» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
42 / 222
»»

DarwiN ::

2070 je imela ~20% manj jeder kot 2080 (2940 vs 2300), medtem ko ima 3070 cirka 33% manj jeder kot 3080 (8700 vs 5888)..

3070 bo IMO enako hitra kot 2080Ti, ampak pri 4k resoluciji, medtem ko bo pri nižji resolucija malo počasnejša.. Po drugi strani pa hitrejša pri RT/DLSS, tko da ...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

strumf666 ::

NVIDIA RTX 3080 Release Availability Could be a Novel

https://www.techpowerup.com/272312/nvid...
Ni paper launch, ampak dobavljivost je pa skor nula. Zabavno za preprodajalce.
Sicer za "pravo" verzijo 3080 bo treba tako počakat AMD, da izda big navi >:D
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

miteq ::

Ali pri Funtech že navijajo cene?

Palit RTX 3080 864€

Ista kartica pa tudi po 1.058€.

Senior Dev ::

Iščem MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Kakšen namig kje najti? Mediamarkt Avstrija bi naj imel za 850€, ampak se vozit na blef eno uro mi ni ravno.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Buggy ::

Senior Dev je izjavil:

Iščem MSI GeForce RTX 3080 Gaming X Trio. Kakšen namig kje najti? Mediamarkt Avstrija bi naj imel za 850€, ampak se vozit na blef eno uro mi ni ravno.


good luck with that. Ce se ti pa jo pa res vserje kje dobit vzemi rajsi dve. Mas na temu forumu potencialno kliantelo za prodat...no vsaj tako razlagajo razni dirkaci ;)

Drugace pa mislim, da bi znal pprej najti kaksno GB gaming/eagle, saj vsi trenutno tripajo na MSI/ASUS (asus se mi ne sanja zakaj)...pa ocene glede tisine in performance-a je dobila dosti dobre. Cena je pa ze praviloma nizja od zgoraj nastetih.

Zanimivo da ni Gigabyte se nikjer v stacune postavil Aours linie svojih grafik. Magar kot preorder. Imajo jo samo na svojem uradnem page-u to je pa to, vsaj po mojem hitrem iskanju.

Konlov ::

Se pravi se 3xxx ne bo smelo kupit, ker se nekateri ne date?

Dr_M ::

miteq je izjavil:

Ali pri Funtech že navijajo cene?

Palit RTX 3080 864€

Ista kartica pa tudi po 1.058€.


Sej ne da pise zraven, da je artikel nedobavljiv in je lahko tista cena kar ena random stevilka, ampak pustimo detajle, niso pomembni zgleda.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DamijanD ::

a je bila 20xx serija tudi težko dostopna na začetku?

tikitoki ::

Niti ne, ker je bila precejšnje razočaranje.

V primerjavi s turingom, je Ampere hit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Tilen88 ::

Prej sem šel gledat mal dolžino 3080 od raznih proizvajalcev,.. to so res cegli

D3m ::

Kaki cegli?

Modularci. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen88 ::

Dobro če bi imel malo jačjo kartico mogoče ne bi bilo tolk razlike samo napram moji 1660ti je kar,.. 32cm dolžine pri MSI 3080 >_>

tikitoki ::

Tilen88 je izjavil:

Prej sem šel gledat mal dolžino 3080 od raznih proizvajalcev,.. to so res cegli


Maš rajši cegu. Al turbo Jet?

Senior Dev ::

Folk tabori pred trgovinami. Zgleda da je kartica res ultimativna in jo mora imeti čisto vsak taprav desc. Kdor govori da ga performance ni prepričal, preprosto laže sam sebi in širši javnosti tu gor.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

tikitoki ::

Hype train je iztiril. Je sen je preveč obljubljal.
Ni pa slaba kartica. Sam jaz nočem met 2v1 pc in kalorifer.

dolenc ::

Kam gre človeštvo

Buggy ::

ta je boljsa :D

Konlov ::

Nwanko ::

Zaenkrat še je status naročila vedno isti,zjutraj in sedaj sem pisal na njihov chat in mi zagotavljajo da je vse vredu. Še vedno kaže delivery date jutri 8pm na mailboxde. Malo sem skeptičen...

DarwiN ::

Ko bo prispela na mailbox in jo usmeriš proti Sloveniji, daj za hec oglas na bolho za 1000€.. See what happens. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nwanko ::

Ravno sem na yt vido da je buildzoid analiziral pcb in pravi da je ravno ta Zotacov pcb najslabsi od vseh trenutnih.

AapocalypseE ::

NVIDIA GeForce RTX 3090 is ~19% faster than RTX 3080

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 3090 is ~19% faster than RTX 3080

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...


ciljas na to da bos letos nabavil nov GPU? Kolega s Svedske prodaja 2080ti za 800, ce te mogoce zanima..stvar je hot deal dokler ne pride AMD na sceno :D
Po drugi strani vsaj grafo bos imel, drugace bos mogu obsolete vanila 3080 za jurja kupit..enkrat cez leto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

AapocalypseE ::

Ne razumem kakšno vezo ima to s postom, ki sem ga dal?

Drugače pa ciljam na to, da menjam letos kartico ja.

2080 Ti za 800€ je hot deal? In o kakšnih vanila 3080 za jurja čez leto sanjaš?

Kupil bom letos 3060/Ti za okoli 400€ in to je to. Ali RDNA2, odvisno katera se bo bolj splačala.

Buggy ::

3080 za jurja cez leto je zgolj moja skromna predikcija. 3060 bos pa se cakal nekaj casa sploh za 400EUR. Se ti morda bolj splaca 2080ti za 400EUR dobit, kot imas oglas nastavljen :D
bojda imas 1440P 144Hz pol manj kot 3080 sploh gledat ne smes..tako pravijo na jutubih :D
...aja edin ce si early adopter pa bos pol spet eno 4070 za pol cene cakal...nwm, odloci se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Mr.B ::

Do zen3 ni ocitne razlik alpado rtk3090
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Konlov ::

Buggy je izjavil:

AapocalypseE je izjavil:

NVIDIA GeForce RTX 3090 is ~19% faster than RTX 3080

https://videocardz.com/newz/nvidia-gefo...


ciljas na to da bos letos nabavil nov GPU? Kolega s Svedske prodaja 2080ti za 800, ce te mogoce zanima..stvar je hot deal dokler ne pride AMD na sceno :D
Po drugi strani vsaj grafo bos imel, drugace bos mogu obsolete vanila 3080 za jurja kupit..enkrat cez leto :D

3080 se bo čez leto ustalil na 700€, kolegu na švedsko pa sporoči, naj čim preje proda. Za 340€ realnih. Žal...

meho7 ::

Mr.B ::

Do zen3 ni ocitne razlik alpado rtk3090

Se porpavlajm, ne morem "ikea" pobrista, toda, ni prvi april, še :
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Senior Dev ::

Sreča da ni kartic na zalogi. Morda nas je to rešilo pred slabim nakupom. Definitivno je pametno počakat en mesec, pa saj večina ne potrebuje ravno asap nove robe. 8-)
Treba pa je dat enga tisočaka na stran za najboljšo ponudbo karte pred zimo. ;)
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

Nwanko ::

Evo sem vedel da nekaj ni prav,trenuten status da me bodo obvestili o novem dobavnem roku. Bravo amazon. Sem kar preklical, raje počakam na 20GB modele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

mailer ::

Take kot si trenutno ti vidiš včasih v trgovini kako se mečejo po tleh.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Senior Dev ::

Tacajt pa kakšno opeko kot 3080 prodaš za 3 jurje na ebayu v škatli od 2080. :))
Trebaj se je znajdit ane.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Konlov ::

3070 bo za cca 550€ kar dober deal. Zamenja 2080ti za 1200€...

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Seba22 ::

Nwanko je izjavil:

Evo sem vedel da nekaj ni prav,trenuten status da me bodo obvestili o novem dobavnem roku. Bravo amazon. Sem kar preklical, raje počakam na 20GB modele.

Najbolj pametna odločitev brezveze nekaj na silo kupovat sedaj ko so cene napihjene razn če si brez gpu in res potrebuješ nekaj novega
Asus ROG B650E|Ryzen 7800X3D|DDR5 32GB|NVMe SSD 3TB|EKWB AIO 360|RTX 4080
Dell Alienware 27" 1440p GSYNC Ultimate|CAN-AM Renegade 1000cc 2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seba22 ()

Nwanko ::

Seba22 je izjavil:

Nwanko je izjavil:

Evo sem vedel da nekaj ni prav,trenuten status da me bodo obvestili o novem dobavnem roku. Bravo amazon. Sem kar preklical, raje počakam na 20GB modele.

Najbolj pametna odločitev brezveze nekaj na silo kupovat sedaj ko so cene napihjene razn če si brez gpu in res potrebuješ nekaj novega

Se mi ne mudi,mogoče bo pa za black friday kaki popust :D

Silici ::

Cena rabljene RTX 2080TI na bolhi: V Funtech sem uzel najcenejšo in najdražjo RTX 3080, odštel 30% (bi mogu več po Nvidija krivilji cena/performance), delil z 2, ker je rabljeno, prišlo je tole:
Cena RTX 2080ti bi se mogla gibat med 289e in 405e. Folk pa ponuja odkup za 500e. To bo šok ko pride RTX 3070.

FireSnake ::

Mr.B je izjavil:

V enem dnevu cena padla za skoraj 300€ : PNY GeForce RTX 2080 SUPER XLR8


Ni to ravno nekdo (pred dnevi) na forumu kupoval?
Sicer ni nič počasnejaša, ampak 300€ je vseeno neki denar.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

neo5468 ::

Silici je izjavil:

Cena rabljene RTX 2080TI na bolhi: V Funtech sem uzel najcenejšo in najdražjo RTX 3080, odštel 30% (bi mogu več po Nvidija krivilji cena/performance), delil z 2, ker je rabljeno, prišlo je tole:
Cena RTX 2080ti bi se mogla gibat med 289e in 405e. Folk pa ponuja odkup za 500e. To bo šok ko pride RTX 3070.

Pa ti veš da so vse cene za rtx 3080 na funtechu placeholder cene, ne?

meho7 ::

Tilen88 ::

meho7 ::

Bwaze6 ::

Nakup halo produkta je le redkokdaj smiseln z vidika price / performance, ampak tole je pa absurdno. Še enkrat večja grafična kartica, občutno višja poraba, astronomska cena, bojda nikakršna dobavljivost, zmogljivost pa primerljiva z rahlo overclockanim 3080 (če bi se ga dalo overclockat)? :O

DarwiN ::

Verjetno fake news oz. slab test.. Na tem gaming testu je kartica 10.5% hitrejša v Time Spy Extreeme, medtem ko je na tem testu hitrejša 20%.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bwaze6 ::

Ja, teh obtožb je precej, ampak TecLab so enako bojda leakali 3080 in so njihovi rezultati držali.

FlyingBee ::

Saj titan tudi ni bil nevem koliko boljši od x080ti izvedenke. Bo pa na 8k testu 3090 še hitrejša od 3080. Počakajmo na proper teste.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

neo5468 ::

https://twitter.com/zotac_dach/status/1...

20.000 prednaročil samo za ZOTAC Trinity.

Bwaze6 ::

A so pomotoma pustili prednaročila tečt predolgo? Ups, tega ne bomo izpolnili do naslednjega božiča... :)) Res je bilo na Amazon.de možno naročati ure, medtem ko drugje zaloge še videl nisi.

FlyingBee ::

Čez dober mesec bo najmanj paper launch rdna2 in bodo vsaj približno znane primerjave, tako da najbolj pametno bi bilo počakati vsaj do konca oktobra, takrat pa bodo tudi še druge različice Ampera znane, nekaj se govori o 3060 8gb, 3070s 16gb, 3080s 20gb.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

««
42 / 222
»»