» »

Potovanje v ZDA , nasveti itd

Potovanje v ZDA , nasveti itd

Temo vidijo: vsi

sivistol ::

Planiram da bi šel v ZDA za 1 2 3 tedne v zda west coast mogoče east pa me zanimajo kaki nasveti, kako je z vizo, ( a nima slovenija da ne rabiš vize do 3 mescev )

lahk tudi napišete vaše izkušnje
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

bastadu ::

Vize za ZDA ne rabiš, moraš pa vložiti vlogo za ESTA-o, ki ti omogoča biti v ZDA do 90 dni, stane pa $14 na osebo.

myriad ::

Prvo se zjasni, kam točno misliš. Pred potovanjem in nabavo letalske karte si zrihtej in potrdi ETSA, če letiš preko Kanade možno da tudi eTA. Debetne kartice ti v večini primerov ne bodo delale razen na bankomatih, tako da si zrihtej in odblokirej kreditno ali pa predplačniško na svoji banki. Če misliš potovati po več zveznih državah bi bilo fajno razmislt glede najema avta, po možnosti to uredi preden odpotuješ (prej to narediš, ceneje bo). Če si pod 25 leti boš plačal premijo na neizkušenost, prav tako če določiš še nekoga kot voznika. Jaz sem za 22 dni najema dal okoli $800 za compact class, ki so ga kasneje zastonj nadgradili na midsize (zaradi primanjkljaja). Tega ti načeloma spucajo sami ko ga oddaš, tako da ti ga ni treba sam, bi pa za vsak slučaj preveril pri agenciji. Na bencinskih postajah moraš prvo plačati na blagajni znesek po tvoji izbiri in ti prodajalec odpre tvojo postajo do tistega zneska (morš fajn eyeballat), razen v Oregonu, kjer majo asistente da ti tankajo. Če in ko boš potoval med zveznimi državami, preveri cene bencina - npr. med Kalifornijo in Nevado, Oregonom in Washingtonom in variira glede na DDV in ponudbo. Znaš veliko prišparati, če to prej splaniraš. Če misliš iti po vsaj treh nacionalnih parkih si umisli letno karto, ker te bo prišlo ceneje skozi (pomoje je $90), se pa pazi, da jih ne obiščeš, ko imajo government shutdown, ker znajo biti nekateri zaprti.

Folk je načeloma kar prijazen in ustrežljiv, naravo imajo pa tudi zelo fajno, pomoje najboljši del obiska. Mesta so bolj meh.

illion ::

samo to morm dodat na debetne kartice - kjerkoli sem bil, prakticno ni bilo problema z debetno (maestro); bankomati sploh ne, v trgovinah pa mogoce samo ce gres res v kaksno kje bogu za ritjo ne dela.

ahac ::

3 tedne za west coast je ful malo, sploh če hočeš v narodne parke (bedarija bi jih bilo izpustit, razen če te narava res čisto nič ne zanima). Če boš kampiral v narodnih parkih moraš tudi vedt, da so lahko vsi kampi rezervirani ful prej in ne boš dobil prostora. Npr. Yosemite je poleti vedno čisto poln (Death Valley pa prazen :P).

Tista letna karta za narodne parke sicer velja tudi za druge "federal recreation areas". Npr. Red Rock Canyon severno od Vegasa ni narodni park, ampak spada pod Bureau of Land Management. Potem obstajajo urejeni parki ob umetnih jezerih, ki spadajo pod US Army Corps of Engineers, ker so oni zgradil jez in zraven tudi park. To sicer ni nekaj, kar bi bilo treba vidt, ampak če si ravno tam in hočeš naredit malico pa it na WC, imaš karto tudi za to.
Če greš pred septembrom ti jo lahko prodam za $40 (drugače je $80).
Kar je state park (od posamezne zvezne države) pa ni vključeno in moraš plačat.


Na bencinskih postajah moraš prvo plačati na blagajni znesek ...
Da ne bo koga skrbelo: če daš več denarja kot potem natankaš, greš lahko potem nazaj po razliko.:P
Če plačuješ s kartico, ponavadi lahko plačaš direktno na pumpi (lahko se zgodi, da ne vzamejo kreditne, ampak samo bančno). Sicer včasih to ne dela, ker marsikje zahteva ZIP code (namesto pina), ki ga pa nimaš. V tem primeru mogoče sprejme 00000 ali pa tvojo SLO poštno št. z dodatno 0 zadaj. Če pa še to ne dela, moraš pa res do blagajne. ;)

edit: Ker so cene bencina zelo različne (tudi na isti ulici) priporočam app GasBuddy
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

sivistol ::

let do san francisko, najem mustanga, ( ni kaj dražje kot navadn avto ), viso itak mam, spanje v los angeles ( hotel, hostel , airbnb, pač kaj bo ), ogledal pa si bom te znane plaže, gta scenerija, manši oddih, u izi
binance referal ( 10% off ) https://www.binance.com/en/futures/ref/38134864

St235 ::

Sicer včasih to ne dela, ker marsikje zahteva ZIP code (namesto pina), ki ga pa nimaš.


Moja izkusnja s tem je bila da brez tezav delujejo zip code iz oddaljen zveznh drzav (ocitno preverja samo lokalno) na zahodni obali sem tako uporabljal nyc, na vzhodni pa LA. Nikoli se mi ni zgodilo, da ne bi delalo.

sivistol je izjavil:

let do san francisko, najem mustanga, ( ni kaj dražje kot navadn avto ), viso itak mam, spanje v los angeles ( hotel, hostel , airbnb, pač kaj bo ), ogledal pa si bom te znane plaže, gta scenerija, manši oddih, u izi


V LA bos preklel promet, pa pri mustangu pazi, ce bo cabrio, ker hitro fases soncarico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

WallSreet ::

sivistol je izjavil:

Planiram da bi šel v ZDA za 1 2 3 tedne v zda west coast mogoče east pa me zanimajo kaki nasveti, kako je z vizo, ( a nima slovenija da ne rabiš vize do 3 mescev )

lahk tudi napišete vaše izkušnje


Mene pa zanima koliko denarja imaš pripravljenega za 3 tedne če ni skrivnost?

Drugače pa je samo v Kaliforniji toliko znamenitosti in odbitih krajev da bi potreboval vsaj 3 mesece da bi si jih vsaj približno pogledal.

če si pa tapravi jebač se pa zapelješ po Long Beachu pa blastaš tale komad medtem ko sediš v 63 Impali z Top Down-om.



Potem pa za konec zaviješ še v Compton (ko ravno omenjaš GTA) pa začneš blastat tale komad:



Za popoln konec pa se zapelješ še v Watts po Nickerson Gardens Projects-u.

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Jaz z debetno nisem imel nobenih problemov (Miami). Še avto sem rental z debetno :)

WallSreet ::

jakan123 je izjavil:

Jaz z debetno nisem imel nobenih problemov (Miami). Še avto sem rental z debetno :)


In kakšne izkušnje si imel z Miamijem? Ti je bilo všeč, bi se vrnil? In če bi imel možnost bi živel tam Miami/Florida?

Ob takšnih posnetkih bi se osebno takoj odselil na Florido

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Zelo dobre izkušnje, za živeti bi pa vseeno izbral kak otoček v Aziji :D Moram pa obiskati še druge konce ZDA. Naslednjič je na vrsti Kalifornija.

buttcrack ::

bastadu je izjavil:

Vize za ZDA ne rabiš, moraš pa vložiti vlogo za ESTA-o, ki ti omogoča biti v ZDA do 90 dni, stane pa $14 na osebo.

kako je s ČŠŽ pri ESTi? Želijo, da se vpiše točno tako kot je v potnem listu, ampak ponavadi gre potem vse u qarc :)
Kaj vpišeš pod state/region/province, še enkrat mesto oz. pošto?
POoint of contact, naslov hotela?

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

pa še tole National Identification Number, je to EMŠO ali #IDja?

Longinus ::

Emso
Mi gremo marca v miami , upam na zanimiv spring break :)
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse

bastadu ::

buttcrack je izjavil:

bastadu je izjavil:

Vize za ZDA ne rabiš, moraš pa vložiti vlogo za ESTA-o, ki ti omogoča biti v ZDA do 90 dni, stane pa $14 na osebo.

kako je s ČŠŽ pri ESTi? Želijo, da se vpiše točno tako kot je v potnem listu, ampak ponavadi gre potem vse u qarc :)
Kaj vpišeš pod state/region/province, še enkrat mesto oz. pošto?
POoint of contact, naslov hotela?

Jaz sem pisal vse brez šumnikov in nisem imel težav. Pod state/region/province poskusi kar vpisati zvezno državo ...
Ja vnesti moraš naslov (prvega) hotela in njegovo telefonsko ...

buttcrack ::

Za tam mi je jasno, za Slovenijo pa ne, ker tega nimamo...

Kolk časa pa traja na požegnajo plačilo preko paypala?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potovanje - zda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678972 (3980) GupeM
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
283933 (3269) St235
»

Kvaliteta življenja v Floridi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8622070 (17210) Dejan_007
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336306 (32993) Miha_T
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710232 (8643) fosil

Več podobnih tem