» »

Katero kljunasto merilo kupiti?

Katero kljunasto merilo kupiti?

«
1
2

assez ::

Pozdravljeni,

kot piše v naslovu, iščem najboljše kljunasto merilo za svoj denar. Kaj priporočate?
Obstajajo kitajske alternative že od 1 USD oz 2.99 USD naprej. Ima smisel kupiti kitajsko zadevo, ali je smiselno odšteti malenkost več za lifetime, kvalitetno kljunasto merilo. Kakšne izkušnje imate z digitalnimi merili, ne delujejo mi najbolj točna, ali pač?

Lp

MadMax ::

Navaden je Mitutoyo ene 35eur, morda kaj manj, če ga ne mečeš po tleh ga imaš do smrti.
Saj kitajca skoraj tudi, a je pod roko ćisto drug občutek, če ti to kaj pomeni.
Za desetinke čisto ok, dokler se ne razlufta.

Digitalci pa... Imajo prednosti, stotinke, pa hitre in berljive odčitke.
Pri kitajcu bo vsakič, ko ga boš prijel v roke, prazna baterija. Točnost pa do slabe desetinke tudi ni problem.
Mitutoyo ne rabiš niti ugašat, je klasa zase, Mahr pa nekaj cenejša alternativa.

It's your money...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

assez ::

Občutek v roki mi dosti pomeni, želel bi tudi analognega!

Tako da ja, 30 EUR je definitivno sprejemljivo, saj bo itak lifetime.

fikus_ ::

Kitajci žre baterije kot otroci bombone! Če je hobi in občasna raba, mogoče, ampak samo če boš imel skladišče baterij.

_Denny_ ::

Ti cenejši so plastični. Sam imam tega za 12,43€ in sem zadovoljen.

Obvezno si še dokupi paket AG13/LR44 baterij, ker niso priložene.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Unknown_001 ::

Kupi Mitutoyo analognega in imaš mir.

Za tak denar je škoda digitalce sploh gledat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

matobeli ::

Digitalc iz hofra deluje čisto ok. Se sam ugasne po nekaj časa, ni problema z baterijam.

Ker delam v firmi tudi z mitutoyo digitalcem mi je seveda razlika očitna.

Ampak doma v resnici ne potrebujem tolk dobrega.

Torej, hofrov je dober dokler se zavedaš njegovih mej, kolk dobro orodje se potrebuje bo pa vsak zase moral vedet.

TheBlueOne ::

fikus_ je izjavil:

Kitajci žre baterije kot otroci bombone! Če je hobi in občasna raba, mogoče, ampak samo če boš imel skladišče baterij.


Potrdim. Sem kupil boljsega Kitajca za slabe 40€, vse super, cisto tam tam z Multitoyo ampak sprazni baterijo tudi ce ga ne uporabljas.

D3m ::

"Enter the D3m"

http://www.tobos.si/

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Machete ::

Jaz sem za foro naročil 3 različne kitajce. pod 5 eur. Digitalna sta plastična, eden je celo dokaj kompakten in ga imam za določene mini meritve v pisarni. Eden je precej zvijajoč. Oba sta precej točna. Tretji pa je kovinski navaden. Izjemno grdo narejeni detajli in številke ter črte, tudi teče zelo na težko. Je pa točen in uporaben vseeno. Za v garaži na grobo bo ok.
Drugače pa tudi zame zmaga analogen mitutoyo, par mesecev nazaj kupljen za 40 eur.

Če rabiš kakega kitajca ali pa recimo oba enega digitalnega in navadnega železnega, ti jih prodam za nabavno ceno. Ker za profi rabo niso in jih ne bom rabil, torej bodo ostali v predalu. Če ne rabiš stotink in dnevno, so dejansko čisto OK in celo zelo točni!

https://www.ebay.com/itm/150mm-6-Metall...

https://www.ebay.com/itm/Elektronische-...

https://www.ebay.com/itm/LCD-Digitaler-...

Tale zadnji je celo ok, če ne dobiva ravno batin v delavnici. Kovinski je tudi ok, samo detajli izdelave so dokaj obupni.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Stari maček ::

Hofer ima neke digitalne vsake toliko, sem jih zadnjič kupil 20 za božična darila. Že tri leta vsi delajo z prvo baterijo.

darkolord ::

Jaz sem enkrat kupil plastičnega ("carbon") iz Aliexpressa, ki je na prvi pogled izgledal super, ampak tu in tam mi kakšna stvar ni šla v račun. Ko sem malo primerjal, sem ugotovil tole:



Kitajc seveda ni hotel dat denarja nazaj, ker je v oglasu pisalo "Please allow 0-1cm error due to manual measurement"

Unknown_001 ::

darkolord je izjavil:

Jaz sem enkrat kupil plastičnega ("carbon") iz Aliexpressa, ki je na prvi pogled izgledal super, ampak tu in tam mi kakšna stvar ni šla v račun. Ko sem malo primerjal, sem ugotovil tole:



Kitajc seveda ni hotel dat denarja nazaj, ker je v oglasu pisalo "Please allow 0-1cm error due to manual measurement"


:))

Te stvari niti umerit ne moreš pravilno, kaj da boš meril. Naš Mitutoyo digimatic je zdržal cca 15 let. Nov cca 115 EUR. Letna amortizacija 7.67EUR.

Potem pa vidi vas ki vsako leto kupite plastične digitalne igračke za 10 ali 20 EUR
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Tukaj imate Mitutoyo akcijski katalog. :))

http://www.tobos.si/upld/CatalogueItem/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

matobeli ::

Unknown_001 je izjavil:

Potem pa vidi vas ki vsako leto kupite plastične digitalne igračke za 10 ali 20 EUR


Moj iz hofra drži že 3leta. 20eur je bil, 6.66€/leto.

Unknown_001 ::

matobeli je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Potem pa vidi vas ki vsako leto kupite plastične digitalne igračke za 10 ali 20 EUR


Moj iz hofra drži že 3leta. 20eur je bil, 6.66€/leto.



Kje imaš certifikat o umerjanju?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Ga ni. Hobi program. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

poper ::

@Raptor F16

Lahko prosim razložiš zakaj misliš da povprečna oseba potrebuje certificiran "šubler"?

Sam sem mnenja da je kljunasto merilo iz Hoferja oziroma nekaj podobne kakovosti dovolj za 99% ljudi za domačo uporabo. Tudi poceni plastična merila za 1€ so dovolj da oceniš dimenzijo na milimeter natančno, le njihova življenska doba je kratka.

D3m ::

Saj ne vemo, če si povprečni uporabnik. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

K0l1br1 ::

Povprečni uporabniki sprašujejo na forumu, nadpovprečni foruma ne rabijo.

Unknown_001 ::

poper je izjavil:

@Raptor F16

Lahko prosim razložiš zakaj misliš da povprečna oseba potrebuje certificiran "šubler"?

Sam sem mnenja da je kljunasto merilo iz Hoferja oziroma nekaj podobne kakovosti dovolj za 99% ljudi za domačo uporabo. Tudi poceni plastična merila za 1EUR so dovolj da oceniš dimenzijo na milimeter natančno, le njihova življenska doba je kratka.


Sam ne se pol jokat, ker kitajc garancije ne prizna al pa k boš tko na prbližno probal dat neki skup pa pasalo ne bo :))

Zarad mene ti lahko meriš s kamenčki, sam ne govort, da je ta meritev uporabna za kaj več kot tvojo oceno preko oka.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

Hoferjev šubler je odličen. Ne ponujat ljudem rakete za vsakodnevno vožnjo v službo..

jype ::

Če lahko gre s kolesom, pa naj gre!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

M-XXXX ::

jype je izjavil:

Če lahko gre s kolesom, pa naj gre!

Kako je že pravilo? Daljša je tema, večja je verjetnost, da je v njen omenjen Hitler?

Za slo tech je podobna varijanta, samo da se vedno ve kdo bo omenjal kolo. Tema pa tudi ne rabi več kot par postov za omembo kolesa. Tudi če se govori o šublerjih :D

Unknown_001 ::

Stari maček je izjavil:

Hoferjev šubler je odličen. Ne ponujat ljudem rakete za vsakodnevno vožnjo v službo..


Ponujam jim zanesljivost. Meanwhile nekaterim ni škoda v gostilni pustit 50 EUR, tule pa škrtarite z orodjem. Na koncu vam bo odpovedalo glih ko ga bote nucal.

In ja... za domačo rabo se naučte čitat nonij pa nikogar ne bo bolela denarnica.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Jaz imam ravno zato digitalna, ker ne zmorem čitat nonija, špegle ne vlečejo več dobro. :D

mihec87 ::

Težava cenejših šublerjev je da ko ga primeš v roko ima prazno baterijo in če zadevo uporabiš vsake toliko, je prazna v večini primerov..

Unknown_001 ::

fikus_ je izjavil:

Jaz imam ravno zato digitalna, ker ne zmorem čitat nonija, špegle ne vlečejo več dobro. :D


Aja, to je pa drugo :D

mihec87 je izjavil:

Težava cenejših šublerjev je da ko ga primeš v roko ima prazno baterijo in če zadevo uporabiš vsake toliko, je prazna v večini primerov..


Ne samo to. Vodila gredo fuč, konice se uničijo (al so pa že serijsko), paralelnost kljunov je "tko tko",šrot materiali zaradi katerih se vse zvija in v najboljšem primeru pogrešek znaša centl. ...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Stari maček ::

mihec87 je izjavil:

Težava cenejših šublerjev je da ko ga primeš v roko ima prazno baterijo in če zadevo uporabiš vsake toliko, je prazna v večini primerov..

Kakšna je ro zdaj fora s to baterijo? Zanalašč sem šel pomerit in na mojem iz Hoferja je pri ugasnjenem poraba točno nič. Nula. Zero. Zakaj bi sploh kaj porabljal res ne vem, kajti šele gumb za vklop sklene kontakte in ga zbudi. Verjetno so bolj problem ne kakovostne baterije. In ja, mi starejši občani se ne zafrkavamo več z nonijem, če pa so cifre digitalnega tako lepo vidne.

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Stari maček je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Težava cenejših šublerjev je da ko ga primeš v roko ima prazno baterijo in če zadevo uporabiš vsake toliko, je prazna v večini primerov..

Kakšna je zdaj fora s to baterijo? Zanalašč sem šel pomerit in na mojem iz Hoferja je pri ugasnjenem poraba točno nič. Nula. Zero. Zakaj bi sploh kaj porabljal res ne vem, kajti šele gumb za vklop sklene kontakte in ga zbudi. Verjetno SP bolj problem ne kakovostne baterije.


Lahko da so boljši par let star workzone je baterijo(gumb ni latch type pač pa ko ga držiš sklene kontakt potem pa se razklene ko spustiš)...oz je to splošno znano da "ceneni" šubleji jejo baterije ker gumb več ali manj ugasne samo ekran... Baterije niso problem zagotovo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

jype ::

M-XXXX je izjavil:

Za slo tech je podobna varijanta, samo da se vedno ve kdo bo omenjal kolo. Tema pa tudi ne rabi več kot par postov za omembo kolesa. Tudi če se govori o šublerjih :D
No, iskreno povej: A ti bi spustil tako priliko, kot se je zgoraj ponudila?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

D3m ::

Dobro, da ni odprl temo o mikrometrih. Kok bi šele tam bila derail tema. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Dobro, da ni odprl temo o mikrometrih. Kok bi šele tam bila derail tema. ;)


Mja... tam bi se nekateri že o srednji nogi začel pogovarjat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

korenje3 ::

MadMax je izjavil:

Navaden je Mitutoyo ene 35eur, morda kaj manj, če ga ne mečeš po tleh ga imaš do smrti.
Saj kitajca skoraj tudi, a je pod roko ćisto drug občutek, če ti to kaj pomeni.
Za desetinke čisto ok, dokler se ne razlufta.

Digitalci pa... Imajo prednosti, stotinke, pa hitre in berljive odčitke.
Pri kitajcu bo vsakič, ko ga boš prijel v roke, prazna baterija. Točnost pa do slabe desetinke tudi ni problem.
Mitutoyo ne rabiš niti ugašat, je klasa zase, Mahr pa nekaj cenejša alternativa.

It's your money...


ne vem iz kere riti vlečeš podatke.
1. naše podjetje ima dokaj velike ugodnosti pa ne dobimo mitutoyo pod 75EUR. V trgovinah za maloprodajo je preko 90EUR/kos.
2. pomično merilo ima dva vijaka, ki sta namenjena temu da nima lufta
3. analogni lahko merijo do 0,001mm natančno z merilno urico, tako da to ni prednost digitalnih
4. ne bo vsakič prazna baterija
5. ne rabiš ugašat, zato ker ga ne moreš. se sam ugasne in baterija zdrži pri normalni vsakodnevni uporabi kakšne 3 leta.

pri nas sicer uporabljamo cca 40 mitutoyo 150mm pomičnih meril, nekaj garant pomičnih meril.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

D3m ::

75 eur brez DDV se spomnim je bil nekaj let nazaj.

korenje3 v kateri firmi si?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

korenje3 ::

posebni.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

digitalni 0-150mm brez IP67
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Unknown_001 ::

V eni firmi na Podsmreki. Cca 10 minutk vožnje od tebe.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

Hmmmm mogoče že sodelujemo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

# korenje3 has left this conversation...
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Lolololol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MadMax ::

Ti brihta 3korenjska, kje sem pa pisal da je mico digitalc 30?
Če bi samo malo bolj pozorno bral, bi zastopil da gre beseda o navadnih.
Digitalc je pa ene 75 navaden, pa 115 IP67. Brez ddv seveda, ker to kupujejo samo firme kot si ti...
Ostalo pa ne bi niti komentiral...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

D3m ::

Niti ne.

http://www.tobos.si/upld/CatalogueItem/...

Navaden je 83, IP67 pa 125.
|HP EliteBook|R5 6650U|

MadMax ::

BTS ima ceneje.
No, vsaj imel je ko sem nazadnje naročal (pa to ni bilo leta nazaj...).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

D3m ::

Če dajo dodatni popust ja. Drugače je isti cenik. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

MadMax ::

Možno, pa nima veze tistih par eur...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

D3m ::

Cene so šle gor zaradi euro - jen tečajev in surovin na trgu.

Bolj me zanima kaj bo sedaj, ko so v EU podpisali trgovinski sporazum z Japonsko.

Mogoče bodo nižje cene.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MadMax ::

Ok, ampak navaden je še zmeraj 25, ne pa korenjevih 75...

Bi bilo pa fajn če bi kaj polepšali cene, ja. Pa ne zaradi tega drobiža pri šublerjih...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

D3m ::

75 je digitalni brez IP67. :)

Cena je kakršna je zaradi uporabljenih tehnologij.

Približna konkurenca Mitutoyo je TESA. Ostali kopirajo oz. kupujejo "patentne pravice".
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Matko ::

Izdelujejo pomična merila tudi v Sloveniji (TOVARNA MERIL KOVINE)?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zakaj se reče oljčno olje ne pa olivno?

Oddelek: Loža
384787 (3652) SloLord
»

Samsung predstavil Galaxy Note 5 in Galaxy S6 Edge+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5519236 (15685) Stari maček
»

Outside calipers

Oddelek: Loža
71312 (1189) Barbarpapa2
»

Digitalno kljunasto merilo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51873 (1636) Jure_M
»

Čemu služi tole?

Oddelek: Loža
183169 (1798) henrich

Več podobnih tem