» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
41 / 222
»»

Bwaze6 ::

Problem AMDja je, da so dopustili (če ne že začeli) pol leta uporabe "Nvidia Killer" nadimka za Big Navi. Ob tem, ko smo vsi vedeli, da bo izšel ob novi arhitekturi Nvidie. Če bo top produkt komajda tekmoval z 2080Ti (in 3070), kar je po dosedanjih leakih precej verjetno, bo to stežka "disruption of 4K gaming", kar pa so napovedovali sami.

Skrbno skrivajo tako vse detajle glede hitrosti kot tudi način delovanja strojnega pospeševanja ray tracinga (tudi v konzolah), čeprav bi zdajle zlahka vrgli nekaj dvoma v upravičenost nakupa konkurenčnih izdelkov, če bi le imeli pripravljene primerljive izdelke... Partnerji tudi ne napovedujejo dobave kartic pred začetkom naslednjega leta, AMDjevi "Founders Edition" pa niso bili nikoli široko dostopni.

Furbo ::

Eh AMD ne bo spacal konkurenčne grafe, bo pa morda naredil procesorje, ki jih bomo potrebovali za zraven nvidia grafe, pa bo dobro za oba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sirotka ::

Konkurenčna je lahko že z nižjo ceno ob hitrosti na ravni 3070. Več niti ne potrebujejo, večina grafičnih je nižjega srednjega ranga.

AapocalypseE ::

Če gledam tako, da je 3080 30% hitrejša od 2080 Ti in da je cena postavljena tako, da je samo 200€ dražja od 3070, bi bilo nesmiselno, da bi bila 3070 več kot 30% počasnejša od 3080, ker ne bi bila konkurenčna in bi vsak raje vzel 3080. Torej pade prav v performance 2080 Ti za 499€.
2080 Ti hitrost bo dosegla, ampak dvomim, da ga bo presegla. Samo v RT + DLSS verjetno.

AapocalypseE ::

RTX 3090 1499€

https://www.caseking.de/gigabyte-geforc...

Zgleda bo Gigabyte Eagle najcenejša verzija. 3070 499€, 3080 699€ in 3090 1499€.

FlyingBee ::

Prodajajo nekaj česar še nimajo.
Sirotka, ta taktika jim je prinesla znižanje na 20% market share. Rabijo, rabijo.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Nvidia je objavila uradno opravičilo za težave pri naročanju in takojšnje poidenje zalog:

"This morning we saw unprecedented demand for the GeForce RTX 3080 at global retailers, including the NVIDIA online store. At 6 a.m. pacific we attempted to push the NVIDIA store live. Despite preparation, the NVIDIA store was inundated with traffic and encountered an error. We were able to resolve the issues and sales began registering normally.

To stop bots and scalpers on the NVIDIA store, we're doing everything humanly possible, including manually reviewing orders, to get these cards in the hands of legitimate customers.

Over 50 major global retailers had inventory at 6 a.m. pacific. Our NVIDIA team and partners are shipping more RTX 3080 cards every day to retailers.

We apologize to our customers for this morning's experience."


Medtem npr. Moore's Law is Dead špekulira oz. govori o leakih, da naj bi bila cena $699 za RTX 3080 v bistvu dokaj fake - AIB partnerji naj bi dobili popuste za nižje cene prvi mesec, ob bolj minimalni dobavi čipov. Torej naj bi bila to bolj cena za hvalospeve v recenzijah, kmalu zatem pa naj bi se ob dejansku dobavljivosti ustalile pri višjih - krivijo pa vedno lahko prodajalce.

Sem na hitro pogledal gibanja cen prejšnje generacije na Geizhals grafih, tako 2080 Ti kot 2080 kažeta dvig cene po določenem času (dveh, treh mesecih), večina kartic pa je potem to višjo ceno držala dolgo, določeni modeli 2080 še zatem, ko so bile ba voljo cenejše in hitrejše 2080 Super! :O

Včasih se je malce počakalo, in je lahko cena kartic že v mesecu, dveh občutno padla. Je ta "artificial scarcity" model dobave, kjer so kupci vedno rahlo na trnih, a bo izdelek sploh možno dobiti še mesece po izidu, res tako učinkovit?

Mr.B ::

meho7 je izjavil:



1st gen rajzn bottlenecka pri 4k :))

Circa 4 leta in še malo mesecev start CPU boš tlačil v NV Flagship:))
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

A Ryzen 1st gen se še dobi v trgovini?
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Bwaze6, voda na mlin obema, trgovci morajo najprej zaloge 20 serije spucat.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Serija 20 se še ob pomanjkanju konkurence ni prav blazno prodajala, cene pa so še vedno lepo zakoličene - 2080 za 750, 800 EUR, 2080 Ti za 1100 EUR in več - kdo bo to kupoval, če je vsaj 30% hitrejša 3080 le teoretičnih 700 EUR?

tikitoki ::

Nihče pri zdravi pameti. Tud po gpujih za 700+ eur ne bo grozno velikega povpraševanja, se posebaj ne med trenutno krizo. Prvi naval bo minil, cene se bodo pa umirile. Seveda je pomembno tudi kaj spravi na tržišče AMD. Upajmo, da jim uspe čimbolj Sa implementacija rt.

FlyingBee ::

Tako na hitro na mindfactory ima 5700xt red devil podobno prodanih kosov kot 2080Super trio X od MSIja. Pa sta obe pred enim letom izšle. Razlika v ceni pa velika, 100%
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Bwaze6 ::

Se mi zdi, da so po kriptonoriji v dobi Pascala all bets off. Pred tem so praktično vse generacije kartic videle začetno prodajo po najvišji ceni, ki se je potem proti koncu dobe aktualnosti zniževala. Kakšen izgovor ima Turing, da se tega ni držal, obenem pa so pri Nvidii tarnali, da vsaj kartice višjega ranga po prodaji ne dosegajo zastavljenih ciljev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

Marketinška akrobatika nvidije in Umetnostno utapljanje amdja. 2080ti za 1100 eur, zdaj pa za pol manj 3070, to naredi vtis.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mailer ::

Pri cenah novih grafik stare res ne bodo prodali po prejšnji ceni. Če bi se jih radi hitro znebili pa naj ceno nastavijo na sub 400€. Bodo zaloge hitro pošle... Zahvala cenam pa gre samo in izključno na račun raznih minerjev, ki so cene spravili v nebo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FlyingBee ::

mailer, nekaj tudi zaostanek amdja. Kdaj boš menjal sistem, v podpisu vidim Ancient relics.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

mailer ::

Zaostanek amdja niti ni bil problem, ker je glede na p/p ponudil nekaj izbire vsaj v srednjem rangu. Res je, v bistvu bi menjal že pred časom pa so me takratne cene rama in cpu-jev odvrnile od nadgradnje. Imam pa že vse drugo razen plate in cpuja doma in čaka na sestavo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

FlyingBee ::

geeki ali preprodajalci? The queue outside Micro Center in Brooklyn.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Imaš isto kolono pred mimovrste v Črnučah.

Pač eden po eden v trgovino.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Tile niso prišli po monitor, ohije, ssd, usb ključek,... ampak po 700+ usd grafično
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Nwanko ::

No so tudi na MF začeli z listingi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nwanko ()

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Tile niso prišli po monitor, ohije, ssd, usb ključek,... ampak po 700+ usd grafično


Kako veš, da vsi? :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

tikitoki ::

Tricetrt teh bo prepodalo raznim mtosevov.

Furbo ::

D3m je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Tile niso prišli po monitor, ohije, ssd, usb ključek,... ampak po 700+ usd grafično


Kako veš, da vsi? :)

Ker za en usb ključek ne greš stat v vrsto.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

D3m ::

Uff, ko bi ti vedel za kaj vse stojijo. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

GIGABYTE confirms GeForce RTX 3060 8GB, RTX 3070 16GB and RTX 3080 20GB

Bi rekel "leaks", ne "confirms", ni nujmo, da bodo našteti modeli tudi dejansko izdani. Je pa zdaj res že na veliko koncih leakala informacija o karticah z 16, 20 GB VRAM.

Gigabyte's Watch Dogs Legion code redeeming website lists many graphics cards that have not been announced by the manufacturer. In fact, these cards have not even been announced by NVIDIA yet.

The product list features GeForce RTX 3060 (S - SUPER?) 8GB model, GeForce RTX 3070 16GB (S- SUPER?) and Geforce RTX 3080 20GB (also labelled S). It remains unclear if the S means a SUPER series, or as our sources tend to believe, the Ti models.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

tikitoki ::

Tko vas finančni trgi lupijo na vsakem koraku, sam da vas oni lupijo pri življenjsko pomembnih stvareh in nimate Sana, da se jim ognete.

DarwiN ::

Bwaze6 je izjavil:

Medtem npr. Moore's Law is Dead špekulira oz. govori o leakih, da naj bi bila cena $699 za RTX 3080 v bistvu dokaj fake - AIB partnerji naj bi dobili popuste za nižje cene prvi mesec, ob bolj minimalni dobavi čipov. Torej naj bi bila to bolj cena za hvalospeve v recenzijah, kmalu zatem pa naj bi se ob dejansku dobavljivosti ustalile pri višjih - krivijo pa vedno lahko prodajalce.

MLID je AMD fanboy, ki objavlja vsebino, ki mu prinaša največ subscriberjev, tko kot skoraj vsi ti wannabe strokovnjaki. In seveda je najbolj iskana vsebina ravno pro-AMD in anti-Nvidia/Intel..

Od tod te njegove blodnje in teorija zarote.. Pa ne bo držalo.. Dejansko sploh ni bilo možno, da bi Nvidia zagotovila dovolj zaloge, ker se folku meša bolj kot kdajkoli prej.. Še 3090, ki ima občutno nabito ceno, bodo vse pograbili prvi dan. Pač bo trajalo mesec ali dva, da bo proizvodnja stekla in cene ustalile okrog MSRP vrednosti.. Sej je vedno tako. Tudi pri 2000 seriji je bilo tako. Ne vem, kaj si ti gledal.

edit: Zanimivo, da pri ZEN2 ni bilo teh teorij zarote, pa so tudi cene kmalu po izzidu 3900X in 3950X skočile krepko nad MSRP za prvih par mesecev. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Sheteentz ::

Pa a sploh rabite nove grafične? A so kakšni novi špili napovedani, da hranijo ta blesavi hype?

DarwiN ::

Sej ne rabiš novih špilov.. RTX 3080 je v resnici 2560x1440@144Hz kartica.. To je to.. Nič posebnega.. Problem je, da so ljudje doslej kupovali 144Hz+ monitorje, potem pa dosegali ~80fps v igrah, kar ni optimalno.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

D3m ::

Kaj ni optimalno?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

But can it run... Microsoft Flight Simulator?



Jaz imam kar nekaj iger, h katerim se stalno vračam in ki na 4K z GTX 1080 Ti tudi pod razno ne tečejo, kot bi rad. Digital Combat Simulator in Microsoft Flight Simulator sta že dve taki igrici.

Poleg tega bom mogoče nabavil HP Reverb G2 VR očala, 2x 2160x2160 pri 90 Hz je težak zalogaj verjetno tudi za RTX 3090...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

DarwiN ::

D3m je izjavil:

Kaj ni optimalno?

Da dosegaš 60-100fps na 144Hz monitorju... Optimalno je, da dosegaš 144+fps, kneda?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

Pa a sploh rabite nove grafične? A so kakšni novi špili napovedani, da hranijo ta blesavi hype?


Mah, eni imamo stare kartice (jaz konkretno RX 480 8GB).
Rad bi nekaj 2x hitrejšega in enako (ali malo manj) požrešnega.
Vsemu "napredku" navkljub nimam sreče.
Še čakat kaki 2 leti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Sheteentz ::

DarwiN je izjavil:

D3m je izjavil:

Kaj ni optimalno?

Da dosegaš 60-100fps na 144Hz monitorju... Optimalno je, da dosegaš 144+fps, kneda?

Po takšni logiki bi ob 500hz monitorjih kupovali tako močne grafe, da dosegajo 500fps?

Nwanko ::

Jaz sem na 1070ki na 2k odkar je ven prišla in je res težko prit čez 100fps,moraš precej nastavitev zmanjšat da sploh to dosežeš. Sedaj pa mislim da nebo težav z 3080. Zaenkrat še mi pri amazonu dobro kaže,danes nej bi kartica šla do mailboxde.

DarwiN ::

Sheteentz je izjavil:

Po takšni logiki bi ob 500hz monitorjih kupovali tako močne grafe, da dosegajo 500fps?

V popolnem svetu, ja.. Ampak že pri 360Hz monitorjih je diminishing returns tolk ekstremen, da dejansko mečeš denar proč.. Tole bo samo za največje geeke s first world problemi.. Pa mogoče kakšne profi gamerje.

Nwanko je izjavil:

Jaz sem na 1070ki na 2k odkar je ven prišla in je res težko prit čez 100fps,moraš precej nastavitev zmanjšat da sploh to dosežeš. Sedaj pa mislim da nebo težav z 3080. Zaenkrat še mi pri amazonu dobro kaže,danes nej bi kartica šla do mailboxde.

Idealno kartico boš imel.. Sicer 750€ ni poceni, ampak če si lahk privoščiš ta luksuz...


Pri enih igrah boš še vedno prekratek. :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bwaze6 ::

DarwiN je izjavil:

Pač bo trajalo mesec ali dva, da bo proizvodnja stekla in cene ustalile okrog MSRP vrednosti.. Sej je vedno tako. Tudi pri 2000 seriji je bilo tako. Ne vem, kaj si ti gledal.


Gledal sem zgodovino cen 2080 Ti na Geizhals. Zdajle sicer ne morem delati nekih statističnih raziskav in objaviti tabel, a praktično katerakoli AIB 2080 Ti kartica, ki je izšla septembra 2019, je bila cenejša ob izidu (ko se je praktično ni dalo dobiti) kot pa kasneje, ko jih je bilo na voljo dovolj - pri nekaterih je bil ta skok hiter, pri drugih se je cena dvignila ali zlagoma dvigovala po več mesecih.

Še posebej je to očitno pri cenejših karticah, ki naj bi bile pod ceno Founders Edition in naj bo se začele pri 999$. Primeri:

Zotac Gaming GeForce RTX 2080 Ti


MSI GeForce RTX 2080 Ti Ventus 11G


Gigabyte GeForce RTX 2080 Ti Turbo 11G

DarwiN ::

Ja sej enako je bilo pri ZEN2.. Najprej MSRP cene prvih nekaj ur/dni, potem težave z zalogo in postopna rast cen nekaj mesecev, in zatem postopno padanje cen. Heck, lahk bi bilo še huje. 3300X sploh nikoli ni bil na zalogi in vprašanje če sploh kdaj bo.. To ti je prava blamaža.

3080tka je trenutno edina nova kartica na trgu.. Čez 1-2 meseca, jo bodo razbremenile vse ostale kartice, od 3060/3070 in tudi Navi2. Takrat bo veliko lažje dihat oz. zagotovit zalogo.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bwaze6 ::

Upam da res. Tokrat je res redko sovpadanje, ko v istem četrtletju izidejo tako flagship kartice Nvidie in AMDja kot obe dražji konzoli - in precej ljudi se lahko seveda odloči le za nakup enega takega dragega in relativno nepotrebnega luksuza v kratkem obdobju.

Tilen88 ::

Jaz čakam še vedno na asus strix review :/

AapocalypseE ::

Jaz pa bom kar lepo ostal na 1440p 75Hz, ker vidim, da 1440p 144Hz, max. nastavitve, še bo s 3080 težko dosegat. Sploh pri novih igrah, ki komaj pridejo ven.

Mogoče čez kakšni dve leti menjam.

Se bom zaenkrat zadovoljil s kakšno 3060 Ti ali kar bo AMD ponudil.

FireSnake ::

DarwiN je izjavil:



Pri enih igrah boš še vedno prekratek. :)


Ni to malo noro?
Da za tak denar vse ne leti, kot bi si želeli?

Jaz bi še pogojno dal (zadnje čase sem si par špilov inštaliral), ampak pol mora letet vse na MAX.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Nwanko ::

DarwiN je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

Po takšni logiki bi ob 500hz monitorjih kupovali tako močne grafe, da dosegajo 500fps?

V popolnem svetu, ja.. Ampak že pri 360Hz monitorjih je diminishing returns tolk ekstremen, da dejansko mečeš denar proč.. Tole bo samo za največje geeke s first world problemi.. Pa mogoče kakšne profi gamerje.

Nwanko je izjavil:

Jaz sem na 1070ki na 2k odkar je ven prišla in je res težko prit čez 100fps,moraš precej nastavitev zmanjšat da sploh to dosežeš. Sedaj pa mislim da nebo težav z 3080. Zaenkrat še mi pri amazonu dobro kaže,danes nej bi kartica šla do mailboxde.

Idealno kartico boš imel.. Sicer 750€ ni poceni, ampak če si lahk privoščiš ta luksuz...


Pri enih igrah boš še vedno prekratek. :)

Vsak pa vseh iger ne igra, za to kaj jaz igram more bit dovolj.

Horas ::

AapocalypseE je izjavil:

Jaz pa bom kar lepo ostal na 1440p 75Hz, ker vidim, da 1440p 144Hz, max. nastavitve, še bo s 3080 težko dosegat. Sploh pri novih igrah, ki komaj pridejo ven.

Mogoče čez kakšni dve leti menjam.

Se bom zaenkrat zadovoljil s kakšno 3060 Ti ali kar bo AMD ponudil.


ja jaz isto. 1080ti bom še mel dokler ne bo več zmogla konstantnih fps 75. rx580 bi pa menjal za kako 3060/ti
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Buggy ::

FireSnake je izjavil:

DarwiN je izjavil:



Pri enih igrah boš še vedno prekratek. :)


Ni to malo noro?
Da za tak denar vse ne leti, kot bi si želeli?

Jaz bi še pogojno dal (zadnje čase sem si par špilov inštaliral), ampak pol mora letet vse na MAX.


...tocno tako. In smo spet pri spilih. Cemu kupiti novo grafiko, ce ti sedaj na 1080ti/2080 vse kar igras dela normalno. Kar od novih iger prihaja v naslednjih dveh letih tudi ni nekaj takega kar trenutni GPU-ji nebi prezvecli. Kako se kaksen game engine obnasa s kaksno kartico je tudi zelo razlicno. Videli smo tudi da je pri dolocenih spilih 3080 ista oz zgolj malenkost boljsa kot 2080Ti (RDR2) na "normalnih" resolucijah.

Tisti katerim ste zeleli pokupiti 2080Ti za 400€ se gladko smejijo vasim optimisticnim napovedim glede dobave in cene. Ne samo, da 3080 vsaj v naslednjih dveh mesecih sploh dobili ne boste, kaj sele po ceni 700€, se vec. Trgovci podo zaradi premalo zalog in prevec povprasevanja ceno seveda pocasi in neopazno dvigovali, dokler ne bo cena 900€ nekaj cisto normalnega. Ko se bo to vzelo kot samoumevno pa pride po pol leta se 3080S/TI/20GB za 20% vecjo ceno vanila 3080 pa bo seveda ostala okoli jurcka. Pa bomo spet pri cenah nad jurjem kar je dalec od obljubljenih 700€. Minilo bo se kaksno leto in ze se bo pocasi govorilo o RTX 4080 ki bo oh in sploh...pa se krog spet ponovi :))

Vmes pa bomo ostali lepo igrali s tem kar imamo in to kar ze sedaj igramo, ker novega revolucionarnega ne bo nic takega kar nebi mogli last gen mid-high end GPU sprocesirat na ustrezni resoluciji seveda.

Edinim, ki sem jim dejansko splaca vzeti tole kartico (seveda ko bo na voljo in seveda po razumni ceni) so tisti ki so si nabavili 4K monitorje, pa so do sedaj v svojih spilih pogresali kaksen frejm ali dva ;)

meho7 ::

AapocalypseE je izjavil:

Če gledam tako, da je 3080 30% hitrejša od 2080 Ti in da je cena postavljena tako, da je samo 200EUR dražja od 3070, bi bilo nesmiselno, da bi bila 3070 več kot 30% počasnejša od 3080, ker ne bi bila konkurenčna in bi vsak raje vzel 3080. Torej pade prav v performance 2080 Ti za 499EUR.
2080 Ti hitrost bo dosegla, ampak dvomim, da ga bo presegla. Samo v RT + DLSS verjetno.

970 je bila 15% pocasnejsa od 980
1070 je bila 20% pocasnejsa od 1080
2070 je bila 20% pocasnejsa od 2080


3070 bo verjetno 5-10%(odvisno od igre) hitrejsa od 2080ti. Podobno kot je bilo z 2080 vs 1080ti


https://videocardz.com/newz/gigabyte-co...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()
««
41 / 222
»»