» »

NVIDIA Ampere (2020)

NVIDIA Ampere (2020)

Temo vidijo: vsi
««
129 / 222
»»

yayo ::

sem včeraj ulovil eno TUF OC 3070 na .it. Po defaultu sem imel nemški naslov in je bila seveda cena nižja, ko sem zamenjal s slovenskim ter iskalkuliral forwarding je bilo 10e razlike. Se mi ne splača glede na dodatno čakanje. Iz it v de je bila poštnina okoli 6-7 evrov.

Mene sicer zanima 3080, ampak ni šanse ulovit drop, ker jih je par na dan medtem, ko 3070ke kar padajo vsako uro...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

scipascapa ::

ah daj tebi se kar posreči...kaj si 24/7 gor?

Jarvice ::

Mato989 je izjavil:

Jarvice je izjavil:

S takšnimi cenami se lahko igraš zdaj, v takšni situaciji. Drugače tega ni, tako da...


Torej so kartice danes vredne TOČNO TOLIKO... to je osnova ponudbe in povpraševanja... Govorit o precenjenosti je samo subjektivno mnenje, to da je tebi precenjen bently ali grafa ne pomeni da je vsem, in cena to odraža... nihče te pa ne sili da kupuješ.


Takšno je stanje zdaj, zaradi minerjev.
Toliko so vredne kartice samo njim, ker upa na dobiček. Nekdo, ki zadevo preproda po višji ceni pa ve, da bo naredil dobiček.

Jaz sem svojo 3060 Ti kupil takoj ob izzidu in takrat so bile tudi najcenejše.

Zdaj mi je žal, da jih nisem kupil več.

Ste imeli vsi šanso kupit takoj, ampak vas je več takšnih, ki raje jamrate, čakate, širite negativizem in ste še fovš drugim.

yayo ::

lol ne, za ps5 sem bil na wc školjki :)) včeraj pa čisto slučajno pred monitorjem. obakrat sem nekaj zašuštral pa so se me internetna božanstva vseeno usmilila, tako, da sem opravil v 1-2 minutnem oknu, se mi je že večkrat zgodilo,da sem v par sekundah kliknil pa je končalo s empty basket. čista sreča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Mato989 ::

Jarvice je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Jarvice je izjavil:

S takšnimi cenami se lahko igraš zdaj, v takšni situaciji. Drugače tega ni, tako da...


Torej so kartice danes vredne TOČNO TOLIKO... to je osnova ponudbe in povpraševanja... Govorit o precenjenosti je samo subjektivno mnenje, to da je tebi precenjen bently ali grafa ne pomeni da je vsem, in cena to odraža... nihče te pa ne sili da kupuješ.


Takšno je stanje zdaj, zaradi minerjev.
Toliko so vredne kartice samo njim, ker upa na dobiček. Nekdo, ki zadevo preproda po višji ceni pa ve, da bo naredil dobiček.

Jaz sem svojo 3060 Ti kupil takoj ob izzidu in takrat so bile tudi najcenejše.

Zdaj mi je žal, da jih nisem kupil več.

Ste imeli vsi šanso kupit takoj, ampak vas je več takšnih, ki raje jamrate, čakate, širite negativizem in ste še fovš drugim.


Nima veze ZAKAJ je stanje takšno, ampak da je... in če je, je vprašanje samo kaj za vraga ti delaš takega z grafičnimi da so drugim vredne več...

Btw, meni Bently ni vreden cene za katero se prodaja, je po tvoje precenjen ali sprejmeš da je pač taka cena in greš naprej?

Vsak ima INDIVIDUALNI sistem cenitve, če je nekaj TEBI precenjeno, ne pomeni da je vsem...

Meni tudi CNC mašina ni vredna 1 milijona, nekomu pa je, ker upa na dobiček z njo =) To da bi se jaz tudi rad doma za HOBI igral z CNC mašino za 1 mil po ceni 20k pač ne spremeni dejstva da je vredna več
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Jarvice ::

Kartice trenutno niso samo meni precenjene, ampak vsakomur, ki se ne gre mininga.

Jaz sem svojo itak dobil in mi je vseeno. Kot sem omenil, mi je samo žal, da jih nisem kupil več.

scipascapa ::

Palit 3060Ti so bile po 550...hehe.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Jarvice je izjavil:

Kartice trenutno niso samo meni precenjene, ampak vsakomur, ki se ne gre mininga.

Jaz sem svojo itak dobil in mi je vseeno. Kot sem omenil, mi je samo žal, da jih nisem kupil več.


Saj Bently je precenjen tudi vsakomur razen bogatašem ki ga kupijo zaradi statusa...

Bistvo je da je DOVOLJ ljudi po Svetu ki so pripravljeni kupit po teh cenah KARTICE... in to pomeni da je vredna toliko
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Sej zdaj je profitabilnost rudarjenja zelo padla, mogoče se tudi kartice pocenijo. Če primerjam profitabilnost danes in pred 10 dnevi, je danes profitabilnost 50% nižja.

mirancar ::

še zmeraj je zelo visoka, ampak jaz sem se že naučil leta 2017/18
kaj se bo zgodilo:
>kupijo rtx 3080 za 2000€
>prvi mesec naminajo 300€, whoaaa
>drugi mesec 200€, slabš ampak ok
>po 3 mescih bodo naminal ~600-700€, grafična bo pa vredna še 1000 eur (še zmeraj precenjena)
>po 6 mescih bodo grafične končno na MSRP cenah, rudar bo pa začel gledat kolko ga stane elektrika, da ne dela zgube

jaz ne morem verjet ampak slišim da znanci ki nimajo pojma, hočejo zdaj vložit v kripto valute. pa eni od teh so že šli čez 2017/18 in še zmeraj ne dojamejo

FireSnake ::

Jarvice je izjavil:


Ste imeli vsi šanso kupit takoj, ampak vas je več takšnih, ki raje jamrate, čakate, širite negativizem in ste še fovš drugim.


Tako nekako ja.
Ko je folk kupoval 3090 za okoli jurja so se jim norca delali.
Zdaj pa taisti jokcajo.
Kupijo pa tako ali tako ne.

Machete ::

Ma 3090 niso bile nikoli okoli jurja, razen, če je 1500 okoli jurja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

FlyingBee ::

Goljufiva kača.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Nyana ::

RTX 3090 in okolj jurja... ja itak, kdaj že? :'(

temp1337 ::

Nyana je izjavil:

RTX 3090 in okolj jurja... ja itak, kdaj že? :'(

Iz vidika preprodajalca kartic lahko povem da se RTX 3090 ne splača za preprodajo. Preveč začetnega kapitala rabiš, tam 5 tisočakov, kar je za nas dijake malo preveč.
Daleč najbolj donosna kartica za preprodajo je RTX 3080.

aerie ::

temp1337 je izjavil:

Nyana je izjavil:

RTX 3090 in okolj jurja... ja itak, kdaj že? :'(

Iz vidika preprodajalca kartic lahko povem da se RTX 3090 ne splača za preprodajo. Preveč začetnega kapitala rabiš, tam 5 tisočakov, kar je za nas dijake malo preveč.
Daleč najbolj donosna kartica za preprodajo je RTX 3080.

Vsak začetek je težak. Ampak važna je volja. Sigurno je boljše začet z 3070, ker jih lahko mesečno kupiš kakšnih 6 ali 7 in jih preprodaš z več kot dvojno ceno. Seveda ob predpostavki, da ima tvoja mati na VISI kakšnih 5k€ limita in mesečnega priliva okoli 6k€, kot povprečna slovenska delavka. Naslednji mesec potem z mamo zvišata limit na kartici in si že lahko privoščiš takšno količino 3080 in potem že 3090. In si tam do junija že na konju in lahko z mamo odideta na zaslužene počitnice. Jeseni pa ponovita vajo, če bo še virus. Če ga še ne bo, ga uvozita. Samo pogumno naprej.

temp1337 ::

Hvala za podporo. Nekako je treba zdaj ko ni preko servisa nič za delat. Za zdaj sem si dal cilj 5000€ čistega profita na mesec. To je od 5 do 10 kartic na mesec.

Master_Yoda ::

aerie je izjavil:

temp1337 je izjavil:

Nyana je izjavil:

RTX 3090 in okolj jurja... ja itak, kdaj že? :'(

Iz vidika preprodajalca kartic lahko povem da se RTX 3090 ne splača za preprodajo. Preveč začetnega kapitala rabiš, tam 5 tisočakov, kar je za nas dijake malo preveč.
Daleč najbolj donosna kartica za preprodajo je RTX 3080.

Vsak začetek je težak. Ampak važna je volja. Sigurno je boljše začet z 3070, ker jih lahko mesečno kupiš kakšnih 6 ali 7 in jih preprodaš z več kot dvojno ceno. Seveda ob predpostavki, da ima tvoja mati na VISI kakšnih 5k€ limita in mesečnega priliva okoli 6k€, kot povprečna slovenska delavka. Naslednji mesec potem z mamo zvišata limit na kartici in si že lahko privoščiš takšno količino 3080 in potem že 3090. In si tam do junija že na konju in lahko z mamo odideta na zaslužene počitnice. Jeseni pa ponovita vajo, če bo še virus. Če ga še ne bo, ga uvozita. Samo pogumno naprej.


Tako ja, pa ko davcna vprasa od kod so vsi ti dohodki pa kar na tisti otok ki sta ga na dopustu spoznala pobegniti :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

FireSnake ::

Machete je izjavil:

Ma 3090 niso bile nikoli okoli jurja, razen, če je 1500 okoli jurja.


Okoli jurja. Sem rekel tako.

yayo ::

temp1337 je izjavil:

Hvala za podporo. Nekako je treba zdaj ko ni preko servisa nič za delat. Za zdaj sem si dal cilj 5000€ čistega profita na mesec. To je od 5 do 10 kartic na mesec.

samo, če sem pravilno razumel klepet v discordu, začne amazon po kakih treh kupljenih karticah razveljavljati nadaljne nakupe.

FlyingBee ::

Okoli jurja in pol pa res. Razen, če si se zatipkal 3090 namesto 3080.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

temp1337 ::

Za jurja in pol dobiš na bolhi že RTX 3060 Ti! :))

LeQuack ::

Zdaj ko je bitcoin padel se moramo začeti spraševati za koliko pod MSRP bo kripto folk prodal?
Quack !

LeQuack ::

The NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti is a shadow of its former self after 18 months of crypto mining
https://www.notebookcheck.net/The-NVIDI...

Quack !

aerie ::

Nč bat. 4.4. bo papež Frančišek kupil 40 bitkojnov in zadeva bo šla na ATH $1M.

LeQuack ::

PA Tesla bo mogla odpustit Mehiške delavce če bo bitcin preveč padel.
Quack !

FlyingBee ::

Ko bodo davki, to bo še veselje, Južna Koreja že napoveduje za 2022. Death and taxes.

Mato bo junija po msrp kupoval.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

LeQuack je izjavil:

The NVIDIA GeForce RTX 2080 Ti is a shadow of its former self after 18 months of crypto mining
https://www.notebookcheck.net/The-NVIDI...



Daj mi nekaj razloži:
- rudarji skrbijo za kartico (undervolt, brez ohišja, ...)
- gamerji tega ne počnejo. Še več, kartico navijejo.

Zakaj rudarjenje uniči kartico, špili pa ne?

hamez66 ::

Jaz vidim samo thermal throttling. En gpu dela na 1920 mhz, drugi na 1800, jasno, da bo razlika v hitrosti. Mal spucat kartico in po možnosti zamenjati pasto, pa bosta delali identično.

FireSnake ::

Seveda.
Zato mi je čudno, da eni s takimi informacijami tu opletajo.

Furbo ::

FireSnake je izjavil:

Daj mi nekaj razloži:
- rudarji skrbijo za kartico (undervolt, brez ohišja, ...)
- gamerji tega ne počnejo. Še več, kartico navijejo.

Zakaj rudarjenje uniči kartico, špili pa ne?

Morda zato, ker gamer kartico fura na 100% morda par ur na dan, minerji pa 24/7.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Sheteentz ::

Ampak je pa veselje spremljati padec btcusd. Upam, da tole ni samo klasična pomladanska korekcija.

FireSnake ::

Sheteentz je izjavil:

Ampak je pa veselje spremljati padec btcusd. Upam, da tole ni samo klasična pomladanska korekcija.

Sam si si odgovotil.

FlyingBee ::

D3m, kaj si FireSnake-u poleg 5900x še prodal? Tole je popolno nasprotje zdaj.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

yayo ::

nekateri serijski Amazon gpu buyerji imajo trenutno žurko na discordu :))
 storniert

storniert


 cancelled

cancelled


 cancellato

cancellato



in tako naprej...

Master_Yoda ::

Vzemi v zakup da odgovarjas trolu ki ima account star slaba dva tedna ...
Dovie'andi se tovya sagain.

yayo ::

vem, vem... je pa relativno kvaliteten trol, ker servira precej dejstev med svojimi manipulacijami. S takimi igraš igro na dolgo progo, ampak je zdaj očitno konec :))

FireSnake ::

FlyingBee je izjavil:

D3m, kaj si FireSnake-u poleg 5900x še prodal? Tole je popolno nasprotje zdaj.


Kdo pa si ti, da bi se tebi moralo karte polagat?

Skyman ::

AXLE has the world's first custom Founders Edition?

https://videocardz.com/newz/axle-announ...


All GeForce RTX 3090 blower cards are discontinued?

https://videocardz.com/newz/blower-gefo...

DarwiN ::

Mali se je vsekakor izdal, da trola, s tem ko je pretiraval s preprodajnimi cenami.. 2000€ za 3080 in 2600€ za 3090.. Lolz, ja.. Na zloglasni bolhi, my azz. Sem imel že kar nekaj opravka z mrhovinarji na bolhi, tudi z rudarji. In tudi kar nekaj novih komponent sem naprej prodal. In ni šans, da iztržiš takšen denar. Niti pod temi pogoji, ko so grafične dejansko stroji za printanje denarja.. Še vedno dobiš kartice iz Nemčije za tak denar.. Zakaj bi kupoval od nekega sumljivega scalperja, ko pa lahko naročiš novo iz trgovine za enak denar?

Mogoče na ebayju iztržiš ~2400€ za novo 3090-ko, ampak pri nas pa pozabi. Smo premajhen trg. ~2000-2200€ bi še dobil, več pa dvomim.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

scipascapa ::

Ne dobiš grafe, preprosto ti jo 80 mio trg + nekaj sto mio folka zvizne pred tabo.

oo7 ::

Pomanjkanje grafičnih kartic in konzol se bo zavleklo v 2022

https://hop.si/2021/03/01/pomanjkanje-g...

scipascapa ::

na discordu folk dobiva....pač živimo v napačni državi.

scythe ::

Dost je grafičnih okrog, samo naval ni več tak, zdaj so grafične tud 1-2min gor od dropa. So pa ljude pripravljeni dati 1000-1100€ za RTX3070 na SLO sceni, toliko meni ponujajo max. Na ST ni oglasa, ker je bluefish fasal alergijo in brisal oglas xD

Skyman ::

Tko na hitr pregled ze za 1400EUR dobis...Glede na to da so se prodajale lepo na 2.200EUR

https://www.delfitec.de/gainward-geforc...

https://www.acom-pc.de/Hardware-Softwar...

Gigabyte RTX3080 AORUS XTREME 1,166EUR
https://www.future-x.de/gigabyte-rtx308...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

oo7 ::

Kot kaže bom še nekaj časa na GTX 970 :P

Machete ::

Upam, da si retro gaming fan, če ne; sožalje :'(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

A zate so 5 let stari špili retro? :))

Machete ::

5 let stare je 1070 komaj gnala. Če se menimo o proper maxed out, kakor naj bi se igre igralo..
970 je super za kake AAA circa 2012.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sheteentz ::

Ajde, če človek igre igra zaradi grafike, potem recimo da imaš prav.
««
129 / 222
»»