» »

Apple pripravlja vlagatelje na nižjo prodajo

1
2
»

DeeJay ::

Daniel je izjavil:

Sicer nimam Iphona ampak Note 4, ki je danes star 4 leta in dva meseca. Kupljen 3.11.2014, še imam scan računa. Telefonu še zmeraj čisto nič ne manjka. Enkrat na 2,3 tedne se malce zacikla, kar je najbrž posledica več kot 200 aplikacij na telefonu (skupaj s sistemskimi). Je sicer rootan ampak dela kot urica. Doslej sem moral menjati le IR blaster (menjal sam) in optična stabilizacija zadnje kamere občasno malce nagaja in tuli, ko zaženeš kamero, drugače kamera še zmeraj dela odlično. Ne vidim prav nobenega razloga za menjavo, mi pa dela hude težave pomanjkanje kvalitetnih baterij, saj originalov že dolgo ne proizvajajo več, ponaredki pa so ravno 1/2 kvalitete in časa delovanja originala. Že vidim koliko težav bo s telefoni, ki so zlepljeni skupaj, ko bo treba menjati baterijo. To bo dober posel za serviserje ali precej potrpljenja in živcev ter pištola za vroč zrak za tiste, ki radi menjamo sami.


Se pravi:
- enkrat na 2,3 tedne se zacikla
- treba blo menjat IR blaster
- občasno nagaja optična stabilizacija zadnje kamere
ampak dela pa kot urca

Imam iPhone 5S 32GB, ki je danes star 5 let in 3 mesce (kupil rabljenega za 200€). Razen 1x menjave baterije (strošek 30€), še vedno dela čist super in ni potrebe po menjavi na drug telefon. Se nič ne zacikla, nič ne škripa, enostavno DELA stabilno in za moje potrebe še vedno dovolj hitro. In še vedno dobiva posodobitve!
Povej mi en 5 let star androidni telefon, ki še danes dobiva posodobitve in je dejansko uporaben.

TheBlueOne ::

@Vazelin

Ampak ne bistveno slabsa, dalec pa ne nefunkcinalno? Me prav zanima koliko milisekund je vmes, verjetno dalec ne trikratnik cene in vec. Jaz nekega laga pri testem Huaweiju nisem opazil. Je pa bil menda lite in imel "nodge". Ne me vprasat kateri tocno, ampak menda stal dobre 200€.

Samo iz radovednosti, si dejanko pripravljen placati veckratnik cene za te parametre, ki jih opzais praviloma samo, ce primerjas vzporedno? Se ti zdijo animiacije in izgled iOSa, meniji moderni?

Furbo ::

Jaz sem nasedel hypu in vzel Huawei P20 za matko misleč, za penzionerko bo že dober.
Mi je že žal, da nisem vzel katerikoli iphone.

Skoz ji letijo ven neka obvestila, upgrejdal se je to, upgrejdal se je un, obvestilo o tem in o onem.. daj soglasje za to, daj soglasje za ono, 5 providerjev različnih storitev.. daj a lahko samo držiš gobec zaprt in enostavno delaš, kot to delajo ajfoni?

Potem gre na praznovanje novega leta, fon se odloči neki posodabljat, se flegma zresetira,... ni za govorit.

Potem poguglaš P20 troubleshooting in vidiš, da so celi spiski napak.. rešitev: oh ni problema, factory reset. Ja komi čakam.

Ampak ja, slikce pa dela lepe. Yey.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

Mi smo za starse vzeli Xiaomije in teh tezav ni. Iphone ne bi prisel v postev ze zaradi podpore jezika ali je po novem slovenscina mozna? Kul vedeti, da si Huaweji problematicni, ker bi ga verjetno znal komu priporocati. No za Xiaomije lahko recem, da je UI dosti podoben Applu, cene pa morda se nekoliko nizje kot Huawei.

Jaz sem drugace imel najvec tezav z iPhonom (imel samo dva, eden sluzben). :)

Vazelin ::

Huawei P20 lite je bil. Sem se sedaj spomnil ker je nekdo napisal model:D


TheBlueOne je izjavil:

@Vazelin

Ampak ne bistveno slabsa, dalec pa ne nefunkcinalno? Me prav zanima koliko milisekund je vmes, verjetno dalec ne trikratnik cene in vec. Jaz nekega laga pri testem Huaweiju nisem opazil. Je pa bil menda lite in imel "nodge". Ne me vprasat kateri tocno, ampak menda stal dobre 200€.

Samo iz radovednosti, si dejanko pripravljen placati veckratnik cene za te parametre, ki jih opzais praviloma samo, ce primerjas vzporedno? Se ti zdijo animiacije in izgled iOSa, meniji moderni?

V bistvu da, mi je vredno plačati večkratnik cene za iphone (btw. ne pozabi, da je bil SE precej poceni telefon, pomoje best buy kar sem jih naredil ever). Če bi kupoval high end telefon bi brez pomisleka izbral iPhone XS - sicer plačaš več ampak že sedaj veš, da bo telefon držal BP 5 let s posodobitvami in bo še vedno hiter in neproblematičen. Meni osebno ima iPhone tisto zmagovalno kombinacijo featurejev. Kdo drug pa pač preferira Androida. Saj če pogledaš se proda ogromno raznoraznih P20 projev in podobno, ki so tudi precej visoko cenovno.

Furbo ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi smo za starse vzeli Xiaomije in teh tezav ni. Iphone ne bi prisel v postev ze zaradi podpore jezika ali je po novem slovenscina mozna? Kul vedeti, da si Huaweji problematicni, ker bi ga verjetno znal komu priporocati. No za Xiaomije lahko recem, da je UI dosti podoben Applu, cene pa morda se nekoliko nizje kot Huawei.

Jaz sem drugace imel najvec tezav z iPhonom (imel samo dva, eden sluzben). :)

Tudi ta famozna slovenščina ja.. nastaviš nanjo, še vseeno je 3/4 vsega, ravno tisto kar starim ni jasno, nepričakovana obvestila itd.. v angleščini.
In ves čas sem poslušal od droidarjev, kako iphone nima slovenščine.. saj jo tudi ne rabi, ker ne gnjavi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

TheBlueOne ::

@Vazelin, kaj pomeni drzal b.p. pet let ali vec? Meni na novem iPhonu drzi baterija priblizno kot na prastari xperiji z1c. :) Kateri telefon nad 300€ pa ne zdrzi pet let?

SE je drugace dosti zanic v smislu, da deluje premium. Meni deluje star, kakor njegovo ohisje. S to filozofijo, da ti je vseeno od tega kako hitro se odklene, do zaslona dobis kar nekaj zanimivih alternativ. Glede na sprednjo kamero, mi deluje bolj kot napreden feature phone. Pa ti je OK, da pri tako starokopitnem telefonu baterija komaj zdrzi en dan?

VaeVictis ::

fikus_ je izjavil:

Prodaja Apple-ovih telefonov na Kitajskem je precej padla (delno sankcije USA, sodba China sodišča, zamera kitajcev proti USA zaradi priprtja finančnice Huavei-ja) in to se pozna. Poleg tega se % in absolutne številke prodaje konkurence viša, zato je panika pri Apple-u.
Celo takšna panika, da tudi to vpliva na delniške trge v USA in Aziji (precejšnji padci delnic).


Kdo misli, da bo Apple prva in edina žrtev kitajskega ohlajanja se krepko moti.

Tale kitajski prehlad lahko konkretno vpliva na ostala podjetja in trge, za nas tudi najbolj pomebnega EU in tukaj zna biti še zelo velik problem, zato tudi tak vpliv na delnice ostalih podjetij.

Ampak je, še naprej se prepiramo, da je edini krivec povišanje cen telefonov...

Tudi, ni pa nujno bistveni in edini!

Vazelin ::

TheBlueOne je izjavil:

@Vazelin, kaj pomeni drzal b.p. pet let ali vec? Meni na novem iPhonu drzi baterija priblizno kot na prastari xperiji z1c. :) Kateri telefon nad 300€ pa ne zdrzi pet let?

SE je drugace dosti zanic v smislu, da deluje premium. Meni deluje star, kakor njegovo ohisje. S to filozofijo, da ti je vseeno od tega kako hitro se odklene, do zaslona dobis kar nekaj zanimivih alternativ. Glede na sprednjo kamero, mi deluje bolj kot napreden feature phone. Pa ti je OK, da pri tako starokopitnem telefonu baterija komaj zdrzi en dan?

Jaz baterijo polnim vedno ko grem spat, ob postelji imam na vsaki strani po dva štekarja. Na vsaki strani imam po en polnilec. Hence, vedno polnim tako da mi je vseeno ali baterija drži dan ali pa tri:D

Meni je design iPhone 4 (torej SE več ali manj isti) še vedno top kar se tiče telefonov. Resda je že malo preživeto, kot bi nekateri rekli ampak meni je še vedno preprosto všeč. Podobno kot Ericsson T28, ki mi je še vedno TOP design tel. ever.

@VaeVictis: zanimivo bo videti objave drugih podjetij. mislim da zna boleti glava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

ripmork ::

OS zasterel, da bolj ni mozno, zanje je revolucija, ce nekaj naredijo transparentno. Ce komu na androidu ne pase UI, ga lahko zamenja.

iOS funkcionira kot treba, od verzije 7 naprej lepo polirajo in dodajajo funkcionalnosti, nihče ne potrebuje revolucije. Ko kdaj na kakem Androidu vidim prilagojen skin sistema (ponavadi temnih barv v kombinaciji s skoraj neberljivim fontom) me zmrazi ob misli, da bi moral to uporabljat. :)

Moje izkušnje z različnimi telefoni,... se povsem strinjam z @Vazelinom.

Drugo leto zelo zadovoljen z iPhone sedmico, ki po zadnji softverski posodobitvi dejansko deluje gladkeje kot prej, kar je bilo res lepo presenečenje.
Karkoli od Androida sem do sedaj držal v rokah me ni prepričalo, z izjemo foto funkcije (slikanje/snemanje v temnih pogojih z iPhone-om je pač bolj zrnasto). Nimam se za nekega Apple fen-a in jih znam marsikdaj pokritizirat, ampak moje dosedanje izkušnje (med drugim 4 leta uporabljal iPhone 5) so res dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Vazelin ::

https://www.bloomberg.com/news/articles...
Huawei Demotes Workers for Tweeting From an iPhone

:))

Egidij88 ::

Furbo je izjavil:

Jaz sem nasedel hypu in vzel Huawei P20 za matko misleč, za penzionerko bo že dober.
Mi je že žal, da nisem vzel katerikoli iphone.

Skoz ji letijo ven neka obvestila, upgrejdal se je to, upgrejdal se je un, obvestilo o tem in o onem.. daj soglasje za to, daj soglasje za ono, 5 providerjev različnih storitev.. daj a lahko samo držiš gobec zaprt in enostavno delaš, kot to delajo ajfoni?

Potem gre na praznovanje novega leta, fon se odloči neki posodabljat, se flegma zresetira,... ni za govorit.

Potem poguglaš P20 troubleshooting in vidiš, da so celi spiski napak.. rešitev: oh ni problema, factory reset. Ja komi čakam.

Ampak ja, slikce pa dela lepe. Yey.


Do you even settings bro.

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

https://www.bloomberg.com/news/articles...
Huawei Demotes Workers for Tweeting From an iPhone

:))

Seveda saj predstavlja varnostno tveganje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Furbo ::

Pač komunistični način 'konkurenčnega' boja. Pač prepoveš, penaliziraš, stigmatiziraš.. seveda bedaki ploskajo in se režijo.. ker bi verjetno radi živeli pod kitajskim sistemom?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

shadeX ::

A na Twitterju napiše iz katerega modela telefona prihajajo tweeti? Če da, potem je jasno, če ne, pa ne razumem zakaj tega interno ne rešujejo.

Zdaj pač vsi vemo, da nekateri Huawejevi zaposleni uporabljajo pač produkte drugih podjetij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vazelin ::

Izgleda pišejo kar iz uradnega accounta iz iPhone:D

Egidij88 ::

No, vsak lahko uporablja kar hoče. Tole je pa pač zaradi higiene.

          ::

TheBlueOne je izjavil:

Se ti zdijo animiacije in izgled iOSa, meniji moderni?


In kaj naj bi bilo po tvoje moderno? meni se zdijo predvsem pregledni in uporabni. Pri nastavitvah točno vem, kje je kaj.

          ::

MrStein je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Če greš brat pismo, je Tim kot enega od razlogov omenjal tudi to, da so morali menjati baterije namerno upočasnjenim 6S in tako uporabniki niso kupili novih iPhonov.

Če greš brat, piše tole: and some customers taking advantage of significantly reduced pricing for iPhone battery replacements.


Jaz sem lani kolebal med nakupom novega iPhona in menjavo baterije na obstoječem 6S, ki še vedno deluje tekoče in gladko. Nova baterija in set za menjavo sta me na eBayu prišla 10,84€, postopek menjave mi je vzel kakih 20 minut.

TheBlueOne ::

          je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Se ti zdijo animiacije in izgled iOSa, meniji moderni?


In kaj naj bi bilo po tvoje moderno? meni se zdijo predvsem pregledni in uporabni. Pri nastavitvah točno vem, kje je kaj.


Razumem. Bega me samo, da se Apple uporabnikom zdijo dolocene moderne tehnicne melenkosti ultra vazne, tam kjer sepa zadaj pa je OK, ker je tradicija. Meni je naceloma dosti vseeno, ampak naletim na ljudi, ki mi prodajajo kako oh in sploh je nek inkrement v displayu ali odzivnem casu, po drugi strani pa kako sem smotan, ker me moti kaj, kjer so za konkurenco. Pac imam obcutek, da je opravicljivo karkoli, kar naredi Apple, kjer je enkrat vazno, da je ultra hightec, drugic to sploh ni vazno itn.

Mene je pri Applu pizdilo dosti zadev, kakor me skoraj na vsaki napravai ampak sem pri Apple cenah dosti bolj strog in imam visja pricakovanja. Pred ca. pol leta sem zamenjal Iphone za XZ1 Compact, za katerega sem odstel za novega 250EUR in imam manj pritozb, pa bi mu za cetrtino cene marsikaj oprostil. Dosti rad kritiziram tehniko in pri Applu skoraj nimam sogovornika, ker tisti, ki ga imajo radi opravicijo vse, ostali pa ga praviloma niti niso preizkusili.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

DeeJay je izjavil:

Daniel je izjavil:

Sicer nimam Iphona ampak Note 4, ki je danes star 4 leta in dva meseca. Kupljen 3.11.2014, še imam scan računa. Telefonu še zmeraj čisto nič ne manjka. Enkrat na 2,3 tedne se malce zacikla, kar je najbrž posledica več kot 200 aplikacij na telefonu (skupaj s sistemskimi). Je sicer rootan ampak dela kot urica. Doslej sem moral menjati le IR blaster (menjal sam) in optična stabilizacija zadnje kamere občasno malce nagaja in tuli, ko zaženeš kamero, drugače kamera še zmeraj dela odlično. Ne vidim prav nobenega razloga za menjavo, mi pa dela hude težave pomanjkanje kvalitetnih baterij, saj originalov že dolgo ne proizvajajo več, ponaredki pa so ravno 1/2 kvalitete in časa delovanja originala. Že vidim koliko težav bo s telefoni, ki so zlepljeni skupaj, ko bo treba menjati baterijo. To bo dober posel za serviserje ali precej potrpljenja in živcev ter pištola za vroč zrak za tiste, ki radi menjamo sami.


Se pravi:
- enkrat na 2,3 tedne se zacikla
- treba blo menjat IR blaster
- občasno nagaja optična stabilizacija zadnje kamere
ampak dela pa kot urca

Imam iPhone 5S 32GB, ki je danes star 5 let in 3 mesce (kupil rabljenega za 200€). Razen 1x menjave baterije (strošek 30€), še vedno dela čist super in ni potrebe po menjavi na drug telefon. Se nič ne zacikla, nič ne škripa, enostavno DELA stabilno in za moje potrebe še vedno dovolj hitro. In še vedno dobiva posodobitve!
Povej mi en 5 let star androidni telefon, ki še danes dobiva posodobitve in je dejansko uporaben.


Zakaj nisi prepisal vsega kar sem napisal, da je gor čez 200 aplikacij (za zaciklanje sumim sicer FB app) , factory reseta pa tudi nisem delal še nikoli, ker se mi ne zdi potrebno.
Ostale napake pa lahko pripišemo tudi večkratnim padcem po tleh ker sem pač v takem poslu, je čisto možno, da so se zgodile zaradi tega.

In kaj naj bi posodobili na tem starem hardwaru, če dela dobro? Si kdaj slišal za rek Don't fix if it aint broken. Drugače mi je zadnjo varnostno posodobitev ponujal nekje lani sredi leta ali jeseni. A s posodobitvami pri iphonu misliš tiste, ki so upočasnile telefone s slabimi baterijami? :-)

Mr.B ::

Furbo je izjavil:

Pač komunistični način 'konkurenčnega' boja. Pač prepoveš, penaliziraš, stigmatiziraš.. seveda bedaki ploskajo in se režijo.. ker bi verjetno radi živeli pod kitajskim sistemom?

V kapitalističnem sistemu, pa ti prodajo ogrožanje zasebnosti s prepoved prodaje. Se srečo da bo pri tem prodajalec v Apple trgovini imel še delo in posledično ne bo penaliziran s strani Šefa, ker premalo proda na dolgi rok bo pa zaradi ujčaknja vedno bolj nekonkurenčen na trgu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Vazelin je izjavil:

Primerjal sem odzivnost z apple se in me je motila slabša odzivnost, zanikrnost animacija, default vklopljeno tisto ogabno po občutku vibriranje na tipkah, bi mogel gledat kak model višje.



Nisi sposoben niti efektov med tipkanje? Problem je ocitno v tebi

Stari maček ::

Furbo je izjavil:

Pač komunistični način 'konkurenčnega' boja. Pač prepoveš, penaliziraš, stigmatiziraš.. seveda bedaki ploskajo in se režijo.. ker bi verjetno radi živeli pod kitajskim sistemom?

A ni ravno ZDA prepovedala prodajo Huawejov?

Tour ::

Pusti ovco...vidiš, da za njega drugo ne obstaja

MrStein ::

          je izjavil:



Jaz sem lani kolebal med nakupom novega iPhona in menjavo baterije na obstoječem 6S, ki še vedno deluje tekoče in gladko. Nova baterija in set za menjavo sta me na eBayu prišla 10,84€, postopek menjave mi je vzel kakih 20 minut.

Impossibru!
Če pa so takrat vsi trdili, da je to nekaj nemogočega! (in moderatorji so te trole tolerirali, kot vedno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

No pa še cvetka z moje strani:
Dobim SMS naj en mail posredujem na naveden naslov.
OK, dam "copy email", grem v Mail app, odprem tisti email, dam Forward, v To pasteam naslov, tapnem Send in... javi, da enaslov oblike mailto:xyz@nekaj.com ni veljaven enaslov.
Bonk!
OK, brišem prefiks in... zdaj pa je gumb Send disablan.
Na blef natipkam nekaj znakov v CC in Send se spet aktivira. Brišem bedarijo iz CC in tapnem Send, kar končno uspe.



Dokler čez eno uro ne opazim, da je obtičal v outbox-u, ker očitno vseeno ni uspel prebaviti tistega nesrečnega email naslova.
Sem potem poslal na drugi napravi.

(pa se skrajšal sem zgodbo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

In kaj je iPhone tukaj kriv, če ima gnilo native mail aplikacijo?

Zgodovina sprememb…

antonija ::

TheBlueOne je izjavil:

...ker tisti, ki ga imajo radi opravicijo vse...

shadeX je izjavil:

In kaj je iPhone tukaj kriv, če ima gnilo native mail aplikacijo?
I LOLed. :D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Furbo ::

Stari maček je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pač komunistični način 'konkurenčnega' boja. Pač prepoveš, penaliziraš, stigmatiziraš.. seveda bedaki ploskajo in se režijo.. ker bi verjetno radi živeli pod kitajskim sistemom?

A ni ravno ZDA prepovedala prodajo Huawejov?

In če bi bil prepovedan še pri nas, bi imela moja mati danes dober fon, ne pa to zmedo kitajsko.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Stari maček ::

Furbo je izjavil:

Stari maček je izjavil:

Furbo je izjavil:

Pač komunistični način 'konkurenčnega' boja. Pač prepoveš, penaliziraš, stigmatiziraš.. seveda bedaki ploskajo in se režijo.. ker bi verjetno radi živeli pod kitajskim sistemom?

A ni ravno ZDA prepovedala prodajo Huawejov?

In če bi bil prepovedan še pri nas, bi imela moja mati danes dober fon, ne pa to zmedo kitajsko.

Ajfon pa Marsovci delajo, a ne?

Vazelin ::

Foxconn odpira tovarne v Indiji, kjer bodo štancali tudi iPhone. Izgleda bo Kitajska za tuje industrialce kmalu obsolete in gre fokus na druga področja. Indija ima veliko potenciala, v primeru stagnacije Kitajske zna slednja iti zelo down.

dexterboy ::

Eno vprašanje za lastnike jabukov; ali imaš možnost slovenske tipkovnice? Da med vnašanjem besedila ne pritiskaš črko C pol sekunde, da ti ponudi Č, ampak, da imaš slovensko tipkovnico že po default-u? Ne mislim nobenega hecati, ampak resno sprašujem...
BTW; vprašajte nas, ki smo imeli windows telefone, katera je najboljša uporabniška izkušnja od vseh treh sistemov :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

Foxconn odpira tovarne v Indiji, kjer bodo štancali tudi iPhone. Izgleda bo Kitajska za tuje industrialce kmalu obsolete in gre fokus na druga področja. Indija ima veliko potenciala, v primeru stagnacije Kitajske zna slednja iti zelo down.

glede na to, da kitajsko bore malo zasluzi z delavci ki sestavljajo iphone, je to itak jsko pomembno, razen simbolicno..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Vazelin ::

Mr.B je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Foxconn odpira tovarne v Indiji, kjer bodo štancali tudi iPhone. Izgleda bo Kitajska za tuje industrialce kmalu obsolete in gre fokus na druga področja. Indija ima veliko potenciala, v primeru stagnacije Kitajske zna slednja iti zelo down.

glede na to, da kitajsko bore malo zasluzi z delavci ki sestavljajo iphone, je to itak jsko pomembno, razen simbolicno..

razen par 10 jurjev sužb?

Stari maček ::

dexterboy je izjavil:

Eno vprašanje za lastnike jabukov; ali imaš možnost slovenske tipkovnice? Da med vnašanjem besedila ne pritiskaš črko C pol sekunde, da ti ponudi Č, ampak, da imaš slovensko tipkovnico že po default-u? Ne mislim nobenega hecati, ampak resno sprašujem...
BTW; vprašajte nas, ki smo imeli windows telefone, katera je najboljša uporabniška izkušnja od vseh treh sistemov :)

To si zdaj napisal tako, kot da android tega ne bi imel...

zee ::

dexterboy je izjavil:

Eno vprašanje za lastnike jabukov; ali imaš možnost slovenske tipkovnice? Da med vnašanjem besedila ne pritiskaš črko C pol sekunde, da ti ponudi Č, ampak, da imaš slovensko tipkovnico že po default-u? Ne mislim nobenega hecati, ampak resno sprašujem...
BTW; vprašajte nas, ki smo imeli windows telefone, katera je najboljša uporabniška izkušnja od vseh treh sistemov :)


Namestis SwiftKey in pises v tistem jeziku, ki ti pase. Z delujocim crkovalnikom in napovedovanjem. Od sile uporabno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Mr.B ::

Vazelin je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Foxconn odpira tovarne v Indiji, kjer bodo štancali tudi iPhone. Izgleda bo Kitajska za tuje industrialce kmalu obsolete in gre fokus na druga področja. Indija ima veliko potenciala, v primeru stagnacije Kitajske zna slednja iti zelo down.

glede na to, da kitajsko bore malo zasluzi z delavci ki sestavljajo iphone, je to itak jsko pomembno, razen simbolicno..

razen par 10 jurjev sužb?

od koliko miljonov delovne populacije. No vsaj o samomorih na kitajskem ne bomo pisali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

c3p0 ::

DeeJay je izjavil:


Imam iPhone 5S 32GB, ki je danes star 5 let in 3 mesce (kupil rabljenega za 200€). Razen 1x menjave baterije (strošek 30€), še vedno dela čist super in ni potrebe po menjavi na drug telefon. Se nič ne zacikla, nič ne škripa, enostavno DELA stabilno in za moje potrebe še vedno dovolj hitro. In še vedno dobiva posodobitve!
Povej mi en 5 let star androidni telefon, ki še danes dobiva posodobitve in je dejansko uporaben.


S6, enako, le menjal baterijo, sicer deluje kot prvi dan. Glede posodobitev imaš point. Sam sem sicer rešil s custom ROM in sem na Oreo, na voljo je že tudi Pie, ampak večina uporabnikov je stuck.

MrStein ::

5S je iz časa S4, ne pa S6
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeJay ::

Samsung S6 Release Date April 10, 2015
iPhone 5S Release Date September 20, 2013
Leto in pol razlike.

Razen iPhone 5S ne obstaja noben drug telefon, ki je star več kot 5 let ter za povprečnega uporabnika še vedno dela čisto solidno, poleg tega pa še vedno dobiva uradne posodobitve.

7982884e ::

c3p0 je izjavil:

DeeJay je izjavil:


Imam iPhone 5S 32GB, ki je danes star 5 let in 3 mesce (kupil rabljenega za 200€). Razen 1x menjave baterije (strošek 30€), še vedno dela čist super in ni potrebe po menjavi na drug telefon. Se nič ne zacikla, nič ne škripa, enostavno DELA stabilno in za moje potrebe še vedno dovolj hitro. In še vedno dobiva posodobitve!
Povej mi en 5 let star androidni telefon, ki še danes dobiva posodobitve in je dejansko uporaben.


S6, enako, le menjal baterijo, sicer deluje kot prvi dan. Glede posodobitev imaš point. Sam sem sicer rešil s custom ROM in sem na Oreo, na voljo je že tudi Pie, ampak večina uporabnikov je stuck.

samsung s6? zelo dvomim. sem imel tudi sam. telefon je laggy kot hudic (uradna posodobitev na android 7.0). probaj oneplus, bos videl kaj se pravi hitrost in odzivnost.

c3p0 ::

Tiste 0.1s pač počakam, da se odpre brskalnik.

shadeX ::

Pišem sem ker je zadnja aktualna Apple tema:

Se spomnite kitajskega najstnika, ki je pred cca 8 leti prodal ledvico (za cca 3.5k$), da si je kupil iPhone (4)? Danes je na račun tega invalid, odvisen je od pomoči svojcev.

- Ljudje s katerimi je sklenil posel so bili obsojeni od 3-5 let zapora. Dva zdravnika, ki sta naredila poseg pa oba 3 leta.

- Družina pa je kot kompenzacijo dobila 216k USD.

Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

PINki ::

O ja, se spomnim. Zafurat življenje zaradi telefona, ki je sedsj za v muzej...

spegli ::

Nek sem prebral, da je en Kitajc menjal ledvico za iPhone 6. Upam da deluje.

opeter ::

Deluje kaj? Ledvica v novem lastniku ali telefon?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

shadeX ::

Nek sem prebral, da je en Kitajc menjal ledvico za iPhone 6


Po informacijah, ki so meni znane je to naredil samo ta kitajc, ki je takrat kupil iPhone 4. Kakorkoli, telefon je itak danes obsolete, četudi bi bil to iPhone 6.

Slaba investicija..;((

AgiZ ::

Izgleda mu je odpovedala druga ledvica, tako da je na dializi. Se je pa primer zaključil tako da je dobila njegova družina ~190k€. Bolj slab izkupiček na dolgi rok...
https://www.nzherald.co.nz/business/new...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple sklenil najuspešnejši prvi kvartal (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7118010 (14673) zmaugy
»

Apple s padcem dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
186404 (5112) Tilen
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136717 (4393) nekikr

Več podobnih tem