» »

To vim or not to vim - v RESNIH firmah

To vim or not to vim - v RESNIH firmah

«
1
2

Mavrik ::

Potegnjeno iz Plače v IT industriji.
The truth is rarely pure and never simple.
  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Comamnd line + vim rules ;).

Sam sem se praktično uspešno izogibal web GUI zadevam do letos, kjer sem padel v reporting (SQL), javascript in angular sranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Comamnd line + vim rules ;).

Ce moras editirat specificno vrstico na hitro, ja. Drugace useless.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

link_up ::

Smurf je izjavil:

Invictus je izjavil:

Comamnd line + vim rules ;).

Ce moras editirat specificno vrstico na hitro, ja. Drugace useless.


ce hoces editirat specificno vrstico se dela z sedom. vi je much more ;)
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

link_up je izjavil:


ce hoces editirat specificno vrstico se dela z sedom. vi je much more ;)

Kokrkol jo po optimiziras in dodas pluginov gor, se zmeri je na koncu shitty kot ide.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Na žalost (ali srečo) je dostikrat to edini ide, ki ga imaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Na žalost (ali srečo) je dostikrat to edini ide, ki ga imaš...

Npr? Da ti firma ne privosci resnega IDEja al kaksen je ta primer.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Očitno še nisi delal za velike firme, kjer sta security in Unix inženir navadna težaka in je vsaka taka stvar security issue.

Ker ne poznajo, prepovedo vse...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Truga ::

zakaj pa developas na produkciji??

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Invictus ::

Saj ne...

Tudi DEV okolje ima security issues ;)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

thramos ::

Ja kje pa boš?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Očitno še nisi delal za velike firme, kjer sta security in Unix inženir navadna težaka in je vsaka taka stvar security issue.

Ker ne poznajo, prepovedo vse...

Bi si upal staviti, da sem delal za vecje, in bolj secure firme in projekte, kot ti :). Se nikoli nisem potreboval VIMa.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

111111111111 ::

Jaz bi si upal stavit, da sem delal za večje in bolj napredne firme kot ti. Geeez....

S takimi izjavami verjetno ne.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

111111111111 je izjavil:

Jaz bi si upal stavit, da sem delal za večje in bolj napredne firme kot ti. Geeez....

S takimi izjavami verjetno ne.

Avtomobilska, vojaska, aerospace industrija. V zivo sem recimo pred leti tudi ze videl r&d ruskih icbm raket v vojaskem mestu sredi sibirije (mogoce je bila to najbolj hardcore izkusnja). Sodeloval tudi z lockheed martinom, eso, naso, prakticno vsemi avtomobilskimi firmami v evropi, itd. Nikoli rabil vim.

Invictus je pa kaj freelancu za ibm :)?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Mato989 ::

Torej ti mas pa 2k na uro postavko... Wow tu gori je smetana clovestva
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

scipascapa ::

Neumestna, vprašanje za g33ke.

Kaj uporabljate za vodenje evidence/plan/timeline pri učenje oz. ko ste pričeli ipd? Klasično excel tabelo in merjenje napredka ipd?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

thetech ::

Smurf je izjavil:


Avtomobilska, vojaska, aerospace industrija. V zivo sem recimo pred leti tudi ze videl r&d ruskih icbm raket v vojaskem mestu sredi sibirije (mogoce je bila to najbolj hardcore izkusnja). Sodeloval tudi z lockheed martinom, eso, naso, prakticno vsemi avtomobilskimi firmami v evropi, itd. Nikoli rabil vim.


Ti si full hud, a sem lahko tvoj prijatelj?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

^^
Evo Chuapoiz zgornji posti so pa razlog, zakaj niti nima smisla govoriti s cem se ukvarjas. Pridobis tocno 0.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

Smurf ::

Drugace mogoce se malce bolj podroben opis. Pri takih sodelovanjih ponavadi lahko uporabljas katerkoli hoces orodje (ce ze, mogoce obstaja spisek prepovedanih), ki deluje na njihovi platformi. Program ekipa spise in da source kodo v evalvacijo, hkrati moras ponavadi dati v testiranje hardware (dostikrat moras dobiti tudi razne potrebne certifikate, sploh za kaksen hardware v vesolju je lahko to precej zamudno). Ko enkrat dobis papirje in dovoljenja za svoj software/hardware pade zadeva v fazo testiranja, kjer se stvari nato testirajo vec mesecev, lahko tudi leto. V tej fazi si lahko privoscis kaksen manjsi popravek (ki gre potem spet v certifikacijo in spet v ponovno testiranje). Ko je zadeva enkrat v releasu, se je ne pipas vec (definitivno ne z vimom v paniki). Skratka ne predstavljam si resnega projekta, kjer ma ekipa ljudi na voljo "1 kisto z vimom", sorry.

V kaksni zabavni industriji (kjer so tudi veliki denarji, razvojni cikli pa precej hitrejsi), imam sicer manj izkusenj. Ampak tudi tam dvomim, da resujejo ad-hoc stvari, kjer imajo na razpolago zgolj "vim".

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

pegasus ::

Ja, razlika je v definiciji "resnosti" projekta.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

thramos ::

Smurf je izjavil:

^^
Evo Chuapoiz zgornji posti so pa razlog, zakaj niti nima smisla govoriti s cem se ukvarjas. Pridobis tocno 0.


Če to poveš med tekmovanjem z enim od največjih pajacev na forumu, je takšen odziv kar pričakovan. :))

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: Mavrik ()

hruske ::

Mimogrede, a ste vedl, da lahko ven iz VIMa pridete tut z ":!/bin/bash"?
Rad imam tole državico. <3

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Avtomobilska, vojaska, aerospace industrija. V zivo sem recimo pred leti tudi ze videl r&d ruskih icbm raket v vojaskem mestu sredi sibirije (mogoce je bila to najbolj hardcore izkusnja). Sodeloval tudi z lockheed martinom, eso, naso, prakticno vsemi avtomobilskimi firmami v evropi, itd. Nikoli rabil vim.

Invictus je pa kaj freelancu za ibm :)?

Če se misliš penisirati, ti kar. Naj ti ne bo nerodno >:D.

Mislim da so NBN, Belgacom, Deutsche Bank, Telefonmica, dovolj velike firme ;).

Drugače pa računalništvo ni samo pisanje kode v IDE. Dosti zadev je treba narediti na sistemih...

Če je kdo kadarkoli delal z UNIX admini in različnimi UNIXi, je že doživel muke inštalacije novega paketa na sistem...

vi (niti ne vim) je standard na vseh UNIXih kjer sem delal (SCO Unix, Linux, AIX, Solaris). Vim tam ni po defaultu... Bash tudi ne. Color terminal, dream on. UNIXC admini pa, no comment...

Dostikrat je osnovna inštalacija oknjen UNIX, z oisnovnim naborom ukazov. Po možnosti brez GNU orodij (ki se boljša od vendor...). Inštalacija le teh praktično nemogoča, shell je pa ponavadi csh... Potem se pa pojdi.

Na srečo vse razen Linux zamira, tako da imaš zdaj malo boljša orodja (GNU) na sistemu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

link_up ::

spet KR NEKI! Ce kdo uporablja vi za programiranje naj, je pac hardcore in seveda se da ... kaj vcasih so programirali kje? Nano? ene 20 let premlad...emacs? right...

sploh pa na embedded, kjer imas resnicne omejitve(ne vase virtualne, ker brez blejdov sploh vec delati ne znate).....

zelo sem ujezen :)
obstaja pa nightmare tudi za vi...slovenska tipkovnica :)
In and Out

pegasus ::

Invictus ::

Kakšni bladi?!?!?! tega že zdavnaj ni več. Danes je samo še docker :)). Nov buzzword...

Embedded omejen? Se sanja se ti ne, res si premlad :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GrX ::

5 besed običajno ni dovolj za novo temo na ST...

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Mislim da so NBN, Belgacom, Deutsche Bank, Telefonmica, dovolj velike firme ;).

Drugače pa računalništvo ni samo pisanje kode v IDE. Dosti zadev je treba narediti na sistemih...

Če je kdo kadarkoli delal z UNIX admini in različnimi UNIXi, je že doživel muke inštalacije novega paketa na sistem...

vi (niti ne vim) je standard na vseh UNIXih kjer sem delal (SCO Unix, Linux, AIX, Solaris). Vim tam ni po defaultu... Bash tudi ne. Color terminal, dream on. UNIXC admini pa, no comment...

In kaksen je primer "kompleksnega projekta" za banke, kjer imas na uporabo zgolj VI? Ker bancne sisteme dvomim, da delajo z VIjem. Sedaj, ce pa zate pomeni postavitev nekega serverja, kjer si po moznosti delal sam kaksen mesec, "velik in pomemben", se pa res pogovarjava o cisto drugi kompleksnosti (razliki nekaj velikostnih razredov). Sej ti ze zdrava pamet pove, da ce bos v nek resen projekt vlozil nekaj 10k inzenirskih ur, ne bos uporabljal inferiornega okolja, ker se ne splaca.

jype ::

Ta tema meni pove, da tretje svetovne vojne ne bo, ker obrambna industrija zaposluje mularijo, ki ima nevzdržen odnos do šestke M.

Razloži mi tudi, čemu IBM propada in so telekomi tako shitty.

abyssus ::

Naj vas naslov članka ne zavede: https://triplebyte.com/blog/editor-repo...

V članku je prikazan graf, ki prikazuje, kateri IDE/Editor uporabljajo intervjuvanci za razpise na delovno mesto; največ jih passa tistih, ki uporabljajo Emacs/VIM. Tako da bi lahko iz članka rekli, da najboljši programerji delajo v omenjenih editorjih.

Sam sicer v zadnjih tednih delam na srednjem projektu PHP/Laravel in si iskreno ne znam predstavljat, kako bi zadevo razvijal s pomočjo VI-ja. Je pa seveda GO-TO editor pri povezovanju na strežnike preko SSH in urejanje česarkoli tam.

adhoc ::

vim ali awk za hitra opravila, seveda.

Ko smo že tu, ve kdo za kakšen zastonj software ki je sposoben read/write velike tekstovne datoteke? 1gb ali večje tekstovne datoteke. Ultraedit je drag (firma noče plačati), brezplačne varijante ne najdem.

Invictus ::

Simple...

Managers took over engineering ;).

Telekomi so preprosto shitty, ker noter ni praktično nobenega inženirja več s trenutno "hands-on" prakso... Same outsource firme, ki skačejo iz vrtička in hočejo drugemu prevzeti posel... O integraciji vseh teh outsourcerjev pa ne bi...

IBM je čisto druga zgodba. Vse vire vlagajo v Watson, ki je sicer luštna zadeva, ampak za day-to-day biznis in obstoječe stranke malo neuporabna :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

A zato smo dobili SDN, ker se telekomi praskajo po riti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

odgovornost ::

@adhoc
Za kakšne velike log datoteke jaz uporabljam glogg. Je pa samo read only :(. Deluje pa res dobro za velike zadeve + search mi je super

adhoc ::

Hvala. Ja, saj samo za read obstaja cel kup rešitev. Write je problem.

Recordman ::

adhoc je izjavil:

Hvala. Ja, saj samo za read obstaja cel kup rešitev. Write je problem.

Odgovor imaš v naslovu teme, a ne?
Dodatno mogoče še tole, ampak ne vem kako gre skozi licenca za biz uporabo.

adhoc ::

Pikola so ti forumi bedni, ko vsak prebere samo zadnji post in že drvi z odgovorom.

jype ::

pegasus je izjavil:

http://ars.userfriendly.org/cartoons/?i... ... se še kdo spomni? :D

We've come a long way.

mihor ::

Smurf je izjavil:

zgolj "vim".


Joj, heretik! Zgolj in Vim ne gresta skupaj!

 One does not simply learn vim

One does not simply learn vim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

mihor ::

hruske je izjavil:

Mimogrede, a ste vedl, da lahko ven iz VIMa pridete tut z ":!/bin/bash"?


No to samo odpre nov shell, še vedno si v vim procesu, ko greš ven iz tega shella. Mimogrede, vsako komando lahko na ta način odpreš :![shell command]

Raje probaj stisnit ZZ v vimu. ;)

euagrus ::

Ne vem, meni je vim cisto uporaben...

Ampak moram reci, da je pa VI top shit prank za napihnjene "tamalcke"... notri ze pridejo, ampak ven... Smo predstavo tudi ze streamali... :D :D :D



https://stackoverflow.com/questions/118... :D :D :D
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

mihor ::

euagrus je izjavil:

Ne vem, meni je vim cisto uporaben...


Vim je top shit, si ne predstavljam več developmenta brez njega; vsaj vim-mode plugin mora bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

Smurf ::

mihor je izjavil:

euagrus je izjavil:

Ne vem, meni je vim cisto uporaben...


Vim je top shit, si ne predstavljam več developmenta brez njega; vsaj vim-mode plugin mora bit.

Zato, ker si navajen nanj, ali ker ima kaksen future, ki ga ostali sodobni IDE nima?

mihor ::

Smurf je izjavil:

Zato, ker si navajen nanj, ali ker ima kaksen future, ki ga ostali sodobni IDE nima?


Vim je brezčasen. ;) Navadil sem se nanj, seveda. Kaj pa je zate sodoben IDE? Visual Studio/Code? Imam in uporabljam VsVim/vscodevim. IntelliJ? Imam in uporabljam Vim Emulator. Eclipse? Imaš viable, vrapper, ni da ni. Ne vem, kateri večji IDE še ostane sploh? Sicer pa roko na srce, IDE ti ne nudi ničesar resnega, kar ti ne bi tudi vim s plugini. Lintanje, autocompletion, fuzzysearch, edino kak debugger za .net manjka, kolikor vem. Ostalo je vse ali nesmiseln bloatware ali pa navadne bergle.

Itak sem osebno mnenja, da je bolj pomemben tvoj workflow in da ga razumeš v nulo, namesto da samo klikaš po IDE-ju in ne veš točno, kaj se dogaja v ozadju. :) Vse, kar pa res rabim od nekega IDE-ja, je dober text editing (vim to ima) in dostop do konzole (vim to ima). To je to.

Ampak vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mihor ()

link_up ::

Invictus je izjavil:

Kakšni bladi?!?!?! tega že zdavnaj ni več. Danes je samo še docker :)). Nov buzzword...

Embedded omejen? Se sanja se ti ne, res si premlad :P.


sej vem, da se hecas in poznas razliko med dockerjem in vm. Ampak ok, ajde...buzzword ja.

za embedded pa nimas lih vse v glavi. SoC z merami 1x1 pac nima v sebi 4G rama in 3T proca...in ja, seveda who cares about power reqs ane? Sej lohk 1x1 na RTG prheftas pa je...
In and Out

euagrus ::

Bottom line, vimu nic ne manjka in glede tipkanja se lahko marsikateri ide skrije (ne more slediti zaradi vsega bloata v njemu). Ima pa vertikalen learning curve, zato se vecini ne da trudit z njim.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

cesnja ::

Pri tej večni debati mnogokrat pozabimo razliko med vi(mom) in ostalimi urejevalniki teksta -- vim kot tak je precej neroden in pogosto preveč oskubljen, ampak njegov pristop k urejanju teksta pa poseka vse ostale urejevalnike. Za "IDE" torej ne izberem vim-a, ampak nek urejevalnik, ki se dovolj dobro zna pretvarjat, da je vim.

Prej sem uporabljal visual studio in eclipse, pa lahko povem, da je modalni način urejanja mnogo prijaznejši kot te razne Ctrl+Shift+/ spakedranke, ki so na voljo v "sodobnih" IDEjih. Ni pa vse res OK, zato se stalno pojavljajo neke nove implementacije modalnih urejevalnikov teksta (npr kakoune), ki poskusajo popraviti evolucijske napake v vimu :)

Invictus ::

link_up je izjavil:


sej vem, da se hecas in poznas razliko med dockerjem in vm. Ampak ok, ajde...buzzword ja.

za embedded pa nimas lih vse v glavi. SoC z merami 1x1 pac nima v sebi 4G rama in 3T proca...in ja, seveda who cares about power reqs ane? Sej lohk 1x1 na RTG prheftas pa je...

Mi je čisto jasno vse... Dovolj dolgo delal v embedded (ene 5 let), da sem se ga naveličal.

Non stop ista sranja, ker šparajo 5 centov pri memoriji, in ker je hardware ponavadi že star vsaj 5 let, ko je vse narejeno :D.

Ampak to nima veze z vim :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hruske ::

Men gre včasih pri vimu na jetra to da traja da shrani, posebej če je io zabasan. Takrat ga čakam da se nazaj zbudi.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

pegasus ::

Eh? Editiraš 100 gigabajtne fajle? Kako lahko sicer na današnjih piksnah zabašeš io?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vim kot cpp IDE

Oddelek: Programiranje
222844 (2124) Mavrik
»

Kako pa vi programirate?

Oddelek: Programiranje
162511 (1385) jype
»

C++ IDE on Windows

Oddelek: Programiranje
387040 (6132) noraguta
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93493 (2618) Qushaak
»

V katerem editorju programirate?

Oddelek: Programiranje
404716 (3490) terryww

Več podobnih tem