» »

Faze proizvodnje

Faze proizvodnje

Bikica195 ::

Lep pozdrav!
Mi lahko kdo na čisto ˝izi˝ način zapiše faze proizvodnje na primeru --> smučarskih čevljev, smučarske obleke, oblačil (volnena, bombažna),omara, pralni stroj, .... Če pa se kdo spomne še na kakšnem primeru, primernem za srednjo ekonomsko šolo ga lahko brez težav zapiše :).

npr. na primeru avtomobila
primarne dejavnosti = izkop železove rude
sekundarne dejavnosti = proizvodnja jekla, proizvodnja sestavnih delov, proizvodnja elektrike
terciarne dejavnosti = prevoz, prodaja avtomobila, banke, zavarovalnice

Hvala vsem!

Kurzweil ::

Materiala je dovolj, ampak takole na prvo, bi ti predlagal ogled oddaj How it's made , ki so verjetno še vedno redno na kanalu Discovery ali Science Channel. Sicer pa mislim, da nimaš kaj za zgrešit, če v google, še bolje pa v youtube vpišeš nekaj v smislu "how are ski shoes made" , "how is washing machine made" , "how is furniture made". Ampak mislim, da lepšega prikaza, kot pri oddajah oz. prispevkih How it's made ne boš našel, praktično je teh oddaj ogromno in sem prepričan, da je večina teh stvari že bila prikazana.

videc ::

Vzemi učbenik v roke, če ga nimaš doma, pojdi v knjižnico in si preberi!

Kurzweil ::

Tudi to, kar omenja videc, sicer pa gotovo tudi poznaš ljudi, ki delajo v posameznem sektorju od teh, ki si jih naštel. V kakšnih manjših podjetjih je lahko to tudi ena oseba in ti lepo iz prakse razloži celoten proces.

Bikica195 ::

Kurzweil je izjavil:

Materiala je dovolj, ampak takole na prvo, bi ti predlagal ogled oddaj How it's made , ki so verjetno še vedno redno na kanalu Discovery ali Science Channel. Sicer pa mislim, da nimaš kaj za zgrešit, če v google, še bolje pa v youtube vpišeš nekaj v smislu "how are ski shoes made" , "how is washing machine made" , "how is furniture made". Ampak mislim, da lepšega prikaza, kot pri oddajah oz. prispevkih How it's made ne boš našel, praktično je teh oddaj ogromno in sem prepričan, da je večina teh stvari že bila prikazana.


Hvala, kakšen video bo verjetno v pomoč - odvisno je kaj dajo profesorji v kontrolko (ali nekaj osnovnega, ki bi vsak znal pomisliti, ali pa nek bolj zapleten predmet), bomo videli.

videc je izjavil:

Vzemi učbenik v roke, če ga nimaš doma, pojdi v knjižnico in si preberi!


Učbenika pri tem predmetu nimamo, in tudi v njem nebi pisal 1001 primer. Nisem prosila za pridigo, prosila sem za pomoč, če slučajno kdo obvlada povedati faze za kakšen proizvod...,na internetu sem našla le na primeru od avtomobilov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bikica195 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Escape From New York

Oddelek: Sedem umetnosti
213366 (768) A. Smith
»

Motiv za vdor v HBO izsiljevanje

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2914357 (8173) prateek
»

Dobre znanstvene serije

Oddelek: Znanost in tehnologija
377638 (4546) Lion29
»

Discovery, NGC & Co. - kam so šli dobri dokumentarci?

Oddelek: Sedem umetnosti
263809 (2745) flipflop
»

Water Block/Heater Core

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332464 (1779) DrSergioDJ

Več podobnih tem