» »

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

Mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo narobe?

AlexLoow ::

Živijo!
Kupil sem novo ohišje. Vse sem zmontiral in ko prižgem gumb za vklop se vse normalno zažene. Problem nastane, ker se mi na ekranu čisto nič ne pokaže. Vsi ventilatorji v računalniku se vrtijo..samo pač slike ni na ekranu :P mogoče kdo ve kje bi lahko zajebal? :D
Hvala in LP

d4vid ::

Prvo resetiraj bios.
Ce ne gre, testiraj brez ohisja, torej komponente na mizo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Machete ::

AMD? Flashat bios? Menjava grafičnih izhodov? Priklop monitorja mimo grafične? Si to že izvedel?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Veliko stvari je lahko narobe. Kak pozabljen kabel za napajanje, slabo vstavljeni rami. Napačno priklopljen kabel za video...

To si delujoče komponente samo prestavil v novo ohišje? Si preveril luknje za matično, da ni kje podstavek za šrauf, kjer ga matična nima predvidenega? Če ja se je verjetno zgodil kratek stik...

Machete ::

Pomoje sam grafični ni bilo všeč, da je bila odklopljena.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MIHAc27 ::

Če bi dobil 1€ za vsak PC, ki se po odstranitvi enega rama zbudi, bi šel lahko na eno fancy kosilo.
Najbolj čudno, ker potem vse deluje normalno tudi z drugim ramom, pa Mem test tudi ne najde napak.

Torej resetni mogoče še bios (odklopiš PC od elektrike, daš baterijco ven, počakaš par minut in vrneš)

drzni86 ::

MIHAc27 je izjavil:

Če bi dobil 1€ za vsak PC, ki se po odstranitvi enega rama zbudi, bi šel lahko na eno fancy kosilo.
Najbolj čudno, ker potem vse deluje normalno tudi z drugim ramom, pa Mem test tudi ne najde napak.

Torej resetni mogoče še bios (odklopiš PC od elektrike, daš baterijco ven, počakaš par minut in vrneš)


Zadnjič sem popravljal en PC, ki se je zbootal samo, če si vstavljal vsako palčko posebej in vmes prižigal računalnik. :D. Palčka, prižig, palčka, prižig....:D

MIHAc27 ::

Bi rabili na Slo-techu eno temo 'Saj ni res, pa je'. Pred kratkim sem imel težavo, da je en PC skoz padal v Blue screen ob bootu (Windows 10, ene 3 leta star PC). Rešitev je bila vstavljena tipkovnica na PS2 vodilu. Samo z USB se ni hotel bootat normalno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

enter supervisor password

Oddelek: Loža
313725 (3184) Yacked2
»

Problem z RAM-I DDR3

Oddelek: Pomoč in nasveti
7664 (578) LUC91
»

Težava z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
6943 (828) Bleeh
»

reset biosa PROSIM POMAGAJTE!

Oddelek: Pomoč in nasveti
151097 (962) stock
»

Zaklep

Oddelek: Pomoč in nasveti
8830 (718) koliko

Več podobnih tem