» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
50 / 222
»»

D3m ::

Telbanc je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

Panika za brezveze. Pač ne pustiš, da laufa na 2.1GHz in nastaviš na 2GHz in je to to. Novi gonilniki pa že itak samodejno downclockajo, tako da ni problema več.


Če človek da nek soliden keš za izdelek, pričakuje da bo to šlo en cajt brez problema.


Moraš razumeti tudi nas proizvajalce, da bomo pač poizkusili z rahlo slabšimi cenejšimi čipi, da dosežemo zahteve, ki jih postavi partner. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Spremenijo PCB.
Super!
Kaj pa kupci, ki so že kupili:

https://videocardz.com/newz/asus-also-c...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

Mislim da Asus RTX 3080 TUF in Strix v "poceni" konfiguraciji sploh ni bilo v divjini, še recenzenti so zgleda dobili samo take z izključno MLCC kondenzatorji. Kar pomeni, da so morali pri Asusu težave odkriti že dokaj zgodaj in spremeniti dizajn, prvotne konfiguracije so samo na fotkah, ki so jih pred časom poslali spletnim trgovinam.

Kako, da so nekateri partnerji takšne kartice izdelali in jih prodajali, drugi so jih izdelali in potem umaknili še pred prodajo, tretji pa so spremenili dizajn že kar pred časom, da so imeli ob izidu že popravljene?

Zdaj bojda itak nov gonilnik pomaga (tudi karticam s samimi POS oz SP CAP), seveda pa je še zgodaj. Kartice boostajo rahlo nižje, precej lastnikov pa poroča o višji zmogljivosti - povprečno frekvenco so nekako uspeli dvigniti kljub omejitvi najvišje.

AngelOfDeath ::

NEmško


Angleško:


Ma kdo kokice ?
edit: Slovnica

AapocalypseE ::

Pa saj so zunaj novi gonilniki, ki preprečijo 2.1GHz in problemov več ni...

Senior Dev ::

Boljše da potem odviješ na 1500 in ne rabiš niti hladilnika gor. Neslišni 3080 praktično.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

AapocalypseE ::

Zakaj spet hejtanje?

Daš gor nov gonilnik in igraš.

Buggy ::

Zanimivo kako znate enim (ponavadi big playerjem) pogledat cez prste, druge (ponavadi underdoge) pa na tnalo pribiti, ce bi se jim zgodilo kaj takega ;((

Doloceni ste pa itak brez hrbtenice. Najprej "hejtate" produkt, ki ga drugi kupimo, ker vanj verjamemo in s tem tudi podpremo njihova prizadevanja, ko pa se cez cas izkaze, da je pa to vseeno best p/p, ga pa kupite in obrnete plosco.

Ista zgodba tako pri Intel/Amd kot Nvidia/Amd...pa se kje :D

Jaz resnicno upam, da bo AMD-ju tokrat uspelo lansirati produkt, ki bo v mid-high segmentu boljsi od konkurenta. Elitno napihovanje v entuziast razredu komot prepusti Nvidii.

FlyingBee ::

Eno je upati, drugo pa je slabši produkt v nebo kovati in zganjat fanboyizem za prazen nič. Verjetno vsi upamo, da AMDju uspe, samo ne moreš pa vedno vse preko p/p, ker nimaš vedno denar za boljšega performerja. Rezultati testov so vsem na razpolago.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

strumf666 ::

AapocalypseE je izjavil:

Zakaj spet hejtanje?

Daš gor nov gonilnik in igraš.

In si vesel, ker so ti zbil obljubljen in plačan performance? Za take stvari se gre v skupinske tožbe in dobi odškodnino, če ne ponudijo brezplačne menjave za revidirane modele.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

FlyingBee ::

Ne, če 5700xt ni dobila sodišča...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Telbanc ::

Se spomnim, kako ste zagrabili za kost, ko je rx 480 grizla mal več kot je "dovoljeno" na pci-e.

Svet se je nehal vrtet, zemlja je postala ravna. To je bila "epska napaka" amd ja. Pa vendarle je ta kartica tako kot smo napovedali, bila izredno konkurenčna Nvidii.

No zdaj pač "malo odviješ kartico"....Kartico ki košta 4x ceno rx 480 ob izidu. LOL. :))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

FlyingBee ::

4 leta je od tega, pozabi.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Nič ni treba odvijat. Samo počakat je treba malo, da zadeve porihtajo, v kolikor jih že niso. Praktično vsak izzid nove računalniške tehnologije ima kakšne porodne krče.. In tu ni nobenih dvojnih meril. AMD so dejansko precej večji šalabajzerji Od Nvidije, in to po celi črti. V to se boš lahko ponovno prepričal že čez dober mesec dni.

Izpolni ta vprašalnik:
1. Znamka, ki zate predstavlja kakovost:
2. Znamka, ki zate predstavlja nižjo ceno, dober p/p, pač malo slabšo kakovost:

Po katero točko boš vnesel AMD in pod katero Nvidijo? :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Xserces ::

Hardware nemorjo kar porihtat obstoječim karticam... Ubistvu so z novim driverjom "cripplal" zadevo za malenkost. Kako pa bojo to rešil v ameriki ko imajo na škatlah napisano delovno in boost frekvenco ki jo kartice ne dosegajo pa nevem...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

FlyingBee ::

Vpoklic, zato tudi ni zaloge.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DarwiN ::

Kolk jaz razumem so porezali samo kratkotrajne frekvenčne špice, povprečno frekvenco pa celo zvišali.. Rezultat je stabilnost in celo malo višja zmogljivost.

Ampak je še prehitro.. Vse je možno, tudi odpoklic in ponovno testiranje zmogljivosti kartic.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Xserces ::

Amerikancij se zih ne bojo pustil... so itak mrhovinarji in bojo šli prec v tožbo če nebo tko kot mora bit haha
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

FlyingBee ::

Do 28.10. je za počakat pa potem še kakšen mesec, da se radeonke potestirajo pri early adopterjih.

Update 4: It seems the driver update really works (luckily). NVIDIA has capped the peak frequency no longer hitting that 2100 MHz domain. We're currently discussing what effect this has on overclocking as here the 'fix' would hurt the most.

We'll keep an eye on things and report back when needed
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Radeonke bojda boostajo do 2.5Ghz.. :D Verjetno fake news, ampak če je res, pol super in najbrž 7nm EUV proces veliko pomaga pri tem.. Kar hkrati pomeni, da gre Nvidia s Hopperjem na 3Ghz čez dve leti.. Tist bo šele preskok. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

Če bo Hopper MCM bo res prava nova generacija, Ampere je mogoče zadnji, ki nadgrajuje Tesla/g80 unified shaders pristop, takrat mislim, da je bil pravi generacijski preskok napram 7000 in nižjim serijam vse do Geforce 256.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

Xserces je izjavil:

Amerikancij se zih ne bojo pustil... so itak mrhovinarji in bojo šli prec v tožbo če nebo tko kot mora bit haha

Ne vem, ampak boost in stock frekvence so precej nižje od 2ghz.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

AapocalypseE ::

DarwiN je izjavil:

Kolk jaz razumem so porezali samo kratkotrajne frekvenčne špice, povprečno frekvenco pa celo zvišali.. Rezultat je stabilnost in celo malo višja zmogljivost.


Vsaj nekdo, ki ve za kaj se gre.

FlyingBee ::

Ja, kar se pa HW tiče pa lahko segmentirajo, počasnejša in cenejša

Earlier today we have tested, analyzed (and confirmed) that NVIDIA has been tweaking the clock and voltage frequencies. Our homegrown AfterBurner can analyze and help here. Below you can compare the 456.38 and new 456.55 driver VF curve, it now is slightly different and clearly shifted to precisely 2000 MHz in the upper range. So NVIDIA has taken the edge off the frequency as well as a slightly lower voltage seems to be applied. The plot below is based on the FE card, not even AIB. So NVIDIA is applying this driver wide and for their own founder cards as well.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Mah čim je vpoklic so pri meni zaključili zgodbo. Niso zanesljivi, nategovali so z prednaročili praktično brez zaloge... Postal sem hater zelene barve. :)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

gddr85 ::

nemogoče, govora je vendar o firmi s creme de la creme kvaliteto :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

FlyingBee ::

Če sta na izbiro 2, potem ni dileme.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Machete ::

Mene so tudi razočarali. Čemu se šopirijo z nekim relisom, ki izpade totalna sramota? Kaj so s tem dosegli? To, da sem se čisto ohladil in mi je vseeno, pa pripravljen sem bil day 1 naročit 3080. Pa ne mi rečt, da je vsaka reklama dobra reklama, ker ravno ta primer potrjuje nasprotno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Furbo ::

Heh, zakaj to vsi jemljete čustveno?

Razni preprodajalci/skalperji so se nafukal, iger, ki bi zahtevale te grafe pa še itak ni. Je pa fino vedeti kaj si bo za kupiti za božič, ko se zadeve porihtajo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

FlyingBee ::

Furbo, se podpišem!
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

DuaL ::

In kdaj lahko sploh pričakujemo prvo zalogo kartic iz caseking.de, ko sem naročil vedno dajo odgovor:We'll update the associated stock indicators as soon as we receive an information regarding the availability from the manufacturers. Do konec leta bo že kaj :D

Sheteentz ::

Senior Dev je izjavil:

Mah čim je vpoklic so pri meni zaključili zgodbo. Niso zanesljivi, nategovali so z prednaročili praktično brez zaloge... Postal sem hater zelene barve. :)

Machete je izjavil:

Mene so tudi razočarali. Čemu se šopirijo z nekim relisom, ki izpade totalna sramota? Kaj so s tem dosegli? To, da sem se čisto ohladil in mi je vseeno, pa pripravljen sem bil day 1 naročit 3080. Pa ne mi rečt, da je vsaka reklama dobra reklama, ker ravno ta primer potrjuje nasprotno.


Jebala vas čustva! Pa kje vam je logika, da se po čustvih odločate za nakup orodja. Ja, grafična kartica je orodje in nič več. Orodje za dosego nekega cilja. Kaj je ta cilj za zdaj sploh ni pomembno. Če vam je grafična podaljšek k*rca, ste v velikih težavah. A ko hodite po trgovini kupovat bormašino ali kladivo tudi jokate kot ene patetične čustvene razvaline? Verjetno ne, a ne? Kupite tisto stvar, ki za določen denar ponuja največ.

Zdaj pa naokoli razmetavati z vašimi pričakovanji, pa razočaranji ob marketingu izdelka je pa res nevredno odraslih ljudi - a mcdonaldsov sendvič je tudi identičen marketinški fotografiji? Da ne omenjam raznih hejterjev in fenov določene znamke, faking znamke?!?!? Ljudje, totalno ste zabluzili, kupujete samo še po barvi in ne več po performansih. Bit die hard pristaš, ali pa hitlerjanski hejter določene znamke, je patetično čez vse meje. Bognedaj, da se v tolikšni meri poistovetite z điforci bodisi rejdoni, da vam celotna psihološka struktura bazira na teh dveh faktorjih, in se vam svet sesuje samo zato, ker ob navijanju stvar vrže na namizje, res vam ni pomoči.

Rant off.

Telbanc ::

Če bi se zdajle odločal racionalno brez čustev, bi nabavil rx 570 8gb ki ga dobiš v tujini za 120 evrov. Za ostanek od 3080 bi kupil še Tesla TV in Sharp pralni stroj z inverter motorjem.

Grafo bi nato nadgradil ćez dve leti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

3080 ni za reveže.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

3080 ni za reveže.


Izvoli jo nabavit. :D

Aja ne še, naj jo najprej zrihtajo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

GR2 ::

https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
Grafične kartice serije Turing so zaradi izida Ampere (RTX 3080 in čez 14 dni RTX 3070 = RTX 2080Ti = 499EUR) ter AMD RX 6700XT kartic (čez en mesec ravno tako performans okoli RTX2080Ti za ceno med 349EUR in 399EUR) vredne na bolšjaku:

RTX 2060 Super = max 220EUR
RTX 2070 Super = max 260EUR
RTX 2080 Super = max 280EUR
RTX 2080 Ti = max 360EUR


https://www.bolha.com/nvidia-graficne-k...
Ne kupujte nVidea generacijo 2000 s ceno višjo od generacije 3000
nVidia 2070 so realno vredne 250EUR-350EUR ker je cena nove 3070 500EUR


Jaz sem prijavil tedva za kršenje 14. pravila.
Cena nove 3070 je 500EUR kje točno, take cene ne bo v DE/AT vse do nekje maja do avgusta 2021, si bom prav bookmarkal ta post.
Drugače se cena oblikuje glede na ponudbo in povpraševanje. Če 2070S vsi prodajajo za 400EUR in jih folk kupuje, se lahko taki kot sta tedva jokajo kakor hočejo. Lol, zahtevat nižjo ceno še preden so nove grafične sploh prišle, tudi 15. oktobra verjetno ne bo prav velike zaloge.
Jaz bi tudi 2070S za 300-350EUR, ampak imam realen pogled in vem da je ne bom dobil za ta denar še vsaj 6 mesecev, ko pride ven (predvidevam da približno enako hitra) 3060 za nekih 350-400EUR. Če tako gledaš, lahko čakaš v nedogled.

Od danes sem zadovoljni lastnik 2060S za 300EUR, doplačal samo 120EUR na 4 leta staro GTX 1070. Sicer 2500K že bremza, ampak za teh par mesecev bo dovolj. Tudi ni tako velike razlike na 1440p, recimo v Horizon Zero Dawn izgubim na Ultra samo 8 FPS napram 3700X. Karkoli prej bi menjal ta CPU, pomoje sploh ne bi opazil, itak je bila v zadnjem času slaba že sama grafična tudi če bi imel 10900K, CPU je pa na 4.8 GHz še vedno dovolj močan da se pozna nadgradnja na 2060S.
Drugače moram rečt da je bila to najmanj opazna nadgradnja grafične kar sem jo kdaj naredil, ampak je bilo tudi doplačilo najmanjše do sedaj. Tale serija 2000 očitno ni bla ne vem kakšen preskok.

Še trenutne cene na Bolhi, da vemo kje smo:
2060S - 350-410EUR
2070S - 400-600EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

tikitoki ::

GR" dej ne bluzi precev. RTX 2060 dobis iz nemcije ze za 260 EUR, pa se neki drobiza za postnino. Boli folk tu, ce imate nenormalne cene na bolhi in se najdfeje kaksnega reveza, ki kupi.

GR2 ::

Ne vem kje točno to, ampak tukaj jaz vidim prvo brez bidov za 325EUR, pa itak vsi pošiljajo samo v DE.
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Če misliš novo, bi pa jaz osebno sedaj (mislim, zdaj za to ceno itak ne bi, to bi počakal na 3060 Ti tudi če bi bila 500EUR) kupil tole ASUS za 437EUR (z našim 22% DDV ko se logiraš), se pravi bi me prišla 455EUR s poštnino:
https://www.caseking.de/asus-geforce-rt...
https://www.computeruniverse.net/en/asu...
Ne vem, nekateri očitno živite v pravljicah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

FlyingBee ::

Telbanc je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

3080 ni za reveže.


Izvoli jo nabavit. :D

Aja ne še, naj jo najprej zrihtajo.

Ne, bom raje rabljenega Forda za 4000 jurje, kot pa rabljenega VW za 15000, za razliko pa si bom kupil še 3090, 6700xt, pralni stroj, tv, kuhinjo in kar ostane za špecerijo za koliko časa bo pač zneslo.

GR2, tukaj so s 16% nemškim davkom, pa ti naj Tiki izračuna cene z 22%, če sploh zna.

https://www.idealo.de/preisvergleich/Pr...
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

GR2 je izjavil:

Ne vem kje točno to, ampak tukaj jaz vidim prvo brez bidov za 325EUR, pa itak vsi pošiljajo samo v DE.
https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R4...

Če misliš novo, bi pa jaz osebno sedaj (mislim, zdaj za to ceno itak ne bi, to bi počakal na 3060 Ti tudi če bi bila 500EUR) kupil tole ASUS za 415EUR, se pravi bi me prišla 435EUR s poštnino:
https://www.caseking.de/pc-komponenten/...
Ne vem, nekateri očitno živite v pravljicah.


Je kdo omenil super? Mislis, da bom za tistih dodatnih 10% hitrosti pripravljne placati bistveno vec za rabljeno kartico? Get over yourself.

Leteca cebele ne razume, da ne placas slovenskega davka, ce si narocis preko mailboxa.

BTW, Za kup trolov ne bom iskal akcij, skoda casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Telbanc ::

FlyingBee je izjavil:

4 leta je od tega, pozabi.


Pred 4 leti si za 200 ojrov dobu spodobno grafo. Danes za 200 evrov dobiš grafo, ki je na ravni izpred 4 let po zmogljivosti.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

pegasus ::

In kaj ti to pove?

Wrop ::

To pove, da so zeleni spustili hlače in se prepognili.

FlyingBee ::

Ne, to pomeni, da kjer sta konkurenta dva, zmeraj eden večji dobiček ima.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

FlyingBee ::

evo, vse rešili :)
TL;DR: There's been reports of GeForce RTX 3080/3090 crashing issues, rumored to be related to the type of capacitors used on the cards. However, several vendors have given statements regarding the situation and finally Nvidia came to the rescue with a driver update that should solve all problems. Basically Nvidia had pushed all cards to the edge of their capabilities and factory OC models were pushing them a little too hard. The latest GeForce driver lowers boost clocks by 1 to 1.5% which sees no real change in performance, but graphics cards are now stable, and that's all that matters.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Wrop ::

Zakaj so že v začetku navili za 1,0 - 1,5 %, če pa ne prinese nobene dodatne realne zmogljivosti?

Furbo ::

Večje številke lepše izgledajo na škatli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AapocalypseE ::

Že skozi pišem, da je gonilnik rešil zadevo.

tikitoki ::

Novi geforci se bodo, za razliko od radeonov, noro navijali. :))

Furbo ::

AapocalypseE je izjavil:

Že skozi pišem, da je gonilnik rešil zadevo.

Ja, priden. Popravi si konfiguracijo v podpisu, če imaš Ampere in ti zdaj lepo dela.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
50 / 222
»»