition mmmmm.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

AapocalypseE ::

Korona bo, ker je folk potegjen. Letos je bilo treba na silo it na morje. Nima veze ali je korona ali ne.

FlyingBee ::

Odvisno od rdna2, refresh že lahko čez eno leto. Se pač počaka.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

MSI accused of selling GeForce RTX 3080 on eBay at much higher price, releases a statement

Podružnica MSIja je na eBayu prodala nekaj 3080 kartic (z osnovno ceno pod 800 dolarji) za 1360 dolarjev.

Saj je realna cena, če so ljudje za 30% počasnejši 2080 Ti pred kratkim dajali skoraj toliko.

In to je tudi rešitev Huangovega "The 3080 and 3090 have a demand issue, not a supply issue", če ceno dvigneš za 600 dolarjev, bo dobava morda celo sledila povpraševanju...

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Tale za 369 zgleda tempting

https://www.mindfactory.de/product_info...

Powercolor ne bi bila v redu?


Red dragon je v redu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

slon ::

Evo ena zanimivost iz bolhe oglasnika
Nekomu je uspelo kupit 3080 FE in jo KAO za foro prodaja za 1.350.
Ker če jo uspe prodat za to ceno, nekaj ne štima z ljudmi.

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Furbo ::

Ni štimalo s folkom za 2080ti.. to je še ok.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Meizu ::

m0LN4r je izjavil:

5700XT in nizje so graficne za vceraj.


Bah, jaz ga na rtx2060 gejmam na 1440p uizi.

Mr.B ::

slon je izjavil:

Evo ena zanimivost iz bolhe oglasnika
Nekomu je uspelo kupit 3080 FE in jo KAO za foro prodaja za 1.350.
Ker če jo uspe prodat za to ceno, nekaj ne štima z ljudmi.

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

Za koliko pa ti prodajajo novo 2080Ti ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

slon ::

Mr.B je izjavil:

slon je izjavil:

Evo ena zanimivost iz bolhe oglasnika
Nekomu je uspelo kupit 3080 FE in jo KAO za foro prodaja za 1.350.
Ker če jo uspe prodat za to ceno, nekaj ne štima z ljudmi.

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...

Za koliko pa ti prodajajo novo 2080Ti ?



Vem, da so v prodaji kartice 2XXX serije po zanimivih cenah.
Glede na to, da so na bolhi oglasi za 3080AIB verzije za 1000 eur. Mi je ta cena
za FE serijo previsoka. Ok da jo prodaja za 1000 eur, pač malo zasluži na svoji sreči.
1350 EUR se mi zdi pa, da se želi delat mal norca iz ljudi, češ sej se lahko.
LINK do prodajalca kateri trdi, da ima kartico na zalogi

https://www.markoshop.si/komponente/754...
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

AapocalypseE ::

NVIDIA GeForce RTX 3080 20GB to launch in December?

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

FlyingBee ::

Street, kateri nov monitor si boš omislil? 1070 za 4k ne bo šlo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 3080 20GB to launch in December?

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...



Hm, bizarno. Zakaj imamo datum izida 3060 Ti, ki se prestavlja naokrog, datuma izida osnovne 3060 pa sploh ne? In po odpovedi 3070 Ti bo to zaenkrat edini Ti - why bother?

Izid 20 GB 3080 in 16 GB 3070 decembra bo ali izjemno drag, in se ne bo nihče sekiral, da ni počakal, ali pa bo razjezil vseh 300 kupcev, ki bodo do takrat celo prejeli svoje Ampere kartice... 8-) Po mojem bo bolj tisto prvo, 3080 20 GB za $999, realna cena še +200, dobavljivost čez nekaj mesecev, pa še to kapljajoča.

Zgleda da je Nvidia svoj izid kartic v bistvu lepo zamaknila v čas po izidu AMDjevih kartic, vse cene in realna ponudba se bodo oblikovali po koncu oktobra.

DamijanD ::

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

5700XT in nizje so graficne za vceraj.

Bah, jaz ga na rtx2060 gejmam na 1440p uizi.

Jaz to počnem z RX580 :D

Bwaze6 ::

Danish retailer fulfiled only 10% of GeForce RTX 3080 preorders

Podobno je dobavitelje "zašpecal" Caseking:

Caseking mit Transparenz-Offensive: Diese RTX 3080/3090 wurden verschickt

Številke so res butične, kot bi šlo za ročno izdelane vrhunce rokodelstva...

AapocalypseE ::

FlyingBee je izjavil:

Street, kateri nov monitor si boš omislil? 1070 za 4k ne bo šlo.


Na 4K še ne mislim it. Mam 1070 na 1440p 75Hz in že to ne gre skupaj.

Bom počakal nove kartice in potem mogoče menjam monitor za 1440p 144Hz.

FlyingBee ::

Lg 27gl850 je vse bolj poceni v DE. Vmes bo še rdna2 in bomo lahko izbirali, samo, da se trgovine založijo do dobra.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Horas ::

DamijanD je izjavil:

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

5700XT in nizje so graficne za vceraj.

Bah, jaz ga na rtx2060 gejmam na 1440p uizi.

Jaz to počnem z RX580 :D


tudi jaz na 2. pcju. ne vem kaj StreetRacer joka :D aja sj res, 580 je zdaj 30% hitrejša kot ob izidu :DDD
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Meizu ::

Sploh ne vem v čem je problem. 1070 je skoraj toliko hitra kot 2060rtx, meni zaenkrat vse lavfa na 1440p (mam 1440p 165Hz 32'' monitor). Je pa res, da ne spilam teh nekih crysis remastered in podobnih oslarij, ker smo to prešpilali že leta 2007.

FlyingBee ::

Ti špilaš take, ki ti na tem konfigu delajo ok.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FireSnake ::

DamijanD je izjavil:

Meizu je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

5700XT in nizje so graficne za vceraj.

Bah, jaz ga na rtx2060 gejmam na 1440p uizi.

Jaz to počnem z RX580 :D


Jaz bi rad nekaj 2x hgitrejšega in nič bolj požrešnega kot je RX 480. Nima sreče.
Toliko o napredku. Če želiš zmogljivost je treba zapraviti veliko in kupiti požrešno grafo.
Zato bom še čakal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
««
55 / 222
»»